Vinted

Inspiracje modowe, promocje, błędy cenowe, Wasze ulubione style

Moderator: verysweetcherry

kasia.80
Srebrna Kropeczka
Posty: 151
Rejestracja: śr mar 13, 2024 10:47 pm

Re: Vinted

Post autor: kasia.80 »

dwabambosze pisze: czw lip 11, 2024 8:32 am Np skarbówką
no ale jak zrobiłaś wszystko zgodnie z prawem, to czego się bać? xd
gosiak99
Mokra Włoszka
Posty: 58
Rejestracja: pn mar 18, 2024 4:36 pm

Post autor: gosiak99 »

Dziewczyny, udaje wam się kupić coś fajnego? Głównie sprzedaję, ale ostatnio postanowiłam kupić kilka rzeczy i mega się zawiodłam. Z 5 rzeczy większość odsprzedałam dalej albo wyrzuciłam do kontenera, bo mimo zgodnego rozmiaru kompletnie nie pasowały (jedna bluzka wyglądała jak skurczona w praniu) i finalnie zostawiłam sobie jedną rzecz. Czy ja nie umiem szukać czy tam są same szmatki?

Dodatkowo mam wrażenie, że zrobiło się tam mega drogo. Ceny ubrań, które mi się podobały oscylują w granicach 60-80 zł + wysyłka.
KrwawaMary
Szarlotta
Posty: 420
Rejestracja: czw kwie 04, 2024 2:50 pm

Post autor: KrwawaMary »

Ja kupuję tylko „nowe z metką” i „nowe bez metki”, jeszcze nie zdarzyło mi się naciąć.
annkwlsk
Gacie z oceanu
Posty: 43
Rejestracja: ndz wrz 24, 2023 5:52 pm

Post autor: annkwlsk »

JulkaKowal pisze: czw lip 04, 2024 5:39 pm A jakie macie sposoby na szybkie sprzedanie produktu? Kiedyś ktoś mówił mi o tym, ze ogłoszenia które wiszą już kilka dni warto skasować i dodawać na nowo bo wtedy przez jakiś czas wyświetlają się na stronie głównej. Ale to mega pracochłonne, zwłaszcza przy większej ilości ogłoszeń.

Zbierzmy takie sposoby!

Póki co mamy:
1. hasztagi,
2. dodawanie wielu słów i
3. dodawania słów w różnych językach żeby przedmioty wyświetlały się osobom spoza polski.

Co jeszcze?

Czy korzystacie z płatnych podbić przedmiotów?
Powiem co działa na mnie jako na potencjalną kupującą - dobre zdjęcia
- dobre oświetlenie
- opcjonalnie podanie głównych (!) wymiarów (najlepiej foto z centymetrem krawieckim)
- pokazanie ciucha w roli głównej, ale w fajnej stylizacji
Ja nie lubię dopytywać ani długo szukać, więc jeśli mam taki konkret to jestem kupującą idealną - pojawiam się znikąd, kupuję i zostawiam pozytywne komentarze 😊
ariana1422
PsychoFanka
Posty: 5141
Rejestracja: śr sty 06, 2021 5:31 pm

Post autor: ariana1422 »

Ja mam wrażenie, że jeśli nie jest się handlarą albo influencerką to ciężko już w ogóle coś sprzedać. Vinted jest wręcz przeładowane tymi ciuchami, wystawiam rzeczy prawie jak nowe po 5, 10 zł i wiszą od roku, a niektóre i więcej, jedynie buty zwykle szybko schodzą. Jak jesteś influ wstawisz używaną rzecz z bershki za 50 zł i po chwili wszystko wyprzedane. Ja wstawie to samo za 10 zł i może wisieć dwa lata, przede wszystkim wyświetleń w ogóle nie robi. Kiedyś podbijałam ale nie zawsze przynosiło to skutek, a teraz podbicie jest na tyle drogie, że w ogóle się nie opłaca.
glottalstop
Srebrna Kropeczka
Posty: 154
Rejestracja: wt lip 04, 2023 10:16 pm

Post autor: glottalstop »

ja mam na koncie zaledwie kilka fajnych zakupów: skórzana kurtka vintage, oryginalne kowbojki, jedwabne koszule czy torebkę Rouje za ułamek ceny. zauważyłam, że ceny są bardzo wysokie, zupełnie nieprzystające do jakości czy marki... niestety z Vinted zrobił się biznes, a nie platforma do odsprzedawania zbędnych rzeczy. szkoda, bo nie taki był oryginalny zamysł
nocotyniepowiesz
BlondDoczep
Posty: 141
Rejestracja: pt maja 24, 2024 8:59 am

