Polskie dożywotki (Szymańska, Osińska, i inne)

Moderator: verysweetcherry

LosAnanas
RiczAsFak
Posty: 819
Rejestracja: sob kwie 29, 2023 10:23 pm

Re: Polskie dożywotki (Szymańska, Osińska, i inne)

Post autor: LosAnanas »

No dla mnie skoro ktoś jest w stanie zabić WŁASNE dziecko, to tym bardziej mógłby po wyjściu z więzienia zabić czyjeś dziecko.
Platini_blabla
DramaQueen
Posty: 2680
Rejestracja: czw mar 21, 2024 2:11 pm

Post autor: Platini_blabla »

LosAnanas pisze: pn sie 19, 2024 8:45 am No dla mnie skoro ktoś jest w stanie zabić WŁASNE dziecko, to tym bardziej mógłby po wyjściu z więzienia zabić czyjeś dziecko.
Zwłaszcza że to niehumanitarna śmierć poprzedzona znecaniem się z czystej złośliwości i dzieci często padają z wycieńczenia. Skoro za obcego w tej sytuacji wyrokują dożywocie to czemu nie za własne dziecko…
Biankalea
Channelka
Posty: 32
Rejestracja: ndz sie 18, 2024 5:30 pm

Post autor: Biankalea »

Rozumecka jest dla mnie taka cwaniara, kłamie kręci, zero sumienia. Nigdy nie powinna wyjść z pudla to samo Monika.
oliixii
DamaZpowiśla
Posty: 1456
Rejestracja: pn lut 13, 2023 3:00 am

Post autor: oliixii »

Platini_blabla pisze: pn sie 19, 2024 9:21 am Zwłaszcza że to niehumanitarna śmierć poprzedzona znecaniem się z czystej złośliwości i dzieci często padają z wycieńczenia. Skoro za obcego w tej sytuacji wyrokują dożywocie to czemu nie za własne dziecko…
Może te... tu musiałabym użyć niecenzuralnego słowa... Sądy składają takie tragedie na karb trudów rodzicielstwa. Nie, oczywiście nie sposób tego zrozumieć i wytłumaczyć, nie sposób tłumaczyć zwyrodnialców i ludzi broniących zwyrodnialców.
Jeszcze zwykle taka śmierć poprzedzają lata znęcania, niewyobrażalnych tortur. Rzadko kiedy to załamanie nerwowe i jednorazowa sytuacja zakończona morderstwem.

Widzę jeszcze drugą wadę systemu:
Często jest tak, że zamordował np. ojciec czy ojczym a matka bezczynnie się temu przyglądała, i ona najczęściej dostanie max kilka lat więzienia... gdzie moim zdaniem powinna być ukarana tak samo surowo jak morderca.
lasciate ogni speranza, voi ch’entrate
sishib
Mokra Włoszka
Posty: 68
Rejestracja: wt mar 19, 2024 5:33 pm

Post autor: sishib »

Gtgtgt pisze: ndz sie 11, 2024 3:48 pm Mało dzieciobójczyń z dożywociem. Ostatnio w Siedlcach matka zagłodziła 3latkę. Grozi jej 8 lat...
typowe w polsce
sishib
Mokra Włoszka
Posty: 68
Rejestracja: wt mar 19, 2024 5:33 pm

Post autor: sishib »

oliixii pisze: wt sie 20, 2024 12:17 am Może te... tu musiałabym użyć niecenzuralnego słowa... Sądy składają takie tragedie na karb trudów rodzicielstwa. Nie, oczywiście nie sposób tego zrozumieć i wytłumaczyć, nie sposób tłumaczyć zwyrodnialców i ludzi broniących zwyrodnialców.
Jeszcze zwykle taka śmierć poprzedzają lata znęcania, niewyobrażalnych tortur. Rzadko kiedy to załamanie nerwowe i jednorazowa sytuacja zakończona morderstwem.

Widzę jeszcze drugą wadę systemu:
Często jest tak, że zamordował np. ojciec czy ojczym a matka bezczynnie się temu przyglądała, i ona najczęściej dostanie max kilka lat więzienia... gdzie moim zdaniem powinna być ukarana tak samo surowo jak morderca.
zależy.. czasem strach i traumy robią swoje, trzeba byłoby porządnie takie kobiety przebadać psychiatrycznie i później wydawać wyrok czy sądzić ja tak samo jak oprawcę czy w pewnym sensie też jako ofiarę
Platini_blabla
DramaQueen
Posty: 2680
Rejestracja: czw mar 21, 2024 2:11 pm

Post autor: Platini_blabla »

sishib pisze: wt sie 20, 2024 2:03 pm zależy.. czasem strach i traumy robią swoje, trzeba byłoby porządnie takie kobiety przebadać psychiatrycznie i później wydawać wyrok czy sądzić ja tak samo jak oprawcę czy w pewnym sensie też jako ofiarę
Proszę cię.

