Klapki birkenstock

Inspiracje modowe, promocje, błędy cenowe, Wasze ulubione style

Moderator: verysweetcherry

Szklanapogoda999
ŚpioszkiKenzo
Posty: 3
Rejestracja: śr kwie 24, 2024 7:52 am

Klapki birkenstock

Post autor: Szklanapogoda999 »

Hej, może któraś ma te popularne klapki i wie jak wyczyscic porządnie wewnętrzna podeszwę?
Próbowałam ścierać papierem ściernym, ale zaraz po założeniu znowu robi się brudna i nieprzyjemnie pachnie
zielonisia
Mokra Włoszka
Posty: 55
Rejestracja: ndz mar 03, 2024 6:14 am

Post autor: zielonisia »

Ja myję je szczoteczką uk mydłem ;P ale jest mnóstwo filmików w Internecie z poradami, w ostateczności można dokupić tą część podeszwy na stronie Birkenstock i oddać do szewca
Awatar użytkownika
Brida
Koczkodan
Posty: 122
Rejestracja: czw gru 08, 2022 7:14 pm

Post autor: Brida »

Ja używam szamponu do czyszczenia sandałów Coccine :)
annakostrzewska
SkrzydełkaZhooters
Posty: 212
Rejestracja: pn maja 06, 2024 6:45 pm

Post autor: annakostrzewska »

Szklanapogoda999 pisze: ndz maja 26, 2024 12:05 am Hej, może któraś ma te popularne klapki i wie jak wyczyscic porządnie wewnętrzna podeszwę?
Próbowałam ścierać papierem ściernym, ale zaraz po założeniu znowu robi się brudna i nieprzyjemnie pachnie
Gdzie kupic tansze i tez wygodne ala birken?
champaigne

Post autor: champaigne »

annakostrzewska pisze: wt cze 04, 2024 2:48 pm
Szklanapogoda999 pisze: ndz maja 26, 2024 12:05 am Hej, może któraś ma te popularne klapki i wie jak wyczyscic porządnie wewnętrzna podeszwę?
Próbowałam ścierać papierem ściernym, ale zaraz po założeniu znowu robi się brudna i nieprzyjemnie pachnie
Gdzie kupic tansze i tez wygodne ala birken?
ja kupilam na dezee, dosyc podobne i baaardzo wygodne. Polecam, jesli nie chcesz wydawac tak duzej kasy.
zuza_zu
Samarka
Posty: 680
Rejestracja: sob kwie 20, 2024 10:29 am

Post autor: zuza_zu »

annakostrzewska pisze: wt cze 04, 2024 2:48 pm
Szklanapogoda999 pisze: ndz maja 26, 2024 12:05 am Hej, może któraś ma te popularne klapki i wie jak wyczyscic porządnie wewnętrzna podeszwę?
Próbowałam ścierać papierem ściernym, ale zaraz po założeniu znowu robi się brudna i nieprzyjemnie pachnie
Gdzie kupic tansze i tez wygodne ala birken?
Teraz Birkeny można dorwać na wyprzedażach w dobrych cenach u moim zdaniem warto. Mam swoje chyba trzeci albo czwarty sezon i nic się z nimi nie dzieje. Moja mama ma zamienniki Birkenow i co sezon musi je wymieniać. Finalnie się traci na słabszej jakości. Ale dużo zamienników jest na Eobuwie albo w TK Maxx.
olgamole
SkrzydełkaZhooters
Posty: 208
Rejestracja: czw lut 15, 2024 2:48 pm

Post autor: olgamole »

Te zamienniki mają często korek przyklejony na gumową podeszwę, po sezonie są do kosza. Tylko raz trafiłam (w lidlu! jakieś 10 lat temu) na podróbki z korkową podeszwą. Zaletą birkenów jest to, że są serio wytrzymałe. Pomijając fakt, że wkładka się brudzi i trzeba ją czyścić papierem ściernym, to są super :)
ollaolla
Siatkarka
Posty: 2
Rejestracja: pn sty 29, 2024 8:28 pm

