Operacja plastyczna nosa

Motywacja, hobby, sposoby na spędzanie wolnego czasu, porady domowe, książki

Moderator: verysweetcherry

strelicja123
Szarlotta
Posty: 446
Rejestracja: śr sie 16, 2023 4:58 pm

Operacja plastyczna nosa

Post autor: strelicja123 »

Hejka. Od swoich nastoletnich lat planowałam zrobić sobie operację plastyczną nosa. Wiem, że wysocki jest uważany za najlepszego specjalistę w tym temacie, ale z tego co słyszałam, czas oczekiwania do niego to 5 lat. Podzielcie się proszę swoimi doświadczeniami: czy jesteście zadowolone, u kogo robiłyście, jaka cena?
Magdish
Channelka
Posty: 33
Rejestracja: sob lut 25, 2023 6:46 pm

Post autor: Magdish »

Hej. Miałam robioną operację nosa u doktora Skupina w Poznaniu. To było już prawie 7 lat temu i pamiętam, że wówczas na samą konsultację do niego czekałam pół roku, teraz jest to na pewno dłużej. A termin operacji był możliwy dopiero po prawie roku, ale zapisałam się na listę rezerwową gdyby ktoś inny zrezygnował, lub nie mógł mieć jej wykonanej z powodu nieprawidłowych wyników badań. Ostatecznie operację miałam zrobioną 4 miesiące po konsultacji. Byłam bardzo zadowolona z opieki w klinice. Operacja nosa nie boli, ale wymaga stosowania się przez parę miesięcy po do specjalnych zaleceń. Sam nos goi się do roku czasu, więc dopiero po roku można ostatecznie ocenić efekt. Wówczas operacja kosztowała mnie 10 tys a to był rok 2017, teraz nie wiem ile kosztuje u dr Skupina. Oprócz tego trzeba sobie załatwić zaświadczenie od laryngologa lub psychologa o wskazaniu do operacji, żeby nie płacić Vat-u.
Snakeprincess
Gacie z oceanu
Posty: 46
Rejestracja: pn lut 06, 2023 11:01 am

Post autor: Snakeprincess »

Ja jestem wlasnie 3 dni po ckn u Wysockiego. Zapisywałam się na konsultacje chyba w 2021 r, konsultacja kwiecień 2023, termin opki kwiecień 2024 ale udało się przyspieszyć na luty właśnie. Koszt 32 tys, zaliczka 10% kilka miesięcy przed operacją. Mało siniaków, opuchlizny, ogólnie czuję się naprawdę nieźle. Opieka w klinice super. Jak o coś będziecie chciały wiedzieć co piszcie :)
kfjatuszek
RoyalBaby
Posty: 24
Rejestracja: śr gru 01, 2021 2:57 am

Post autor: kfjatuszek »

Dziewczyny wyżej wymieniły znane polskie nazwiska, to ja ugryzę temat od innej strony XD mam termin na lato na operację w Albanii u dr. Rovena Sinani. Była to dla mnie trudna do podjęcia decyzja ze względu na to, że to jednak inny kraj, lekarz i personel nie porozumiewają się po polsku (a mój angielski jest na średnim poziomie) + Albania to jednak trochę inny świat, nie należy nawet do Unii. Ale skusiło mnie, że:
-kilka moich koleżanek/ znajomych jest po operacji u tego lekarza i ich noski wyglądają naprawdę rewelacyjnie, a one same są bardzo zadowolone z efektu, całej operacji itd
-cena… lekarz bierze 2 tys € co moim zdaniem jest śmieszną kwotą w porównaniu do np Wysockiego :) sama Albania jest bardzo tania, więc z wszelkimi noclegami, wyżywieniem itd też można to załatwić po kosztach
-Polacy (według mnie) nie potrafią w nosy, robią je duże, bardzo „naturalne”, To nie jest moja estetyka, jednak Albańczycy czy Turcy jakoś tak więcej tej kości piłują, nie boją się dużych zmian i potrafią wyczarować malutki nosek z wielkiego kinola :')
strelicja123
Szarlotta
Posty: 446
Rejestracja: śr sie 16, 2023 4:58 pm

Post autor: strelicja123 »