Jak facet morduje swoje dzieci to nikt się nad nim nie rozckliwia tylko dostaje dożywocie. Jak facet morduje żonę z zazdrości która mogła go psychicznie maltretować to też się nikt nad tym nie rozckliwia. 🤮 za przeproszeniem kultem matki polki biednej zwichrowanej doprowadzonej przez ciężkie życie do mordowania dzieci. Choroby psychiczne to co innego, na to człowiek nic nie poradzi i jak stwierdzona jest niepoczytalność to absolutnie tego nie podważam. Ale jak stwierdzona jest poczytalność to bawi mnie pomysł sądzenia ich jak ofiary a nie sprawcy. Co to w ogóle za pomysł.

I zanim powiecie że z facetami to nieprawda - kobiet skazanych na dożywocie jest ok 15, facetów 450. Tak, kobiety stanowią dużo mniejszą grupę więźniów w Polsce i dużo rzadziej popełniają zbrodnie ale w dalszym ciągu nie brakuje bardzo drastycznych morderstw i to nie pojedynczych a często podwójnych i potrójnych popełnionych przez kobiety za które dożywocia nie dostają.
Platini_blabla
DramaQueen
Posty: 2680
Rejestracja: czw mar 21, 2024 2:11 pm

Post autor: Platini_blabla »

Mamy kolejną kobietę skazana na dożywocie

Tutaj skróć z Polsatu
https://vm.tiktok.com/ZGeT9Qn65/

Tu wiadomości
https://www.wnp.pl/parlamentarny/wydarz ... 67714.html

A tu podcast
https://youtu.be/Ppv-e-5Q7ug?si=hylHKUqBfmRf9Git

Generalnie porypana sprawa. Julianna S., zamieszkała z niepełnoletnią 16 letnia dziewczyną, jej rodzice uważali że jest przez nią omamiona, ona potem zaczęła oskarżać ojca o molestowanie, żeby Julianna dostała nad nią opiekę, on się załamał bo był zgnębiony, popełnił samobojstwo, potem minęło trochę czasu a Julianna namówiła te młodsza koleżankę do zamordowania rodziców. Były nieudane próby otrucia itp ale skończyło się na strzale. Generalnie polecam wam poczytać o sprawie bo ta Julianna to człowiek orkiestra jeśli chodzi o true crime
Platini_blabla
DramaQueen
Posty: 2680
Rejestracja: czw mar 21, 2024 2:11 pm

Post autor: Platini_blabla »

Nawet jeszcze wisi list pożegnalny ojca tej młodszej dziewczyny https://dolnyslaskinfo.pl/informacje/mo ... jne-fakty/
Faberge007
Mokra Włoszka
Posty: 70
Rejestracja: ndz mar 17, 2024 12:40 am

Post autor: Faberge007 »

Znalazłam najstarsza córkę Szymańskiej na fb, nie będę tutaj podawać jej personaliów ale łatwo ja znaleźć z Google. Trochę śmiesznie trochę straszno, ale generyczny post z FB "co masz po mamie a co po tacie" i podpis że po mamie wielkie serce w kontekście tego co się wie to 🥶
Platini_blabla
DramaQueen
Posty: 2680
Rejestracja: czw mar 21, 2024 2:11 pm

Post autor: Platini_blabla »

Faberge007 pisze: sob sie 31, 2024 3:42 pm Znalazłam najstarsza córkę Szymańskiej na fb, nie będę tutaj podawać jej personaliów ale łatwo ja znaleźć z Google. Trochę śmiesznie trochę straszno, ale generyczny post z FB "co masz po mamie a co po tacie" i podpis że po mamie wielkie serce w kontekście tego co się wie to 🥶
… ta jej córka to skóra zdjęta z matki, tylko kariery kryminalnej nie powiela ale wszystko inne się zgadza
Daria121998
RoyalBaby
Posty: 16
Rejestracja: ndz mar 17, 2024 11:08 pm

Post autor: Daria121998 »

Faberge007 pisze: sob sie 31, 2024 3:42 pm Znalazłam najstarsza córkę Szymańskiej na fb, nie będę tutaj podawać jej personaliów ale łatwo ja znaleźć z Google. Trochę śmiesznie trochę straszno, ale generyczny post z FB "co masz po mamie a co po tacie" i podpis że po mamie wielkie serce w kontekście tego co się wie to 🥶
Kurcze ja szukam i nie mogę znaleźć... Powiedz chociaż co wpisujesz, że Ci wyskakuje, albo podeślij na priv 🥰
Faberge007
Mokra Włoszka
Posty: 70
Rejestracja: ndz mar 17, 2024 12:40 am

