Profesjonalne kosmetyki fryzjerskie

Promocje, błędy cenowe, zamienniki i porady beauty

Moderator: verysweetcherry

Nikax94
Ciastko
Posty: 8
Rejestracja: ndz wrz 03, 2023 9:35 am

Profesjonalne kosmetyki fryzjerskie

Post autor: Nikax94 »

Hej, mam pytanie, czy ktoś z Was używa "profesjonalnych kosmetyków fryzjerskich", ogólnie kosmetyków do włosów z wyższej półki, nie drogeryjne. Czy one naprawdę działają? Olejki, odżywki?? Chodzi mi tak naprawdę o wizualne działanie, żeby włosy wyglądały ładnie, błyszczały.

Bawiłam się w włosomaniactwo już od jego początków, 2013 rok, ale teraz stwierdzam, że mam już dość XD czasami nie mam już ochoty albo czasu siedzieć z różnymi rodzajami masek, olejowaniem, suszenie dyfuzorem. Chciałabym czasami móc nałożyć jeden/dwa kosmetyki i mieć efekt wow, ładne błyszczące włosy.
Chciałam kupić np. olejek z Kerastase, ale dla mnie jak na kosmetyków do włosów to już jest wysoka cena, więc chce mieć pewność, że efekt będzie :)
Co polecacie, jakie macie zdanie na ten temat ?
vlogvloguje
Ciastko
Posty: 8
Rejestracja: śr lut 14, 2024 12:06 am

Post autor: vlogvloguje »

Miałam bardzo zniszczone włosy po rozjaśnianiu. Mam je gęste i długie, ale widać było że gdzieś od 3/4 długości te końcówki były poszarpane i rzadsze. Zaczęłam używać szamponu i odżywki z Olaplex i widać mega różnice. Włosy nie są poszarpane, są bardzo mięciutkie. Z tego co wiem Olaplex działa właśnie na włosy rozjaśniane - nie wiem jak z włosami farbowanymi, ale polecam z całego serca.
PEONIA
Currently:Vienna
Posty: 1101
Rejestracja: wt sty 18, 2022 6:37 pm

Post autor: PEONIA »

vlogvloguje pisze: wt sie 27, 2024 2:01 pm Miałam bardzo zniszczone włosy po rozjaśnianiu. Mam je gęste i długie, ale widać było że gdzieś od 3/4 długości te końcówki były poszarpane i rzadsze. Zaczęłam używać szamponu i odżywki z Olaplex i widać mega różnice. Włosy nie są poszarpane, są bardzo mięciutkie. Z tego co wiem Olaplex działa właśnie na włosy rozjaśniane - nie wiem jak z włosami farbowanymi, ale polecam z całego serca.
Ja mam naturalne włosy i też polecam! Olaplex jest cudowny
PEONIA
Currently:Vienna
Posty: 1101
Rejestracja: wt sty 18, 2022 6:37 pm

Post autor: PEONIA »

Nikax94 pisze: sob sie 24, 2024 1:54 pm Hej, mam pytanie, czy ktoś z Was używa "profesjonalnych kosmetyków fryzjerskich", ogólnie kosmetyków do włosów z wyższej półki, nie drogeryjne. Czy one naprawdę działają? Olejki, odżywki?? Chodzi mi tak naprawdę o wizualne działanie, żeby włosy wyglądały ładnie, błyszczały.

Bawiłam się w włosomaniactwo już od jego początków, 2013 rok, ale teraz stwierdzam, że mam już dość XD czasami nie mam już ochoty albo czasu siedzieć z różnymi rodzajami masek, olejowaniem, suszenie dyfuzorem. Chciałabym czasami móc nałożyć jeden/dwa kosmetyki i mieć efekt wow, ładne błyszczące włosy.
Chciałam kupić np. olejek z Kerastase, ale dla mnie jak na kosmetyków do włosów to już jest wysoka cena, więc chce mieć pewność, że efekt będzie :)
Co polecacie, jakie macie zdanie na ten temat ?
Girl miałam to samo. W szkole średniej czyli też w 2013 zaczęłam się bawić we włosomaniactwo. I kosmetyki fryzjerskie odmieniły moje życie. Przez 7 lat nie mogłam zapuścić włosów po tym jak przestałam się bawić i sięgnęłam po kosmetyki fryzjerskie to w końcu zapuściłam włosy i przestały wyglądać jak nie powiem co. Ja polecam olaplex (w końcu zapuściłam włosy!), Kerastase, Alternę, Shwarzkopf professional, L'Oreal profesional...z resztą powiem Ci, ze testuje ciagle nowe marki - w sensie jak potrzebuje odżywki, maski czy czegokolwiek patrzę co jest na promce na sephorze, notino czy hair2go i to kupuje.
ergobergo
Ciastko
Posty: 5
Rejestracja: wt maja 07, 2024 5:36 pm

Post autor: ergobergo »

Również polecam olaplex, mam włosy farbowane (nie rozjasniane). Po żadnych olejach, maskach, odżywkach PEH i innych kombinacjach nie miałam takich włosów, jak po olaplexie. Włosy wygładzone ale nie obciążone, nadal świeże i sypkie, ale bez nadmiernego puchu i sterczących włosków. Końcówki dociążone, nie odstające. Warto zainwestować 😉 Myślę jeszcze nad Kerastase ta zielona linia Resistance? lub Redken Bond repair w białych butelkach. Może ktoś miał?
Ojejuu
Channelka
Posty: 36
Rejestracja: pn mar 18, 2024 8:17 pm

Post autor: Ojejuu »

