wasze true crime

Moderator: verysweetcherry

Platini_blabla
Forma życia
Posty: 3518
Rejestracja: czw mar 21, 2024 2:11 pm

Re: wasze true crime

Post autor: Platini_blabla »

Lucy pisze: pt paź 04, 2024 4:13 pm A nie wiem bo tutaj widać tylko się śmieją
To jest atak trolli widać to na innych wątkach… na każdy temat dają wkurzone albo roześmiane buźki… powiedz coś więcej jeśli pamiętasz
niewiadomadoma
Koczkodan
Posty: 120
Rejestracja: sob lip 27, 2024 12:41 pm

Post autor: niewiadomadoma »

Platini_blabla pisze: pn paź 07, 2024 1:00 am To jest atak trolli widać to na innych wątkach… na każdy temat dają wkurzone albo roześmiane buźki… powiedz coś więcej jeśli pamiętasz

da się to jakoś ogarnąć żeby pozbyć się debili stąd? niech dają takie reakcje w tematach o i fluencerkach a nie o ludzkich tragediach.
ureross
RóżowePolo
Posty: 14
Rejestracja: czw sty 25, 2024 3:26 pm

Post autor: ureross »

3 moich znajomych zamordowało 2 niewinnych mężczyzn.
W maju 1998 roku zamieścili w telegazecie ogłoszenie, że sprowadzają samochody z Niemiec. Od chętnych inkasowali wysokie zaliczki i znikali. Ale było im mało. Kupili broń, telefon komórkowy, wynajęli samochód. Mężczyzna z Bielska chciał kupić volkswagena. Na spotkanie z „pośrednikami” przyjechał z kolegą. Miał przy sobie 17 tys. marek i 10 tys. zł. Obaj mężczyźni zostali wywiezieni do lasu i zastrzeleni. Dwóch z nich dostało dożywocie, trzeci 25 lat. Ten, który to wymyślił był kiedyś w Legii Cudzoziemskiej. Ich matki przez kilka miesięcy przemykały pod blokami, bo ludzie wytykali je palcami.
ureross
RóżowePolo
Posty: 14
Rejestracja: czw sty 25, 2024 3:26 pm

Post autor: ureross »

I jeden z nich po iluś tam latach w więzieniu napisał.
"To wszystko co zachodzi w mojej psychice przez rozwój duchowy nie odciążyło mnie, ale wyolbrzymiło zło tego czynu. Wcześniej – patrząc z perspektywy żołnierza, wojownika – dopuszczałem do świadomości myśli, że zastrzeliłem dwie osoby, które były kimś innym niż założyłem. Myśląc, że zabijam tych co mogliby mi zagrozić – nie było mowy o sumieniu – szkolenie, survival – to co sprawia, byśmy mogli być wysłani na wojnę, zabijać i się nie zastanawiać – do kogo się strzela albo czekać – aż ktoś nas zastrzeli… Wyostrzone instynkty przetrwania, reakcje, które u zwykłej osoby nie istnieją – po pewnym wyszkoleniu działają samoistnie – czyli zanim coś przemyślę, zastanowię się – gdy instynkt mi podpowie, że jest zagrożone moje życie – czy życie kogoś (kogo np. bronię) to po prostu działam – atakuję, obezwładniam – czy po prostu zabijam… Myśląc, żyjąc takimi kategoriami, nawet jak się okaże, że wyeliminowało się kogoś innego przez pomyłkę – złe instrukcje, to i tak nie myśli się o tym – tylko żyje dalej. To proste do zrozumienia, że rządy światowe szkolą takie umysły, by w walce, na wojnach nie mieli wątpliwości czy czasu na zawahanie. Umysł jak uzbrojony ładunek wybuchowy – którego więzienie nie potrafi rozbroić, a jedynie doprowadzać do wybuchu, zniszczenia…"
Jamie
SushiRoll
Posty: 221
Rejestracja: wt sie 06, 2024 8:40 pm

Post autor: Jamie »

