Bracia Menendez

Moderator: verysweetcherry

Lo1337a
LouiBag
Posty: 319
Rejestracja: ndz cze 02, 2024 3:09 pm

Bracia Menendez

Post autor: Lo1337a »

Wczoraj na Netfliksie miala miejsce premiera serialu o Ericu i Lyle’u Menendez. Widzialam, ze na TikToku wiele osob porownuje te sprawe do Gypsy Rose Blanchard. A Wy co sadzicie?
princzipessa
ŚpioszkiKenzo
Posty: 4
Rejestracja: wt kwie 16, 2024 4:38 pm

Post autor: princzipessa »

Ja pozbierałam najważniejsze wątki pojawiające się w tej sprawie z rożnych stron i z pierwszego procesu.
ALE UWAGA! TO SPOILER SERIALU DLATEGO OSTRZEGAM I tak:
1. po zabójstwie wpadli w szał zakupów, wydając setki tysięcy dolców na m.in. na Porsche czy Rolexa,
2. do zabójstwa doszło gdy ojciec coraz intensywniej groził, że ich wydziedziczy,
3. chwilę po zabójstwie wynajęli gościa, który miał usunąć z kompa nowy testament, (który zakładali, że ich wydziedzicza) i wszelkie jego cyfrowe ślady,
4. bracia mieli problemy z prawem za małolata: plagiaty na uczelni, kradzież z włamaniem u dwóch sąsiadów z wyniesiem fantów na kwotę 100 000 dolców,
5. jakiś czas wcześniej Erik z najlepszym przyjacielem napisał scenariusz do filmu pt. Przyjaciele, gdzie syn zabija bogatych rodziców, żeby odziedziczyć fortunę,
6. Lyle był w dużym konflikcie z ojcem, jego dziewczyna zaszła w ciążę a ojciec podobno sfinansował aborcję wbrew woli Lyla, ten się wnerwił i wyprowadził z domu, w momencie morderstwa mieszkał w domku gościnnym na terenie posiadłości (co świadczy o tym, że bracia nie byli pod takim pręgierzem, jak opowiadają - jak widać mogli się wyprowadzić i ojciec nic nie zrobił - choć oczywiście dalej syn był "pod ręką" - może inaczej byłoby, gdyby chcieli całkowicie opuścić teren posiadłości)
7. świadkowie, którzy znali rodzinę (w tym gosposia, która mieszkała z nimi w tygodniu) mówili, że bracia są aroganccy i kłótliwi, nie potwierdzili, by okazywali, że boją się rodziców, podobno kłótnie były na porządku dziennym, co też przeczy ich twierdzeniom o terrorze psychicznym i fizycznym ze strony rodziców,
8. dziewczyna psychiatry (czy tam terapeuty) podsłuchująca rozmowę braci z lekarzem (która potem poszła na policję) wspomniała, że podczas rozmowy nie było mowy o molestowaniu, za to podobno miało paść stwierdzenie, że "matkę musieli zabić, bo oddziedziczylaby wszystko",
9. ich adwokatka wcześniej prowadziła sprawę chłopaka który zabił ojca, linie obrony przeprowadziła tak, że był ofiarą przemocy ze strony ojca i dlatego to zabójstwo, finalnie chłopak został skazany za nieumyślne spowodowanie śmierci a nie zabójstwo (i tu pojawia się pytanie, czy nie chcieli skorzystać z tego samego myku),
10. bracia opowiadali, że byli ofiarami wręcz tortur, w tym m.in. nacinania skóry nożami, czego mieli dopuszczać się rodzice, ale nie mieli żadnych śladów ani blizn po takich urazach.

Jeśli chodzi o molestowanie, to pojawił się z kolei wątek, że młodszy brat mówił o tym jak miał kilka lat swoim kuzynom, dodatkowo ktoś mi wczoraj podsunął info (choć jest już sprzed ponad roku), że jakiś facet oskarża ojca, że ten go zgwałcił, gdy chłopak miał 14 lat.

Czy miało miejsce molestowanie? Nie wiem, wcześniej zakładałam, że nie, bo nie było miarodajnych dowodów, ale te doniesienia o oskarżeniu ojca o gwałt na nastolatku nieco mieszają w tym. Ale myślę sobie, że nawet jeśli molestowanie miało miejsce, to głównym motywem zabójstwa był jednak motyw finansowy. A że z powodu molestowania mogli nienawidzić rodziców, to jakoś łatwiej było podjąć tę decyzję.

