Bogdańscy

Moderator: verysweetcherry

PEONIA
FlafLover
Posty: 1244
Rejestracja: wt sty 18, 2022 6:37 pm

Re: Bogdańscy

Post autor: PEONIA »

Emma Rozalia pisze: czw paź 10, 2024 9:09 am To ciekawe, że w ciągu 25 lat banki się nie dogadały…
No kredytu jest na 3 bańki a odsetek i kar za niespłacanie pewnie z 2x czy 3x tyle - ten dom nie jest tyle warty......dziwisz się, żaden nie chce opuścić a jak się 'podzielą" to spłata będzie promilem długu u każdego.. serio dziwisz się, że się mnie mogą dogadać?
Emma Rozalia
Mokra Włoszka
Posty: 63
Rejestracja: pn wrz 30, 2024 11:00 am

Post autor: Emma Rozalia »

Tak, serio się dziwię. To ćwierć wieku (!) i nic nie wskazuje, żeby ktoś nagle magicznie te kredyty wraz z odsetkami spłacił, żeby banki mogły wyjść na swoje.
PEONIA
FlafLover
Posty: 1244
Rejestracja: wt sty 18, 2022 6:37 pm

Post autor: PEONIA »

Emma Rozalia pisze: czw paź 10, 2024 10:03 am Tak, serio się dziwię. To ćwierć wieku (!) i nic nie wskazuje, żeby ktoś nagle magicznie te kredyty wraz z odsetkami spłacił, żeby banki mogły wyjść na swoje.
No to już nie zrozumiesz ;P jak masz do odzyskania 1500 złotych to jak możesz mieć 100 złotych a wyrwać cały tysiąc - co wybierasz? Jak już to nie dotrze to nie wiem co dotrze....w każdym banku za egzekucje długu jest odpowiedzialny konkretny Wiesiek - jak pomożesz Wieśkowi uzasadnić prezesowi, że weżną 100 zamiast 1000 bo dalsze kłotnie nie mają sensu bo i tak nie odzyskają całości to powodzenia
Emma Rozalia
Mokra Włoszka
Posty: 63
Rejestracja: pn wrz 30, 2024 11:00 am

Post autor: Emma Rozalia »

A gdzie ja napisałam, że nie rozumiem? Napisałam, że się dziwię. Czytaj ze zrozumieniem.
jupiterka
Gacie z oceanu
Posty: 47
Rejestracja: czw wrz 12, 2024 11:46 am

Post autor: jupiterka »

a w ogole te banki w ktorych sie pozadluzali nadal istnieja?
Malszk
Siatkarka
Posty: 1
Rejestracja: śr sie 28, 2024 8:59 am

Post autor: Malszk »

Zaskakujące jest to, że ten dom jest naprawdę zadbany. Sugerując się zdjęciami z Google Maps ogród jest naprawdę w bardzo ładnym stanie, zdarza się, że ludzie o domy, w których mieszkają, tak nie dbają:) jest tu może ktoś z tamtych okolic? Tam faktycznie nikt nie mieszka?
Lucy
Jesa
Posty: 1402
Rejestracja: czw sty 07, 2021 12:47 am

Post autor: Lucy »

Malszk pisze: czw paź 10, 2024 8:59 pm Zaskakujące jest to, że ten dom jest naprawdę zadbany. Sugerując się zdjęciami z Google Maps ogród jest naprawdę w bardzo ładnym stanie, zdarza się, że ludzie o domy, w których mieszkają, tak nie dbają:) jest tu może ktoś z tamtych okolic? Tam faktycznie nikt nie mieszka?
Nikt nie mieszka,mama Pani Bogdańskiej dba o ogród
Nonnie
Szpilson
Posty: 621
Rejestracja: śr mar 15, 2023 3:19 am

Post autor: Nonnie »

Katrin200 pisze: wt sie 27, 2024 2:36 pm Tam podobno bylo wiecej zaszyfrowanych sformulowan, ktorych policja nigdy nie ujawnila. Dlatego dla mnie uciekli na 100%. Zazwyczaj mowi sie "przekroczyc grancice", a ona napisala "przeszedl" 🚶‍♂️ Swoja droga... misterny plan, cala rodzina ucieka, a ta zostawia pamietnik 😆
No nie. Kiedyś zdecydowanie częściej mówiło się "to już przechodzi wszelkie granice". "przekraczać granice" trochę się chyba wzięło z bezpośredniego tłumaczenia angielskiego "cross the line" i wydaje mi się, że raczej młodsi tak mówią.
Nonnie
Szpilson
Posty: 621
Rejestracja: śr mar 15, 2023 3:19 am

Post autor: Nonnie »

hasztag pisze: śr wrz 04, 2024 12:47 pm A wyobrażacie sobie teraz mieć kilka baniek na koncie ale zmienić miejsce zamieszkania na Meksyk na wieki wieków i nigdy nie wrócić już do Polski ?
Co w tym dziwnego? Przecież kiedyś dokładnie tak wyglądała emigracja. Ktoś wyjechał z Polski w wieku 20 lat i nigdy tu nie wrócił. Kiedyś podróże (a na inny kontynent to już w ogóle) były rzadkie.
Emma Rozalia
Mokra Włoszka
Posty: 63
Rejestracja: pn wrz 30, 2024 11:00 am

Post autor: Emma Rozalia »

A dodajmy, że motywacja Bogdańskich była znacznie silniejsza niż przeciętnego emigranta - takie być albo nie być.
Platini_blabla
Forma życia
Posty: 3516
Rejestracja: czw mar 21, 2024 2:11 pm

Post autor: Platini_blabla »

Nonnie pisze: ndz paź 13, 2024 1:25 am Co w tym dziwnego? Przecież kiedyś dokładnie tak wyglądała emigracja. Ktoś wyjechał z Polski w wieku 20 lat i nigdy tu nie wrócił. Kiedyś podróże (a na inny kontynent to już w ogóle) były rzadkie.
Zgadzam się. Brat mojej babci 40 lat temu wyjechał do Chicago był w Polsce tylko raz. Z czego większość czasu na nielegalu i jakby raz wrócił do Polski na wakacje to już by go do Stanów nie wpuścili 🤦‍♀️ takich ludzi jest mnóstwo
Anja415
Migocząca Świeczka
Posty: 366
Rejestracja: czw mar 14, 2024 12:47 pm

Post autor: Anja415 »

Moim zdaniem uciekli, gdyby stary miał 💀 wszystkich to ciężko byłoby mu ukryć tyle ciał i po co miałby to robić bardzo dokładnie kiedy sam wyjeżdża
Lucy
Jesa
Posty: 1402
Rejestracja: czw sty 07, 2021 12:47 am

Post autor: Lucy »

Anja415 pisze: śr paź 16, 2024 2:06 pm Moim zdaniem uciekli, gdyby stary miał 💀 wszystkich to ciężko byłoby mu ukryć tyle ciał i po co miałby to robić bardzo dokładnie kiedy sam wyjeżdża
Właśnie po to żebyśmy teraz się nad tym zastanawiali.