Zaginięcie Izabeli na autostradzie

Moderator: verysweetcherry

Platini_blabla
DramaQueen
Posty: 2680
Rejestracja: czw mar 21, 2024 2:11 pm

Re: Zaginięcie Izabeli na autostradzie

Post autor: Platini_blabla »

KrwawaMary pisze: pn sie 19, 2024 4:36 pm Podobno było tak, że znajomi pojechali po auto. Było puste i zamknięte. Zadzwonili do ojca, a on polecił wezwać lawetę.
Ale żeby lawety użyć nadal potrzebne są kluczyki… i żeby stwierdzić że w aucie ani bagażniku nie ma dokumentów czy torebki
Wiktoroiaaa
Gacie z oceanu
Posty: 44
Rejestracja: wt cze 11, 2024 11:45 am

Post autor: Wiktoroiaaa »

Platini_blabla pisze: pn sie 19, 2024 5:01 pm Ale żeby lawety użyć nadal potrzebne są kluczyki… i żeby stwierdzić że w aucie ani bagażniku nie ma dokumentów czy torebki
Nie zawsze sa potrzebne. Auto mogło zostać otwarte
Platini_blabla
DramaQueen
Posty: 2680
Rejestracja: czw mar 21, 2024 2:11 pm

Post autor: Platini_blabla »

Wiktoroiaaa pisze: pn sie 19, 2024 5:55 pm Nie zawsze sa potrzebne. Auto mogło zostać otwarte
No w sumie mogło i chyba to jest najbardziej prawdopodobne

Czyli podsumowując. Kobieta jechała po tatę sprawnym autem, zatrzymała się na środku autostrady, wysiadła z plecakiem ale telefon zostawiła i… wsiadła do obcego samochodu, mimo że jej własny działał?
Co za science fiction ta historia
Zosia22
Moderator
Posty: 769
Rejestracja: śr lut 14, 2024 2:34 pm

Post autor: Zosia22 »

Czytając komentarze już wykluczałam wiele rzeczy m.in. potrącenie czy porwanie.
Potrącenie nie wchodzi w grę, to autostrada... pełno aut jeździ no i ktoś by na pewno zauważył takie coś.
Tak samo że wsiadła z obcym który by jej coś zrobił to też średnio w to wierzę (musiałaby mieć niesamowitego pecha żeby trafić na psychola).


Dziwna sprawa z tym samochodem. Nie ma informacji w jaki sposób znajomi uruchomili samochód. Mieli zapasowe kluczyki?

Oraz ten pies tropiący nie podejmujący tropu.

Ja Obstawiam kilka wersji:
1. Zostawiła tam auto i ktoś ją podjął z tamtego miejsca (uciekła)
2. Popełniła s
3. Mąż ma coś wspólnego z jej zniknięciem

No i też pytanie czy to auto tam w ogóle było? Czy może okłamała tatę z tym zepsuciem samochodu? Są jakieś informacje odnośnie tego że ktoś to auto tam widział?
SmokAnalog
BlondDoczep
Posty: 131
Rejestracja: czw lut 29, 2024 2:45 pm

Post autor: SmokAnalog »

Mediom chyba zależy na "stworzeniu" nowej Iwony Wieczorek, bo jej temat już tak nie grzeje jak kiedyś, no a teraz zwęszyli okazję. Hieny.
Bythewhy
PsychoFanka
Posty: 97
Rejestracja: pn mar 18, 2024 10:56 pm

Post autor: Bythewhy »

Zosia22 pisze: pn sie 19, 2024 7:15 pm Czytając komentarze już wykluczałam wiele rzeczy m.in. potrącenie czy porwanie.
Potrącenie nie wchodzi w grę, to autostrada... pełno aut jeździ no i ktoś by na pewno zauważył takie coś.
Tak samo że wsiadła z obcym który by jej coś zrobił to też średnio w to wierzę (musiałaby mieć niesamowitego pecha żeby trafić na psychola).


Dziwna sprawa z tym samochodem. Nie ma informacji w jaki sposób znajomi uruchomili samochód. Mieli zapasowe kluczyki?

Oraz ten pies tropiący nie podejmujący tropu.