Spotykałam się jako durna 17 latka z facetem który, delikatnie mówiąc "aniołem nie był" strasznie szybko się zorientowałam że trzeba to zakończyć i po 2 tygodniach go zostawiłam. Groził że mnie zabije itd albo że siebie zabije.Nie dałam się zmanipulować - w ogóle jakiegoś musiałam mieć nosa -bo ja mu zawsze się pozwalałam odprowadzać ale nigdy tam gdzie serio mieszkałam więc on nawet nie znał mojego adresu. Bardzo była raz niebezpieczna sytuacja , kula trafiła na szczęście w ścianę.Nagrywał mi kasety z tekstem "Co się stało z tu moje imię " i mnie straszył.Ja tylko raz mu powiedziałam że jest dorosły więc chyba wie co robi jak chce zrobić sobie krzywdę to niech tego nie zwala na mnie. No i kilka lat temu (słucham sporo podcastów kryminalnych) odsłuchałam odcinek o nim. Dostał dożywocie.
an3tka111
Channelka
Posty: 33
Rejestracja: wt mar 05, 2024 3:53 pm

Post autor: an3tka111 »

Jamie pisze: śr paź 09, 2024 7:12 am Spotykałam się jako durna 17 latka z facetem który, delikatnie mówiąc "aniołem nie był" strasznie szybko się zorientowałam że trzeba to zakończyć i po 2 tygodniach go zostawiłam. Groził że mnie zabije itd albo że siebie zabije.Nie dałam się zmanipulować - w ogóle jakiegoś musiałam mieć nosa -bo ja mu zawsze się pozwalałam odprowadzać ale nigdy tam gdzie serio mieszkałam więc on nawet nie znał mojego adresu. Bardzo była raz niebezpieczna sytuacja , kula trafiła na szczęście w ścianę.Nagrywał mi kasety z tekstem "Co się stało z tu moje imię " i mnie straszył.Ja tylko raz mu powiedziałam że jest dorosły więc chyba wie co robi jak chce zrobić sobie krzywdę to niech tego nie zwala na mnie. No i kilka lat temu (słucham sporo podcastów kryminalnych) odsłuchałam odcinek o nim. Dostał dożywocie.
A masz chęć się podzielić, który to był odcinek? O kim w sensie?
No pressure, zwykła ciekawość mną kieruje.
onpressure992
Koczkodan
Posty: 110
Rejestracja: pt mar 15, 2024 6:58 pm

Post autor: onpressure992 »

Oj, naprawdę ciekawe tutaj historie, u mnie trochę słabiej, ale też coś mam :)

1) Chłopak, z którym chodziłam do jednej szkoły i znaliśmy się na "cześć" w wieku 21 lat skatował nad ranem w bramie 32 letniego faceta, z którym wcześniej wspólnie pili alkohol. Tej samej nocy przed zdarzeniem mijałam się z nimi na stacji benzynowej, byli mocno pijani. Starszy nie przeżył, młodszy dostał wyrok 25 lat. Jego matka prowadzała się z komendantem i z tego co wiem próbowali ratować sytuację, ale na szczęście się nie udało. On po zdarzeniu ukrywał się ponad tydzień, lub dwa już nie pamiętam u znajomego mieszkającego 2 mieszkania nad mieszkaniem, które zamieszkiwał. Chłopak długi czas trenował sztuki walki, zdobywał nawet jakieś medale, ale potem to zaniechał na rzecz narko i alko.
Wcześniej z miejskich plotek w tej samej bramie skopał jakąś swoją koleżankę.


2) Lata temu, jak miałam 18 lat, wracałyśmy późną nocą z koleżanką z piwkowania. Miał po nas przyjechać kolega, umówiliśmy się na przystanku autobusowym. Czekamy na niego na tym przystanku i podjeżdża samochód. Zapamiętałam, że był to dobry samochód, głośna muzyka, w środku facet wraz z piękną kobietą - na oko mogli mieć 30-35 lat. Najpierw kobieta otworzyła szybę i zaczęła nas zagadywać, pytać co robimy, na co czekamy, skąd jesteśmy. Potem wysiadła, zaczęła nas namawiać żebyśmy wsiadły i że nas odwiozą. My odmówiłyśmy i wtedy wysiadł ten facet pytając mało sympatycznym tonem CZEGO WY SIĘ BOICIE? Na szczęście wtedy podjechał nasz kolega, z daleka migał nam długimi i kiedy powiedziałam do koleżanki "O jedzie Maciek" to w mig wrócili do samochodu i odjechali. 2 dni później w moim mieście zaginęła dziewczyna i już się nie odnalazła.
Nie wiem czy to może być powiązane i szczerze nawet nie chcę wiedzieć.
pieczonyziemniak.
MoetGlass
Posty: 268
Rejestracja: śr sie 28, 2024 1:24 pm

Post autor: pieczonyziemniak. »