Post autor: ollaolla »

Ja niedawno kupiłam podobne w TK MAXX, z firmy Plankton, kosztowały ok 80 złotych i mieli spory wybór kolorów. Sezon się jeszcze nie skończył więc nie wiem jak wytrzymałe będą, ale ja przeżyłam w nich tydzień intensywnego zwiedzania w 40 stopniowym upale, one przetrwały kilka zanurzeń w jeziorze. Wydają się spoko :)
Mieszanka
Channelka
Posty: 33
Rejestracja: czw mar 21, 2024 1:23 pm

Post autor: Mieszanka »

Kupilam ostatnio klapki Free Life w Nico - skórzane, bardzo podobne stylem do Birków, za niecałe 130 zł. Wydają się być ok, aczkolwiek moje kilkuletnie, wychodzone Birkeny są troche wygodniejsze - moze kwestia wydeptania.
lalisa
TrampekLV
Posty: 636
Rejestracja: śr lip 07, 2021 9:59 pm

Post autor: lalisa »

Szklanapogoda999 pisze: ndz maja 26, 2024 12:05 am Hej, może któraś ma te popularne klapki i wie jak wyczyscic porządnie wewnętrzna podeszwę?
Próbowałam ścierać papierem ściernym, ale zaraz po założeniu znowu robi się brudna i nieprzyjemnie pachnie
Mi się też te klapki jakoś wyjątkowo brudzą! Nie wiem o co chodzi, ale żadne inne mi się tak nie brudzą jak te wewnątrz.

Szoruję mydłem i wodą za pomocą myjki do naczyń.
Madka.od.Bombelka

Post autor: Madka.od.Bombelka »

lalisa pisze: ndz lip 21, 2024 6:27 pm Mi się też te klapki jakoś wyjątkowo brudzą! Nie wiem o co chodzi, ale żadne inne mi się tak nie brudzą jak te wewnątrz.

Szoruję mydłem i wodą za pomocą myjki do naczyń.
U mnie też myjka do naczyń i szampon
glow
Channelka
Posty: 37
Rejestracja: pn mar 18, 2024 11:51 am

Post autor: glow »

annakostrzewska pisze: wt cze 04, 2024 2:48 pm Gdzie kupic tansze i tez wygodne ala birken?

Ja kupiłam papillo w outlecie za 200 zł, trzeci sezon już noszę i tylko trochę ukruszył mi się korek
Xylonax
RoyalBaby
Posty: 28
Rejestracja: wt sie 06, 2024 12:41 am

Post autor: Xylonax »

A ja kupiłam takie jak na zdjęciu właśnie na Deezee, niesamowicie mi się podobają i ogólnie jak chodzi o stopę są wygodne, ale….obcieraja mi skórę do krwi w tym jednym, zaznaczonym na zdjęciu miejscu 😖 ten a’la zamsz jest naprawdę mięciutki, więc jestem zdziwiona że robią mi taką krzywdę - próbowałam w te miejsce przyklejać plasterki hydrokoloidowe ale to nic nie daje, bo po zrobieniu kilkunastu kroków odklejają się pod wpływem tarcia tych pasków i migrują do środka buta. Próbowałam też zapinać klamry ciaśniej, luźniej - wszystko na nic. Gdyby nie to jedno miejsce to byłyby moimi ulubionymi butami na lato. Macie może jakieś rady? 🥺
Załączniki
IMG_5006.jpeg
IMG_5006.jpeg (120.34 KiB) Przejrzano 520 razy
ShellyCooper
RóżowePolo
Posty: 13
Rejestracja: czw mar 21, 2024 9:40 am

Post autor: ShellyCooper »

