Bogdańscy

Moderator: verysweetcherry

hasztag
DamaZpowiśla
Posty: 1476
Rejestracja: wt sie 23, 2022 9:21 am

Bogdańscy

Post autor: hasztag »

Ktoś jeszcze interesuje się historią ludzi, którzy z dnia na dzień zniknęli bez śladu. Cała rodzina
honeyyy
Ciastko
Posty: 9
Rejestracja: ndz kwie 28, 2024 5:03 pm

Post autor: honeyyy »

hasztag pisze: pn sie 26, 2024 1:27 pm Ktoś jeszcze interesuje się historią ludzi, którzy z dnia na dzień zniknęli bez śladu. Cała rodzina
jestem strasznie ciekawa, czy bogdanski zaplanował zniknięcie idealne, czy jednak coś innego się za tym kryje
KrwawaMary
ZdalnaFanka
Posty: 477
Rejestracja: czw kwie 04, 2024 2:50 pm

Post autor: KrwawaMary »

Mnie ciekawi przede wszystkim czy do tego malowania naprawdę doszło, czy to była tylko ściema
Zula
Channelka
Posty: 35
Rejestracja: pt gru 29, 2023 7:47 pm

Post autor: Zula »

Hm, jestem ciekawa co z ich domem. Czy nadal jest w posiadaniu rodziny czy został zabrany za długi? Nieruchomość widziałam na żywo, jest zadbana, więc ktoś się tym terenem interesuje.
KrwawaMary
ZdalnaFanka
Posty: 477
Rejestracja: czw kwie 04, 2024 2:50 pm

Post autor: KrwawaMary »

Podobno nadal dba o nią rodzina. Nie może zostać zabrana, bo bodajże mają status osób zaginionych, czy jakoś tak. Nie pamiętam już dokładnie.
blacks26
RóżowePolo
Posty: 10
Rejestracja: pn mar 18, 2024 11:24 pm

Post autor: blacks26 »

Bardzo ciekawa sprawa.
Każda z opcji jest moim zdaniem tak samo prawdopodobna i za razem wręcz niewiarygodna. Jestem bardzo ciekawa czy kiedyś dowiemy się wyjaśnienia.
BarbB
RóżowePolo
Posty: 14
Rejestracja: czw lis 30, 2023 9:43 am

Post autor: BarbB »

Jeżeli oni wszyscy uciekli, to może za ileś lat któreś z dzieci Bogdańskich się ujawni (np. po śmierci rodziców).
Katrin200
LemonkowaCola
Posty: 523
Rejestracja: pt maja 10, 2024 12:51 pm

Post autor: Katrin200 »

Duzo osob pisalo, ze przeprowadzili sie do Kanady. Watpie, zeby ktores z dzieci sie ujawnilo. Po co w sumie?
Biczysko77
Mokra Włoszka
Posty: 73
Rejestracja: ndz maja 19, 2024 6:20 pm

Post autor: Biczysko77 »

Jak dla mnie chyba najbardziej intrygująca sprawa z Polski. Szkoda, że najpewniej nigdy nie poznamy prawdy, bo po tylu latach to wątpię by była jakąkolwiek szansa na wyjaśnienie.

Moim zdaniem teorią z ucieczką "na raty" wydaje się najbardziej prawdopodobna, na pewno bardziej niż teoria, że Bogdański zamordował pozostałych członków rodziny i sam zwiał.
Katrin200
LemonkowaCola
Posty: 523
Rejestracja: pt maja 10, 2024 12:51 pm

Post autor: Katrin200 »

Zgadzam sie. W tych latach takie ucieczki byly bardzo popularne. Znajomi moich rodzicow uciekli do Australii, bo w Polsce im sie grunt pod nogami palil. Corka Bogdanskich pisala w swoim pamietniku, ze wspolnik ojca juz "przeszedl granice"... Czy wiadomo cos o tym czlowieku? Tez zniknal bez sladu?
KrwawaMary
ZdalnaFanka
Posty: 477
Rejestracja: czw kwie 04, 2024 2:50 pm

Post autor: KrwawaMary »

Mogło to być też coś na zasadzie „twoje zachowanie przechodzi wszelkie granice”
Katrin200
LemonkowaCola
Posty: 523
Rejestracja: pt maja 10, 2024 12:51 pm