Post autor: Faberge007 »

Daria121998 pisze: sob sie 31, 2024 7:48 pm Kurcze ja szukam i nie mogę znaleźć... Powiedz chociaż co wpisujesz, że Ci wyskakuje, albo podeślij na priv 🥰
Monika Szymanska corka. Wyskoczy ci post na fb i voila
SAWA
LouiBag
Posty: 330
Rejestracja: śr sty 03, 2024 1:49 pm

Post autor: SAWA »

Córka w znajomych ma również swojego ojca, partnera (męża?) Szymańskiej o którym wspominała w programie „Cela nr”
Platini_blabla
DramaQueen
Posty: 2680
Rejestracja: czw mar 21, 2024 2:11 pm

Post autor: Platini_blabla »

SAWA pisze: sob sie 31, 2024 11:12 pm Córka w znajomych ma również swojego ojca, partnera (męża?) Szymańskiej o którym wspominała w programie „Cela nr”
Oj ma, ma… i mamę i babkę Moniki
SAWA
LouiBag
Posty: 330
Rejestracja: śr sty 03, 2024 1:49 pm

Post autor: SAWA »

Tak
Platini_blabla pisze: sob sie 31, 2024 11:26 pm Oj ma, ma… i mamę i babkę Moniki
Platini_blabla
DramaQueen
Posty: 2680
Rejestracja: czw mar 21, 2024 2:11 pm

Post autor: Platini_blabla »

To teraz pomyślcie że wszystkie kobiety w tej linii - córka Moniki, Monika, mama Moniki, babka Moniki i prababka rodziły dzieci w wieku 15-18 lat
landrynkaa
RóżowePolo
Posty: 12
Rejestracja: pn sie 19, 2024 11:52 am

Post autor: landrynkaa »

Kurcze nie umiem znaleźć, chodzi o post hotelu? To ta córka? Dajcie znać na priv B)
Daria121998
RoyalBaby
Posty: 16
Rejestracja: ndz mar 17, 2024 11:08 pm

Post autor: Daria121998 »

landrynkaa pisze: śr wrz 11, 2024 12:30 pm Kurcze nie umiem znaleźć, chodzi o post hotelu? To ta córka? Dajcie znać na priv B)
Mi też wyświetla się tylko post tego hotelu
Dora_Diamant
SushiRoll
Posty: 227
Rejestracja: wt cze 04, 2024 9:32 am

Post autor: Dora_Diamant »

Daria121998 pisze: pn wrz 16, 2024 10:15 am Mi też wyświetla się tylko post tego hotelu
A mnie jakiś profil o true-cime.
Telewizja jest gumą do żucia dla oczu.
Platini_blabla
DramaQueen
Posty: 2680
Rejestracja: czw mar 21, 2024 2:11 pm

Post autor: Platini_blabla »

landrynkaa pisze: śr wrz 11, 2024 12:30 pm Kurcze nie umiem znaleźć, chodzi o post hotelu? To ta córka? Dajcie znać na priv B)
Chodzi o post książki o morderczyniach. Znalazłaś już?
landrynkaa
RóżowePolo
Posty: 12
Rejestracja: pn sie 19, 2024 11:52 am

Post autor: landrynkaa »

Jakiś post znalazłam z profilu Polskie Morderczynie, ale chyba nie o ten chodzi
martucha_f
BlondDoczep
Posty: 146
Rejestracja: sob kwie 13, 2024 7:35 am

Post autor: martucha_f »

Ja też nie potrafię znaleźć, wyskakuje tyko hotel
pesticidal
RoyalBaby
Posty: 28
Rejestracja: pn lut 26, 2024 8:43 pm

Post autor: pesticidal »

landrynkaa pisze: pn wrz 16, 2024 3:52 pm Jakiś post znalazłam z profilu Polskie Morderczynie, ale chyba nie o ten chodzi
To ten, teraz musisz przejrzeć komentarze (dokładniej odpowiedzi do krótkiego, bardzo, hm, dosadnego komentarza).
landrynkaa
RóżowePolo
Posty: 12
Rejestracja: pn sie 19, 2024 11:52 am

Post autor: landrynkaa »

pesticidal pisze: pn wrz 16, 2024 5:06 pm To ten, teraz musisz przejrzeć komentarze (dokładniej odpowiedzi do krótkiego, bardzo, hm, dosadnego komentarza).
Okej, mam :) Dzięki za wskazówki