Co roku się na nie czaiłam i zawsze kończyło się kupnem jakichś zamienników które po jednym sezonie były do wywalenia bo pianka się zdeptywała,a paski odrywały. W tym roku przyszalałam i kupiłam najpierw jedne Arizony z tego birkofloru a potem drugie zamszowe. I już się zaczynam martwić, w czym ja będę chodzić na jesien, bo od kiedy mam te klapki(od maja) to może ze 3 razy założyłam inne buty....a ja mam duży problem zawsze z butami bo uciskają,ocierają do krwi, zawsze i wszystkie. A to pierwsze buty które od pierwszego dnia mi naprawdę służą bez problemu. Wkładkę czyszczę papierem ściernym i szczoteczką do zamszu,nie czuć zapachu żadnego.
Xylonax
RoyalBaby
Posty: 28
Rejestracja: wt sie 06, 2024 12:41 am

Post autor: Xylonax »

Xylonax pisze: śr sie 07, 2024 2:35 am A ja kupiłam takie jak na zdjęciu właśnie na Deezee, niesamowicie mi się podobają i ogólnie jak chodzi o stopę są wygodne, ale….obcieraja mi skórę do krwi w tym jednym, zaznaczonym na zdjęciu miejscu 😖 ten a’la zamsz jest naprawdę mięciutki, więc jestem zdziwiona że robią mi taką krzywdę - próbowałam w te miejsce przyklejać plasterki hydrokoloidowe ale to nic nie daje, bo po zrobieniu kilkunastu kroków odklejają się pod wpływem tarcia tych pasków i migrują do środka buta. Próbowałam też zapinać klamry ciaśniej, luźniej - wszystko na nic. Gdyby nie to jedno miejsce to byłyby moimi ulubionymi butami na lato. Macie może jakieś rady? 🥺
W nawiązaniu do mojego posta, może kogoś to zainteresuje, przybywam z aktualizacją - chyba osiągnęłam poziom krytyczny, bardzo mi poraniły stopy ale nieustępliwie w nich chodziłam na krótkie dystanse - aż pewnego dnia założyłam je, zrobiłam sobie krótki spacer jak zwykle i po prostu przestały obcierać. Ot tak. Odważyłam się założyć je na kilkugodzinne spotkanie na mieście i też nie zrobiły mi już żadnej krzywdy.
ravena
Siatkarka
Posty: 2
Rejestracja: sob sie 28, 2021 8:21 am

Post autor: ravena »

A ja jestem rozczarowana moimi Birkenami, rok temu kupiłam model Madrid i w jednym klapku w tym roku zupełnie rozkruszyła mi się ta korkowa podeszwa :( miałam nadzieję, że będę je nosiła dłużej, bo takie opinie słyszałam. Kupiłam niedawno odpowiednik Bostonów z innej firmy, zobaczymy ile czasu mi posłużą.
Zula
Channelka
Posty: 35
Rejestracja: pt gru 29, 2023 7:47 pm

Post autor: Zula »

Popularna “pink pasta” świetnie czyści te buty. Ja mam swoje Arizona kilka lat i nie żałuję zakupu, są nadal w świetnym stanie.
Mieszanka
Channelka
Posty: 33
Rejestracja: czw mar 21, 2024 1:23 pm

Post autor: Mieszanka »

Xylonax pisze: śr sie 21, 2024 12:40 pm W nawiązaniu do mojego posta, może kogoś to zainteresuje, przybywam z aktualizacją - chyba osiągnęłam poziom krytyczny, bardzo mi poraniły stopy ale nieustępliwie w nich chodziłam na krótkie dystanse - aż pewnego dnia założyłam je, zrobiłam sobie krótki spacer jak zwykle i po prostu przestały obcierać. Ot tak. Odważyłam się założyć je na kilkugodzinne spotkanie na mieście i też nie zrobiły mi już żadnej krzywdy.
Czasami stopa musi się po prostu przyzwyczaic do nowego lacza, tez tak czasem mam :)