Ja Obstawiam kilka wersji:
1. Zostawiła tam auto i ktoś ją podjął z tamtego miejsca (uciekła)
2. Popełniła s
3. Mąż ma coś wspólnego z jej zniknięciem

No i też pytanie czy to auto tam w ogóle było? Czy może okłamała tatę z tym zepsuciem samochodu? Są jakieś informacje odnośnie tego że ktoś to auto tam widział?
A ja dzisiaj widziałam filmik z samochodem i policja - że policja zabrała samochód. Podają mylne informacje..
paamooo
BlondDoczep
Posty: 133
Rejestracja: pt cze 21, 2024 5:51 pm

Post autor: paamooo »

Bythewhy pisze: pn sie 19, 2024 7:34 pm A ja dzisiaj widziałam filmik z samochodem i policja - że policja zabrała samochód. Podają mylne informacje..
Podasz linka do filmiku?
Wszędzie podają i cytują policjanta, który mówi, że rodzina/znajomi zabrali auto z drogi.
Zosia22
Moderator
Posty: 769
Rejestracja: śr lut 14, 2024 2:34 pm

Post autor: Zosia22 »

https://tvn24.pl/wroclaw/wysiadla-z-zep ... -st8048095

Tu jest napisane że znajomi zabrali to auto, ale na lawetę.
paamooo
BlondDoczep
Posty: 133
Rejestracja: pt cze 21, 2024 5:51 pm

Post autor: paamooo »

Zosia22 pisze: pn sie 19, 2024 8:27 pm https://tvn24.pl/wroclaw/wysiadla-z-zep ... -st8048095

Tu jest napisane że znajomi zabrali to auto, ale na lawetę.
No właśnie ja też w kilku miejscach widziałam informacje, że to znajomi ściągnęli auto. Dlatego pytam o źródło, które mówi że to policja zabrała auto z autostrady. Policja została zawiadomiona następnego dnia, wtedy też zabezpieczyli samochód.
Bythewhy
PsychoFanka
Posty: 97
Rejestracja: pn mar 18, 2024 10:56 pm

Post autor: Bythewhy »

Zdjecie klatki z filmiku udało mi się znaleźć, filmu szukam. Pojawił się gdzieś na grupie na fejsie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Bythewhy
PsychoFanka
Posty: 97
Rejestracja: pn mar 18, 2024 10:56 pm

Post autor: Bythewhy »

Biankalea
Channelka
Posty: 32
Rejestracja: ndz sie 18, 2024 5:30 pm

Post autor: Biankalea »

Ja jestem ciekawa jakie było jej wytłumaczenie do ojca, czemu nie zadzwoniła po lawetę przez godzinę.
Bitamina1612
Channelka
Posty: 39
Rejestracja: pn paź 24, 2022 9:02 am

Post autor: Bitamina1612 »

Macie gdzieś może video z wywiadu z mężem? Nie mogę nigdzie znaleźć w necie.
Zosia22
Moderator
Posty: 769
Rejestracja: śr lut 14, 2024 2:34 pm

Post autor: Zosia22 »

Oooo ja. To jeżeli to nagranie jest faktycznie z tego zdarzenia to media nieźle mieszają i podają różne informacje.
Skoro policja tam była to dlaczego oni nie zabezpieczyli tego samochodu tylko niby znajomi nim odjechali?
Jakieś dziwne to...
Zosia22
Moderator
Posty: 769
Rejestracja: śr lut 14, 2024 2:34 pm

Post autor: Zosia22 »

Bitamina1612 pisze: pn sie 19, 2024 9:13 pm Macie gdzieś może video z wywiadu z mężem? Nie mogę nigdzie znaleźć w necie.
https://youtu.be/XjgvN7sxQ_U?si=kSnuPiu5JqReJNOA

Ja tylko to widziałam.
Platini_blabla
DramaQueen
Posty: 2680
Rejestracja: czw mar 21, 2024 2:11 pm

Post autor: Platini_blabla »

Dobra słuchajcie ja w Polsce nie mieszkam ale o tej 19-20 to faktycznie w takim miejscu już jest AŻ TAK ciemno?
Malamadzia96
Kciuk
Posty: 876
Rejestracja: pt lis 03, 2023 11:18 pm

Post autor: Malamadzia96 »

Platini_blabla pisze: pn sie 19, 2024 9:29 pm Dobra słuchajcie ja w Polsce nie mieszkam ale o tej 19-20 to faktycznie w takim miejscu już jest AŻ TAK ciemno?
Mieszkam 20 km od tego miejsca, jest już ciemno
Rzycie rzycie jest nowelo
Platini_blabla
DramaQueen
Posty: 2680
Rejestracja: czw mar 21, 2024 2:11 pm