W jakimś podcaście pojawiła się jeszcze ciekawa info, choć pewnie nie do zweryfikowania, że adwokatka przeczytała ksiązkę pod tytułem "ofiary molestowania" czy coś podobnego i bracia zaczęli zachowywać się inaczej na sali rozpraw. Widać duży rozdźwięk pomiędzy pierwszą rozprawą, na którą stawili się w garniturach z aroganckim nastawieniem, a kolejnymi rozprawami, gdzie przychodzili ubrani w sweterki jak grzeczni chłopcy i byli potulni (padło podejrzenie, że "uczyli zachowywać się" jak ofiary).

Miałam jeszcze takie przemyślenia, że jeśli molestowania nie było, to są niezłymi aktorami, bo dali popis umiejętności aktorskich na rozprawach (płacz, mimika). Takie emocje mogą świadczyć, że albo coś jest na rzeczy, ale jest jeszcze jedna możliwość - druga rozprawa odbyła się po 3 latach ich siedzenia w kiciu, mogli już być podłamani z tego powodu i po prostu łatwiej im przyszło udawanie tych emocji. Rozpuszczeni chłopcy, oderwani od codziennych luksusów mogli się załamać po 3 latach odsiadki i stąd te płacze.

A u Gypsy to wiadome co jej matka zrobiła, u Menendezów jest z kolei za dużo wątpliwości, żeby stwierdzić, czy byli ofiarami jakiś chorych praktyk rodziców.
Agasc
RoyalBaby
Posty: 18
Rejestracja: czw sie 08, 2024 7:47 am

Post autor: Agasc »

Ja tam nie wierzę w to molestowanie. Wydaje mi się że zrobili to dla kasy po prostu. A bajeczka o molestowaniu była dla złagodzenia kary. Czytałam jeszcze, że wtedy różne historie o molestowaniu zaczęły wychodzić na światło dzienne i być może wydało im się to dobrą linią obrony. Ten list gdzie niby jeden z braci pisze o molestowaniu do kuzyna podobno nie ma oryginału. Istnieje tylko skan tego listu. I ta historia o molestowaniu tego 14-latka przez ojca braci też podobno nie ma żadnych dowodów. Być może ktoś po prostu szukał atencji w blasku znanej sprawy braci Menendez. Tak, że dla mnie to kit.
Platini_blabla
Forma życia
Posty: 3518
Rejestracja: czw mar 21, 2024 2:11 pm

Post autor: Platini_blabla »

Oglądam właśnie serial i jestem trochę zniesmaczona romantyzowsniem morderców. Sceny nagiego umięśnionego aktorka który wychodzi spod prysznica ledwo osłaniając się ręcznikiem? Piękni wyrzeźbieni chłopcy ładniejsi niż naprawdę? Nie podoba mi się ten aspekt.
princzipessa
ŚpioszkiKenzo
Posty: 4
Rejestracja: wt kwie 16, 2024 4:38 pm

Post autor: princzipessa »

Platini_blabla pisze: pt wrz 20, 2024 10:34 pm Oglądam właśnie serial i jestem trochę zniesmaczona romantyzowsniem morderców. Sceny nagiego umięśnionego aktorka który wychodzi spod prysznica ledwo osłaniając się ręcznikiem? Piękni wyrzeźbieni chłopcy ładniejsi niż naprawdę? Nie podoba mi się ten aspekt.
Tak, dokładnie. Ci aktorzy są tak ładni, zwłaszcza ten co gra młodszego brata. Ale z Dahmerem też tak było, aż łapałam się na tym, że mu współczuje i musiałam przypominać sobie co robił swoim ofiarom.
Platini_blabla
Forma życia
Posty: 3518
Rejestracja: czw mar 21, 2024 2:11 pm

