Ulubione perfumy

Promocje, błędy cenowe, zamienniki i porady beauty

Moderator: verysweetcherry

Jonno
Channelka
Posty: 33
Rejestracja: czw sty 25, 2024 8:31 am

Re: Ulubione perfumy

Post autor: Jonno »

Cześć ! Perfumki do mnie przyszły. Buteleczka jest bardzo prosta ( szczerze mówiąc bez rewelacji) jednak zapach bardzo przypadł mi do gustu.
Szczerze? To nie spodziewałam się dużej trwałości ale bardzo dobrze się na mnie trzyma. 7 godzin spokojnie czego czasami nie można napisać o feromonach znanych, drogich marek...
Jestem bardzo zadowolona
Coraline
Migocząca Świeczka
Posty: 366
Rejestracja: sob mar 27, 2021 1:01 pm

Post autor: Coraline »

Podziwiam Was, że kupujecie podróbki, repliki, testery - zwał, jak zwał, po prostu fejki. Nieważne jak trwałe i podobne, wolę nie myśleć jakie substancje się tam ulatniają w trakcie aplikacji i co wdychacie, naprawdę dziewczyny nie warto. Ktoś tu wcześniej pisał, że są przecież tańsze marki, ale oryginalne typu Elizabeth Arden i też uważam, że jest to lepszą opcją niż branie perfum made in china, że o etyczności tego i jak to jest pozyskiwane już nie wspomnę.
melanka
RóżowePolo
Posty: 12
Rejestracja: śr sie 21, 2024 10:09 pm

Post autor: melanka »

Latem zamiast perfum używam Olejek perfumujący Afra mrga zapach cytrusów, skóra na długo pachnie. A i nawilża ją super,
swymst
Siatkarka
Posty: 1
Rejestracja: czw sie 24, 2023 9:53 pm

Post autor: swymst »

Hejka, ostatnio się wkręcam w perfumy i mam pytanko. Znacie jakieś spoko grupki na fb w tej tematyce? Najlepiej takie właśnie z opiniami, poradami, pomocą w szukaniu - wszystkie, które kojarzę się skupiają na sprzedaży odlewek itp.
Gajson
Mokra Włoszka
Posty: 66
Rejestracja: ndz lip 07, 2024 5:59 pm

Post autor: Gajson »

swymst pisze: ndz sie 25, 2024 11:25 pm Hejka, ostatnio się wkręcam w perfumy i mam pytanko. Znacie jakieś spoko grupki na fb w tej tematyce? Najlepiej takie właśnie z opiniami, poradami, pomocą w szukaniu - wszystkie, które kojarzę się skupiają na sprzedaży odlewek itp.
Może nie na FB, ale Fragrantica ma swoje forum i to jest skarbnica wiedzy, opinii i doświadczeń.
lalisa
ToTylkoHermes
Posty: 732
Rejestracja: śr lip 07, 2021 9:59 pm

Post autor: lalisa »

Coraline pisze: czw sie 22, 2024 7:18 pm Podziwiam Was, że kupujecie podróbki, repliki, testery - zwał, jak zwał, po prostu fejki. Nieważne jak trwałe i podobne, wolę nie myśleć jakie substancje się tam ulatniają w trakcie aplikacji i co wdychacie, naprawdę dziewczyny nie warto. Ktoś tu wcześniej pisał, że są przecież tańsze marki, ale oryginalne typu Elizabeth Arden i też uważam, że jest to lepszą opcją niż branie perfum made in china, że o etyczności tego i jak to jest pozyskiwane już nie wspomnę.
Mam takie samo zdanie. Nie ma nic złego w zakupie tanich perfum, ale te podroby z różnych szemranych rozlewni to jak dla mnie zły pomysł. Moja znajoma się w tym lubuje i wszystkich namawia, oczywiście twierdząc, ze "pachną tak samo jak oryginaly". Nie, nie pachną tak samo. Ale nie mowie jej o tym, bo w sumie co mnie to. Najlepsze, ze wcale nie kupuje podrób perfum za tysiaka tylko podrabiane np. perfumy od Ariany Grande które kosztują 120 zł. Nie jest biedna. Jej logika? "bo ja dużo psikam gdyż ze mnie szybko zapach się ulatnia, wiec wole wziąć tanie zamienniki i nie ma różnicy". Girl, może musisz psikać co 30 minut, bo właśnie kupujesz tanie zamienniki? ;P

Oczywiście nie przyjdzie jej tak jak mówisz do głowy, ze w tych perfumach nie ma olejków ani żadnych porządnych składników tylko takie nie wiadomo co, a ona to rozpyla sobie wokół twarzy co chwila.
malinka_a
Siatkarka
Posty: 2
Rejestracja: wt maja 23, 2023 4:27 pm

Post autor: malinka_a »

Cześć, jestem tu od niedawna:) perfumy kocham od zawsze i używałam ich całą masę, jednak moje ulubione to:
Chloe edp
Coco Mademoiselle
Narciso rodriguez for her wersja edp

