Najbardziej drastyczne, obrzydliwe i brutalne sprawy kryminalne

Moderator: verysweetcherry

kalena
MoetGlass
Posty: 258
Rejestracja: wt mar 19, 2024 8:11 pm

Re: Najbardziej drastyczne, obrzydliwe i brutalne sprawy kryminalne

Post autor: kalena »

Z punktu widzenia homo sapiens: rozumiem, że te dzieciaki miały przeżycia, przeszłość, skrzywienie, nie wiem... traumy itd., i że mogło to mieć wpływ na ich zachowanie, decyzje, osądy sytuacji itd., natomiast z punktu widzenia zwykłego, szarego człowieka żyjącego w społeczeństwie - mam to totalnie w dudzie.

Jednostki zepuste, skrzywione, straumatyzowane do tego stopnia, że dopuszczają się brutalnych, obrzydliwych aktów przemocy, powinny być skutecznie eliminowane ze społeczeństwa poprzez izolację i dożywotnie terapie przystosowujące je do życia w mini-społeczeństwie, które stworzą z sobie podobnymi.

Mam w sobie ludzkie współczucie dla ich przeszłości, zapewne tragicznej, nie jestem za eksterminacją, brońcie bogowie, jednak nie może być tak, że przez czyjąś traumę ktoś inny ginie w okrutny, obrzydliwy, nieludzki sposób.
tymalda
Pierścionek_od_passera
Posty: 1312
Rejestracja: pt wrz 22, 2023 9:51 am

Post autor: tymalda »

Biankalea pisze: wt sie 27, 2024 6:40 pm Bestia z sulikowa. Do końca życia będe widziała ta katowana dziewczynkę w trumnie. Wyszedł i zabil kolejna dziewczynę
Gdzie widziałaś to zdjęcie?
Platini_blabla
Trening tenisa
Posty: 2721
Rejestracja: czw mar 21, 2024 2:11 pm

Post autor: Platini_blabla »

tymalda pisze: śr sie 28, 2024 8:50 pm Gdzie widziałaś to zdjęcie?
Wpisz jej imię i nazwisko w Google. W sensie pierwszej ofiary. Szybko w grafice znajdziesz
Lo1337a
GreckieWakacje
Posty: 285
Rejestracja: ndz cze 02, 2024 3:09 pm

Post autor: Lo1337a »

Platini_blabla pisze: śr sie 28, 2024 6:53 pm Chyba że powstały organiczne uszkodzenia mózgu przez przebieg ciąży i dzieciństwa… i mieli upośledzony osad sytuacji…
Z tego, co czytalam, jednym z glownych zadan prokuratury bylo udowodnienie, ze ci dwaj wlasnie nie mieli uposledzonego osadu sytuacji i wiedzieli, ze to, co robia, jest zle. Bo taka byla linia obrony, ze moze nie wiedzieli. Koniec koncow ich skazano - na pare lat poprawczaka, czy tam innej instytucji resocjalizacyjnej, ale zawsze - totez wnioskuje, ze prokuratura dopiela swego.

Ta sprawa wciaz rodzi kolejne kontrowersje. Podobno zatuszowano, ze jeden z chlopakow w trakcie pobytu w ostodku mial romans z opiekunka. Ten sam, ktory pozniej wracal do wiezienia jako recydywista. Jednoczesnie tozsamosc zmieniano mu chyba dwa razy, zeby go chronic przed linczem. Matka Jamesa slusznie oburzala sie, ze o niej wiadomo wszystko, lacznie z tym, gdzie mieszka, a w mordercow jej syna panstwo wciaz laduje pieniadze, zeby zapewnic im bezpieczenstwo.
Jessier170401
Ciastko
Posty: 5
Rejestracja: pn kwie 08, 2024 9:54 pm

Post autor: Jessier170401 »

Platini_blabla pisze: sob sie 24, 2024 1:30 pm Podeślę ci wieczorem może materiały bo bardzo dużo o tym czytałam. Generalnie to reguluje specjalną ustawą. Mogą skierować kogo chcą na tyle na ile chcą bez sądu i nie masz daty wyjścia. Ośrodek jest przeludniony.
również poproszę materiały!
Biczysko77
Mokra Włoszka
Posty: 73
Rejestracja: ndz maja 19, 2024 6:20 pm

Post autor: Biczysko77 »

