Bogdańscy

Moderator: verysweetcherry

strusiek
Skarpeta Rakieta
Posty: 83
Rejestracja: wt lip 23, 2024 9:27 am

Re: Bogdańscy

Post autor: strusiek »

Po co mieliby się ujawniać? Przecież mieli takie długi. Zaraz ktoś upomniałby się o kasę, a banki to już szczególnie.

Rodzina nie ma interesu w tym aby uznać ich za zmarłych bo wtedy ktoś odziedziczyłby jedynie zastawiony dom i przy okazji długi.
Alut@
SushiRoll
Posty: 220
Rejestracja: pn sie 28, 2023 9:07 pm

Post autor: Alut@ »

Ciężko mi uwierzyć że tak by się afiszowali, już od wielu lat w necie można ujawnić dużo rzeczy i w końcu ktoś by coś ujawnił.
Dzieci moim zdaniem też się nie ujawnia bo nie mają takiej potrzeby. Robić to żeby zaspokoić ciekawość ludzką? Może skontaktują się z rodziną ewentualnie..
asiaan
RoyalBaby
Posty: 26
Rejestracja: pn gru 27, 2021 3:14 am

Post autor: asiaan »

Alut@ pisze: czw sie 29, 2024 1:08 pm Ciężko mi uwierzyć że tak by się afiszowali, już od wielu lat w necie można ujawnić dużo rzeczy i w końcu ktoś by coś ujawnił.
Dzieci moim zdaniem też się nie ujawnia bo nie mają takiej potrzeby. Robić to żeby zaspokoić ciekawość ludzką? Może skontaktują się z rodziną ewentualnie..
W sumie nie wiemy, czy nie kontaktują się z rodziną. Przecież oni też mogą kłamać.
Nini1
BlondDoczep
Posty: 126
Rejestracja: wt sie 08, 2023 9:14 pm

Post autor: Nini1 »

A ja mam pytanie z innej beczki - a co pod wzgledem prawnym (?), organizacyjnym (?) - nie wiem jak to określić - stałoby się gdyby faktycznie żyli, przez tyle lat byli po prostu np. w tej Ameryce i nagle stwierdzili "dobra wracamy". Wrocili jakos do kraju i ujawnili sie?
Platini_blabla
Forma życia
Posty: 3518
Rejestracja: czw mar 21, 2024 2:11 pm

Post autor: Platini_blabla »

Niemampomyslunanick pisze: czw sie 29, 2024 12:14 pm Wklejam komentarz z Pudełka pod artykułem opisującym ich sprawę. Pierwsze słyszę o tej teorii, a rzekomo ktoś już kiedyś to napisał. Co o tym sądzicie?

"Kiedyś ktoś napisał, że żyją w Meksyku, ta córka wyszła za mąż, a lokalni mieszkańcy znają ich historię, bo oni się niespecjalnie z tym kryją i nawet gadają tam po polsku. Czy to wszystko jest prawdą to nie wiem, ale widziałam że tutaj też ktoś pisał o Meksyku."
Widziałam już w Internecie mnóstwo komentarzy że właśnie są w Meksyku
Platini_blabla
Forma życia
Posty: 3518
Rejestracja: czw mar 21, 2024 2:11 pm

Post autor: Platini_blabla »

Alut@ pisze: czw sie 29, 2024 1:08 pm Ciężko mi uwierzyć że tak by się afiszowali, już od wielu lat w necie można ujawnić dużo rzeczy i w końcu ktoś by coś ujawnił.
Dzieci moim zdaniem też się nie ujawnia bo nie mają takiej potrzeby. Robić to żeby zaspokoić ciekawość ludzką? Może skontaktują się z rodziną ewentualnie..
W 2003 roku to o social mediach i takim rozwoju Internetu można było fantazjować co najwyżej i jak mieszkają od 20 lat w tym samym miejscu to na pewno na początku opowiedzieli coś komuś a że świat poszedł do przodu i jednym kliknięciem można ujawnić wszystko tego nie mogli przewidzieć
strusiek
Skarpeta Rakieta
Posty: 83
Rejestracja: wt lip 23, 2024 9:27 am

Post autor: strusiek »

