Jak dyplomatycznie to powiedzieć

Motywacja, hobby, sposoby na spędzanie wolnego czasu, porady domowe, książki

Moderator: verysweetcherry

Likeawind
SushiRoll
Posty: 220
Rejestracja: wt lip 02, 2024 10:02 am

Jak dyplomatycznie to powiedzieć

Post autor: Likeawind »

Koleżanka nie zaprosiła mnie na ślub a jej psiapsia organizuje jej panieński i pisała do mnie w tej sprawie ,a ja grzecznie odmówiłam . . Teraz koleżanka mnie pyta dlaczego nie chce przyść na panieński .
Co jej napisać ?
waywardwitch
Mokra Włoszka
Posty: 67
Rejestracja: pn lip 29, 2024 1:45 pm

Post autor: waywardwitch »

Likeawind pisze: pn sie 19, 2024 5:15 pm Koleżanka nie zaprosiła mnie na ślub a jej psiapsia organizuje jej panieński i pisała do mnie w tej sprawie ,a ja grzecznie odmówiłam . . Teraz koleżanka mnie pyta dlaczego nie chce przyść na panieński .
Co jej napisać ?
Czekaj bo nie wiem czy dobrze rozumiem. Koleżanka nie zaprosiła cie na ślub i pyta dlaczego nie przyjdziesz na jej panieński?
Pytanie czy chcesz iść czy nie.
Likeawind
SushiRoll
Posty: 220
Rejestracja: wt lip 02, 2024 10:02 am

Post autor: Likeawind »

Nie chcę isc i podziękowałam grzecznie jej psiapsi .która do mnie napisała .
Awatar użytkownika
julygirl
GreckieWakacje
Posty: 293
Rejestracja: śr lip 17, 2024 9:04 am

Post autor: julygirl »

Napisz, że nie przyjdziesz, bo nie jesteś zaproszona na ślub, więc nie widzisz sensu, żeby brać udział w wieczorze panieńskim i tyle, tłumaczyć się nie musisz, ani usprawiedliwiać
PEONIA
Currently:Vienna
Posty: 1101
Rejestracja: wt sty 18, 2022 6:37 pm

Post autor: PEONIA »

Czemu obawiasz się napisać prawdę? Czyli, że nie jesteś zaproszona na ślub i wesele więc bez sensu byś szła na panieński. To chyba logiczne i każdy to zrozumie....
Likeawind
SushiRoll
Posty: 220
Rejestracja: wt lip 02, 2024 10:02 am

Post autor: Likeawind »

To jest cywilny i obiad dla najbliższych jej osób.
Fajnie że mamy teraz jasna sytuację odnośnie naszej relacji :)
ergobergo
Ciastko
Posty: 5
Rejestracja: wt maja 07, 2024 5:36 pm

Post autor: ergobergo »

Tak jak ona się nie tłumaczyła, dlaczego nie zaprosiła PRZYJACIÓŁKI na swój ślub, nawet jeśli to „tylko” cyrwilny w skromnym towarzystwie, tak uważam, że Ty również nie musisz się tłumaczyć dlaczego nie chcesz iść na panieński. Heloł, podobno jesteście przyjaciółkami? Nie jesteś przypadkową osobą z ulicy, czy znajomą z czasów gimnazjum. W takim dniu chce się mieć przy sobie najbliższe osoby.
Takie sytuacje baaardzo weryfikują znajomości, sama z moją „przyjaciółką” i jej panieńskim miałam akcje 🥲
Likeawind
SushiRoll
Posty: 220
Rejestracja: wt lip 02, 2024 10:02 am

Post autor: Likeawind »

To koleżanka ,myślałam że bliższa ale zadna przyjaciółka .
ritor
LouiBag
Posty: 324
Rejestracja: ndz lip 07, 2024 8:37 am

Post autor: ritor »

A) że nie lubisz imprez
B) że masz wtedy inne plany
C) że nie chcesz iść
D) że nie masz kasy
Ancymonek
Tritonotti
Posty: 185
Rejestracja: wt cze 25, 2024 2:11 pm

Post autor: Ancymonek »

A czy wszystkie dziewczyny, które będą na panieńskim idą też na przyjęcie? Jeśli tak to myślę, że bez krępacji możesz podać prawdziwy powód. A jeśli nie to nie nie musisz się tłumaczyć tak samo jak koleżanka, która nie tłumaczyła Ci się z doboru gości