Zaginięcia w Polsce

Moderator: verysweetcherry

Madzix9503
Siatkarka
Posty: 2
Rejestracja: czw wrz 07, 2023 11:02 pm

Re: Zaginięcia w Polsce

Post autor: Madzix9503 »

teodora55 pisze: ndz lip 28, 2024 12:51 am Z takich co najbardziej utkwiły mi w pamięci to jeszcze Andżelika Rutkowska z Koła obok Poznania. Zaginęła również w okolicy domu. Przyjęto hipotezę że utonęła jednak ciała nie odnaleziono nigdy. Jakiś czas po zaginięciu zgłosił się świadek, który widział ją na jakimś dworcu niby, że dosiadła się do jakiejś kobiety ale potem już nic nie wiadomo. Podobno bawiła się z jakimiś chłopcami z osiedla na zewnątrz i potem ktoś zeznał że widział jak jeden z nich popycha ją do wody, ale potem się wycofał z tych zeznań? Nie wiem czy dobrze kojarzę. Rodzice Andżeliki już nie żyją, ale jej ciocia wciąż jej szuka, powstała nawet grupa na Facebooku, która ciocia prowadzi. Akta tej sprawy zostały zniszczona po iluś latach :(
Ta dziewczynka po zaginieciu byla widziana żebrzaca na dworcu we Wloclawku (ok 60km od Kola). Tak przynajmniej twierdzila kobieta pracujaca tam w bufecie. Rodzina szukala jej pozniej kilka dni w okolicach dworca, ale wiecej sie nie pojawila. Okolica w ktorej mieszkala ta dziewczynka jest troche patologiczna, wiec rozne rzeczy mozna wziac pod uwage
teodora55
BlondDoczep
Posty: 129
Rejestracja: pn kwie 01, 2024 8:56 am

Post autor: teodora55 »

kasia28 pisze: ndz lip 28, 2024 1:48 am nie wiem czy pasuje do tematu, ale chciałam zapytać. słyszał ktoś o zaginięciu Jowity Zielińskiej sprzed 3 tygodni? kobieta wjechała do lasu i już z niego nie wyjechała. jak myślicie co się stało?
Znaleziono wczoraj rower pani Jowity, ok. 5 km od miejsca zaginięcia
blucantrell
Channelka
Posty: 35
Rejestracja: śr sie 14, 2024 8:55 pm

Post autor: blucantrell »

teodora55 pisze: ndz sie 11, 2024 6:18 pm Znaleziono wczoraj rower pani Jowity, ok. 5 km od miejsca zaginięcia
Wiadomo coś więcej?
Wiem, że z moich postów bije czarnowidztwo, ale myślę, że już ją jakiś niedźwiedź albo inne leśne zwierzę zeżarło :/ znajdziemy zwłoki.
Może wzięło ją na zbieranie grzybów albo borówek, zabłądziła, albo potknęła się, złamała nogę itp.
blucantrell
Channelka
Posty: 35
Rejestracja: śr sie 14, 2024 8:55 pm

Post autor: blucantrell »

teodora55 pisze: ndz lip 28, 2024 12:51 am Z takich co najbardziej utkwiły mi w pamięci to jeszcze Andżelika Rutkowska z Koła obok Poznania. Zaginęła również w okolicy domu. Przyjęto hipotezę że utonęła jednak ciała nie odnaleziono nigdy. Jakiś czas po zaginięciu zgłosił się świadek, który widział ją na jakimś dworcu niby, że dosiadła się do jakiejś kobiety ale potem już nic nie wiadomo. Podobno bawiła się z jakimiś chłopcami z osiedla na zewnątrz i potem ktoś zeznał że widział jak jeden z nich popycha ją do wody, ale potem się wycofał z tych zeznań? Nie wiem czy dobrze kojarzę. Rodzice Andżeliki już nie żyją, ale jej ciocia wciąż jej szuka, powstała nawet grupa na Facebooku, która ciocia prowadzi. Akta tej sprawy zostały zniszczona po iluś latach :(
Słuchałam parę podkastów o tej sprawie. Myślę, że podczas zabawy z tymi chłopcami zdarzył się wypadek :( jeden coś zeznał, ale później się wycofał.

Zawsze mnie zastanawia jak można żyć z takiem brzemieniem? Czy człowiek jest w stanie sobie wytłumaczyć, ze nie zrobił nic złego i nie jest winny?Czy można ot tak zapomnieć?

Myślę, że podobnie było z Iwoną Wieczorek i jej znajomi znajomi znają prawdę.
teodora55
BlondDoczep
Posty: 129
Rejestracja: pn kwie 01, 2024 8:56 am

Post autor: teodora55 »

blucantrell pisze: śr sie 14, 2024 10:00 pm Słuchałam parę podkastów o tej sprawie. Myślę, że podczas zabawy z tymi chłopcami zdarzył się wypadek :( jeden coś zeznał, ale później się wycofał.

