Polskie sprawy kryminalne - te najbardziej creepy

Moderator: verysweetcherry

Push
FejkTiffany
Posty: 672
Rejestracja: sob lis 25, 2023 7:25 pm

Polskie sprawy kryminalne - te najbardziej creepy

Post autor: Push »

Która z polskich spraw kryminalnych wydaje się Wam najbardziej creepy?

Pytam, bo uważam, że takich spraw kryminalnych jest na polskim podwórku jednak mniej niż więcej, a za kolebke creepy spraw uważam USA.

Dla mnie jedną z najbardziej creepy spraw w PL jest zabójstwo drozniczki na nocnej zmianie. Co najlepsze ta dziewczyne wzięła tej nocy robotę za koleżankę...
Miejsce jej pracy, fakt ze byla na nocnej zmianie i jeszcze ostatni wpis z godzina w dzienniku droznika, a juz zwłaszcza te odcisniete slady nosa w malym okienku, świadczące o tym, ze morderca podgladal te dziewczyne sa dla mnie tak creepy, że aż mam ciary...

Kolejne takie sprawy to zbrodnia z Miloszyc, a potem zaginiecie Magdy Czechowskiej w podziemnym tunelu, a potem odnalezienie jej zwlok w grobie, na którym posadzono jałowiec, będący niby synonimem życia.
Platini_blabla
Forma życia
Posty: 3518
Rejestracja: czw mar 21, 2024 2:11 pm

Post autor: Platini_blabla »

A co rozumiesz pod pojęciem creepy? Bo jest już wątek o przerażających i najbardziej brutalnych i dziwnych zbrodniach. Czy chodzi ci bardziej o sprawy zawiłe i niepokojące w znaczeniu że np mogłyby spotkać każdego z nas?

Bo dla mnie najbardziej creepy historia to nadal Katarzyna Zowada. I faktycznie Magdalena Czechowska. Jałowiec i fasolka po prostu walą mnie w łeb i dalej nie wiem co o tym sądzić.
Push
FejkTiffany
Posty: 672
Rejestracja: sob lis 25, 2023 7:25 pm

Post autor: Push »

Platini_blabla pisze: ndz paź 06, 2024 10:27 pm A co rozumiesz pod pojęciem creepy? Bo jest już wątek o przerażających i najbardziej brutalnych i dziwnych zbrodniach. Czy chodzi ci bardziej o sprawy zawiłe i niepokojące w znaczeniu że np mogłyby spotkać każdego z nas?

Bo dla mnie najbardziej creepy historia to nadal Katarzyna Zowada. I faktycznie Magdalena Czechowska. Jałowiec i fasolka po prostu walą mnie w łeb i dalej nie wiem co o tym sądzić.
Jesli wymienilas sprawę Zowady, to doskonale zrozumialas co mialam na myśli.

Creepy to dla mnie przerazajace, mroczne sprawy, które wywołują przede wszystkim gęsią skórkę, a nawet obrzydzenie.

Nie wiem jak mogłam zapomnieć o sprawie Zowady. Ona faktycznie jest w solidnym TOP3, a dla wielu pewnie nr 1 w tej kategorii spraw w PL.
Platini_blabla
Forma życia
Posty: 3518
Rejestracja: czw mar 21, 2024 2:11 pm

Post autor: Platini_blabla »

Push pisze: ndz paź 06, 2024 10:46 pm Jesli wymienilas sprawę Zowady, to doskonale zrozumialas co mialam na myśli.

Creepy to dla mnie przerazajace, mroczne sprawy, które wywołują przede wszystkim gęsią skórkę, a nawet obrzydzenie.

Nie wiem jak mogłam zapomnieć o sprawie Zowady. Ona faktycznie jest w solidnym TOP3, a dla wielu pewnie nr 1 w tej kategorii spraw w PL.
Zowada przy okazji której usłyszeliśmy o sprawie Rosjanina z południa Polski który zamordował ojca i zrobił sobie maskę z jego twarzy która nosił. Coś strasznego.

I jeszcze podwójne morderstwo rytualne/satanistyczne w schronie na Śląsku. Ta historia jest na maksa pokręcona i po prostu dziwna. Ilość zamieszanych ludzi relacji między nimi… jak ktoś jest ciekawy to jest bardzo dobre opracowanie dostępne w archiwum medycyny sądowej i kryminologii. Wpiszcie „Przypadek rytualnego, podwójnego zabójstwa popełnionego przez wyznawców szatana” - wyskoczy pdf. Uwaga, brutalne zdjęcia z miejsca zbrodni.
Jestes_Sciera
Gacie z oceanu
Posty: 46
Rejestracja: pt maja 17, 2024 10:17 pm

Post autor: Jestes_Sciera »

Platini_blabla pisze: ndz paź 06, 2024 10:57 pm Zowada przy okazji której usłyszeliśmy o sprawie Rosjanina z południa Polski który zamordował ojca i zrobił sobie maskę z jego twarzy która nosił. Coś strasznego.

