Justyna 5 przez 10

Moderator: verysweetcherry

Platini_blabla
DramaQueen
Posty: 2670
Rejestracja: czw mar 21, 2024 2:11 pm

Re: Justyna 5 przez 10

Post autor: Platini_blabla »

Droho pisze: wt sie 27, 2024 8:08 pm Tez byłam fanką "dawnej" Justyny. Natomiast już od dłuższego czasu omijam szerokim łukiem zdegustowana niechlujnym podejściem: do researchu, scenariusza (vide nie wnoszące nic komentarze) oraz montażu.
Podkastem który IMO "zjada" 5na10 jest podkast Polska Na Faktach - Historie nie tylko Kryminalne. Klimatyczny głos, pięknie prowadzona narracja i research level top. Jej seria o polskich seryjniakach to czyste złoto. Z kolei odcinek o katastrofie w Lasku Kabackim tak opracowała, że np. ci od odcinka o tej samej sprawie w serialu "Polskie katastrofy" na HBO mogą sie od niej uczyć.
Gorąco polecam!!
Szkoda że już nie wydaje nic 😫😫😫
MatyldaS2000
BlondDoczep
Posty: 127
Rejestracja: pt cze 07, 2024 6:40 pm

Post autor: MatyldaS2000 »

Ja z Justyna mam bardzo duży problem, bo z jednej strony uwielbiam jej głos i formę piątego, dodatkowo prywatnie wydaje mi się być spoko babka, a z drugiej strony mam wrażenie, że ona faktycznie trochę się wypaliła w podcastach kryminalnych. Chce dalej zarabiać łatwa kasę to odwala te odcinki, ale nie ma już tam w ogóle serducha od dłuższego czasu. Dodatkowo wydaje mi się, że ona jest raczej mało ciekawa tych spraw, może trochę nawet leniwa - w sumie jeżeli chodzi o taką ogólna wiedzę też, na wiele tematów coś jej gdzieś świta, ale już jak przychodzi do szczegółów to w wielu kwestiach gada po prostu głupoty, bo nie chciało jej się doczytac. Teraz to już w ogóle priorytety jej się zmieniły (nic w tym dziwnego), więc sądzę, że piąte jest już traktowane czysto jako forma zarobku. Np o ile nie cierpię Olgi Herring po ostatniej aferze i jej egzaltowanych opisów i czytania z kartki, to nie można jej odmówić, że dziewczyna ma chęć poznawać te sprawy, dużo pracuje. U Justyny od dawna tego nie widać - co przekłada się na jakość podcastów.
Dreaxo
RoyalBaby
Posty: 24
Rejestracja: ndz wrz 10, 2023 11:46 pm

Post autor: Dreaxo »

Moim zdaniem poziom spadł też dlatego, że zarówno ona jak i jej siostra, która z tego co pamiętam zajmuje się researchem do odcinków, mają małe dzieci. Więc to raczej nie wróży szybkiego powrotu obu do głębszych poszukiwań tematów i przygotowywania odcinków. A potem już nie będzie do czego wracać - całkowicie utonie już w morzu podcastów kryminalnych.
Platini_blabla
DramaQueen
Posty: 2670
Rejestracja: czw mar 21, 2024 2:11 pm

Post autor: Platini_blabla »

Dreaxo pisze: wt sie 27, 2024 8:59 pm Moim zdaniem poziom spadł też dlatego, że zarówno ona jak i jej siostra, która z tego co pamiętam zajmuje się researchem do odcinków, mają małe dzieci. Więc to raczej nie wróży szybkiego powrotu obu do głębszych poszukiwań tematów i przygotowywania odcinków. A potem już nie będzie do czego wracać - całkowicie utonie już w morzu podcastów kryminalnych.
Ja aż sprawdziłam i ostatni podcast jaki słuchałam to Jan Ptaszyński 2 miesiące temu, potem długo nic i Justyna Kanicka sprzed 4 miesięcy. Nie słucham spraw które znam na pamięć a Justyna tylko za te popularne się bierze bo research to ci chat gpt zrobi. Plus irytuje mnie że ona nie ostrzega czy sprawa rozwiązana czy nie xD robi nadzieję przez 45 minut a na koniec dowiadujesz się że no cóż lipa więc szukamy tego zaginionego dalej.