Jamie pisze: śr paź 09, 2024 7:12 am Spotykałam się jako durna 17 latka z facetem który, delikatnie mówiąc "aniołem nie był" strasznie szybko się zorientowałam że trzeba to zakończyć i po 2 tygodniach go zostawiłam. Groził że mnie zabije itd albo że siebie zabije.Nie dałam się zmanipulować - w ogóle jakiegoś musiałam mieć nosa -bo ja mu zawsze się pozwalałam odprowadzać ale nigdy tam gdzie serio mieszkałam więc on nawet nie znał mojego adresu. Bardzo była raz niebezpieczna sytuacja , kula trafiła na szczęście w ścianę.Nagrywał mi kasety z tekstem "Co się stało z tu moje imię " i mnie straszył.Ja tylko raz mu powiedziałam że jest dorosły więc chyba wie co robi jak chce zrobić sobie krzywdę to niech tego nie zwala na mnie. No i kilka lat temu (słucham sporo podcastów kryminalnych) odsłuchałam odcinek o nim. Dostał dożywocie.
Chętnie się dowiem jesli masz ochotę kto to
PEONIA
FlafLover
Posty: 1244
Rejestracja: wt sty 18, 2022 6:37 pm

Post autor: PEONIA »

onpressure992 pisze: śr paź 09, 2024 11:02 pm Oj, naprawdę ciekawe tutaj historie, u mnie trochę słabiej, ale też coś mam :)

1) Chłopak, z którym chodziłam do jednej szkoły i znaliśmy się na "cześć" w wieku 21 lat skatował nad ranem w bramie 32 letniego faceta, z którym wcześniej wspólnie pili alkohol. Tej samej nocy przed zdarzeniem mijałam się z nimi na stacji benzynowej, byli mocno pijani. Starszy nie przeżył, młodszy dostał wyrok 25 lat. Jego matka prowadzała się z komendantem i z tego co wiem próbowali ratować sytuację, ale na szczęście się nie udało. On po zdarzeniu ukrywał się ponad tydzień, lub dwa już nie pamiętam u znajomego mieszkającego 2 mieszkania nad mieszkaniem, które zamieszkiwał. Chłopak długi czas trenował sztuki walki, zdobywał nawet jakieś medale, ale potem to zaniechał na rzecz narko i alko.
Wcześniej z miejskich plotek w tej samej bramie skopał jakąś swoją koleżankę.


2) Lata temu, jak miałam 18 lat, wracałyśmy późną nocą z koleżanką z piwkowania. Miał po nas przyjechać kolega, umówiliśmy się na przystanku autobusowym. Czekamy na niego na tym przystanku i podjeżdża samochód. Zapamiętałam, że był to dobry samochód, głośna muzyka, w środku facet wraz z piękną kobietą - na oko mogli mieć 30-35 lat. Najpierw kobieta otworzyła szybę i zaczęła nas zagadywać, pytać co robimy, na co czekamy, skąd jesteśmy. Potem wysiadła, zaczęła nas namawiać żebyśmy wsiadły i że nas odwiozą. My odmówiłyśmy i wtedy wysiadł ten facet pytając mało sympatycznym tonem CZEGO WY SIĘ BOICIE? Na szczęście wtedy podjechał nasz kolega, z daleka migał nam długimi i kiedy powiedziałam do koleżanki "O jedzie Maciek" to w mig wrócili do samochodu i odjechali. 2 dni później w moim mieście zaginęła dziewczyna i już się nie odnalazła.
Nie wiem czy to może być powiązane i szczerze nawet nie chcę wiedzieć.
Co do drugiej historii to czytałam by uważać szczególnie na kobiety bo handlarze ludźmi do zwabiania dziewczyn używają teraz głownie kobiet do zwabiania ofiar bo dziewczyny są już na tyle mądre, że do auta z samym facetem lub o zgrozo kilkoma facetami nie wsiądą, tak samo wyjazdy za granicę itp....
Jamie
SushiRoll
Posty: 221
Rejestracja: wt sie 06, 2024 8:40 pm

Post autor: Jamie »

Gdyby to była bajka to bym napisała kto to. A tak zwyczajnie się boję.Sporo jego kumpli mieszka nadal w moim mieście i to nie są bezpieczni ludzie.Powiem tylko że on zastrzelił jedną osobę a drugiej groził. Dostał dożywocie -ale wiecie jak to jest!
Poludnica
Siatkarka
Posty: 1
Rejestracja: czw lip 11, 2024 10:46 am

Post autor: Poludnica »