☺️☺️☺️
ariana1422
Willa z basenem
Posty: 5344
Rejestracja: śr sty 06, 2021 5:31 pm

Post autor: ariana1422 »

lalisa pisze: wt sie 27, 2024 9:28 am Mam takie samo zdanie. Nie ma nic złego w zakupie tanich perfum, ale te podroby z różnych szemranych rozlewni to jak dla mnie zły pomysł. Moja znajoma się w tym lubuje i wszystkich namawia, oczywiście twierdząc, ze "pachną tak samo jak oryginaly". Nie, nie pachną tak samo. Ale nie mowie jej o tym, bo w sumie co mnie to. Najlepsze, ze wcale nie kupuje podrób perfum za tysiaka tylko podrabiane np. perfumy od Ariany Grande które kosztują 120 zł. Nie jest biedna. Jej logika? "bo ja dużo psikam gdyż ze mnie szybko zapach się ulatnia, wiec wole wziąć tanie zamienniki i nie ma różnicy". Girl, może musisz psikać co 30 minut, bo właśnie kupujesz tanie zamienniki? ;P

Oczywiście nie przyjdzie jej tak jak mówisz do głowy, ze w tych perfumach nie ma olejków ani żadnych porządnych składników tylko takie nie wiadomo co, a ona to rozpyla sobie wokół twarzy co chwila.
No właśnie zastanawia mnie co jest używane w tych zamiennikach, że one mają takie ceny. Ja wiem, że na perfumach jest spora przebitka cenowa i przy oryginałach dużo idzie na flakon itd ale tak czy inaczej nie sądze, że produkcja oryginalnych perfum wynosi 5 czy 10 zł. A te zamienniki chodzą dosłownie za grosze, na olx widziałam jak ktoś przedaje to hurtowo po 6 zł za sztukę, która ma jakoś koło 30 ml. To jaki jest koszt produkcji takiego zamiennika i co tam jest skoro sprzedając to za 6 zł ktoś na tym zarabia? ciekawe w jakich warunkach to robią, czy jest to bezpieczne i sterylne. Jest masa tych firm robiących zamienniki a jakoś wątpie, że każda ma swoją linię produkcyjną. Może wszystkie idą z tego samego źródła i tylko naklejają swoje logo.
lalisa
ToTylkoHermes
Posty: 732
Rejestracja: śr lip 07, 2021 9:59 pm

Post autor: lalisa »

ariana1422 pisze: pt wrz 20, 2024 10:15 am No właśnie zastanawia mnie co jest używane w tych zamiennikach, że one mają takie ceny. Ja wiem, że na perfumach jest spora przebitka cenowa i przy oryginałach dużo idzie na flakon itd ale tak czy inaczej nie sądze, że produkcja oryginalnych perfum wynosi 5 czy 10 zł. A te zamienniki chodzą dosłownie za grosze, na olx widziałam jak ktoś przedaje to hurtowo po 6 zł za sztukę, która ma jakoś koło 30 ml. To jaki jest koszt produkcji takiego zamiennika i co tam jest skoro sprzedając to za 6 zł ktoś na tym zarabia? ciekawe w jakich warunkach to robią, czy jest to bezpieczne i sterylne. Jest masa tych firm robiących zamienniki a jakoś wątpie, że każda ma swoją linię produkcyjną. Może wszystkie idą z tego samego źródła i tylko naklejają swoje logo.
Na pewno jest tam barachło tym bardziej, że jest to produkowane w Chinach.
Jak chodziłam do liceum, to w mojej malej miejscowości krążył pewien facet bodajże Turek i oferował niby oryginalne perfumy takich marek jak (pisownia celowa) Chenel, Hugo Boos, Diore, Wersace, Kelvin Clein, Armoni. Buteleczka kosztowała od 50 do 100 zł, czyli wcale nie tak tanio. Te butelki wyglądały bardzo podobnie do oryginału, ale były takie porysowane i poniszczone, może czasem nawet to były oryginalne butelki do których nalał swoje perfumy. Najśmieszniejsze było to, że twierdził że ukradł te perfumy z przewozu albo wypadły z samochodu dostawczego i te wszystkie słodkie babinki i mile grażynki nie miały żadnego problemu z zakupem dla mężów perfum, które myślały że są z kradzieży :') jeszcze podpytywały czy jakiś tam zapach mógłby mieć, którym były zainteresowane. Jeśli chodzi o zapachy, to według mnie to były wszystko mydliny i kilka psików jakiegoś losowego zapachu :') wyobrażam sobie jak ten Turek napuścił wody do wanny, wrzucił kilka mydeł i potem napełniał Hugo Boosy xD
kosiancjaaa
Moderator
Posty: 591
Rejestracja: pn lip 31, 2023 5:58 pm

Post autor: kosiancjaaa »

Moim totalnym wygrywem jest Jimmy Choo I want Choo forever. Wspaniały zapach dziewczyny.
Ewcia199310
Migocząca Świeczka
Posty: 359
Rejestracja: śr wrz 18, 2024 9:50 pm

Post autor: Ewcia199310 »

Wieloletnia miłość- Alien od Muglera. Kupione w dniu premiery i miłość do dzisiaj.