I jeszcze podwójne morderstwo rytualne/satanistyczne w schronie na Śląsku. Ta historia jest na maksa pokręcona i po prostu dziwna. Ilość zamieszanych ludzi relacji między nimi… jak ktoś jest ciekawy to jest bardzo dobre opracowanie dostępne w archiwum medycyny sądowej i kryminologii. Wpiszcie „Przypadek rytualnego, podwójnego zabójstwa popełnionego przez wyznawców szatana” - wyskoczy pdf. Uwaga, brutalne zdjęcia z miejsca zbrodni.
Ostatnio słuchałam podcastu właśnie na temat tego zabójstwa rytualnego, okropne
Platini_blabla
Forma życia
Posty: 3518
Rejestracja: czw mar 21, 2024 2:11 pm

Post autor: Platini_blabla »

Co jest nie tak z tymi trollami na forum? Ostatnio ciągle masowo dają reakcje na posty typu wściekła albo smutna minka. I o ile w bzdurnych wątkach tiktokerow to mi wisi to tutaj mówimy o śmierci ludzi a trolle walą uśmieszki. Irytuje mnie to strasznie i nie wiem jak to zgłosić.

Co do sprawy satanistow to chyba ostatnio Olga herring o tym nagrała 🧐
rosssa
ŚpioszkiKenzo
Posty: 4
Rejestracja: pn lip 22, 2024 10:16 pm

Post autor: rosssa »

Dla mnie jedną z tych spraw jest sprawa Oli Bielawskiej. Nie zapomnę tego reportażu z tym j*banym mordercą i jego rodzicami, szczególnie matką. Straszna sprawa, szczególnie, gdy pomyślę, że matka tej dziewczynki jeszcze broniła s*urwysyn*w.
Platini_blabla
Forma życia
Posty: 3518
Rejestracja: czw mar 21, 2024 2:11 pm

Post autor: Platini_blabla »

rosssa pisze: ndz paź 06, 2024 11:57 pm Dla mnie jedną z tych spraw jest sprawa Oli Bielawskiej. Nie zapomnę tego reportażu z tym j*banym mordercą i jego rodzicami, szczególnie matką. Straszna sprawa, szczególnie, gdy pomyślę, że matka tej dziewczynki jeszcze broniła s*urwysyn*w.
O mój boże zapomniałam o tym. Przyszedł człowiek i wziął. To było straszne.
SmokAnalog
SkrzydełkaZhooters
Posty: 211
Rejestracja: czw lut 29, 2024 2:45 pm

Post autor: SmokAnalog »

Morderstwo Agnieszki Kotlarskiej. Dzisiaj może by do niego nie doszło, bo jesteśmy bardziej wyczuleni na stalking, w tamtych czasach podejście do tego było chyba dosyć olewcze, niestety ze strony organów ścigania też. @Platini, ktoś jeszcze nagrywał o tym zabójstwie w schronie? Namę bojkotuję, dlatego pytam.
KvetaNebelova
RoyalBaby
Posty: 15
Rejestracja: wt lut 13, 2024 10:19 pm

Post autor: KvetaNebelova »

SmokAnalog pisze: pn paź 07, 2024 7:23 am Morderstwo Agnieszki Kotlarskiej. Dzisiaj może by do niego nie doszło, bo jesteśmy bardziej wyczuleni na stalking, w tamtych czasach podejście do tego było chyba dosyć olewcze, niestety ze strony organów ścigania też. @Platini, ktoś jeszcze nagrywał o tym zabójstwie w schronie? Namę bojkotuję, dlatego pytam.
O morderstwie w bunkrze w Rudzie był odcinek Szkic Kryminalny, ale myślę, że słyszałam o tym u kogoś jeszcze
crystalorchid
RoyalBaby
Posty: 21
Rejestracja: ndz maja 12, 2024 3:34 pm

Post autor: crystalorchid »