Post autor: nocotyniepowiesz »

niestety vinted ze szlachetnej idei stało się kolejnym kapitalistycznym rynkiem zbytu :(
Coraline
LouiBag
Posty: 338
Rejestracja: sob mar 27, 2021 1:01 pm

Post autor: Coraline »

ariana1422 pisze: wt lip 30, 2024 10:23 am Ja mam wrażenie, że jeśli nie jest się handlarą albo influencerką to ciężko już w ogóle coś sprzedać. Vinted jest wręcz przeładowane tymi ciuchami, wystawiam rzeczy prawie jak nowe po 5, 10 zł i wiszą od roku, a niektóre i więcej, jedynie buty zwykle szybko schodzą. Jak jesteś influ wstawisz używaną rzecz z bershki za 50 zł i po chwili wszystko wyprzedane. Ja wstawie to samo za 10 zł i może wisieć dwa lata, przede wszystkim wyświetleń w ogóle nie robi. Kiedyś podbijałam ale nie zawsze przynosiło to skutek, a teraz podbicie jest na tyle drogie, że w ogóle się nie opłaca.
Potwierdzam, bardzo ciężko jest cokolwiek sprzedać. Moje rzeczy są nowe, bo tak często mi się waga waha, że części rzeczy nigdy nie założyłam i już nie założę, sprzedaję ża 50% taniej niż cena sklepowa, ale ludzie tylko pytają o wymiary, proponują inną cenę i nawet jak zaakceptuję - nie kupują. Vinted bardzo mi otworzyło oczy jak bezwartościowe są ciuchy, dla przykładu nowa sukienka kupiona za 799zł - nie idzie jej nawet za 300zł sprzedać, a jest to sukienka, która nigdy nie była na sale i szyta była w małej ilości sztuk. Jedynie jakie mam czasem zakupy to z Litwy albo Węgier. Vinted jest teraz biznesem i jest tam taka ilość ciuchów, że można i rok mieć coś wystawione a i tak nie zejdzie. No i uwielbiam Grażyny biznesu, które proponują jakieś śmieszne kwoty, to już wolę oddać do pojemnika na odzież niż takiej osobie sprzedać.
Platini_blabla
Dieta 600 kcal
Posty: 2334
Rejestracja: czw mar 21, 2024 2:11 pm

Post autor: Platini_blabla »

gosiak99 pisze: pt lip 26, 2024 4:34 pm Dziewczyny, udaje wam się kupić coś fajnego? Głównie sprzedaję, ale ostatnio postanowiłam kupić kilka rzeczy i mega się zawiodłam. Z 5 rzeczy większość odsprzedałam dalej albo wyrzuciłam do kontenera, bo mimo zgodnego rozmiaru kompletnie nie pasowały (jedna bluzka wyglądała jak skurczona w praniu) i finalnie zostawiłam sobie jedną rzecz. Czy ja nie umiem szukać czy tam są same szmatki?

Dodatkowo mam wrażenie, że zrobiło się tam mega drogo. Ceny ubrań, które mi się podobały oscylują w granicach 60-80 zł + wysyłka.
Dwie rady:
1) szukanie po markach które mają wysoką jakość wykonania odzieży, z niższej półki cenowej to np COS czy Simple, najprostsze rzeczy są warte swojej ceny i nie wygląda jak szmatki, a poza tym w ogóle nie są popularne
2) wyszukiwanie po materiale zamiast po markach; jedwab, len - ale trzeba uważać bo często wystawiają poliester jako jedwab i mówią że trochę jedwab ale nie do końca.
przejrzystawoda
SushiAddict
Posty: 846
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 5:20 pm

Post autor: przejrzystawoda »

hej laski
w tym roku narazie sprzedałam na vinted 25 zamówien ( w tym kilka zestawow, razem 37 rzeczy) a niby od 30 sprzedanych rzeczy wyslaja raport do skarbowki. czy to wyslanie przez nich raportu = odezwaniem się skarbówki do mnie? i jak potem się udowadnia to że sie nie zarabia na tych rzeczach, trzeba wysylac potwierdzenia zamowien, paragony? jezeli ktos zna odpowiedzi to bardzo bym prosila bo sie zaczynam martwic 😅
przejrzystawoda
SushiAddict
Posty: 846
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 5:20 pm