Post autor: Platini_blabla »

princzipessa pisze: pt wrz 20, 2024 10:56 pm Tak, dokładnie. Ci aktorzy są tak ładni, zwłaszcza ten co gra młodszego brata. Ale z Dahmerem też tak było, aż łapałam się na tym, że mu współczuje i musiałam przypominać sobie co robił swoim ofiarom.
Oj tak. Jeszcze ci bracia to faktycznie byli bogaci. To wierzę w to że byli no czyści i ładnie ubrani. Ale Dahmer był za mało brudny. Za mało odrzucający. Powinien być trochę takim white trashem a wydarzył blondynek z sąsiedztwa. A bracia wcale nie byli tak ładni.
princzipessa
ŚpioszkiKenzo
Posty: 4
Rejestracja: wt kwie 16, 2024 4:38 pm

Post autor: princzipessa »

Platini_blabla pisze: pt wrz 20, 2024 10:59 pm Oj tak. Jeszcze ci bracia to faktycznie byli bogaci. To wierzę w to że byli no czyści i ładnie ubrani. Ale Dahmer był za mało brudny. Za mało odrzucający. Powinien być trochę takim white trashem a wydarzył blondynek z sąsiedztwa. A bracia wcale nie byli tak ładni.
Nieee, nie byli. Prawdziwi braci to bardziej tacy nieociosani gracze footballu z kwadratowymi szczękami, a aktorzy ich grający takie typowe holiłudzkie przystojniaki.
Czlonekpartii
Mokra Włoszka
Posty: 68
Rejestracja: pt cze 14, 2024 4:22 pm

Post autor: Czlonekpartii »

Platini_blabla pisze: pt wrz 20, 2024 10:34 pm Oglądam właśnie serial i jestem trochę zniesmaczona romantyzowsniem morderców. Sceny nagiego umięśnionego aktorka który wychodzi spod prysznica ledwo osłaniając się ręcznikiem? Piękni wyrzeźbieni chłopcy ładniejsi niż naprawdę? Nie podoba mi się ten aspekt.
Patrząc całkiem realnie, Menendezowie w chwili zatrzymania to naprawdę atrakcyjni faceci, stąd może takie przedstawienie ich w serialu.
Platini_blabla
Forma życia
Posty: 3518
Rejestracja: czw mar 21, 2024 2:11 pm

Post autor: Platini_blabla »

Czlonekpartii pisze: sob wrz 21, 2024 9:33 pm Patrząc całkiem realnie, Menendezowie w chwili zatrzymania to naprawdę atrakcyjni faceci, stąd może takie przedstawienie ich w serialu.
No widać zdjęcia. Aż tak atrakcyjni nie byli XD serio.
Lo1337a
LouiBag
Posty: 319
Rejestracja: ndz cze 02, 2024 3:09 pm

Post autor: Lo1337a »

Platini_blabla pisze: sob wrz 21, 2024 9:36 pm No widać zdjęcia. Aż tak atrakcyjni nie byli XD serio.
To byly inne czasy i inne standardy. Mysle, ze wtedy mogli uchodzic za atrakcyjnych.
Platini_blabla
Forma życia
Posty: 3518
Rejestracja: czw mar 21, 2024 2:11 pm

Post autor: Platini_blabla »

Lo1337a pisze: ndz wrz 22, 2024 2:18 am To byly inne czasy i inne standardy. Mysle, ze wtedy mogli uchodzic za atrakcyjnych.
To były lata 90 a nie 1870… pamiętam je i naprawdę modelami wtedy nie byli.
SilverCross
Siatkarka
Posty: 2
Rejestracja: śr cze 26, 2024 8:10 pm

Post autor: SilverCross »

A ja im wierzę, moim zdaniem mogli być aroganckimi, rozpieszczonymi dzieciakami z bogatego domu, nad którymi znęcali się rodzice, te dwie rzeczy się nie wykluczają. Ich problemy behawioralne (kradzieże, rozrzutność) pokrywają się z potencjalnymi objawami CPTSD u ofiar wykorzystywania. Te wszystkie materiały należące do ich ojca tylko mnie upewniają w tym, że za dużo tam zbiegów okoliczności jeżeli faktycznie kłamią.
Herbatazmiodem
RóżowePolo
Posty: 11
Rejestracja: pt wrz 20, 2024 11:56 am

Post autor: Herbatazmiodem »

Nie należy zapominać, że były dowody na nieodpowiednie zachowanie rodziców. Zdjęcia chłopców jak mieli po sześć lat i ich genitaliów.
W serialu nie przedstawili tego, ale były zeznania burdel mamy, której klientem był zamordowany ojciec. Zeznała, że zawsze szukał jak najmłodszej dziewczyny. Jedną z nich tak brutalnie potraktował, że zerwała z nim "współpracę".
No i objaw łysienia w wieku 14 lat.

