Kosmetyki 25+

Promocje, błędy cenowe, zamienniki i porady beauty

Moderator: verysweetcherry

FikolMikol
MoetGlass
Posty: 268
Rejestracja: pn mar 04, 2024 10:30 pm

Kosmetyki 25+

Post autor: FikolMikol »

Co polecacie (z dobrym skladem) dla osob po 25 roku zycia?
Czyli celem jest prewencja przeciwzmarszczkowa.
alicja2
Ciastko
Posty: 6
Rejestracja: pt mar 22, 2024 12:02 pm

Post autor: alicja2 »

Szczerze mówiąc ciężko mi polecić jeden produkt, latami szukałam dobrych kremów i starałam się dbać o cerę tak jak umiem. Pod koniec zeszłego roku wybrałam się do kosmetolożki i polecam! Ułożyła mi plan pod moją cerę wskazując konkretne kosmetyki i ich ewentualne zamienniki. Naprawdę widzę, że stan cery się poprawił, a ja nie wydaję kroci na losowe kremy polecane przez influ czy panie w drogerii.

W moim zestawieniu znalazły się kosmetyki takich marek jak BasicLab, Pharmaceris czy Bandi.
Kiedyś namiętnie używałam kremów z Sesdermy i też mi się sprawdzały.
oliixii
Pierścionek_od_passera
Posty: 1300
Rejestracja: pn lut 13, 2023 3:00 am

Post autor: oliixii »

alicja2 pisze: czw cze 06, 2024 11:57 am Szczerze mówiąc ciężko mi polecić jeden produkt, latami szukałam dobrych kremów i starałam się dbać o cerę tak jak umiem. Pod koniec zeszłego roku wybrałam się do kosmetolożki i polecam! Ułożyła mi plan pod moją cerę wskazując konkretne kosmetyki i ich ewentualne zamienniki. Naprawdę widzę, że stan cery się poprawił, a ja nie wydaję kroci na losowe kremy polecane przez influ czy panie w drogerii.

W moim zestawieniu znalazły się kosmetyki takich marek jak BasicLab, Pharmaceris czy Bandi.
Kiedyś namiętnie używałam kremów z Sesdermy i też mi się sprawdzały.
Zgadzam się w 100%. Mam dokładnie takie samo doświadczenie.
lasciate ogni speranza, voi ch’entrate
Awatar użytkownika
StrawberryCake
GreckieWakacje
Posty: 296
Rejestracja: wt maja 28, 2024 5:56 pm

Post autor: StrawberryCake »

Warto określić czy cera jest sucha, mieszana czy tłusta? Czy to cera naczynkowa? A może z zaburzoną barierą hydrolipidową? Więc dobór kosmetyków pod rodzaj i typ cery przede wszystkim.
A najlepszym kremem przeciwzmarszczkowym jest krem spf 50 przez cały rok B) teraz jest dużo kremów z lekką formułą, które nie bielą, nie świecą się więc można znaleźć coś co pasuje na codzień B)
ivenan
Gacie z oceanu
Posty: 43
Rejestracja: pt maja 17, 2024 6:00 pm

Post autor: ivenan »

Zgadzam się, że najlepszym kremem przeciwstarzeniowym jest spf i ogólnie ochrona przed UVA. Zwykle o spf mówi się tylko w ramach prewencji, ale czytałam też badania, że przy stosowaniu i ochronie przed słońcem skóra zaczyna się regenerować, więc najwyraźniej jakieś już powstałe uszkodzenia też mogą się cofać.

Jeśli chodzi o kosmetyki z retinolem, to najlepszy kosmetyk dostępny bez recepty, który stosowałam, to Retises 0,5 Sesdermy. Działania długofalowego nie mam jak ocenić, ale skóra wygląda po nim wyraźnie inaczej, nie wiem dlaczego.
tereniek
Siatkarka
Posty: 2
Rejestracja: pt sie 02, 2024 11:49 pm

Post autor: tereniek »

Świetnie nawilżajacy i ujedrniajacy Olejek Busajna, doskonały jest do codziennej pielegnacji
GossipGirly
SkrzydełkaZhooters
Posty: 204
Rejestracja: czw cze 27, 2024 3:37 pm

Post autor: GossipGirly »

Zgadzam się, że bardzo zależy od cery. Odkąd zaczęłam używać aktywnych kosmetyków wyszedł mi trądzik różowaty. Dopiero po półtora roku dopasowałam sobie pielęgnację która nie podrażnia cery i działa super przeciwstarzeniowo: emulsja to mycia i emulsja tonizująca z future solutions shiseido. Serum i kremy z benefience shiseido (krem pod oczy jest sztos). Minusem jest to że cera się błyszczy po kremach ale nawilżenie trzymacie długo. Można też dobrać bardziej nawilżające a mniej natłuszczające kremy ale ja jeszcze nie znalazłam dla siebie (mam w planach bo mi się pory rozszerzyły od tego). Nie jest łatwo.
GossipGirly
SkrzydełkaZhooters
Posty: 204
Rejestracja: czw cze 27, 2024 3:37 pm