Sprawa Bogdańskich to nie jest sprawa, która ma międzynarodowy rozgłos jak np. Madeline McCann więc gdziekolwiek się osiedlili, mogli opowiedzieć ludziom cokolwiek. Nawet jeśli komuś z miejscowych powiedzieli prawdę to już widzę jak jacyś meksykanie szukają polskich forów żeby "ujawniać prawdę" xD Nawet nie wiedząc czy w Polsce jeszcze kogokolwiek Bogdańscy obchodzą i czy ktoś ich w ogóle szuka.
No i ostatecznie nawet nie wiemy ile razy zmieniali miejsce pobytu i ile osób w ogóle jeszcze żyje.
Platini_blabla
Forma życia
Posty: 3518
Rejestracja: czw mar 21, 2024 2:11 pm

Post autor: Platini_blabla »

strusiek pisze: pn wrz 02, 2024 8:30 am Sprawa Bogdańskich to nie jest sprawa, która ma międzynarodowy rozgłos jak np. Madeline McCann więc gdziekolwiek się osiedlili, mogli opowiedzieć ludziom cokolwiek. Nawet jeśli komuś z miejscowych powiedzieli prawdę to już widzę jak jacyś meksykanie szukają polskich forów żeby "ujawniać prawdę" xD Nawet nie wiedząc czy w Polsce jeszcze kogokolwiek Bogdańscy obchodzą i czy ktoś ich w ogóle szuka.
No i ostatecznie nawet nie wiemy ile razy zmieniali miejsce pobytu i ile osób w ogóle jeszcze żyje.
Dokładnie plus Meksyk jest ogromny kilka razy większy od Polski i ma dość różne od siebie stany więc mogli się przemieszczać między miastami i nikt by ich nie znalazł jakby ktoś szukał
hasztag
ŚpięWRezydencji
Posty: 1528
Rejestracja: wt sie 23, 2022 9:21 am

Post autor: hasztag »

A wyobrażacie sobie teraz mieć kilka baniek na koncie ale zmienić miejsce zamieszkania na Meksyk na wieki wieków i nigdy nie wrócić już do Polski ?
crystalorchid
RoyalBaby
Posty: 21
Rejestracja: ndz maja 12, 2024 3:34 pm

Post autor: crystalorchid »

hasztag pisze: śr wrz 04, 2024 12:47 pm A wyobrażacie sobie teraz mieć kilka baniek na koncie ale zmienić miejsce zamieszkania na Meksyk na wieki wieków i nigdy nie wrócić już do Polski ?
Trzeba brać poprawkę na to że to nie był ich kaprys, a niejako ucieczka przed długami. Jak jest się w d00pie to się różne rzeczy robi.
strusiek
Skarpeta Rakieta
Posty: 83
Rejestracja: wt lip 23, 2024 9:27 am

Post autor: strusiek »

Wg policji ponoć cała trójka włącznie z babcią nabrała pożyczek pod zastaw domu. To było w czasach gdy jeszcze można było zrobić takie machlojki. No i co teraz któreś z dzieci ma wrócić do Polski i co na niego czeka? Dom niszczejący od 20 lat (nawet jeśli rodzina ogrzewa czy trochę dba to nie to samo) i ogromne długi. "Dorośli" Bogdańscy teraz mają już grubo po 60, nie udźwignęliby pewnie takich długów.
Gtgtgt
BlondDoczep
Posty: 146
Rejestracja: wt mar 19, 2024 1:41 pm

Post autor: Gtgtgt »

Wyskoczył mi dziś tiktok o niewyjaśnionych zaginięciach i ktoś napisał taki komentarz
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Lucy
Jesa
Posty: 1402
Rejestracja: czw sty 07, 2021 12:47 am

Post autor: Lucy »

Gtgtgt pisze: pt wrz 06, 2024 9:04 pm Wyskoczył mi dziś tiktok o niewyjaśnionych zaginięciach i ktoś napisał taki komentarz
Pewnie jakaś rodzina
ajmegerl
Skarpeta Rakieta
Posty: 85
Rejestracja: pn mar 27, 2023 4:40 pm

Post autor: ajmegerl »