Czy bracia byli uzależnieni od pieniędzy rodziców i stali się socjopatami pod wpływem swoich rodziców, którzy nie są przystosowani do życia? Tak.
Dokładnie to się teraz dzieje na naszych oczach z Gypsy. Stała się narcystyczną manipulantką.

Trochę odbieram te dwie sprawy podobnie.
Gypsy też przecież mogła po prostu wstać i wyjść w nocy i uciec. Mogła. Ale postanowiła sprawę rozwiązać inaczej.

Generalnie - sprawa przykra. Ale uważam, że karę otrzymali odpowiednią. Nie są i raczej nigdy nie będą gotowi na opuszczenie zakładu.
Platini_blabla
Forma życia
Posty: 3518
Rejestracja: czw mar 21, 2024 2:11 pm

Post autor: Platini_blabla »

Herbatazmiodem pisze: pn wrz 23, 2024 3:42 pm Nie należy zapominać, że były dowody na nieodpowiednie zachowanie rodziców. Zdjęcia chłopców jak mieli po sześć lat i ich genitaliów.
W serialu nie przedstawili tego, ale były zeznania burdel mamy, której klientem był zamordowany ojciec. Zeznała, że zawsze szukał jak najmłodszej dziewczyny. Jedną z nich tak brutalnie potraktował, że zerwała z nim "współpracę".
No i objaw łysienia w wieku 14 lat.

Czy bracia byli uzależnieni od pieniędzy rodziców i stali się socjopatami pod wpływem swoich rodziców, którzy nie są przystosowani do życia? Tak.
Dokładnie to się teraz dzieje na naszych oczach z Gypsy. Stała się narcystyczną manipulantką.

Trochę odbieram te dwie sprawy podobnie.
Gypsy też przecież mogła po prostu wstać i wyjść w nocy i uciec. Mogła. Ale postanowiła sprawę rozwiązać inaczej.

Generalnie - sprawa przykra. Ale uważam, że karę otrzymali odpowiednią. Nie są i raczej nigdy nie będą gotowi na opuszczenie zakładu.
Możesz rozwinąć temat łysienia ? To było dość brutalnie pokazane w serialu i jestem ciekawa
Herbatazmiodem
RóżowePolo
Posty: 11
Rejestracja: pt wrz 20, 2024 11:56 am

Post autor: Herbatazmiodem »

Platini_blabla pisze: pn wrz 23, 2024 4:03 pm Możesz rozwinąć temat łysienia ? To było dość brutalnie pokazane w serialu i jestem ciekawa
Lyle zaczął łysieć w wieku 14 lat. Informacja znaleziona na reddicie. To był największy objaw psychosomatyczny jaki przedstawiono jako reakcję na molestowanie.

Reddit teraz płonie od informacji o tej sprawie. Zapraszam razem ze mną do tej króliczej nory :) B)
Platini_blabla
Forma życia
Posty: 3518
Rejestracja: czw mar 21, 2024 2:11 pm

Post autor: Platini_blabla »

Herbatazmiodem pisze: pn wrz 23, 2024 4:15 pm Lyle zaczął łysieć w wieku 14 lat. Informacja znaleziona na reddicie. To był największy objaw psychosomatyczny jaki przedstawiono jako reakcję na molestowanie.

Reddit teraz płonie od informacji o tej sprawie. Zapraszam razem ze mną do tej króliczej nory :) B)
Muszę tam wskoczyć wieczorem 🤯
Herbatazmiodem
RóżowePolo
Posty: 11
Rejestracja: pt wrz 20, 2024 11:56 am

Post autor: Herbatazmiodem »

Coś takiego jeszcze wyszperałam:
MEDICAL RECORDS

There was an unexplained injury to the back of Erik's throat (posterior pharynx, the uvula, and the soft palate) at 7 years old which was consistent with oral rape.

In 1977, Erik was admitted to the E.R. There is a record from the following day from the Princeton Medical Center. It said:

Hurt posterior pharynx, uvula, and soft palate. Healing well. Symptomatic treatment.