Post autor: GossipGirly »

alicja2 pisze: czw cze 06, 2024 11:57 am Szczerze mówiąc ciężko mi polecić jeden produkt, latami szukałam dobrych kremów i starałam się dbać o cerę tak jak umiem. Pod koniec zeszłego roku wybrałam się do kosmetolożki i polecam! Ułożyła mi plan pod moją cerę wskazując konkretne kosmetyki i ich ewentualne zamienniki. Naprawdę widzę, że stan cery się poprawił, a ja nie wydaję kroci na losowe kremy polecane przez influ czy panie w drogerii.

W moim zestawieniu znalazły się kosmetyki takich marek jak BasicLab, Pharmaceris czy Bandi.
Kiedyś namiętnie używałam kremów z Sesdermy i też mi się sprawdzały.
Też się radziłam kosmetyczek. Niektóre rekomendacje były super ( np krem z kwasem migdałowym dr Wilsz na noc na zmarszczki z odwodnienia na czole ) ale jednak większość rzeczy które mi kosmetyczki dobierały się nie sprawdzała 😔😔😔
Mila21
RoyalBaby
Posty: 20
Rejestracja: ndz sty 17, 2021 11:51 am

Post autor: Mila21 »

GossipGirly pisze: wt sie 06, 2024 4:11 pm Też się radziłam kosmetyczek. Niektóre rekomendacje były super ( np krem z kwasem migdałowym dr Wilsz na noc na zmarszczki z odwodnienia na czole ) ale jednak większość rzeczy które mi kosmetyczki dobierały się nie sprawdzała 😔😔😔
Tak, to trochę tak jak z polecajkami fryzjerek :')
melanka
RóżowePolo
Posty: 11
Rejestracja: śr sie 21, 2024 10:09 pm

Post autor: melanka »

Do młodej cery polecam linię Skin o3 Zone z Bielendy , kosmetyki z nasyconym ozonem olejkiem. Tylko w rossmanie je mają
RaspberryPrincess
RoyalBaby
Posty: 24
Rejestracja: czw cze 24, 2021 12:55 pm

Post autor: RaspberryPrincess »

Ja od 18 roku życia używam SPF 50 cały rok i w zasadzie dzięki temu głównie czuję że moja skóra jest zadbana. Polecam Holika Holika (zielony) a ostatnio kupiłam z Eveline w różowym opakowaniu i też super się sprawdza. Poza tym obowiązkowo krem pod oczy (na noc akurat z retinolem Neutrogena), na dzień zwykły nawilżający, serum z wąkrotką azjatycką. A i jeszcze używam esencji ze śluzu ślimaka Cosrx 😊
Ojejuu
RoyalBaby
Posty: 28
Rejestracja: pn mar 18, 2024 8:17 pm

Post autor: Ojejuu »

Dla mnie najlepsze kosmetyki to właśnie Pharmaceris.
Lubie serum przeciwtrądzikowe i witaminę c z annani.

Aktualnie szukam jedynie jakiegoś mocniejszego myjadła do cery mieszanej, kilka razy w tygodniu potrzebuje czegoś mocniejszego!
Awatar użytkownika
StrawberryCake
GreckieWakacje
Posty: 296
Rejestracja: wt maja 28, 2024 5:56 pm

Post autor: StrawberryCake »

Może coś z kwasami? Tylko wtedy jak pisałaś nie do codziennego mycia
twojastaraszmata
Channelka
Posty: 30
Rejestracja: śr mar 20, 2024 6:57 pm

Post autor: twojastaraszmata »

Ja bym polecała na dzień jakąś delikatną emulsję do mycia typu CeraVe (lub nawet brak i z rana przemycie twarzy samą wodą), witaminę C (np. SkinTra - C The Light), SPF 50 (RoundLab, jest w Rossmanie).
Na wieczór mycie dwuetapowe olejek do demakijażu (Isana) + delikatna pianka (np. Isana Pure), retinal (polecam najpierw niższe stężenie, ja zaczynałam od FACE & BODY RetinALL 0,05% i nie codziennie tylko najpierw 1-2x w tyg, po 2 miesiącach przeszłam na smarowanie się co drugi dzień, po wykończeniu kupiłam już RetinALL IN ONE 0,1% i tak samo wprowadzałam stopniowo, żeby teraz smarować się co drugi dzień), a w dni bez retinalu jakiś krem nawilżający z ceramidami (np. z Bielendy z profesjonalnej serii).
Tyle.