Post autor: Platini_blabla »

Malamadzia96 pisze: pn sie 19, 2024 9:32 pm Mieszkam 20 km od tego miejsca, jest już ciemno
Ok to może faktycznie to jest z okolic tych godzin …

Nie rozumiem czemu raz w mediach piszą że znajomi odjechali autem samodzielnie a w innych że jednak na lawecie
Zosia22
Moderator
Posty: 769
Rejestracja: śr lut 14, 2024 2:34 pm

Post autor: Zosia22 »

Platini_blabla pisze: pn sie 19, 2024 10:09 pm Ok to może faktycznie to jest z okolic tych godzin …

Nie rozumiem czemu raz w mediach piszą że znajomi odjechali autem samodzielnie a w innych że jednak na lawecie
Wydaje mi się że może chodzić o to że znajomi zorganizowali lawetę żeby odcholowac to auto, ale ciężko wywnioskować już jak było bo co portal to inaczej jest to napisane.

Na razie w sumie żadnych nowych informacji, ale mega mnie ciekawość żżera co się wydarzyło.
Ja stawiam na to że mąż musi być w to zniknięcie zamieszany.
Bythewhy
PsychoFanka
Posty: 97
Rejestracja: pn mar 18, 2024 10:56 pm

Post autor: Bythewhy »

Zosia22 pisze: pn sie 19, 2024 10:12 pm Wydaje mi się że może chodzić o to że znajomi zorganizowali lawetę żeby odcholowac to auto, ale ciężko wywnioskować już jak było bo co portal to inaczej jest to napisane.

Na razie w sumie żadnych nowych informacji, ale mega mnie ciekawość żżera co się wydarzyło.
Ja stawiam na to że mąż musi być w to zniknięcie zamieszany.
Mi niestety też tak się wydaje. Zauważ, że w wywiadzie mówi o niej w czasie przeszłym.
Platini_blabla
DramaQueen
Posty: 2680
Rejestracja: czw mar 21, 2024 2:11 pm

Post autor: Platini_blabla »

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/202 ... -samochod/

„ Zanim policjanci dojechali na miejsce, znajomi wysłani przez ojca kobiety uruchomili samochód i odjechali nim. Nie byłoby takiej możliwości, gdyby to policjanci dotarli wcześniej. Samochód musiałby zostać odwieziony na policyjny parking na lawecie i zabezpieczony do oględzin - zdradza w rozmowie z portalem asp. sztab. Łukasz Dutkowiak z dolnośląskiej policji.”

https://wiadomosci.onet.pl/wroclaw/co-s ... ce/ds3xw62

„ Pojazd został przewieziony lawetą do miejsca zamieszkania znajomych ojca. Tam poddano go oględzinom przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji wspólnie z technikiem z zakresu kryminalistyki. Zabezpieczono też telefon kobiety. Ten samochód po dokonaniu oględzin uruchomiono. Silnik rzeczywiście odpalił. Nie wiemy natomiast, czy był sprawny technicznie. Konieczne jest powołanie biegłego z zakresu techniki samochodowej, który zrobi stosowny przegląd i to on stwierdzi, czy ten pojazd w momencie zdarzenia rzeczywiście nadawał się do dalszej jazdy, czy też nie – mówi prok. Węglarowicz-Makowska.”

Policja mówi jedno prokuratura drugie, generalnie każda informacja w tej sprawie jest sprzeczna w zależności od źródła. Masakra.
Zosia22
Moderator
Posty: 769
Rejestracja: śr lut 14, 2024 2:34 pm

Post autor: Zosia22 »

Platini_blabla pisze: pn sie 19, 2024 10:23 pm https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/202 ... -samochod/

„ Zanim policjanci dojechali na miejsce, znajomi wysłani przez ojca kobiety uruchomili samochód i odjechali nim. Nie byłoby takiej możliwości, gdyby to policjanci dotarli wcześniej. Samochód musiałby zostać odwieziony na policyjny parking na lawecie i zabezpieczony do oględzin - zdradza w rozmowie z portalem asp. sztab. Łukasz Dutkowiak z dolnośląskiej policji.”

https://wiadomosci.onet.pl/wroclaw/co-s ... ce/ds3xw62

„ Pojazd został przewieziony lawetą do miejsca zamieszkania znajomych ojca. Tam poddano go oględzinom przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji wspólnie z technikiem z zakresu kryminalistyki. Zabezpieczono też telefon kobiety. Ten samochód po dokonaniu oględzin uruchomiono. Silnik rzeczywiście odpalił. Nie wiemy natomiast, czy był sprawny technicznie. Konieczne jest powołanie biegłego z zakresu techniki samochodowej, który zrobi stosowny przegląd i to on stwierdzi, czy ten pojazd w momencie zdarzenia rzeczywiście nadawał się do dalszej jazdy, czy też nie – mówi prok. Węglarowicz-Makowska.”