A co do tonięcia to ona już tonie, z pamięci wymienię 5 podcasterow kryminalnych którzy mają lepszy research i odcinki.

A najbardziej mnie rozwala że na fali popularności tego konkretnego kanału na YouTube dorzuca odcinki o otyłości i rozmowy o życiu które mają po 20-50 razy mniej wyświetleń, ale gdyby wrzuciła je na osoby kanał miałyby po 10 wyświetleń max.
ms.shy
BlondDoczep
Posty: 141
Rejestracja: wt maja 14, 2024 11:36 pm

Post autor: ms.shy »

Platini_blabla pisze: wt sie 27, 2024 9:15 pm Ja aż sprawdziłam i ostatni podcast jaki słuchałam to Jan Ptaszyński 2 miesiące temu, potem długo nic i Justyna Kanicka sprzed 4 miesięcy. Nie słucham spraw które znam na pamięć a Justyna tylko za te popularne się bierze bo research to ci chat gpt zrobi. Plus irytuje mnie że ona nie ostrzega czy sprawa rozwiązana czy nie xD robi nadzieję przez 45 minut a na koniec dowiadujesz się że no cóż lipa więc szukamy tego zaginionego dalej.

A co do tonięcia to ona już tonie, z pamięci wymienię 5 podcasterow kryminalnych którzy mają lepszy research i odcinki.

A najbardziej mnie rozwala że na fali popularności tego konkretnego kanału na YouTube dorzuca odcinki o otyłości i rozmowy o życiu które mają po 20-50 razy mniej wyświetleń, ale gdyby wrzuciła je na osoby kanał miałyby po 10 wyświetleń max.
100% zgody. Dodatkowo ten poziom riserczu ma mniej więcej od kiedy do współpracy zaprosiła siostrę, więc z chatem byłoby przynajmniej szybciej i dokładniej, skoro i tak jak z taśmy.
Rzucę truizmem, jak dla mnie dawno by zamknęła 5nz, którego od lat "nie czuje", gdyby nie to, że napędza pozostałe projekty, w których czuje się lepiej, ale które mają mniejszy target i mniej wyświetleń czy odsłuchań.
Platini_blabla
DramaQueen
Posty: 2670
Rejestracja: czw mar 21, 2024 2:11 pm

Post autor: Platini_blabla »

ms.shy pisze: wt sie 27, 2024 10:52 pm 100% zgody. Dodatkowo ten poziom riserczu ma mniej więcej od kiedy do współpracy zaprosiła siostrę, więc z chatem byłoby przynajmniej szybciej i dokładniej, skoro i tak jak z taśmy.
Rzucę truizmem, jak dla mnie dawno by zamknęła 5nz, którego od lat "nie czuje", gdyby nie to, że napędza pozostałe projekty, w których czuje się lepiej, ale które mają mniejszy target i mniej wyświetleń czy odsłuchań.
Gdyby zamknęła 5nz to tak jak mówisz te inne projekty by popłynęły 😵‍💫
rockshoot
Mokra Włoszka
Posty: 70
Rejestracja: pn mar 18, 2024 8:32 am

Post autor: rockshoot »

MatyldaS2000 pisze: wt sie 27, 2024 8:50 pm Np o ile nie cierpię Olgi Herring po ostatniej aferze i jej egzaltowanych opisów i czytania z kartki, to nie można jej odmówić, że dziewczyna ma chęć poznawać te sprawy, dużo pracuje.
Co to za afera?
MatyldaS2000
BlondDoczep
Posty: 127
Rejestracja: pt cze 07, 2024 6:40 pm

Post autor: MatyldaS2000 »

rockshoot pisze: śr sie 28, 2024 8:12 am Co to za afera?
Można poczytać w wątku o niej, nie chcę tutaj spamować tutaj, ale generalnie homofobiczne teksty jej i męża na wykopie, dodatkowo chęć płacenia marnych groszy osobom z zewnątrz za research.
Kotek_99
Skarpeta Rakieta
Posty: 85
Rejestracja: pt cze 14, 2024 10:45 am

Post autor: Kotek_99 »