Dla mnie jedną z takich spraw jest zbrodnia połaniecka. Już sam sposób zamordowania tej rodziny był okrutny, ale to, co najbardziej ryje banię, to motywacja sprawców i to całe tuszowanie, ucisasznie świadków itd.
Daria121998
RoyalBaby
Posty: 16
Rejestracja: ndz mar 17, 2024 11:08 pm

Post autor: Daria121998 »

Tutaj się zgodzę. Pierwszy raz słuchałam o zbrodni Połanieckiej u Justyny Mazur jakiś rok temu. Do tej pory nie dowierzam, że coś takiego mogło mieć miejsce, aż mam ciarki na sama myśl. Jakim potworem trzeba być, że bało się go aż tylu ludzi...
Awatar użytkownika
KasandraCwir
LemonkowaCola
Posty: 534
Rejestracja: wt lut 06, 2024 9:24 am

Post autor: KasandraCwir »

kalena pisze: śr sie 28, 2024 8:48 pm Z punktu widzenia homo sapiens: rozumiem, że te dzieciaki miały przeżycia, przeszłość, skrzywienie, nie wiem... traumy itd., i że mogło to mieć wpływ na ich zachowanie, decyzje, osądy sytuacji itd., natomiast z punktu widzenia zwykłego, szarego człowieka żyjącego w społeczeństwie - mam to totalnie w dudzie.

Jednostki zepuste, skrzywione, straumatyzowane do tego stopnia, że dopuszczają się brutalnych, obrzydliwych aktów przemocy, powinny być skutecznie eliminowane ze społeczeństwa poprzez izolację i dożywotnie terapie przystosowujące je do życia w mini-społeczeństwie, które stworzą z sobie podobnymi.

Mam w sobie ludzkie współczucie dla ich przeszłości, zapewne tragicznej, nie jestem za eksterminacją, brońcie bogowie, jednak nie może być tak, że przez czyjąś traumę ktoś inny ginie w okrutny, obrzydliwy, nieludzki sposób.
Dlatego dziwi mnie łagodne traktowanie nieletnich przestępców, że jeszcze młody, głupi, ma szansę wyjść na ludzi... Moim zdaniem powinno być właśnie na odwrót, skoro ktoś w wieku nastoletnim jest w stanie brutalnie skrzywdzić czy nawet zabić drugą osobę, to tylko świadczy o tym jak bardzo jest zdegenerowany i nie nadaje się do życia w społeczeństwie, więc powinno się go od niego odizolować
muszun
RóżowePolo
Posty: 13
Rejestracja: pt sie 16, 2024 12:31 pm

Post autor: muszun »

Zbrodnia polaniecka to dowód że tak naprawdę nie ma sprawiedliwości. I pomyśleć że w dzisiejszych czasach wszyscy sprawcy wciąż by żyli.
Rodziny sprawców (i sprawcy) dziś mieszkają w najokazalszych willach we wsi, a wśród mieszkańców nadal wszyscy są święcie przekonani że ci powieszeni i skazani to „ofiary systemu”. Zło, fetor, mrok tej sprawy po prostu jest przerażający. Co z tymi ludźmi było i jest nie tak?
I pomyśleć że śledztwo prawie zawalono i sprawcy mogliby beztrosko żyć do dziś.

Na początku tego roku zmarła matka zabitych dzieciaków. Kobieta żyła sama w tej wsi, narażona na ostracyzm psychicznie skrzywionych mieszkańców. Niech spoczywa w pokoju.
Platini_blabla
Trening tenisa
Posty: 2721
Rejestracja: czw mar 21, 2024 2:11 pm

Post autor: Platini_blabla »

KasandraCwir pisze: pt sie 30, 2024 11:29 am Dlatego dziwi mnie łagodne traktowanie nieletnich przestępców, że jeszcze młody, głupi, ma szansę wyjść na ludzi... Moim zdaniem powinno być właśnie na odwrót, skoro ktoś w wieku nastoletnim jest w stanie brutalnie skrzywdzić czy nawet zabić drugą osobę, to tylko świadczy o tym jak bardzo jest zdegenerowany i nie nadaje się do życia w społeczeństwie, więc powinno się go od niego odizolować
Co masz na myśli nieletni, 16-18? Czy 12 też?