Post autor: przejrzystawoda »

o kurde, sie okazalo ze juz za zeszly rok mam raport. wypelniac czy co? co robilyscie?https://zapodaj.net/plik-F52xoOoQi3
Coraline
LouiBag
Posty: 338
Rejestracja: sob mar 27, 2021 1:01 pm

Post autor: Coraline »

przejrzystawoda pisze: wt lip 30, 2024 9:43 pm o kurde, sie okazalo ze juz za zeszly rok mam raport. wypelniac czy co? co robilyscie?https://zapodaj.net/plik-F52xoOoQi3
Gdzie to znalazłaś? Wypełniłabym, ze Skarbówką nie ma żartu, jak sprzedawałaś coś, co było starsze niż 6 miesięcy to nie będzie żadnych kosztów do zapłaty.
przejrzystawoda
SushiAddict
Posty: 846
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 5:20 pm

Post autor: przejrzystawoda »

Coraline pisze: śr lip 31, 2024 1:32 pm Gdzie to znalazłaś? Wypełniłabym, ze Skarbówką nie ma żartu, jak sprzedawałaś coś, co było starsze niż 6 miesięcy to nie będzie żadnych kosztów do zapłaty.
jak wchodzisz na profil na vinted to potem informacje prawne i centrum DAC7. tam a tylko swoje dane do uzupełnienia, data urodzenia, adres, imie i nazwisko
Coraline
LouiBag
Posty: 338
Rejestracja: sob mar 27, 2021 1:01 pm

Post autor: Coraline »

przejrzystawoda pisze: śr lip 31, 2024 8:16 pm jak wchodzisz na profil na vinted to potem informacje prawne i centrum DAC7. tam a tylko swoje dane do uzupełnienia, data urodzenia, adres, imie i nazwisko
To ja jeszcze nic nie mam, ale zbliżam się do tej ilości sprzedanych rzeczy. Ja bym wypełniła, w razie kontroli, jeśli sprzedawałaś swoje rzeczy, nie był to handel i rzeczy nie były nowe i kupione niedawno, nie masz się czego obawiać.

Szansa na to, że skarbówka akurat Ciebie skontroluje jest mała, na bank nie kontrolują każdego, a przy kontroli to pewnie tak, potwierdzenia przelewów albo faktury z maila. Przyznam, że to chore, bo sama nie jestem pewna czy odnalazłabym na mailu rachunek każdej rzeczy, którą sprzedaję, no ale to podziękować trzeba Vinted-handlarom, które sobie z tego zrobiły biznes i jeszcze nie płaciły podatków.
przejrzystawoda
SushiAddict
Posty: 846
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 5:20 pm

Post autor: przejrzystawoda »

Coraline pisze: czw sie 01, 2024 3:01 pm To ja jeszcze nic nie mam, ale zbliżam się do tej ilości sprzedanych rzeczy. Ja bym wypełniła, w razie kontroli, jeśli sprzedawałaś swoje rzeczy, nie był to handel i rzeczy nie były nowe i kupione niedawno, nie masz się czego obawiać.

Szansa na to, że skarbówka akurat Ciebie skontroluje jest mała, na bank nie kontrolują każdego, a przy kontroli to pewnie tak, potwierdzenia przelewów albo faktury z maila. Przyznam, że to chore, bo sama nie jestem pewna czy odnalazłabym na mailu rachunek każdej rzeczy, którą sprzedaję, no ale to podziękować trzeba Vinted-handlarom, które sobie z tego zrobiły biznes i jeszcze nie płaciły podatków.
no własnie, a co z rzeczami kupionymi za gotówkę stacjonarnie? absolutnie nie kolekcjonuje moich paragonów🤣i dziękuję za odpowiedz
LeeChaerin93
Siatkarka
Posty: 1
Rejestracja: śr kwie 03, 2024 1:16 pm

Post autor: LeeChaerin93 »

Zapraszam do siebie
Sprzedaję głównie książki: nowe, używane, podręczniki, romanse, dla dzieci i dla dorosłych
Niskie ceny i zniżki na zestawy 50%

https://www.vinted.pl/member/90410568
szpileczka
Willa z basenem
Posty: 5468
Rejestracja: wt cze 22, 2021 2:04 pm

Post autor: szpileczka »