Zawsze mnie zastanawia jak można żyć z takiem brzemieniem? Czy człowiek jest w stanie sobie wytłumaczyć, ze nie zrobił nic złego i nie jest winny?Czy można ot tak zapomnieć?

Myślę, że podobnie było z Iwoną Wieczorek i jej znajomi znajomi znają prawdę.
On dostał na Facebooku lub naszej klasie od kogoś zdjęcie Angeliki w wiadomości. Zauważyła to jego dziewczyna, zapytała kim jest ta dziewczynka a on szybko skasował zdjęcie. Coś jest na rzeczy z tym facetem ewidentnie, ale on pewnie wie, że już mu nic nie udowodnią :(
tymalda
Pierścionek_od_passera
Posty: 1307
Rejestracja: pt wrz 22, 2023 9:51 am

Post autor: tymalda »

Zmieniając trochę temat, podczas poszukiwań Krzysztofa dyminskiego znaleziono kilka ciał, czy to były osoby z głośnych zaginięć? Kojarzycie coś?
Kalamburka
Koczkodan
Posty: 106
Rejestracja: pn maja 09, 2022 8:39 pm

Post autor: Kalamburka »

Jedno cialo to 30 latek zaginiony po wejściu z pracy w Toyocie na Zeraniu.
kaja_kw
RoyalBaby
Posty: 22
Rejestracja: sob sty 06, 2024 8:42 pm

Post autor: kaja_kw »

Zaginięcie Anny Krupy i Marty Szczytowskiej- uważam, że ten cały Marcin dobrze wiedział co robi, jadąc z dziewczynami do tych znajomych na imprezę
Awatar użytkownika
alexis
LemonkowaCola
Posty: 534
Rejestracja: czw cze 10, 2021 9:48 am

Post autor: alexis »

Mnie bardzo ciekawi co stało się z panią Wandą Szeptun, która biwakowała z rodziną i przyjaciółmi, oddaliła się na chwilę za potrzebą i ślad po niej zaginął.

Bardzo męczy mnie też sprawa Krzysztofa Dymińskiego. Bardzo chciałabym aby się odnalazł. Wywiady z jego rodzicami łamią serce.
anka_89
ZdalnaFanka
Posty: 487
Rejestracja: czw sty 04, 2024 8:45 am

Post autor: anka_89 »

Mnie nurtuje od zawsze sprawa Kariny Surmacz (liczę, że faktycznie udało jej się zbiec), rodziny Bogdańskich, Moniki Kobyłki oraz oczywiście Iwony Wieczorek.

Ale czy doczekamy się rozwiązania. Nie sądzę.
xyzerna
Pierścionek_od_passera
Posty: 1341
Rejestracja: sob sty 13, 2024 7:27 pm

Post autor: xyzerna »

alexis pisze: sob sie 17, 2024 6:01 pm Mnie bardzo ciekawi co stało się z panią Wandą Szeptun, która biwakowała z rodziną i przyjaciółmi, oddaliła się na chwilę za potrzebą i ślad po niej zaginął.

Bardzo męczy mnie też sprawa Krzysztofa Dymińskiego. Bardzo chciałabym aby się odnalazł. Wywiady z jego rodzicami łamią serce.
Z jednej strony chciałabym wierzyć w to, że po prostu skoczył, ale zastanawia mnie jak to możliwe że przy tak aktywnym przeszukiwaniu wody go nie odnaleziono
BarbB
RóżowePolo
Posty: 14
Rejestracja: czw lis 30, 2023 9:43 am

Post autor: BarbB »

xyzerna pisze: pn sie 26, 2024 6:18 pm Z jednej strony chciałabym wierzyć w to, że po prostu skoczył, ale zastanawia mnie jak to możliwe że przy tak aktywnym przeszukiwaniu wody go nie odnaleziono
Czytałam rozmowę z jego rodzicami i podobno jest to możliwe. Bo co innego mogłoby się stać? Gdyby zszedł wtedy z mostu i zdecydował, że nie wróci do domu, pewnie by go namierzono, miał charakterystyczny typ urody, a rodzice od początku bardzo sprawnie prowadzili akcję poszukiwawczą i mnóstwo ludzi kojarzy jego twarz. Poza tym taki spokojny, wrażliwy chłopak z rodziny, w której o niego dbano, nie dałby sobie rady przez ponad rok bez pieniędzy i dachu nad głową. Musiałby pracować na czarno, żebrać lub kraść, nocować w miejscach, w których bywają osoby w kryzysie bezdomności (a i tak ktoś by w końcu go rozpoznał i to zgłosił). Mam nadzieję, że jednak się mylę, że Krzysztof żyje i się odnajdzie, bardzo współczuję jego rodzicom i nie wyobrażam sobie, co przeżywają.
KrwawaMary
ZdalnaFanka
Posty: 478
Rejestracja: czw kwie 04, 2024 2:50 pm

