Podróże samemu

Motywacja, hobby, sposoby na spędzanie wolnego czasu, porady domowe, książki

Moderator: verysweetcherry

Dreaxo
RoyalBaby
Posty: 19
Rejestracja: ndz wrz 10, 2023 11:46 pm

Podróże samemu

Post autor: Dreaxo »

W końcu podjęłam decyzję, że nie będę wiecznie czekać na idealną chwilę i podjęłam decyzję o spróbowaniu podróży w pojedynkę. Na wakacjach nie byłam od kilkunastu lat. Chcę rozpocząć od jakiegoś miejsca, które jest blisko mojego miejsca zamieszkania i padło na 2-3 dni w Pradze.
Czy któraś z was podróżowała tak w pojedynkę? Jakieś rady, uwagi, kwestie organizacyjne na które powinnam zwrócić uwagę? No i czy w ogóle polecacie taką formę wypadów.
Może znacie kogoś na instagramie albo tiktoku, kto pokazuje takie wakacje?
karolinka32
Koczkodan
Posty: 114
Rejestracja: pt cze 14, 2024 4:45 pm

Post autor: karolinka32 »

Uwielbiam jeździć w pojedynkę. Wolność, zero wybierania restauracji żeby obojgu pasowało, odpoczywam kiedy chcę, idę gdzie chcę. Właśnie na 2 noce, nie więcej, niedaleko domu, na totalnym luzie. Bardzo polecam.
Nie pokazuję na instagramie, bo to jest dla mnie tak normalna rzecz, że skupiam się na pokazywaniu miejsca, a nie na tym, że jestem tam sama.
Rady? Chyba tylko jedna, bo wiele kobiet ma z tym problem: widok siedzącej w restauracji, czy w ogródku piwnym z kieliszkiem wina, wyluzowanej kobiety częściej jest obiektem zazdrości niż krytyki. Niejedna by chętnie się wybrała ;)

Baw się dobrze!
Hops_Hops
Mokra Włoszka
Posty: 65
Rejestracja: ndz maja 12, 2024 10:03 pm

Post autor: Hops_Hops »

Ja też lubię! Z tego co mi się sprawdza: zawsze wcześniej planuję i obczajam w necie, na mapie i google street view, żeby się opatrzyć - gdzie wysiądę, jak gdzieś dojść, jaka jest komunikacja miejska, fajne miejsca do odwiedzenia i knajpy. Potem na miejscu mogę zawsze zmodyfikować, ale już się wtedy nie czuję tak obco pierwszy raz w nowym miejscu. Obczajam też lotnisko, jeśli lecę samolotem, żeby mniej więcej poznać rozkład. Jak jadę za granicę, to kupuję ubezpieczenie turystyczne. A poza tym dobre nastawienie, żeby się dobrze bawić :) Powodzenia :brawo: :fire:
kahatg
Ciastko
Posty: 7
Rejestracja: czw sie 01, 2024 1:04 pm

Post autor: kahatg »

Ja wybieram formę wycieczek objazdowych z biur podróży. W teorii jeżdżę sama ale zawsze tam kogoś poznam z kim można skoczyć wieczorem na lampkę wina
Jeśli nie wiesz co wybrać, zawsze wybieraj siebie
Plotkara
Collagen z chlorellą
Posty: 4991
Rejestracja: śr sty 06, 2021 9:40 pm

Post autor: Plotkara »

kahatg pisze: czw sie 01, 2024 7:19 pm Ja wybieram formę wycieczek objazdowych z biur podróży. W teorii jeżdżę sama ale zawsze tam kogoś poznam z kim można skoczyć wieczorem na lampkę wina
I dokad te wycieczki? :)
Podobieństwo do prawdziwych osób i wydarzeń jest przypadkowe :twisted:
kahatg
Ciastko
Posty: 7
Rejestracja: czw sie 01, 2024 1:04 pm

Post autor: kahatg »

Głównie południe Europy. Sama byłam już w Grecji, Serbii, Rumuni, Bośni i Hercegowinie, Czarnogórze, Chorwacji i Albani, a na dniach czeka mnie Litwa. Mega mi to zbudowało pewność siebie i pozwoliło wyjść ze skorupki :P
Jeśli nie wiesz co wybrać, zawsze wybieraj siebie
Plotkara
Collagen z chlorellą
Posty: 4991
Rejestracja: śr sty 06, 2021 9:40 pm

Post autor: Plotkara »

kahatg pisze: pt sie 02, 2024 6:40 am Głównie południe Europy. Sama byłam już w Grecji, Serbii, Rumuni, Bośni i Hercegowinie, Czarnogórze, Chorwacji i Albani, a na dniach czeka mnie Litwa. Mega mi to zbudowało pewność siebie i pozwoliło wyjść ze skorupki :P
Poleciłabyś konkretne biuro podróży? :) i jakie długie są te wycieczki?