Moim zdaniem uciekli i zabrali babcie. Gdyby ją zostawili, to byłby jakiś ślad, że planowali wyjazd. Przecież musieliby podać jakiś powód dlaczego babcia zostaje u rodziny. Dodatkowo, jeśli wszyscy brali jakieś dziwne pożyczki to nie wykluczone, że babcia coś wiedziała i mogłaby się rodzinie wygadac
AnAn03
Mokra Włoszka
Posty: 52
Rejestracja: ndz sie 06, 2023 10:15 am

Post autor: AnAn03 »

Gtgtgt pisze: pt wrz 06, 2024 9:04 pm Wyskoczył mi dziś tiktok o niewyjaśnionych zaginięciach i ktoś napisał taki komentarz
jakie to konto
Gtgtgt
BlondDoczep
Posty: 146
Rejestracja: wt mar 19, 2024 1:41 pm

Post autor: Gtgtgt »

AnAn03 pisze: sob wrz 07, 2024 1:07 pm jakie to konto
Niestety uciekło mi
JacuzziBubble
LouiBag
Posty: 308
Rejestracja: śr lut 14, 2024 4:24 am

Post autor: JacuzziBubble »

Gtgtgt pisze: sob wrz 07, 2024 9:20 pm Niestety uciekło mi
Możesz sprawdzić w swojej historii oglądania na tiktoku.
czy cie kurwa pojebało?
M8889
RoyalBaby
Posty: 21
Rejestracja: sob paź 29, 2022 10:50 am

Post autor: M8889 »

Wydaje mi się, ze z matka też musieli ‚coś’ zrobić, ponieważ chyba na nią tez brali kredyty. Oni by zniknęli a ona została z tym wszystkim co narobili
Gtgtgt
BlondDoczep
Posty: 146
Rejestracja: wt mar 19, 2024 1:41 pm

Post autor: Gtgtgt »

JacuzziBubble pisze: ndz wrz 08, 2024 12:19 am Możesz sprawdzić w swojej historii oglądania na tiktoku.
truecrime_polska
strusiek
Skarpeta Rakieta
Posty: 83
Rejestracja: wt lip 23, 2024 9:27 am

Post autor: strusiek »

Do mnie bardziej przemawia wersja z Meksykiem lub innym krajem gdzie formalności pozałatwia się kopertą. Albo z 20 lat temu tak sie dało. Może Ameryka Pd a może równie dobrze Ukraina, Bułgaria czy Albania. Czemu mieliby uciekać do kraju w którym PLN są mniej warte niż lokalna waluta, biurokracja że hej żeby cokolwiek załatwić i w dodatku policja porozsyłała za nimi listy do Niemiec, Ameryki itd.
Szklarzowa
Siatkarka
Posty: 1
Rejestracja: śr sty 11, 2023 8:02 pm

Post autor: Szklarzowa »

A może trzymają ten dom bo on kryje całą tajemnicę i dalsza rodzina jest zamieszana w ich zniknięcie. Komu na rękę trzymać taką nieruchomość wiedząc że jak wrócą to i tak zostanie zlicytowana.
Emma Rozalia
Mokra Włoszka
Posty: 63
Rejestracja: pn wrz 30, 2024 11:00 am

Post autor: Emma Rozalia »

