Bracia Menendez

Moderator: verysweetcherry

silene1310
LouiBag
Posty: 332
Rejestracja: pn gru 12, 2022 1:08 pm

Re: Bracia Menendez

Post autor: silene1310 »

pieczonyziemniak. pisze: pt paź 11, 2024 9:40 am Odkopuję wątek.
Na tik toku jest masa filmików gdzie kobiety romantyzacja tych morderców. Teraz trafiłam na filmik gdzie babka ma kurtkę z napisem „Free The Menendez Brothers”.

Sama nie wiem co o tym myśleć, ale po głębszym zastanowieniu się mieli wybór i są okropnymi mordercami.
Mieli ogromne możliwości kształcenia się, byli pełnoletni, nie wykorzystali tego a dodatkowo ich zamordowali.
Jeśli faktycznie byli molestowani (w co osobiście nie wierzę) to i tak mieli wyjście. Jakby każda ofiara przemocy seksualnej tak mordowała swoich oprawców to co to byłby za świat?
dlaczego nie wierzysz w to, że ojciec ich gwałcił?
telesrele
Mokra Włoszka
Posty: 62
Rejestracja: czw mar 02, 2023 2:52 pm

Post autor: telesrele »

Jest to sprawa w której waham się by wydać subiektywną opinie w związku z molestowaniem chłopców, aczkolwiek niepodważalny fakt - czyli zdjęcia genitaliów gdy Ci mieli zaledwie 5/6lat? skłania mnie bardziej ku prawdziwosci ich wersji.
ichcorka
RóżowePolo
Posty: 12
Rejestracja: pt maja 31, 2024 2:59 pm

Post autor: ichcorka »

Nowy film u suzanneMarie jest właśnie o braciach Menendez i nie wiem jak można nie wierzyć w molestowanie ?! Poza tym widać jak zeznają, jak o tym mówią …. Serce pęka. Ich ojciec był potworem, matka zresztą nie lepsza. Obejrzyjcie u suzannemarie bo naprawdę jest sporo dowodów na molestowanie, zwłaszcza dla tych niedowiarków
telesrele
Mokra Włoszka
Posty: 62
Rejestracja: czw mar 02, 2023 2:52 pm

Post autor: telesrele »

ichcorka pisze: sob paź 12, 2024 12:03 pm Nowy film u suzanneMarie jest właśnie o braciach Menendez i nie wiem jak można nie wierzyć w molestowanie ?! Poza tym widać jak zeznają, jak o tym mówią …. Serce pęka. Ich ojciec był potworem, matka zresztą nie lepsza. Obejrzyjcie u suzannemarie bo naprawdę jest sporo dowodów na molestowanie, zwłaszcza dla tych niedowiarków
też mi się wydaje, że musielby byc wyjątkowo dobrymi aktorami pokazując takie emocje- ktos od mowy ciała wypowiadał się na temat ich procesu?
Mimcia
LouiBag
Posty: 307
Rejestracja: ndz maja 07, 2023 12:48 pm

Post autor: Mimcia »

Polecam Skok w mrok
Omawiaja bardzo dokladnie, sa juz 3 filmiki. Beda chyba jeszcze dwa. Omowienie tez od strony psychologicznej

https://youtu.be/1sJo8ho58zc?si=L5meetysP6kpW_f1
Sister_jude_martin
Ciastko
Posty: 8
Rejestracja: czw sie 15, 2024 9:53 am

Post autor: Sister_jude_martin »

Sprawa braci Menendez w jakiś sposób stała się moją mała obsesją. Słyszałam o niej wcześniej, ale w poprzednich latach narracja była prowadzona w jeden, niezwykle krzywdzący sposób- bogate, zepsute dzieci, zabiły własnych rodziców dla korzyści finansowych. Dlatego cieszę się (chociaż to śmiech przez łzy), że ta sprawa znowu stała się obiektem dyskusji, biorąc pod uwagę fakty, które niezaprzeczalnie przemawiają na korzyść braci, a które co jest szokujące konsekwentnie w przeszłości były pomijane. Po obejrzeniu nagrań z sali sądowej, zeznań rodziny, dowodów w postaci chociażby zdjęć i wreszcie zeznaniach braci nie jestem w stanie uwierzyć, że byliby zdolni do "zaaranżowania" takiej linii obrony. Większość psychologów i i specjalistów wypowiada się jasno- Ci chłopcy (teraz już dojrzali mężczyźni) byli kompletnie zdewastowani. Ta dwójka przeżyła piekło na ziemi, co gorsze to piekło zafundowali im ich rodzice. Notoryczne gw*ły, znęcanie się psychicznie i fizycznie, grożenie śmiercią to tylko jedna mała część ich codzienności. Przypominam, że Lyle w skutek chronicznego stresu zaczął łysieć w wieku 14 lat! Moim zdaniem wyrok, który dostali to jakaś kpina. Nie neguje faktu, że należała im się kara, ale biorąc pod uwagę okoliczności ta, którą otrzymali jest zbyt wysoka. Nie wiem czy wszyscy to wiedzą, ale odbyły się dwa procesy. W pierwszym niestety ława przysięgłych nie doszła do porozumienia, dlatego trzeba było go powtórzyć. W drugim natomiast sędzia wykluczył możliwość przedstawienia dowodów dotyczących molestowania co uniemożliwiło im jakąkolwiek obronę. To nie był sprawiedliwy proces, bo wyrok wydano już na samym początku. Do tego stwierdzenia pani prokurator, że "mężczyzn nie można zgw*łcić, ponieważ brakuje im odpowiedniego sprzętu..."(wtf). To oni są ofiarami- najpierw zwyrodniałych rodziców, a później bezdusznego systemu, który zamiast ich chronić, zaserwował im kolejną traumę. Mam ogromną nadzieje, że za sprawą nowych dowodów (chociażby listu, który znaleziono u jednego z kuzynów, opisującym jak ojciec krzywdził Erika) ich sprawa ponownie zostanie rozpatrzona i będą mieli możliwość wzięcia udziału w sprawiedliwym procesie.
Mimcia
LouiBag
Posty: 307
Rejestracja: ndz maja 07, 2023 12:48 pm

Post autor: Mimcia »

Tez uwazam, ze niesprawiedliwie skazao ich na dozywocie. To byli mlodzi chlopcy ktorzy zyli w wiecznym napieciu, stresie, manipulacji ale tez w ogromnym bogactwie. I to w zasadzie w czasie wiekszosci swojego zycia. Mam nadzieje, ze bedzie rewizja wyroku i wyjda. Ale, obawiam sie, ze oni sa totalnie nieprzystosowani do normalnego zycia i moze znowu dojsc do tragedii. Nie mam na mysli jakiegos morderstwem, raczej w ich osobistym zyciu
Mimcia
LouiBag
Posty: 307
Rejestracja: ndz maja 07, 2023 12:48 pm

Post autor: Mimcia »

I jeszcze jedne dobre opracowanie tematu

https://youtu.be/MdkdZ_M9XN0?si=FJhlzfvyk7PmWEFx