Jeeeeju, bawiłam się trochę w to wlosomaniactwo, może nie obsesyjnie, ale kupiłam chyba wszystko po co trzeba było biegnąc a nie iść do drogerii.
Olejowanie i wcierki spoko natomiast cała reszta to zbiór frustracji i nerwów, bo efekt 10/10 udało się uzyskać 1 na 20 myć.
Całe nastoletnie czasy włosy myłam (nieświadomie) rypaczami, nakładałam odżywkę z garniera i zawsze wszyscy zazdrościli mi włosów.
Teraz włosomaniaczki zmieniają taktykę, wcześniej silikony były bleeee, kosmetyki fryzjerskie bleeee - teraz mówią, że skoro pasują Ci kosmetyki fryzjerskie to znaczy, że w końcu znalazłaś równowagę i odpowiednie produkty. Tralalala, dejta spokój.
We fryzjerskie nie inwestowałam nie farbuję włosów, przez chwilę kusił mnie olaplex, ale wszyscy mówią, że efekt daje na farbowanych/rozjaśnianych włosach, więc odpuściłam.
Ale chętnie poczytam polecajki, chciałabym w końcu ograniczyć się do kilku ulubionych produktów, które zawsze dają efekt wow!
Mimoza671
Channelka
Posty: 32
Rejestracja: śr mar 20, 2024 4:45 pm

Post autor: Mimoza671 »

Z fryzjerskich serii polecam kosmetyki Joico, a dla zniszczonych czy rozjasnianych wlosow Maske Joico K Pak Color Therapy Luster Lock, wracam do niej regularnie i zadna maska, czy odzywka nie daje mi takiego efektu, a wychodzi taniej niz Olaplex.

Jesli chodzi o stylizacje to Kevin Murphy jest moim favorytem, a zwlaszcza seria dodajaca objetosci, zarowno spray do stylizacji jak i pianka.
vlogvloguje
Ciastko
Posty: 8
Rejestracja: śr lut 14, 2024 12:06 am

Post autor: vlogvloguje »

Mimoza671 pisze: ndz wrz 01, 2024 11:29 am Z fryzjerskich serii polecam kosmetyki Joico, a dla zniszczonych czy rozjasnianych wlosow Maske Joico K Pak Color Therapy Luster Lock, wracam do niej regularnie i zadna maska, czy odzywka nie daje mi takiego efektu, a wychodzi taniej niz Olaplex.

Jesli chodzi o stylizacje to Kevin Murphy jest moim favorytem, a zwlaszcza seria dodajaca objetosci, zarowno spray do stylizacji jak i pianka.
Pisałam wcześniej o olaplexie, ale wróciłam się żeby napisać o Joico. Taka fioletowa maska była kiedyś moją miłością. Uwielbiam!
rozemocjonowana
Currently:Top
Posty: 721
Rejestracja: sob maja 11, 2024 5:53 pm

Post autor: rozemocjonowana »

Mam włosy gęste, cienkie, kręcone, puszące się.
Wcześniej olejowałam, używałam kosmetyków zgodnych z trendami włosomaniaczek i niestety, ale traciłam kupę czasu na odpowiednie mycie, odżywianie i włosy wyglądały słabo, ciężko je było rozczesać.

Rok temu kupiłam kosmetyki Redken i zauważyłam, że jest lepiej, włosy się nie puszą, są w końcu błyszczące, a pół roku temu kupiłam Kerastese (same odżywki i maski) i to jest to! Nie mam problemu z rozczesaniem włosów, włosy wyglądają pięknie, fajnie się układają.

Dodatkowo w kondycji włosów pomogły mi dobre gumki do włosów :) Większość czasu chodzę ze związanymi włosami, wcześniej używałam scrunchies z sieciówek, a kilka miesięcy temu kupiłam kilka z firmy ByDanielle i niebo a ziemia! Trzymają włosy, nie plączą ich, cudo :D
Ancymonek
Tritonotti
Posty: 185
Rejestracja: wt cze 25, 2024 2:11 pm

Post autor: Ancymonek »

rozemocjonowana pisze: pt wrz 06, 2024 9:15 am Mam włosy gęste, cienkie, kręcone, puszące się.
Wcześniej olejowałam, używałam kosmetyków zgodnych z trendami włosomaniaczek i niestety, ale traciłam kupę czasu na odpowiednie mycie, odżywianie i włosy wyglądały słabo, ciężko je było rozczesać.

Rok temu kupiłam kosmetyki Redken i zauważyłam, że jest lepiej, włosy się nie puszą, są w końcu błyszczące, a pół roku temu kupiłam Kerastese (same odżywki i maski) i to jest to! Nie mam problemu z rozczesaniem włosów, włosy wyglądają pięknie, fajnie się układają.

Dodatkowo w kondycji włosów pomogły mi dobre gumki do włosów :) Większość czasu chodzę ze związanymi włosami, wcześniej używałam scrunchies z sieciówek, a kilka miesięcy temu kupiłam kilka z firmy ByDanielle i niebo a ziemia! Trzymają włosy, nie plączą ich, cudo :D
Jakich szamponów używasz w połączeniu z maskami Kerastase?
rozemocjonowana
Currently:Top
Posty: 721
Rejestracja: sob maja 11, 2024 5:53 pm

Post autor: rozemocjonowana »

Ancymonek pisze: pn wrz 16, 2024 2:44 pm Jakich szamponów używasz w połączeniu z maskami Kerastase?
Zużywam wszystkie z czasów wlosingu :D
Ale najbardziej lubię szampon z Redken miętowy
Ancymonek
Tritonotti
Posty: 185
Rejestracja: wt cze 25, 2024 2:11 pm

Post autor: Ancymonek »

rozemocjonowana pisze: pn wrz 16, 2024 3:05 pm Zużywam wszystkie z czasów wlosingu :D
Ale najbardziej lubię szampon z Redken miętowy
Dzięki🙂