Post autor: KrwawaMary »

tymalda pisze: pt sie 16, 2024 9:36 am Zmieniając trochę temat, podczas poszukiwań Krzysztofa dyminskiego znaleziono kilka ciał, czy to były osoby z głośnych zaginięć? Kojarzycie coś?
Niedawno znalazł czaszkę, może jakieś kolejne zaginięcie się wyjaśni, choć oczywiście wolałabym, aby każdy z zagubionych odnalazł się żywy.
kalena
MoetGlass
Posty: 258
Rejestracja: wt mar 19, 2024 8:11 pm

Post autor: kalena »

KrwawaMary pisze: śr sie 28, 2024 7:22 pm Niedawno znalazł czaszkę, może jakieś kolejne zaginięcie się wyjaśni, choć oczywiście wolałabym, aby każdy z zagubionych odnalazł się żywy.
Dla rodziców Krzyśka byłoby chyba lepiej, żeby któreś z tych zwłok okazało się ich synem. Ileż można żyć w takim zawieszeniu, niepokoju...? Bez pogrzebu, bez szans na przeżycie żałoby po dziecku.

To jest jakiś koszmar.

Sama też zastanawiam się czasami, jak to możliwe, że przez tyle czasu nie natrafiono nawet na najmniejszy ślad... kawałek ubrania, cokolwiek. Nawet jeżeli Wisła jest wredna i zdradliwa, jeśli ciało o coś się zaczepi... tyle czasu minęło, wszystkie pory roku, opad i podniesienie poziomu wody, zmienne prądy, tyle poszukiwań, tyle znalezionych topielców i... i nadal nic!

Czasem mam wrażenie graniczące z pewnością, że on żyje, nie skoczył z mostu, zniknął... mało prawdopodobne, ale nie niemożliwe.
Shivalith
500ksubów
Posty: 1907
Rejestracja: wt lut 23, 2021 10:39 pm

Post autor: Shivalith »

Sprawa Krzysztofa Dymińskiego kojarzy mi się ze słynną sprawą z Anglii zaginięcie Andrew Godsena. Tylko tam nie było w tle żadnego wątku miłosnego (nic o tym nie wiadomo) i działania Andrew były takie bardziej „chłodne i skalkulowane”, a Krzysiek chyba po prostu był w kryzysie emocjonalnym przez sytuacje z dziewczyną, w której był zakochany.
~dwa razy duże frytki i jakiegoś burgera tam panu weźmiesz~
slawek93
RoyalBaby
Posty: 23
Rejestracja: wt lip 16, 2024 7:18 pm

Post autor: slawek93 »

Oprócz zaginięcia Anny Garskiej bardzo interesuje Mnie zaginięcie Agaty Juszczak z Łodzi która dosłownie przepadła jak kamień w wodę. Czy coś wyjaśniło się w tej sprawie?
arianka
Channelka
Posty: 31
Rejestracja: ndz lut 04, 2024 2:22 pm

Post autor: arianka »

Karina Surmacz - do dziś zastanawiam się co stało się z ta dziewczynka :(
papuga112
RoyalBaby
Posty: 16
Rejestracja: czw sie 01, 2024 12:19 pm

Post autor: papuga112 »

Lucy pisze: czw sie 01, 2024 3:43 pm Najbardziej tajemnicze to Ernestyna Wieruszewska z koleżanką,zaginęły w Zakopanem.
Monika Kobyłka i rodzina Bogdańskich
Tajemnicze jest też zaginięcie Tomka Deseckiego, jeszcze ta symbolika - rozsypana sól, biała świeca.... Dziwne i w pewien sposób mnie przeraża.
3Ewelina0
Gacie z oceanu
Posty: 43
Rejestracja: sob wrz 07, 2024 7:24 pm

Post autor: 3Ewelina0 »

Mnie w tych sprawach zaginięcia dzieci przeraża to, że dla nich czas się zatrzymał. Cały czas czytamy o tym, że zaginęła Ania czy Basia, a tym czasem one byłyby dzisiaj w naszym wieku, albo i dużo od nas starsze. A na zdjęciu nadal uśmiechnięta dziewczynka w wieku szkolnym. Cały ten czas został im odebrany, niezależnie od tego, czy nie żyją, czy ktoś je przetrzymuje...

Np. sprawa Beaty Radke, dziewczynki która wyszła na katechezę i nie wróciła do domu. Na zdjęciu uśmiechnięta mała dziewczynka. Sprawa z 1975 roku - czyli dziś byłaby najpewniej czyjąś babcią...