Zabójstwo Kasi, lektorki włoskiego. Ciągle się mówi o tej sprawie w kontekście zwyrola, który to zrobił, a szybko zapomnieliśmy, że zginęła młoda, zdolna osoba z rąk kogoś, o kim wielu wiedziało, że jest dziwny. Ta sprawa spowodowała, że nigdy nie ogłoszę się na olx i innych miejscach z usługami nauczania języków, bez odpowiedniej obstawy i kontroli osób trzecich, czy wszystko u mnie ok.
glottalstop
SushiRoll
Posty: 223
Rejestracja: wt lip 04, 2023 10:16 pm

Post autor: glottalstop »

crystalorchid pisze: pn paź 07, 2024 12:30 pm Zabójstwo Kasi, lektorki włoskiego. Ciągle się mówi o tej sprawie w kontekście zwyrola, który to zrobił, a szybko zapomnieliśmy, że zginęła młoda, zdolna osoba z rąk kogoś, o kim wielu wiedziało, że jest dziwny. Ta sprawa spowodowała, że nigdy nie ogłoszę się na olx i innych miejscach z usługami nauczania języków, bez odpowiedniej obstawy i kontroli osób trzecich, czy wszystko u mnie ok.
ja przez tę sprawę przestałam jeździć do kursantów (sama jestem lektorką) i przyjmować ich w domu... wcześniej nie zdawałam sobie sprawy z niebezpieczeństwa. umawiam się w siedzibie szkoły, kawiarni albo online.
Lucy
Jesa
Posty: 1402
Rejestracja: czw sty 07, 2021 12:47 am

Post autor: Lucy »

Zabójstwo Małgorzaty Śnieguły bo w samobójstwo nigdy nie uwierzę,zamordowanie Małgorzaty z Miłoszyc to była rzeź i pewnie nigdy nie dowiemy się prawdy.
Push
FejkTiffany
Posty: 672
Rejestracja: sob lis 25, 2023 7:25 pm

Post autor: Push »

Lucy pisze: pn paź 07, 2024 1:08 pm Zabójstwo Małgorzaty Śnieguły bo w samobójstwo nigdy nie uwierzę,zamordowanie Małgorzaty z Miłoszyc to była rzeź i pewnie nigdy nie dowiemy się prawdy.
MŚ to ta, która wyszła z domu nagle i zostawiła na stole zakupy oraz niedojedzona zupę?
Lucy
Jesa
Posty: 1402
Rejestracja: czw sty 07, 2021 12:47 am

Post autor: Lucy »

Push pisze: pn paź 07, 2024 3:35 pm MŚ to ta, która wyszła z domu nagle i zostawiła na stole zakupy oraz niedojedzona zupę?
Nie,robiła ciasto,i niby wypiła cyjanek
SmokAnalog
SkrzydełkaZhooters
Posty: 211
Rejestracja: czw lut 29, 2024 2:45 pm

Post autor: SmokAnalog »

Jeszcze ta sprawa śmierci alkoholików ubezpieczanych wcześniej na duże sumy przez typa, który ich zatrudniał - wszyscy wiedzą, kto jest winny, tylko dowodów brak i organy ścigania mają widocznie związane ręce. :/
Platini_blabla
Forma życia
Posty: 3518
Rejestracja: czw mar 21, 2024 2:11 pm

Post autor: Platini_blabla »

SmokAnalog pisze: pn paź 07, 2024 7:07 pm Jeszcze ta sprawa śmierci alkoholików ubezpieczanych wcześniej na duże sumy przez typa, który ich zatrudniał - wszyscy wiedzą, kto jest winny, tylko dowodów brak i organy ścigania mają widocznie związane ręce. :/
To też jest mega grube i szokuje mnie że tak cicho o tym
kosiancjaaa
Moderator
Posty: 590
Rejestracja: pn lip 31, 2023 5:58 pm

Post autor: kosiancjaaa »

Dla mnie top 1, chociaż nie wiem, czy powinnam używać takiego określenia jest zaginięcie pani Kazimiery.
Co ta kobieta musiała czuć… I co się z nią stało? Zmarła? Została pochowana jako N.N na Litwie? Nie jestem teraz pewna, czy takie szczegóły były podane do informacji publicznej, ale pewnie miała ze sobą jakiś plecak/torebkę z portfelem i dokumentami. Może trafiła do jakiegoś ośrodka, straciła pamięć? Jak tylko sobie przypominam o tej sprawie to chce mi się płakać.
Dla mnie totalnie najbardziej creepy jak to ujęłaś.
Kalina
TłinkiBoss
Posty: 3083
Rejestracja: śr lip 07, 2021 4:56 am