Policja mówi jedno prokuratura drugie, generalnie każda informacja w tej sprawie jest sprzeczna w zależności od źródła. Masakra.


Niezłe jajca, media tak kłamią że w sumie to nie wiadomo jaka była prawda.
Ten filmik z grupy na fb pokazuje jeszcze co innego... Ciekawe co jutro będą mówić jak im się baza danych zaktualizuje xd
PEONIA
Currently:Vienna
Posty: 1102
Rejestracja: wt sty 18, 2022 6:37 pm

Post autor: PEONIA »

A ja im więcej tego słucham tym bardziej mi się wydaje, że rodzina/mąż/ znajomi sią zamieszani:
- "Zaginięcie zgłosiliśmy następnego dnia. Z samego rana. Okoliczności były jednoznaczne. Nikt nie spodziewał się, że Iza zniknie. Pierwszego wieczoru mieliśmy nadzieję, że może gdzieś poszła i zaraz się pojawi. Drugiego dnia wiedziałem, że to nie jest normalne. Ona ma czyściutko w aucie. Wozi tylko siebie, powietrze i torebkę. Został tam telefon. Miała na sobie biały plecaczek. Jego też nie ma — powiedział mąż kobiety w rozmowie z Onetem." to cytat z artykułu. Serio? Zobaczyli, że jej nie ma i spokojnie wrócili do domu? Nikt się nie przejął nie szukał jej? Jak miała wrócić do domu jak zabrali samochód - na piechotę, czy na skrzydłach? XD Dopiero następnego dnia poszli dopiero na policję....kto normalny tak robi?
- mieli kluczyki do auta - po co brać zapasowe klucze w tej sytuacji skoro na miejscu jest osoba, która je ma?
- "Ona ma czyściutko w aucie. Wozi tylko siebie, powietrze i torebkę" - po co ta uwaga? Co to wnosi do sprawy? Czyżby wiedział, że auto zostało dokładnie wyczyszczone?
- Te zdjęcie z góry. Pomijam kwestię, czy jest ciemno o 20 ale zobaczcie, że tam stoi radiowóz....rodzina twierdzi, że policja została zawiadomiona dopiero rano następnego dnia. Przybliżę zobaczyć rejestrację ale to chyba w takim razie nie jest jej auto....
- wywiad z mężem. Już pomijam jakąś tam mimikę bo każdy reaguje inaczej na stres ale on powiedział coś w typie "że ludzie ciągle dzwonią w tej sprawie i aż za dużo tych telefonów ". W sensie ciężko to oddać ale to w połączeniu z ekspresją i kontekstem to zabrzmiało jakby miał na to wywalone, nie chciał jej szukać, nie chciało mu się i najchętniej by się odciął od tego. To był filmik na tt, jak znajdę to wam wkleję link ale nie tylko ja to zauważyłam, komentarze aż wrzały.....
PEONIA
Currently:Vienna
Posty: 1102
Rejestracja: wt sty 18, 2022 6:37 pm

Post autor: PEONIA »

Dodam jeszcze, że znajomi śj przestali jej szukać - to bardzo hermetyczna i mała społeczność społeczność, dużo każdy wie o każdym. W dodatku oni są tak "programowani" by dawać dobre świadectwo organizacji, robią nawet nieświadomie, nie odpuściliby takiej okazji by dobrze o nich mówiono, jak to są zaangażowani w pomoc siostrze, nawet chyba zbór zorganizował poszukiwania w terenie a teraz ciszaaaaaaa...jednocześnie mają skłonność do tuszowania wielu rzeczy by źle o nich nie mówiono.
Powrocilamtuznowu
BlondDoczep
Posty: 143
Rejestracja: ndz mar 17, 2024 1:55 pm

Post autor: Powrocilamtuznowu »

Czy to jest radiowoz na pewno?