Dla mnie granica powinna zostać zmieniona z 16 do 13 lat. Poniżej 13 roku faktycznie uważam że nie powinno się sądzić jak dorosłych. Co najwyżej skierować do poprawczaka a potem do zamkniętego zakładu.
Lo1337a
GreckieWakacje
Posty: 285
Rejestracja: ndz cze 02, 2024 3:09 pm

Post autor: Lo1337a »

Ta dyskusja o odpowiedzialnosci karnej nieletnich przypomina mi sprawe George’a Stinney, czarnoskorego czternastolatka, straconego na krzesle elektrycznym po pokazowym procesie, ktory trwal jeden dzien i w ktorym uznano go winnym zbrodni, ktorej nie popelnil. Musieli posadzic go na Biblii, bo krzeslo elektryczne bylo na niego za duze. Na wskros obrzydliwa sprawa, malo co mnie rusza, ale jak pomysle, jak ten biedny dzieciak sie czul, wiedzac, ze spotyka go najwieksza z mozliwych niesprawiedliwosci ze wzgledu na kolor skory, to noz w kieszeni mi sie otwiera.

Dodajmy, ze rzecz miala miejsce w XX wieku. Cywilizowany swiat.
Arzena
KlasaBiznes
Posty: 570
Rejestracja: sob sty 20, 2024 1:49 pm

Post autor: Arzena »

Strasznie przykro czyta się ten wątek :( moim zdaniem prawo działa na korzyść takich bestii. Bo muszą mieć humanitarne warunki i inne bzdety. A jacy oni byli humanitarni mordując kogoś? Prawo powinno na zawsze eliminować takie jednostki,a nie wypuszczać po 2 latach za jakieś dobre sprawowanie. Kpina wobec tych biednych rodzin
SmokAnalog
BlondDoczep
Posty: 132
Rejestracja: czw lut 29, 2024 2:45 pm

Post autor: SmokAnalog »

Arzena pisze: sob sie 31, 2024 11:32 pm Strasznie przykro czyta się ten wątek :( moim zdaniem prawo działa na korzyść takich bestii. Bo muszą mieć humanitarne warunki i inne bzdety. A jacy oni byli humanitarni mordując kogoś? Prawo powinno na zawsze eliminować takie jednostki,a nie wypuszczać po 2 latach za jakieś dobre sprawowanie. Kpina wobec tych biednych rodzin
Najbardziej to mnie wk...a breivik, ma warunki naprawdę luksusowe, jeśli wziąć pod uwagę, co zrobił, a praktycznie śmieje się wymiarowi sprawiedliwości i ofiarom w twarz. Mam nadzieję, że nigdy stamtąd nie wyjdzie, choć obawiam się, że wymiar sprawiedliwości jest na niego za krótki z maksymalnym okresem kary 21 lat. Chyba że wprowadzą coś na wzór Gostynina i śmierdziel tam zgnije.
Didii_

Post autor: Didii_ »

SmokAnalog pisze: sob wrz 14, 2024 3:01 pm Najbardziej to mnie wk...a breivik, ma warunki naprawdę luksusowe, jeśli wziąć pod uwagę, co zrobił, a praktycznie śmieje się wymiarowi sprawiedliwości i ofiarom w twarz. Mam nadzieję, że nigdy stamtąd nie wyjdzie, choć obawiam się, że wymiar sprawiedliwości jest na niego za krótki z maksymalnym okresem kary 21 lat. Chyba że wprowadzą coś na wzór Gostynina i śmierdziel tam zgnije.
Najwyższy wymiar kary w Norwegii to właśnie 21 lat ale niewykluczone, że pozostanie w więzieniu dłużej. Wszystko zależy od tego czy stwierdzą, że w dalszym ciągu zagroża społeczeństwu..
SmokAnalog
BlondDoczep
Posty: 132
Rejestracja: czw lut 29, 2024 2:45 pm

Post autor: SmokAnalog »

Didii_ pisze: sob wrz 14, 2024 3:14 pm Najwyższy wymiar kary w Norwegii to właśnie 21 lat ale niewykluczone, że pozostanie w więzieniu dłużej. Wszystko zależy od tego czy stwierdzą, że w dalszym ciągu zagroża społeczeństwu..
Czyli o ile nie dorwą się do władzy osoby o zbliżonej orientacji politycznej, to norweski Gostynin. No i dobrze.