Chodziłam do klasy z Mariuszem Bursiakiem, seryjniakiem, o którym chyba wszyscy tc zrobili już podcasty. Typ był ekstremalnie przeciętny, jak czytam że jest niby niesamowicie inteligentny, to ogarnia mnie śmiech.
an3tka111
Channelka
Posty: 33
Rejestracja: wt mar 05, 2024 3:53 pm

Post autor: an3tka111 »

Jamie pisze: czw paź 10, 2024 6:11 am Gdyby to była bajka to bym napisała kto to. A tak zwyczajnie się boję.Sporo jego kumpli mieszka nadal w moim mieście i to nie są bezpieczni ludzie.Powiem tylko że on zastrzelił jedną osobę a drugiej groził. Dostał dożywocie -ale wiecie jak to jest!
Jasna sprawa. Trzymaj się mocno!
SmokAnalog
SkrzydełkaZhooters
Posty: 211
Rejestracja: czw lut 29, 2024 2:45 pm

Post autor: SmokAnalog »

Przypomniała mi się sprawa sprzed kilkunastu lat, chodziłem wtedy do szkoły średniej - było o tym dosyć głośno w lokalnych mediach, więc niektórzy mogą skojarzyć. Dziewczyna, którą znałem, parę lat młodsza, byliśmy na takie sporadyczne cześć-cześć (żadna zażyłość) podczas sprzeczki na ulicy pchnęła nożem inną dziewczynę, w biały dzień. Ledwo odratowali tę zaatakowaną (rana serca), ogólnie cios zadany był tak, żeby zabić, a o co dokładnie poszło to do dziś nie wiem. O tej nożowniczce wiedziałem, że pochodzi z patologicznej rodziny, miała już wcześniej jakieś drobniejsze problemy z prawem, ale szczerze mówiąc nie spodziewałbym się wtedy, że jest zdolna do czegoś takiego. Nie wiem, czy jeszcze siedzi, nie dostała jakiegoś wysokiego wyroku z tego, co pamiętam, możliwe, że już wyszła albo siedzi znowu za coś innego.
Lucy
Jesa
Posty: 1402
Rejestracja: czw sty 07, 2021 12:47 am

Post autor: Lucy »

Mój mąż mając 4/5 lat czyli to był jakiś 1995/96 prawie został porwany,pamięta to do dziś,bawił się pod blokiem ( nie wiem jak kiedyś dorośli mogli pozwalać by dzieci w tym wieku bawiły się same) i zajechał biały bus,w środku siedział kierowca i kobieta która wyszła i wolała mojego męża,próbowała przekupić go zabawką samochodzikiem i coraz bardziej się do niego zbliżała,na szczęście on był mądrzejszy i zaczął uciekać do bloku i wołać mamę która miała otwarty balkon i od razu wyszła,i ta kobieta szybko wsiadła i odjechali.a ile dzieci w latach 90 zaginęło i może skusiło się na taką sztuczkę z autkiem? :(
Lucy
Jesa
Posty: 1402
Rejestracja: czw sty 07, 2021 12:47 am

Post autor: Lucy »

I co za debile się tutaj śmieją ? Naprawdę trzeba być debilem przez duże D żeby się śmiać z poważnych spraw,no ale są ludzie i taborety na poziomie krawężnika:)
Habi_bi
Siatkarka
Posty: 2
Rejestracja: czw paź 10, 2024 9:28 pm

Post autor: Habi_bi »

plACEbo pisze: pt sie 30, 2024 2:25 pm
Za dzieciaka kolegowałam się też z uprowadzoną dziewczynką, o której jest mowa w tym artykule: https://bialystok.wyborcza.pl/bialystok ... 05146.html
Jako dziecko słyszałam, że jej ojca zabili siekierą, ale nie ogarniałam tego za bardzo. Dopiero kilanaście lat później po przeczytaniu artykułów i dopytaniu znajomych i rodziny zrozumiałam o co tam naprawdę chodziło.
To jesteśmy z jednego miasta, mieszkałam niedaleko tej dziewczyny
KrwawaMary
RealDiamond
Posty: 792
Rejestracja: czw kwie 04, 2024 2:50 pm

Post autor: KrwawaMary »

onpressure992 pisze: śr paź 09, 2024 11:02 pm Oj, naprawdę ciekawe tutaj historie, u mnie trochę słabiej, ale też coś mam :)