Działa Wam vinted? Mi pokazuje jakies techniczne problemy.
Platini_blabla
Dieta 600 kcal
Posty: 2334
Rejestracja: czw mar 21, 2024 2:11 pm

Post autor: Platini_blabla »

szpileczka pisze: pt sie 09, 2024 6:45 pm Działa Wam vinted? Mi pokazuje jakies techniczne problemy.
Nie nie włącza mi się
szpileczka
Willa z basenem
Posty: 5468
Rejestracja: wt cze 22, 2021 2:04 pm

Post autor: szpileczka »

Platini_blabla pisze: pt sie 09, 2024 7:08 pm Nie nie włącza mi się
Dzięki za info.
owbt
Skarpeta Rakieta
Posty: 83
Rejestracja: pn mar 18, 2024 11:25 am

Post autor: owbt »

Posprzątałam w szafie i mam kilka rzeczy do sprzedania w różnych rozmiarach. Zapraszam serdecznie https://www.vinted.pl/member/108754697
Bamboleena
RoyalBaby
Posty: 23
Rejestracja: śr lip 03, 2024 7:34 pm

Post autor: Bamboleena »

Od wczoraj u mnie na vinted pojawiła się nowa kategoria "przedmioty premium" - jak to ma się mieć do tego, że niby regulamin zabrania zarobkowej sprzedaży? Biorąc pod uwagę, jakie tam wyróżnili ogłoszenia - na 100% nie są to prywatne osoby czy ktoś "dorabiający na boku", tylko sklepy na pełen gwizdek.
i'm just a bambo
koziolkowa
Ciastko
Posty: 6
Rejestracja: wt lip 16, 2024 8:49 am

Post autor: koziolkowa »

Jakie macie doświadczenia ze sprzedażą droższych rzeczy na Vinted typu 2000 pln +? Laska ode mnie kupiła torebkę bez żadnych negocjacji, bez dowodu zakupu praktycznie od ręki i boję się, bo słyszałam, że potrafią tak oszukiwać i po odebraniu przedmiotu zakładają spór - oczywiście niezasadny, ale Vinted jest po stronie kupującego 😅
Bamboleena
RoyalBaby
Posty: 23
Rejestracja: śr lip 03, 2024 7:34 pm

Post autor: Bamboleena »

koziolkowa pisze: pt sie 23, 2024 9:10 am Jakie macie doświadczenia ze sprzedażą droższych rzeczy na Vinted typu 2000 pln +? Laska ode mnie kupiła torebkę bez żadnych negocjacji, bez dowodu zakupu praktycznie od ręki i boję się, bo słyszałam, że potrafią tak oszukiwać i po odebraniu przedmiotu zakładają spór - oczywiście niezasadny, ale Vinted jest po stronie kupującego 😅
Ja czasem kupuję, a czasem sprzedaję i rozumiem obie strony. Sama boję się kupować bez ochrony kupujących, bo już raz mi to uratowało pieniądze. No ale właśnie ci oszuści...
A ta dziewczyna ma w ogóle jakieś opinie czy konto puste? To też ma znaczenie.
i'm just a bambo
Platini_blabla
Dieta 600 kcal
Posty: 2334
Rejestracja: czw mar 21, 2024 2:11 pm

Post autor: Platini_blabla »

Bamboleena pisze: pt sie 23, 2024 3:38 pm Ja czasem kupuję, a czasem sprzedaję i rozumiem obie strony. Sama boję się kupować bez ochrony kupujących, bo już raz mi to uratowało pieniądze. No ale właśnie ci oszuści...
A ta dziewczyna ma w ogóle jakieś opinie czy konto puste? To też ma znaczenie.
A to można kupować bez ochrony kupujących ?
Bamboleena
RoyalBaby
Posty: 23
Rejestracja: śr lip 03, 2024 7:34 pm

Post autor: Bamboleena »

Platini_blabla pisze: pt sie 23, 2024 3:49 pm A to można kupować bez ochrony kupujących ?
Tak, jak wykorzystasz opcję "zapytaj o przedmiot" to możesz się umówić ze sprzedającą na wysyłkę indywidualną lub nawet odbiór osobisty bez pośrednictwa vinted. Potem ona ręcznie ci rezerwuje przedmiot (bez żadnej opłaty) i jak już kupisz, to sprzedająca usuwa go z vinted. Vinted wtedy nic nie dostaje, przesyłkę też sobie załatwiasz sama.
i'm just a bambo