Snakeprincess pisze: sob lut 24, 2024 3:54 pm Ja jestem wlasnie 3 dni po ckn u Wysockiego. Zapisywałam się na konsultacje chyba w 2021 r, konsultacja kwiecień 2023, termin opki kwiecień 2024 ale udało się przyspieszyć na luty właśnie. Koszt 32 tys, zaliczka 10% kilka miesięcy przed operacją. Mało siniaków, opuchlizny, ogólnie czuję się naprawdę nieźle. Opieka w klinice super. Jak o coś będziecie chciały wiedzieć co piszcie :)
Czy wysocki robi wizualizację nosa na konsultacji?
Snakeprincess
Gacie z oceanu
Posty: 46
Rejestracja: pn lut 06, 2023 11:01 am

Post autor: Snakeprincess »

strelicja123 pisze: sob mar 02, 2024 5:17 pm
Snakeprincess pisze: sob lut 24, 2024 3:54 pm Ja jestem wlasnie 3 dni po ckn u Wysockiego. Zapisywałam się na konsultacje chyba w 2021 r, konsultacja kwiecień 2023, termin opki kwiecień 2024 ale udało się przyspieszyć na luty właśnie. Koszt 32 tys, zaliczka 10% kilka miesięcy przed operacją. Mało siniaków, opuchlizny, ogólnie czuję się naprawdę nieźle. Opieka w klinice super. Jak o coś będziecie chciały wiedzieć co piszcie :)
Czy wysocki robi wizualizację nosa na konsultacji?
Nie robi. Przykłada palec pokazując jak ten nos będzie wyglądał, co będzie robione, ale wizualizacji nie robi
Parasolka110
RoyalBaby
Posty: 20
Rejestracja: sob cze 24, 2023 6:06 pm

Post autor: Parasolka110 »

Brali 10% zaliczki? Ja jestem pół roku po konsultacji, we wrześniu mam operację i nikt się nie zająknął o zaliczce, teraz jestem poważnie wystraszona, że przepadnie mi termin 😬😬
Magia1245
Koczkodan
Posty: 108
Rejestracja: sob lis 11, 2023 5:09 pm

Post autor: Magia1245 »

Snakeprincess pisze: sob lut 24, 2024 3:54 pm Ja jestem wlasnie 3 dni po ckn u Wysockiego. Zapisywałam się na konsultacje chyba w 2021 r, konsultacja kwiecień 2023, termin opki kwiecień 2024 ale udało się przyspieszyć na luty właśnie. Koszt 32 tys, zaliczka 10% kilka miesięcy przed operacją. Mało siniaków, opuchlizny, ogólnie czuję się naprawdę nieźle. Opieka w klinice super. Jak o coś będziecie chciały wiedzieć co piszcie :)
Wow spora cena, ale słyszałam, że jest dobry bo sama się zastanawiam jednak zraziło mnie kilka negatywnych opinii na temat wyglądu nosa itd po. Daj znać po czasie jak z efektem i czy jesteś zadowolona ♥️ czy masz bóle po i jak z oddychaniem? Czy teraz po operacji nadal są te długie bandaże wyciągane czy już nie? Bo jakoś to mnie przerazalo. Jakie badania musialas wykonac przed?
dużo zdrówka!
Snakeprincess
Gacie z oceanu
Posty: 46
Rejestracja: pn lut 06, 2023 11:01 am

Post autor: Snakeprincess »

