Książki warte przeczytania

Motywacja, hobby, sposoby na spędzanie wolnego czasu, porady domowe, książki

Moderator: verysweetcherry

Hops_Hops
Mokra Włoszka
Posty: 69
Rejestracja: ndz maja 12, 2024 10:03 pm

Re: Książki warte przeczytania

Post autor: Hops_Hops »

virukaa pisze: wt lut 07, 2023 9:49 am Czy jest tu miłośniczka kryminałów ? Chętnie poczytałabym o dobrych tytułach. Najbardizje lubię polskich autorów. Mróz mi średnio leży od razu zaznaczę :)
Nie polskie, ale seria Tess Gerritsen jak dla mnie jest super. Zwłaszcza z bohaterkami Rizzoli&Isles.
Hops_Hops
Mokra Włoszka
Posty: 69
Rejestracja: ndz maja 12, 2024 10:03 pm

Post autor: Hops_Hops »

kamusia99 pisze: czw kwie 20, 2023 3:44 pm A coś śmiesznego, wesołego, lekkiego? Mój mózg w ostatnim czasie nie przyjmie chyba nic cięższego..
Minęło trochę czasu od tej wiadomości, ale ja się dobrze bawiłam przy książce "Cudowne życie Staśka i innych aniołów" Teresy Anny Aleksandrowicz (raczej do znalezienia w bibliotekach) - była takim plasterkiem na smutki dla mnie :) Trochę taka 'babciowa' ale miała swój urok :)
Albo z innej mańki - "Berek" Marcina Szczygielskiego z trylogii Kroniki nierówności. Tu to się śmiałam na głos, ale musiałam sobie ocenzurować okładkę, bo gołe chłopy mogłyby gorszyć babcie w pociągu :)
przejrzystawoda
Kciuk
Posty: 892
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 5:20 pm

Post autor: przejrzystawoda »

kamusia99 pisze: czw kwie 20, 2023 3:44 pm A coś śmiesznego, wesołego, lekkiego? Mój mózg w ostatnim czasie nie przyjmie chyba nic cięższego..
spóźnione, ale całym sercem polecam rzeźnie numer pięć kurta vonneguta. czytam sporo książek, ale ta wywarła na mnie nawet większe wrazenie niz bracia karamazow. jest dosc krótka, przezabawna i mimo ze opowiada o wojnie więc nie taki lekki temat, to jest tak komiczna, mądra a zarazem głupkowata, że naprawdę każdemu polecam :) mam juz kupione inne ksiazki tego autora
przejrzystawoda
Kciuk
Posty: 892
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 5:20 pm

Post autor: przejrzystawoda »

FigGa pisze: wt kwie 09, 2024 11:43 am Ja czytany bardzo dużo. Posiadam kontoyma lubimyczytac.pl, więc jak mogę podesłać nazwę. Od niedawna też prowadzę książkowego Instagrama, więc jak coś tez mogę podać nazwę :)
masz moze goodreads?? i nazwe na ig tez poprosze :)
przejrzystawoda
Kciuk
Posty: 892
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 5:20 pm

Post autor: przejrzystawoda »

FigGa pisze: pn maja 06, 2024 6:20 am A macie do polecenia jakieś książki, przy których naprawdę można się ubawić?
Czytałam parę, które miały śmieszyć do łez, ale albo z nimi coś nie tak, albo ze mną 🙈
rzeźnia numer pięć kurt vonnegut, tortilla flat john steinbeck. przezabawne klasyki ktore gorąco polecam
21ssavage
Koczkodan
Posty: 114
Rejestracja: śr sty 06, 2021 8:44 pm

Post autor: 21ssavage »

Czy ktoś wie gdzie można kupić książkę Zaginione miasto Z? Może ktoś cudem ma i chciałby sprzedać za poniżej 100 zł? XD szukam wszędzie i widzę tylko na Allegro ale cena jest dla mnie za wysoka
twojastaraszmata
Gacie z oceanu
Posty: 42
Rejestracja: śr mar 20, 2024 6:57 pm

Post autor: twojastaraszmata »

Polecam wszystko co napisała Gillian Flynn.
Prosecco
Ciastko
Posty: 6
Rejestracja: wt sie 20, 2024 6:08 pm

Post autor: Prosecco »

Ja polecam powieść "Lekcje chemii" Bonnie Garmus. Fajna, lekka, ale dająca czytelnikowi emocje i przemyślenia. Polecam też serial.
MalaMi87
Skarpeta Rakieta
Posty: 79
Rejestracja: ndz sie 04, 2024 9:23 am

Post autor: MalaMi87 »

Jak ktoś lubi klasyczne kryminały to polecam Katarzynę Kwiatkowska.

Jestem uzależniona od czytania więc służę polecaniem, prócz horrorów i poradnikow😉