honeyyy pisze: pn sie 26, 2024 3:17 pm jestem strasznie ciekawa, czy bogdanski zaplanował zniknięcie idealne, czy jednak coś innego się za tym kryje
Długo myślałam, że zamordował całą rodzinę, jednak po dokładnym zapoznaniu się z faktami, uważam, że to jednak zniknięcie idealne. Oto co na to może wskazywać.
Tuż przed zniknięciem gromadzili duże sumy - brali kredyty i pożyczki (także żona i matka Krzysztofa), szacuje się, że zebrali w ten sposób 3 mln złotych.
Krzysztof Bogdański to niezwykle łepski facet. Inteligenty, zaradny, przedsiębiorczy. Wyczuwał trendy, zakładał firmy odnoszące sukces, opracował system gry na giełdzie itd. Ten facet byłby zdolny przygotować skuteczną ucieczkę. W sumie przygotował - ślad po nich nie został, żadnych punktów zaczepienia, gdzie ich szukać.
Przed zniknięciem rozpytywał, jak załatwić fałszywe dowody tożsamości.
Znikali na raty - w grupie byliby bardziej rozpoznawalni.
Zostały ich rzeczy osobiste - dla upozorowania zagnięcia. Gdyby zabrali walizki, leki itd. wiadomo byłoby, że wyjechali. Wszystko można dokupić mając 3 mln. Jedynie paszporty i dowody zabrali.
Bogdański usunął wszystkie dyski twarde ze wszystkich komputerów, zniknęły też telefony, czyli NIC nie wiemy, co planował, jakich informacji szukał, gdzie zakładał konta bankowe itd.
Owszem, mógł zamordować całą rodzinę i uciec, jednak kto robi coś takiego, gdy ma inne rozwiązanie i łeb na karku, żeby je zorganizować, czyli ucieczkę? Nie każdy jest Chrisem Wattsem mordującym rodzinę z zimną krwią (a tu nie dość, że żona i dzieci, to jeszcze własna matka...)
21 lat temu łatwiej zdecydowanie było upozorować takie zniknięcie.
Fałszywe dokumenty, zmiana wyglądu (pofarbowanie włosów chociażby), rozdzielenie się dla niepoznaki itd. Kto by ich skojarzył gdzieś np. w Ameryce Południowej, zwłaszcza po upływie lat, gdy dzieci stały się dorosłe i gdzieś tam się zasymilowali lub wręcz przeciwnie, trzymają się na uboczu. Z tego, co czytałam, są poszukiwani europejskim nakazem aresztowania, ale nie przez Interpol. Więc poza Europą nikt ich raczej nie szuka.
Argumenty, że dzieci by nie wytrzymały i się wygadały do mnie nie przemawiają. To nie były małe dzieci (16 i 12 lat) - widziały grozę sytuacji (nagła ucieczka, ukrywanie się) i miały powiedziane, że jak coś, to rodzice pójdą za kraty. Teraz oboje byliby/są po 30-tce.
Rodzina twierdzi, że nic nie wie. Może nie wie, a może dostała jakiś znak i trzyma język za zębami. Podobno dom nadal nie jest sprzedany, rodzina się nim opiekuje. Jednak dużo bezpieczniej byłoby się nie kontaktować. Przy tak perfekcyjnie przygotowanej ucieczce stawiam na zero kontaktu.
Btw ich sprawa przedawni się za kilka lat. Może wtedy czegoś więcej się dowiemy?
Meggi1703
LouiBag
Posty: 303
Rejestracja: śr wrz 21, 2022 10:09 am

Post autor: Meggi1703 »

Zula pisze: pn sie 26, 2024 5:40 pm Hm, jestem ciekawa co z ich domem. Czy nadal jest w posiadaniu rodziny czy został zabrany za długi? Nieruchomość widziałam na żywo, jest zadbana, więc ktoś się tym terenem interesuje.
Nieruchomość należy do kilku banków. Kiedyś można było brać kilka kredytów hipotecznych, tzn nie można było ale bank nie miał jak tego sprawdzić. Więc bogdanski pod jeden dom wziął kilka kredytów . A dba pewnie mama starej Bogdańskiej
PEONIA
FlafLover
Posty: 1244
Rejestracja: wt sty 18, 2022 6:37 pm

Post autor: PEONIA »

Meggi1703 pisze: śr paź 09, 2024 6:47 pm Nieruchomość należy do kilku banków. Kiedyś można było brać kilka kredytów hipotecznych, tzn nie można było ale bank nie miał jak tego sprawdzić. Więc bogdanski pod jeden dom wziął kilka kredytów . A dba pewnie mama starej Bogdańskiej
No właśnie - ja słyszałam, że ten dom nie jest sprzedany tylko dlatego, że banki się awanturują między sobą komu się należy kasa z jego sprzedaży a nie, że rodzina z jakiś względów nie chce go sprzedać
Emma Rozalia
Mokra Włoszka
Posty: 63
Rejestracja: pn wrz 30, 2024 11:00 am

Post autor: Emma Rozalia »

To ciekawe, że w ciągu 25 lat banki się nie dogadały…