Magia1245 pisze: pn lip 01, 2024 12:24 pm
Snakeprincess pisze: sob lut 24, 2024 3:54 pm Ja jestem wlasnie 3 dni po ckn u Wysockiego. Zapisywałam się na konsultacje chyba w 2021 r, konsultacja kwiecień 2023, termin opki kwiecień 2024 ale udało się przyspieszyć na luty właśnie. Koszt 32 tys, zaliczka 10% kilka miesięcy przed operacją. Mało siniaków, opuchlizny, ogólnie czuję się naprawdę nieźle. Opieka w klinice super. Jak o coś będziecie chciały wiedzieć co piszcie :)
Wow spora cena, ale słyszałam, że jest dobry bo sama się zastanawiam jednak zraziło mnie kilka negatywnych opinii na temat wyglądu nosa itd po. Daj znać po czasie jak z efektem i czy jesteś zadowolona ♥️ czy masz bóle po i jak z oddychaniem? Czy teraz po operacji nadal są te długie bandaże wyciągane czy już nie? Bo jakoś to mnie przerazalo. Jakie badania musialas wykonac przed?
dużo zdrówka!
Dziękuję! Z efektu jestem mega zadowolona, nawet mój chłop który był totalnie przeciwko bo mówił że nie ma co zmieniać, teraz przyznaje, że jest po prostu za*ebiscie 😀 pewność siebie poszła do góry, serio czuję się dużo piękniej! Z oddychaniem w porządku, chociaż rano mam sporo wydzieliny z nosa, ale myślę że to pewnie trochę trwa zanim wszystko wróci do normy. Tamponady, bo pewnie o to pytasz, Wysocki nie używa i na pewno to jest na plus i bardziej komfortowe niż te rurki, które gdzie indziej często są zakładane. Co do badań, to lekarz Ci wszystko wypisze, na pewno badania krzepnięcia krwi, tsh i grupa krwi- czy coś jeszcze to już nie pamiętam. Ogólnie bardzo szybko wróciłam do normalności, opuchnięta byłam dosłownie kilka dni, mało siniaków- aż jak przyjechałam na kontrolę po chyba 2 dniach to doktor w pierwszej chwili myślał, że to już na zdjęcie bandażu, bo ta buzia wyglądała tak w porządku. Także ogólnie jestem zadowolona, to była jedna z najlepszych decyzji w życiu :)
Magia1245
Koczkodan
Posty: 108
Rejestracja: sob lis 11, 2023 5:09 pm

Post autor: Magia1245 »

Snakeprincess pisze: pn lip 01, 2024 9:15 pm
Magia1245 pisze: pn lip 01, 2024 12:24 pm
Snakeprincess pisze: sob lut 24, 2024 3:54 pm Ja jestem wlasnie 3 dni po ckn u Wysockiego. Zapisywałam się na konsultacje chyba w 2021 r, konsultacja kwiecień 2023, termin opki kwiecień 2024 ale udało się przyspieszyć na luty właśnie. Koszt 32 tys, zaliczka 10% kilka miesięcy przed operacją. Mało siniaków, opuchlizny, ogólnie czuję się naprawdę nieźle. Opieka w klinice super. Jak o coś będziecie chciały wiedzieć co piszcie :)
Wow spora cena, ale słyszałam, że jest dobry bo sama się zastanawiam jednak zraziło mnie kilka negatywnych opinii na temat wyglądu nosa itd po. Daj znać po czasie jak z efektem i czy jesteś zadowolona ♥️ czy masz bóle po i jak z oddychaniem? Czy teraz po operacji nadal są te długie bandaże wyciągane czy już nie? Bo jakoś to mnie przerazalo. Jakie badania musialas wykonac przed?
dużo zdrówka!
Dziękuję! Z efektu jestem mega zadowolona, nawet mój chłop który był totalnie przeciwko bo mówił że nie ma co zmieniać, teraz przyznaje, że jest po prostu za*ebiscie 😀 pewność siebie poszła do góry, serio czuję się dużo piękniej! Z oddychaniem w porządku, chociaż rano mam sporo wydzieliny z nosa, ale myślę że to pewnie trochę trwa zanim wszystko wróci do normy. Tamponady, bo pewnie o to pytasz, Wysocki nie używa i na pewno to jest na plus i bardziej komfortowe niż te rurki, które gdzie indziej często są zakładane. Co do badań, to lekarz Ci wszystko wypisze, na pewno badania krzepnięcia krwi, tsh i grupa krwi- czy coś jeszcze to już nie pamiętam. Ogólnie bardzo szybko wróciłam do normalności, opuchnięta byłam dosłownie kilka dni, mało siniaków- aż jak przyjechałam na kontrolę po chyba 2 dniach to doktor w pierwszej chwili myślał, że to już na zdjęcie bandażu, bo ta buzia wyglądała tak w porządku. Także ogólnie jestem zadowolona, to była jedna z najlepszych decyzji w życiu :)
Dziękuję Ci za odpowiedź 🫶🏽
Ciesze się, że jesteś zadowolona i gratuluję odwagi. Sama bardzo bym chciała bo to mój kompleks plus mam problemy z oddychaniem w jednej dziurce przez krzywą przegrodę i częste zapalenia zatok.. jedynie troche się boję , że coś pójdzie bie tak plus wiadomo doayć dużo bierze Wysocki. Może kiedyś też spełnię te marzenie ☺️
KateHate
Siatkarka
Posty: 2
Rejestracja: czw sie 22, 2024 2:22 pm

Post autor: KateHate »