MatyldaS2000 pisze: śr sie 28, 2024 8:29 am Można poczytać w wątku o niej, nie chcę tutaj spamować tutaj, ale generalnie homofobiczne teksty jej i męża na wykopie, dodatkowo chęć płacenia marnych groszy osobom z zewnątrz za research.
Homofobiczne, ksenofobiczne, seksistowskie i w ogóle caaała masa dowodów na to, że są niezbyt fajnymi ludźmi. Ja już po tym nie mogę jej słuchać, zwłaszcza gdy wiem, że jakiś student pisał caly odcinek za grosze, a ona tylko odczytuje to z kartki.
SmokAnalog
BlondDoczep
Posty: 130
Rejestracja: czw lut 29, 2024 2:45 pm

Post autor: SmokAnalog »

rockshoot pisze: śr sie 28, 2024 8:12 am Co to za afera?
Nama+diplo+wykop.
karola94
Ciastko
Posty: 5
Rejestracja: pn lip 31, 2023 7:09 am

Post autor: karola94 »

słabe jest to, że często nie sprawdzi rzeczy (w szczególności w kwestiach prawnych) i wtedy jest to nie wiem co to, ale jak wiecie to napiszcie. W ostatnim odcinku np. czym jest odbywanie kary w systemie terapeutycznym. Jeżeli przygotowuje się do odcinka, to wyszukanie takiego pojęcia, którego nie zna to chwila przecież. I często nie są to bardzo skomplikowane pojęcia. Trochę śmieszne jest to, że niektórzy robią z niej specjalistkę od spraw kryminalnych, gdzie rzeczywiście nie ma dużej wiedzy i nie widać chęci jej poszerzania.
ms.shy
BlondDoczep
Posty: 141
Rejestracja: wt maja 14, 2024 11:36 pm

Post autor: ms.shy »

karola94 pisze: czw sie 29, 2024 8:26 am słabe jest to, że często nie sprawdzi rzeczy (w szczególności w kwestiach prawnych) i wtedy jest to nie wiem co to, ale jak wiecie to napiszcie. W ostatnim odcinku np. czym jest odbywanie kary w systemie terapeutycznym. Jeżeli przygotowuje się do odcinka, to wyszukanie takiego pojęcia, którego nie zna to chwila przecież. I często nie są to bardzo skomplikowane pojęcia. Trochę śmieszne jest to, że niektórzy robią z niej specjalistkę od spraw kryminalnych, gdzie rzeczywiście nie ma dużej wiedzy i nie widać chęci jej poszerzania.
Dokładnie to. Redaktor merytoryczna czasopisma o zaginięciach... Well
XelizekX
RóżowePolo
Posty: 10
Rejestracja: czw mar 28, 2024 2:16 am

Post autor: XelizekX »

Serio, mistrzyni reaserchu 😅 W pełni zasłużona robota normalnie
Naprawdę przykro się człowiekowi patrzy, co się od dłuższego czasu dzieje z jednym z ulubionych kiedyś podcastów. Wiadomo, jej życie w ostatnim czasie ogromnie się zmieniło, zmiana priorytetów i brak czasu robią swoje. Ale w tym momencie kiedy odpalam jej odcinek, czuję się jakbym słuchała typowego artykułu z Wikipedii, tylko nawet gorzej bo byki pojawiają się takie,że hej
Alut@
SkrzydełkaZhooters
Posty: 206
Rejestracja: pn sie 28, 2023 9:07 pm

Post autor: Alut@ »

Skończyła się już ewidentnie. Szkoda bo od niej zaczęłam słucha w ogóle podkastów kryminalnych i była moim nr 1. Teraz nawet nie wyszukuje żeby sprawdzić jaki temat ma. Pojawiło się w tym czasie wiele innych fajnych. Szkoda bo potencjał miała genialny
martucha_f
BlondDoczep
Posty: 146
Rejestracja: sob kwie 13, 2024 7:35 am

Post autor: martucha_f »

A jakie polecasz? O sprawach z Polski, z długimi odcinakami (najlepiej)
martucha_f
BlondDoczep
Posty: 146
Rejestracja: sob kwie 13, 2024 7:35 am

Post autor: martucha_f »

Dla mnie też Justyna długo była nr 1, lubiłam jej głos i narrację. Ale teraz zupełnie nie potrafię się wciągnąć w historię, mam wrażenie że opowiada coś przez 40min a samej treści jest tam na 10min, reszta to jakieś lanie wody
Ja mam ten problem że nie umiem słuchać ludzi których głos mi nie odpowiada ;) np zupełnie odpada dla mnie przez to Kryminatorium
rockshoot
Mokra Włoszka
Posty: 70
Rejestracja: pn mar 18, 2024 8:32 am