Zadaję gradobicie pytan, bo w przyszłym roku chcę gdzies pojechac sama xD
Podobieństwo do prawdziwych osób i wydarzeń jest przypadkowe :twisted:
kahatg
Ciastko
Posty: 7
Rejestracja: czw sie 01, 2024 1:04 pm

Post autor: kahatg »

Zależy czego szukasz konkretnie. Jeśli np budżetowo to BP Index ma dosyć fajne oferty cenowo, ale np. wybierając podobne kierunki z Rainbow zobaczysz więcej (mają ciekawsze plany podróży), pojedziesz na dłużej ale też zapłacisz jakieś 80% więcej niż z Indexem.
Taka objazdówka jest dosyć męcząca, wiec ja zazwyczaj wybieram takie 6 dniowe, ale na przyszły rok planuję 11 dniową po części Bałkanów, w której jeszcze nie byłam. Jak raz pojedziesz i załapiesz bakcyla, to potem chcesz więcej i więcej :D
Pierwszy raz pojechałam sama w 2019r po objazd po Grecji i na 4 pełne autokary, wtedy byłam jedyną osobą bez pary, pilot był przerażony i kazał chodzić obok siebie hihihi Teraz to już norma. Tego roku w podróży do Rumunii było 7 babeczek singielek, przedział wiekowy 25-73 lata i było mega fajnie. Pakuj mandżur. nie zadawaj za dużo pytań, wszystkiego doświadczysz w trakcie.
Jeśli nie wiesz co wybrać, zawsze wybieraj siebie
Plotkara
Collagen z chlorellą
Posty: 4991
Rejestracja: śr sty 06, 2021 9:40 pm

Post autor: Plotkara »

kahatg pisze: pt sie 02, 2024 9:37 am Zależy czego szukasz konkretnie. Jeśli np budżetowo to BP Index ma dosyć fajne oferty cenowo, ale np. wybierając podobne kierunki z Rainbow zobaczysz więcej (mają ciekawsze plany podróży), pojedziesz na dłużej ale też zapłacisz jakieś 80% więcej niż z Indexem.
Taka objazdówka jest dosyć męcząca, wiec ja zazwyczaj wybieram takie 6 dniowe, ale na przyszły rok planuję 11 dniową po części Bałkanów, w której jeszcze nie byłam. Jak raz pojedziesz i załapiesz bakcyla, to potem chcesz więcej i więcej :D
Pierwszy raz pojechałam sama w 2019r po objazd po Grecji i na 4 pełne autokary, wtedy byłam jedyną osobą bez pary, pilot był przerażony i kazał chodzić obok siebie hihihi Teraz to już norma. Tego roku w podróży do Rumunii było 7 babeczek singielek, przedział wiekowy 25-73 lata i było mega fajnie. Pakuj mandżur. nie zadawaj za dużo pytań, wszystkiego doświadczysz w trakcie.
Ale super! Dziękuję za informacje ♥️ i swietnie wiedziec, ze singielki tez jezdza, ufff
Podobieństwo do prawdziwych osób i wydarzeń jest przypadkowe :twisted:
Awatar użytkownika
ejnoniewiem
RoyalBaby
Posty: 21
Rejestracja: śr maja 08, 2024 6:26 pm

Post autor: ejnoniewiem »

Uwielbiam podróże samej. Nikt mi się nie plącze pod nogami wmuszając we mnie swoje plany zwiedzania. Tak, mam porównanie. Jeździłam z moim ówczesnym chłopakiem i pomimo tego, że raczej był luz w szukaniu miejscówek czy ogólnie miejsc, to i tak czułam się nieswojo, mając z tyłu głowy, że "ja bym ten czas zorganizowała sobie inaczej, poszłabym tu i tu, nie zważając na jego słowa czy reakcję".

Polecam szczerze jeździć solo. By odpocząć od wszystkiego i mieć większą więź z samą sobą. Szkoda wiecznie dopasowywać się do innych i czekać aż inni znajdą czas by towarzyszyć w podróży, gdy można polegać na samym sobie i pojechać samemu w fajne miejsce.
Wuwunia
GreckieWakacje
Posty: 283
Rejestracja: pn lip 10, 2023 9:18 pm

Post autor: Wuwunia »

Uwielbiam samotne podróże. Na luzie, bez narzucania tempa przez drugą osobę. Byłam sama w Turcji, Albanii, Austrii, Bułgarii i paru innych miejscach. Zawsze poznawałam jakichś ludzi na miejscu.
Mon1997
Ciastko
Posty: 5
Rejestracja: ndz kwie 07, 2024 11:19 am

Post autor: Mon1997 »

Jak wy to robicie że się nie boicie? Bo też bym chciała gdzieś sama pojechać ale same czarne myśli mam
Wuwunia
GreckieWakacje
Posty: 283
Rejestracja: pn lip 10, 2023 9:18 pm

Post autor: Wuwunia »

Mon1997 pisze: pn sie 12, 2024 10:07 pm Jak wy to robicie że się nie boicie? Bo też bym chciała gdzieś sama pojechać ale same czarne myśli mam
A czego tu się bać? Nie jedziesz do głuszy. Prawda jest taka, że jak masz umrzeć od cegły, to Ci na głowę spadnie w drewnianym kościele.
Wuwunia
GreckieWakacje
Posty: 283
Rejestracja: pn lip 10, 2023 9:18 pm

Post autor: Wuwunia »

Człowiek się boi tego, co jest nieznane.
Dlatego jadąc gdzieś zwłaszcza samemu, najlepiej jest poczytać o tym miejscu, kraju, zwyczajach.
Na YT jst mnóstwo filmików z informacjami, na co należy zwrócić uwagę itp.