Dr. Kerry English testified that this type of injury is an indication of oral copulation in children. Nowadays, dentists are trained to look for this injury in children to be able to detect and report child abuse.
SilverCross
Siatkarka
Posty: 2
Rejestracja: śr cze 26, 2024 8:10 pm

Post autor: SilverCross »

Na subreddicie TrueCrime jest cały post opisujący dowody. Ogólnie tym serialu zostało pominiętych sporo wątków, ale na początku października ma wyjść na Netflixie nowy dokument o tej sprawie.
princzipessa
ŚpioszkiKenzo
Posty: 4
Rejestracja: wt kwie 16, 2024 4:38 pm

Post autor: princzipessa »

SilverCross pisze: pn wrz 23, 2024 2:28 pm A ja im wierzę, moim zdaniem mogli być aroganckimi, rozpieszczonymi dzieciakami z bogatego domu, nad którymi znęcali się rodzice, te dwie rzeczy się nie wykluczają. Ich problemy behawioralne (kradzieże, rozrzutność) pokrywają się z potencjalnymi objawami CPTSD u ofiar wykorzystywania. Te wszystkie materiały należące do ich ojca tylko mnie upewniają w tym, że za dużo tam zbiegów okoliczności jeżeli faktycznie kłamią.
a jakie dokłądnie materiały znaleziono u ojca?
Platini_blabla
Forma życia
Posty: 3518
Rejestracja: czw mar 21, 2024 2:11 pm

Post autor: Platini_blabla »

Męczę dalej serial bo oglądaniem tego nie nazwę i coraz większy mętlik mam. Jedna z niewielu spraw gdzie naprawdę nie wiem co sądzić. Kompletnie nie mam zdania. Ale serial jest kiepski. Tendencyjny, celowo szokujący, dużo jest zbędnych scen. Ma niedługo wyjść na Netflix dokument w innym formacie i czekam na niego
anilo
BlondDoczep
Posty: 147
Rejestracja: czw sty 14, 2021 12:46 am

Post autor: anilo »

Platini_blabla pisze: pn paź 07, 2024 11:04 pm Męczę dalej serial bo oglądaniem tego nie nazwę i coraz większy mętlik mam. Jedna z niewielu spraw gdzie naprawdę nie wiem co sądzić. Kompletnie nie mam zdania. Ale serial jest kiepski. Tendencyjny, celowo szokujący, dużo jest zbędnych scen. Ma niedługo wyjść na Netflix dokument w innym formacie i czekam na niego
Dokument jest od dzisiaj dostepny
Platini_blabla
Forma życia
Posty: 3518
Rejestracja: czw mar 21, 2024 2:11 pm

Post autor: Platini_blabla »

anilo pisze: pn paź 07, 2024 11:37 pm Dokument jest od dzisiaj dostepny
Ooo super to w weekend obejrzę! Jak ktoś widział i umie porównać do serialu niech da znać
Burabura
Mokra Włoszka
Posty: 54
Rejestracja: wt lut 13, 2024 1:01 am

Post autor: Burabura »

pieczonyziemniak.
MoetGlass
Posty: 268
Rejestracja: śr sie 28, 2024 1:24 pm

Post autor: pieczonyziemniak. »

Odkopuję wątek.
Na tik toku jest masa filmików gdzie kobiety romantyzacja tych morderców. Teraz trafiłam na filmik gdzie babka ma kurtkę z napisem „Free The Menendez Brothers”.

Sama nie wiem co o tym myśleć, ale po głębszym zastanowieniu się mieli wybór i są okropnymi mordercami.
Mieli ogromne możliwości kształcenia się, byli pełnoletni, nie wykorzystali tego a dodatkowo ich zamordowali.
Jeśli faktycznie byli molestowani (w co osobiście nie wierzę) to i tak mieli wyjście. Jakby każda ofiara przemocy seksualnej tak mordowała swoich oprawców to co to byłby za świat?
ciekawostka12345678
FejkTiffany
Posty: 650
Rejestracja: sob mar 16, 2024 2:07 am

Post autor: ciekawostka12345678 »

Hej, a wiecie może czy ten dokument można obejrzeć gdzieś indziej niż na netflixie?