Post autor: Kalina »

Sprawa Pani Kazimieru jest szokujaca. Ale do osrodka czy szpitala nie trafia sie ot tak, trzeba, zeby ktos za ciebie placil, nawet jezeli panstwo, musisz miec dokumenty, na pewno gdyby pojawiala sie tam samotna osoba, zwiazano by to z policija, poszukiwanymi osobami. Niestety mysle ze najbardziej prawdopodobne ze okazala sie gdzies w lesie i tam zmarla, bo ta stacja benzynowa i dom przy ktorych ja widziano jest bardzo blisko lasu
Platini_blabla
Forma życia
Posty: 3518
Rejestracja: czw mar 21, 2024 2:11 pm

Post autor: Platini_blabla »

Zgadzam się co do Pani Kazimiery również. Kobieta rozpłynęła się w powietrzu. Też wydaje mi się że zmarła np w lesie czy gdzieś po drodze…
cysiamalaogrodniczka
LouiBag
Posty: 303
Rejestracja: śr maja 17, 2023 11:27 am

Post autor: cysiamalaogrodniczka »

Dla mnie też sprawa dróżniczki jest jedną z tych najstraszniejszych...
I sprawa Moniki Kobyłki. Bóg jeden wie co się z nią stało, pod samym domem...
:angel:
Push
FejkTiffany
Posty: 672
Rejestracja: sob lis 25, 2023 7:25 pm

Post autor: Push »

cysiamalaogrodniczka pisze: pn paź 07, 2024 9:37 pm Dla mnie też sprawa dróżniczki jest jedną z tych najstraszniejszych...
I sprawa Moniki Kobyłki. Bóg jeden wie co się z nią stało, pod samym domem...
Zastanawiam sie tylko, czy to ona miala byc ofiara...W koncu wziela zmianę za koleżankę.
niewiadomadoma
Koczkodan
Posty: 120
Rejestracja: sob lip 27, 2024 12:41 pm

Post autor: niewiadomadoma »

Push pisze: ndz paź 06, 2024 9:27 pm Która z polskich spraw kryminalnych wydaje się Wam najbardziej creepy?

Pytam, bo uważam, że takich spraw kryminalnych jest na polskim podwórku jednak mniej niż więcej, a za kolebke creepy spraw uważam USA.

Dla mnie jedną z najbardziej creepy spraw w PL jest zabójstwo drozniczki na nocnej zmianie. Co najlepsze ta dziewczyne wzięła tej nocy robotę za koleżankę...
Miejsce jej pracy, fakt ze byla na nocnej zmianie i jeszcze ostatni wpis z godzina w dzienniku droznika, a juz zwłaszcza te odcisniete slady nosa w malym okienku, świadczące o tym, ze morderca podgladal te dziewczyne sa dla mnie tak creepy, że aż mam ciary...

Kolejne takie sprawy to zbrodnia z Miloszyc, a potem zaginiecie Magdy Czechowskiej w podziemnym tunelu, a potem odnalezienie jej zwlok w grobie, na którym posadzono jałowiec, będący niby synonimem życia.
jak przeczytałam o tym odciśniętym nosie to aż mnie zmroziło, znam te sprawę, ale zapomniałam, że coś takiego miało miejsce…. to faktycznie mrozi krew w żyłach… jest jeszcze sprawa z Nowego Dworu Gdanskuego, Patryk zabił Paulinę, poćwiartował jej zwłoki, zapakował w woreczki i porozrzucał po polu… chociaż i tak nie mrozi mnie tak jak ta o której wspomniałaś
kosiancjaaa
Moderator
Posty: 590
Rejestracja: pn lip 31, 2023 5:58 pm

Post autor: kosiancjaaa »

cysiamalaogrodniczka pisze: pn paź 07, 2024 9:37 pm Dla mnie też sprawa dróżniczki jest jedną z tych najstraszniejszych...
I sprawa Moniki Kobyłki. Bóg jeden wie co się z nią stało, pod samym domem...
Możecie troszkę przybliżyć? Albo wrzucić jakiś artykuł? :)
crystalorchid
RoyalBaby
Posty: 21
Rejestracja: ndz maja 12, 2024 3:34 pm

Post autor: crystalorchid »

kosiancjaaa pisze: wt paź 08, 2024 11:58 am Możecie troszkę przybliżyć? Albo wrzucić jakiś artykuł? :)
Nie wiem o którą sprawę pytasz, ale ta dziewczyna z4mord0wana nazywała się Paulina Pianka.