Dziwna miłość Trex Zoologista.

Ostatnie odkrycie to Kamil Bańkowski Vanilla Dream. Co to za cudo! Mięta z wanilia. Mniaaaam.
skubana12rdza
Ciastko
Posty: 9
Rejestracja: sob mar 02, 2024 2:34 pm

Post autor: skubana12rdza »

Na co dzień: Chloe edp (największa miłość), na wieczór: Crystal noir od Versace bądź Black Opium over red (najnowszy wypust, szkoda tylko że wiśnia tak krótko wybrzmiewa:/ ))
Jesienią/zimą bez względu na porę dnia uwielbiam Billie Eillish no.2 - jak dla mnie o wiele ciekawsze niż osławiony no.1, aczkolwiek specyficzne oraz Libre Intense.
Latem króluje u mnie Olympea Paco Rabanne (zarówno edp jak i wersja Solar), Pure Poison od Diora (jako miłośniczka białych kwiatów kocham, wart każdej złotówki), My Way od Giorgio Armani ALE w wersji Nectar - słodki, kobiecy zapach który nie zabije otoczenia ;) . Co ciekawe nie znoszę zwykłego Angela, ale zakochałam się w najnowszej wersji (bodajże Fantasm), w czarnej buteleczce :D
lubov333
Channelka
Posty: 35
Rejestracja: pn lip 22, 2024 11:16 am

Post autor: lubov333 »

Jennifer Lopez Glow to był mój zapach kiedyś dopóki siostra się do niego nie przykolegowała 😂
Od paru miesięcy mnie wzięło na Police Born to Be.
Po drodze był Black Opium (teraz mnie totalnie odrzuca), miałam jeszcze krótką zajawkę na Muglera, głównie Alien.
graczydvd
Siatkarka
Posty: 1
Rejestracja: pn paź 07, 2024 12:39 pm

Post autor: graczydvd »

Ewcia199310 pisze: ndz wrz 22, 2024 7:59 pm Wieloletnia miłość- Alien od Muglera. Kupione w dniu premiery i miłość do dzisiaj.

Dziwna miłość Trex Zoologista.

Ostatnie odkrycie to Kamil Bańkowski Vanilla Dream. Co to za cudo! Mięta z wanilia. Mniaaaam.
Gdzie kupujesz perfumy od Kamila?
Ewcia199310
Migocząca Świeczka
Posty: 359
Rejestracja: śr wrz 18, 2024 9:50 pm

Post autor: Ewcia199310 »

graczydvd pisze: wt paź 08, 2024 11:24 am Gdzie kupujesz perfumy od Kamila?
Na fyr perfumes to jego fp do kupna. ;) Dostajesz listę i wybierasz sobie cuda. Taniej niż na grupach gdzie ludzie wystawiają 30 zloty drożej niż full flakon
Pomodezja
Gacie z oceanu
Posty: 40
Rejestracja: czw wrz 14, 2023 8:54 pm

Post autor: Pomodezja »

Moje ukochane to Florabotanica balenciaga, niestety wycofane 😭 czy ktoś z Was wie jak lub gdzie zdobyć godny odpowiednik?
lubię sobie wpisywać różne rzeczy w chat gpt i sprawdzać jak się sprawy mają
Dziergalia
RóżowePolo
Posty: 14
Rejestracja: pt lip 12, 2024 7:59 pm

Post autor: Dziergalia »

Pomodezja pisze: wt paź 08, 2024 10:49 pm Moje ukochane to Florabotanica balenciaga, niestety wycofane 😭 czy ktoś z Was wie jak lub gdzie zdobyć godny odpowiednik?
W innym temacie na tym forum polecali grupy Facebook typu Perfumowa Oaza/Perfumy kupię /Sprzedam /wymienię. Można tam znaleźć perełki, które już zostały wycofane.
Jolka_2025
RoyalBaby
Posty: 25
Rejestracja: sob paź 12, 2024 2:07 pm

Post autor: Jolka_2025 »

Nie polecam perfum od Edyty Pazury.
Nabralam sie na reklamy na profilu i polecajki, jakie one sa ach i och i nie mozna sie oprzec.
Byly ok, w sensie nie na tyle brzydkie, zeby draznily, ale nie na tyle w moim guscie zeby chciec sie psikac.
Przeszkadzalo mi to ze rozgrzewaly skore.
W kazdym razie probowalam je wydac komus w rodzinie za free, bo szkoda, ale nikt ich nie chcial 😂 takze bie tylko w moje gusta nie trafily. Sa okeish - ani ziebia ani parza 😉
Mialam Amber i Wings.