👶 WĄTEK PARENTINGOWY 🧸

Motywacja, hobby, sposoby na spędzanie wolnego czasu, porady domowe, książki

Moderator: verysweetcherry

jaskana
SushiRoll
Posty: 244
Rejestracja: ndz mar 06, 2022 11:10 am

Re: 👶 WĄTEK PARENTINGOWY 🧸

Post autor: jaskana »

natalcia0026 pisze: ndz lip 14, 2024 7:42 pm Wgl nie rozumiem tej nagonki na dzieci. Spotkała mnie dzisiaj bardzo niemiła sytuacja. Poszliśmy z mężem i dzieciakami (czterolatek i dwumiesięczniak) do restauracji na obiad. Wybraliśmy taką z placem zabaw dla dzieci. W restauracji było sporo rodzin właśnie z dziećmi. Przy drugim stoliku centralnie obok placu usiadła para. Dzieciaki bawiły się grzecznie bez krzyków itd. Nagle mój syn chcąc bawić się w dinozaura za co al głośno imitować dinozaura mój mąż wstał i szedł do niego wyjaśnić dlaczego nie może krzyczeć (nie uznajemy darcia się na pół restauracji żeby był cicho). Serio jego krzyk nie trwał nawet minutę a ten gość wstał oburzony że on takich wrzasków słuchać nie będzie.
Było mi jednocześnie smutno bo serio staramy się wychowywać dzieci tak by nie przeszkadzały nikomu i tłumaczymy jak się zachować ale no nie zawsze jesteśmy w stanie przewidzieć że akurat te te z będą chcieli się bawić głośniej i zareagować za wczasu. I jednocześnie byłam wkurwiona bo ten facet zachował się nielogicznie. Wybrał stolik centralnie przy placu zabaw mimo że stoliki w drugim końcu były wolne. To jeszcze zareagował tak jakby mój W. darł się co najmniej 10 minut a nie maks minutę bo nie więcej zajęło mężowi podejście i porozmawianie z synem.
nie przejmuj się, na takich frustratów nic się nie poradzi