Post autor: rockshoot »

Nooo, tylko Justyny głos mnie nie drażni. Nie potrafię odpalić przez to jakiegokolwiek innego podcastu
Platini_blabla
DramaQueen
Posty: 2670
Rejestracja: czw mar 21, 2024 2:11 pm

Post autor: Platini_blabla »

rockshoot pisze: czw sie 29, 2024 2:26 pm Nooo, tylko Justyny głos mnie nie drażni. Nie potrafię odpalić przez to jakiegokolwiek innego podcastu
Ja wszystkie odpalam na przyspieszeniu i ten głos i tak się zmienia xD
asiaan
RoyalBaby
Posty: 28
Rejestracja: pn gru 27, 2021 3:14 am

Post autor: asiaan »

martucha_f pisze: czw sie 29, 2024 1:29 pm A jakie polecasz? O sprawach z Polski, z długimi odcinakami (najlepiej)
Piekło jest tu. Dziewczyna z odcinka na odcinek coraz bardziej się wyrabia.
AnorDei
Ciastko
Posty: 9
Rejestracja: śr lip 31, 2024 12:41 am

Post autor: AnorDei »

W którymś wywiadzie Justyna powiedziała, że we współpracy z onnym podcasterem dokopali się do ważnych info w sprawie jednego zaginięcia/śmierci i że w tym roku to opublikują - czy pojawiło się yo gdzies?
ms.shy
BlondDoczep
Posty: 141
Rejestracja: wt maja 14, 2024 11:36 pm

Post autor: ms.shy »

AnorDei pisze: śr wrz 04, 2024 9:25 pm W którymś wywiadzie Justyna powiedziała, że we współpracy z onnym podcasterem dokopali się do ważnych info w sprawie jednego zaginięcia/śmierci i że w tym roku to opublikują - czy pojawiło się yo gdzies?
Nie, a przynajmniej nie na ogólnodostępnych kanałach. Czy dobrze pamiętam, że chodziło o sprawę z odcinka "Trzy miasta, trzy hotele"?

edit: za chwilę minie rok od tego posta https://www.instagram.com/p/CxJcCPBIRKh/
tak, wiem, była w ciąży i ma maleńkie dziecko
lalisa
TrampekLV
Posty: 626
Rejestracja: śr lip 07, 2021 9:59 pm

Post autor: lalisa »

Kotek_99 pisze: śr sie 28, 2024 12:09 pm Homofobiczne, ksenofobiczne, seksistowskie i w ogóle caaała masa dowodów na to, że są niezbyt fajnymi ludźmi. Ja już po tym nie mogę jej słuchać, zwłaszcza gdy wiem, że jakiś student pisał caly odcinek za grosze, a ona tylko odczytuje to z kartki.
Jeśli tak jest, to smutne jest to że osoba która tyle wie o wykluczeniu i dyskryminacji, ponieważ była bardzo otyła i sama się na ten temat wypowiadała, mogłaby dyskryminować kogoś ze względu na orientację
martucha_f
BlondDoczep
Posty: 146
Rejestracja: sob kwie 13, 2024 7:35 am

Post autor: martucha_f »

To był komentarz o Herring, nie o Justynie
lichixx
Mokra Włoszka
Posty: 57
Rejestracja: sob mar 30, 2024 12:34 am

Post autor: lichixx »

Justyna zakończyła współpracę z Niemira? Jej odcinki zniknęły z aplikacji słucham, przenosi wszystko na storytel. Kiedyś sobie lajkowały i komentowały posty a teraz widoczna cisza
rockshoot
Mokra Włoszka
Posty: 70
Rejestracja: pn mar 18, 2024 8:32 am

Post autor: rockshoot »

lalisa pisze: śr wrz 04, 2024 9:55 pm Jeśli tak jest, to smutne jest to że osoba która tyle wie o wykluczeniu i dyskryminacji, ponieważ była bardzo otyła i sama się na ten temat wypowiadała, mogłaby dyskryminować kogoś ze względu na orientację
To nie chodzi o Justynę