Magdish pisze: sob lut 24, 2024 1:07 pm Hej. Miałam robioną operację nosa u doktora Skupina w Poznaniu. To było już prawie 7 lat temu i pamiętam, że wówczas na samą konsultację do niego czekałam pół roku, teraz jest to na pewno dłużej. A termin operacji był możliwy dopiero po prawie roku, ale zapisałam się na listę rezerwową gdyby ktoś inny zrezygnował, lub nie mógł mieć jej wykonanej z powodu nieprawidłowych wyników badań. Ostatecznie operację miałam zrobioną 4 miesiące po konsultacji. Byłam bardzo zadowolona z opieki w klinice. Operacja nosa nie boli, ale wymaga stosowania się przez parę miesięcy po do specjalnych zaleceń. Sam nos goi się do roku czasu, więc dopiero po roku można ostatecznie ocenić efekt. Wówczas operacja kosztowała mnie 10 tys a to był rok 2017, teraz nie wiem ile kosztuje u dr Skupina. Oprócz tego trzeba sobie załatwić zaświadczenie od laryngologa lub psychologa o wskazaniu do operacji, żeby nie płacić Vat-u.
Możesz napisać coś więcej o tym zaświadczeniu? To ma być zaświadczenie od lekarza NFZ czy od prywatnego też "zadziała"? Czy trzeba wcześniej zapytać kliniki czy "akceptuje" takie rozwiązanie? Ogólnie to jest super rada, ale pierwszy raz słyszę o czymś takim.
Magdish
Channelka
Posty: 33
Rejestracja: sob lut 25, 2023 6:46 pm

Post autor: Magdish »

KateHate pisze: czw sie 22, 2024 2:36 pm Możesz napisać coś więcej o tym zaświadczeniu? To ma być zaświadczenie od lekarza NFZ czy od prywatnego też "zadziała"? Czy trzeba wcześniej zapytać kliniki czy "akceptuje" takie rozwiązanie? Ogólnie to jest super rada, ale pierwszy raz słyszę o czymś takim.
Nie wiem jak jest teraz. Operację miałam wykonywaną 7 lat temu i wówczas aby uniknąć płacenia Vat-u w przypadku operacji nosa, lekarz wymagał ode mnie pisemnego zaświadczenia o tzw. "wskazaniu do operacji" ze względów psychologicznych od psychologa lub ze względów medycznych (Klaudia przegroda) od lekarza laryngologa.
Umówiłam się do psychologa na NFZ i przedstawiłam sytuację. Opowiedziałam, że jest mi potrzebne takie zaświadczenie i że nos jest moim kompleksem, odczuwam z tego powodu dyskomfort i nie akceptuje przez to swojego wyglądu. Psycholog zgodziła się dać mi takie zaświadczenie, chociaż i tak gadała, że według niej operacja nie poprawi mi komfortu życia i później znajdę sobie coś innego do poprawy ;P
Wydanie takiego zaświadczenia kosztowało mnie wtedy 40 zł, to i tak mniej niż gdybym poszła prywatnie do psychologa i dostała takie zaświadczenie w cenie wizyty (minimum 200zł).
KateHate
Siatkarka
Posty: 2
Rejestracja: czw sie 22, 2024 2:22 pm

Post autor: KateHate »

Magdish pisze: czw sie 22, 2024 6:25 pm Nie wiem jak jest teraz. Operację miałam wykonywaną 7 lat temu i wówczas aby uniknąć płacenia Vat-u w przypadku operacji nosa, lekarz wymagał ode mnie pisemnego zaświadczenia o tzw. "wskazaniu do operacji" ze względów psychologicznych od psychologa lub ze względów medycznych (Klaudia przegroda) od lekarza laryngologa.
Umówiłam się do psychologa na NFZ i przedstawiłam sytuację. Opowiedziałam, że jest mi potrzebne takie zaświadczenie i że nos jest moim kompleksem, odczuwam z tego powodu dyskomfort i nie akceptuje przez to swojego wyglądu. Psycholog zgodziła się dać mi takie zaświadczenie, chociaż i tak gadała, że według niej operacja nie poprawi mi komfortu życia i później znajdę sobie coś innego do poprawy ;P
Wydanie takiego zaświadczenia kosztowało mnie wtedy 40 zł, to i tak mniej niż gdybym poszła prywatnie do psychologa i dostała takie zaświadczenie w cenie wizyty (minimum 200zł).
Dziękuję za tak szybką odpowiedź ❤️