Post autor: Katrin200 »

Tam podobno bylo wiecej zaszyfrowanych sformulowan, ktorych policja nigdy nie ujawnila. Dlatego dla mnie uciekli na 100%. Zazwyczaj mowi sie "przekroczyc grancice", a ona napisala "przeszedl" 🚶‍♂️ Swoja droga... misterny plan, cala rodzina ucieka, a ta zostawia pamietnik 😆
Gtgtgt
BlondDoczep
Posty: 129
Rejestracja: wt mar 19, 2024 1:41 pm

Post autor: Gtgtgt »

Moim zdaniem gdzieś w Ameryce Południowej siedzą
aaggaa
SushiRoll
Posty: 247
Rejestracja: wt paź 03, 2023 8:57 pm

Post autor: aaggaa »

Tylko ja mam wrażenie że jakby uciekli , to ta jego matkę zostawili u tej rodziny co zawsze zostawiali jak wyjeżdżali. Ona była schorowana po wylewie, pewnie musiała być pod stała opieka lekarza, uciekać z taka osobą to większe ryzyko że się przyciągnie na siebie uwagę w końcu.
To mi się najbardziej nie klei w przypadku ucieczki.
Też myślę że niestety nigdy prawdy nie poznamy
Gtgtgt
BlondDoczep
Posty: 129
Rejestracja: wt mar 19, 2024 1:41 pm

Post autor: Gtgtgt »

aaggaa pisze: wt sie 27, 2024 9:34 pm Tylko ja mam wrażenie że jakby uciekli , to ta jego matkę zostawili u tej rodziny co zawsze zostawiali jak wyjeżdżali. Ona była schorowana po wylewie, pewnie musiała być pod stała opieka lekarza, uciekać z taka osobą to większe ryzyko że się przyciągnie na siebie uwagę w końcu.
To mi się najbardziej nie klei w przypadku ucieczki.
Też myślę że niestety nigdy prawdy nie poznamy
Tylko jak bardzo była schorowana? Bo często ludzie po wylewach funkcjonują prawie normalnie tylko muszą leki brać
aaggaa
SushiRoll
Posty: 247
Rejestracja: wt paź 03, 2023 8:57 pm

Post autor: aaggaa »

No właśnie w jakimś podcaście czy artykule było że miała problemy z poruszaniem się i wykrzywioną twarz. Tu ktoś w innym wątku pisał ze poruszała się normalnie, także w sumie nie wiadomo. Akurat miałam w rodzinie osobę po wylewie, i owszem wiem ze każdy przypadek jest inny, ale nie mogła ona już tak normalnie sama funkcjonować. Wiec przez pryzmat tego, dla mnie uciekanie z chorą osobą jest większym ryzykiem.
Katrin200
LemonkowaCola
Posty: 523
Rejestracja: pt maja 10, 2024 12:51 pm

Post autor: Katrin200 »

Moim zdaniem ta rodzina, ktora opiekuje sie ich domem, wie gdzie oni sa. Przeciez po 10 latach mozna wniesc sprawe do sadu o uznanie zaginionych za zmarlych. Wtedy dom moglby byc sprzedany. Nikt takiej sprawy nie wniosl. Dziwne tez troche, ze Bogdanscy nabrali kredytow w banku i dom nie zostal skonfiskowany.
Gtgtgt
BlondDoczep
Posty: 129
Rejestracja: wt mar 19, 2024 1:41 pm

Post autor: Gtgtgt »

Katrin200 pisze: wt sie 27, 2024 9:55 pm Moim zdaniem ta rodzina, ktora opiekuje sie ich domem, wie gdzie oni sa. Przeciez po 10 latach mozna wniesc sprawe do sadu o uznanie zaginionych za zmarlych. Wtedy dom moglby byc sprzedany. Nikt takiej sprawy nie wniosl. Dziwne tez troche, ze Bogdanscy nabrali kredytow w banku i dom nie zostal skonfiskowany.
Ja uważam inaczej. Gdyby wiedzieli gdzie tamci są, to by uznali ich za zmarłych, żeby dom spieniężyć. Wydaje mi się, że oni żyją nadzieją na powrót i nie wiedzą co zrobić z tym domem.
liliona12
PsychoFanka
Posty: 96
Rejestracja: pn cze 10, 2024 8:44 am