1) Chłopak, z którym chodziłam do jednej szkoły i znaliśmy się na "cześć" w wieku 21 lat skatował nad ranem w bramie 32 letniego faceta, z którym wcześniej wspólnie pili alkohol. Tej samej nocy przed zdarzeniem mijałam się z nimi na stacji benzynowej, byli mocno pijani. Starszy nie przeżył, młodszy dostał wyrok 25 lat. Jego matka prowadzała się z komendantem i z tego co wiem próbowali ratować sytuację, ale na szczęście się nie udało. On po zdarzeniu ukrywał się ponad tydzień, lub dwa już nie pamiętam u znajomego mieszkającego 2 mieszkania nad mieszkaniem, które zamieszkiwał. Chłopak długi czas trenował sztuki walki, zdobywał nawet jakieś medale, ale potem to zaniechał na rzecz narko i alko.
Wcześniej z miejskich plotek w tej samej bramie skopał jakąś swoją koleżankę.


2) Lata temu, jak miałam 18 lat, wracałyśmy późną nocą z koleżanką z piwkowania. Miał po nas przyjechać kolega, umówiliśmy się na przystanku autobusowym. Czekamy na niego na tym przystanku i podjeżdża samochód. Zapamiętałam, że był to dobry samochód, głośna muzyka, w środku facet wraz z piękną kobietą - na oko mogli mieć 30-35 lat. Najpierw kobieta otworzyła szybę i zaczęła nas zagadywać, pytać co robimy, na co czekamy, skąd jesteśmy. Potem wysiadła, zaczęła nas namawiać żebyśmy wsiadły i że nas odwiozą. My odmówiłyśmy i wtedy wysiadł ten facet pytając mało sympatycznym tonem CZEGO WY SIĘ BOICIE? Na szczęście wtedy podjechał nasz kolega, z daleka migał nam długimi i kiedy powiedziałam do koleżanki "O jedzie Maciek" to w mig wrócili do samochodu i odjechali. 2 dni później w moim mieście zaginęła dziewczyna i już się nie odnalazła.
Nie wiem czy to może być powiązane i szczerze nawet nie chcę wiedzieć.
Mam nadzieję, że zgłosiłaś tą drugą sytuację na policję.
KrwawaMary
RealDiamond
Posty: 792
Rejestracja: czw kwie 04, 2024 2:50 pm

Post autor: KrwawaMary »

Lucy pisze: czw paź 10, 2024 9:27 pm I co za debile się tutaj śmieją ? Naprawdę trzeba być debilem przez duże D żeby się śmiać z poważnych spraw,no ale są ludzie i taborety na poziomie krawężnika:)
Trolle, szaleją tak na całym forum od jakiegoś czasu. Nie karmi się trolli, także olewajcie temat ile się da, to sobie pójdą trollować gdzieś indziej ;)
plACEbo
Siatkarka
Posty: 2
Rejestracja: ndz lut 25, 2024 12:06 am

Post autor: plACEbo »

Habi_bi pisze: czw paź 10, 2024 9:32 pm To jesteśmy z jednego miasta, mieszkałam niedaleko tej dziewczyny
Jaki ten świat mały. Nawet na Wandzie można spotkać osoby ze swojego zadupia 😁
Rabarbarova
RoyalBaby
Posty: 15
Rejestracja: pn sty 08, 2024 6:54 am

Post autor: Rabarbarova »

To było dawno, prawie 30 lat temu, miałam pewnie jakieś 7-8 lat. Chodziłam wcześniej do przedszkola z taką dziewczynką, z którą trochę się nawet przyjaźniłam. Poszłyśmy do tej samej szkoły, ale do innych klas. I któregoś dnia ta dziewczynka zniknęła. Po jakimś czasie okazało się, że znaleźli ją zawiniętą w dywan. Sporo starszy brat ją zamordował i zawinął w dywan żeby ukryć zwłoki.
Kilka lat temu z kumplem widzieliśmy tego brata na ulicy, zmroziło nas na sam jego widok.
Rzecz działa się w dużym mieście na zachodzie kraju, nie jestem w stanie niestety nic znaleźć w necie na ten temat.
anilo
BlondDoczep
Posty: 147
Rejestracja: czw sty 14, 2021 12:46 am

Post autor: anilo »

W kamienicy obok mojego rodzinnego domu ukrywała się matka dzieci zamordowanych i ukrytych w beczkach. Pamiętam jak przyjechała po nią ekipa antyterrorystów. Kilka lat później na studiach miałam zajęcia z biegłą sądową, która opiniowała w tej sprawie.