Post autor: liliona12 »

aaggaa pisze: wt sie 27, 2024 9:34 pm ryzyko że się przyciągnie na siebie uwagę w końcu.
Przecież oni zapewne nie uciekali przez las ani nie byli poszukiwani, żeby zwracać na siebie uwagę. Ludzie za granicą są przyzwyczajeni do widoku starszych ludzi, mających problem z poruszaniem się. Nawet nie muszą siedzieć w Ameryce Południowej, a normalnie mogą być w Europie, USA, Australii - wątpię, że tam ktokolwiek wtedy zdawał sobie sprawę, że oni są uznani za zaginionych.
liliona12
PsychoFanka
Posty: 96
Rejestracja: pn cze 10, 2024 8:44 am

Post autor: liliona12 »

liliona12 pisze: śr sie 28, 2024 8:41 am Przecież oni zapewne nie uciekali przez las ani nie byli poszukiwani, żeby zwracać na siebie uwagę. Ludzie za granicą są przyzwyczajeni do widoku starszych ludzi, mających problem z poruszaniem się. Nawet nie muszą siedzieć w Ameryce Południowej, a normalnie mogą być w Europie, USA, Australii - wątpię, że tam ktokolwiek wtedy zdawał sobie sprawę, że oni są uznani za zaginionych.
A przepraszam, nie mogę edytować, a teraz doczytałam, że wysłali za nimi listy gończe. No nie zmienia to faktu, że nic nie stało na przeszkodzie, żeby zabrali matkę ze sobą.
aaggaa
SushiRoll
Posty: 247
Rejestracja: wt paź 03, 2023 8:57 pm

Post autor: aaggaa »

W każdym razie czy Bogdański uciekł sam, czy z rodziną to na pewno była to starannie przygotowana ucieczka. To nie była ucieczka taka wiecie, coś nam grozi i z dnia na dzień zostawiamy wszystko i uciekamy.
W jednym z podcastów których słuchałam, były przytoczone słowa matki Bożeny, o tym że wszystko w domu zostało, nic nie zabrali a jedyne czego ona zauważyła ze brakuje to ulubiona piżamka jej wnuczka, i to mnie chyba tak zmroziło . Jakoś od razu ze spał i został zamordowany., i w tej piżamce gdzieś pochowany. Takie miałam pierwsze myśli.
czy jeśli żyją to poznamy prawdę, na przykład od tych dzieci? czy kiedyś się ujawnią, dziś to już dorosłe osoby, one nie były poszukiwane listami gończymi przecież
Katrin200
LemonkowaCola
Posty: 523
Rejestracja: pt maja 10, 2024 12:51 pm

Post autor: Katrin200 »

Ale jak pozyczyli kase od mafii, to beda sie ukrywac na 5 pokolen do przodu. U takich ludzi dlug sie nie przedawnia.
KrwawaMary
ZdalnaFanka
Posty: 477
Rejestracja: czw kwie 04, 2024 2:50 pm

Post autor: KrwawaMary »

Nie sądzę, żeby dzieci się ujawniły na ten temat i wypowiedziały. Jeśli ucieczka to prawda i żyją sobie gdzieś, to po tylu latach mają tam już swoje życie, zapuszczone korzenie. Traktują pewnie inny kraj jako „swój”. Po co mieliby wywracać sobie życie do góry nogami i nagle po tylu latach przypominać o swoim istnieniu?
Katrin200
LemonkowaCola
Posty: 523
Rejestracja: pt maja 10, 2024 12:51 pm

Post autor: Katrin200 »

Polacy zawsze uwazaja, ze ktos jest im winny wyjasnienia. Maltretowali tego zolnieza, ktory niby jest tym zaginionym 30 lat temu chlopczykiem i licza ze Bogdanscy albo ich prawnuki beda sie ujawniac 😆
hasztag
DamaZpowiśla
Posty: 1476
Rejestracja: wt sie 23, 2022 9:21 am

Post autor: hasztag »

a może już gdzieś któreś dziecko widzieliśmy, po tylu latach, zmianie imienia i nazwiska - może gdzieś jest już w socialach