Najbardziej drastyczne, obrzydliwe i brutalne sprawy kryminalne

Moderator: verysweetcherry

xyzerna
Pierścionek_od_passera
Posty: 1341
Rejestracja: sob sty 13, 2024 7:27 pm

Najbardziej drastyczne, obrzydliwe i brutalne sprawy kryminalne

Post autor: xyzerna »

Jakie są najbardziej brutalne, obrzydliwe i drastyczne sprawy kryminalne jakie znacie?

Ja od siebie dam Junko Furutę - myślę, że znany przez Was temat - "była 17-letnią japońską uczennicą liceum, która została uprowadzona, zgwałcona, torturowana i zamordowana. Jej znęcanie się było sprawowane głównie przez czterech nastolatków płci męskiej"

Morderstwo Hello Kitty - "17 marca 1999 roku pracująca w klubie nocnym hostessa – Fan Man-yee została porwana i torturowana w jednym z apartamentów, w centrum Hong Kongu po domniemanej kradzieży portfela. Kobieta zmarła miesiąc później, jej zwłoki poćwiartowano i wypchano nimi pluszową maskotkę Hello Kitty."

Rodzina Chundawat - "Był pierwszy dzień lipca 2018 roku, gdy około godziny 7 rano jeden z sąsiadów Bhati, który przyjaźnił się z 45-letnim Lalitem, zauważył, że sklepy należące do rodziny nie zostały jeszcze otwarte, a z reguły zakupy można było tam robić już od godziny 5 rano. Gurcharan Singh ruszył do domu rodziny. Zastał otwarte drzwi, a za nimi powieszone zwłoki dziesięciu osób oraz leżące na łóżku ciało seniorki rodu, 80-letniej Narayani Devi."

Lacey Fletcher - "3 stycznia 2022 roku policja znalazła ciało 36-letniej Lacey Fletcher z Luizjany. Gnijące zwłoki półnagiej Amerykanki ważyły zaledwie 40 kilogramów i wtopiły się w kanapę. Na jej skórze widoczne były ukąszenia owadów i liczne owrzodzenia, a ciało pokryte było moczem i odchodami."
Dora_Diamant
SushiRoll
Posty: 227
Rejestracja: wt cze 04, 2024 9:32 am

Post autor: Dora_Diamant »

Sprawa sprzed niemal stu lat, czyli Albert Fish, morderca, który dodatkowo był sadomasochistą, gwałcicielem i kanibalem. Porwał dziesięcioletnią Grace Budd, udusił, a następnie zjadł jej ciało. Ofiar prawdopodobnie było więcej.
Telewizja jest gumą do żucia dla oczu.
kaja_kw
RoyalBaby
Posty: 22
Rejestracja: sob sty 06, 2024 8:42 pm

Post autor: kaja_kw »

Tortury i śmierć Sylvii Likens przez Gertrude Baniszewski i jej dzieci
xyzerna
Pierścionek_od_passera
Posty: 1341
Rejestracja: sob sty 13, 2024 7:27 pm

Post autor: xyzerna »

kaja_kw pisze: pt sie 23, 2024 3:11 pm Tortury i śmierć Sylvii Likens przez Gertrude Baniszewski i jej dzieci
Nawet 8-latek się nad nią znęcał... to straszne
kaja_kw
RoyalBaby
Posty: 22
Rejestracja: sob sty 06, 2024 8:42 pm

Post autor: kaja_kw »

No i dla mnie najbardziej szokujące są historie, których dało się uniknąć, a gdzie życie straciły dzieci.
Sprawa Andrei Yates- cierpiała na psychozę poporodową i schizofrenię co doprowadziło do tego, że utopiła w wannie 5 swoich dzieci

Morderstwo Daniela Pełki

Śmierć Victorii Climbie w wyniku długotrwałych tortur z rąk jej krewnej i jej chłopaka
Platini_blabla
DramaQueen
Posty: 2676
Rejestracja: czw mar 21, 2024 2:11 pm

Post autor: Platini_blabla »

kaja_kw pisze: pt sie 23, 2024 3:11 pm Tortury i śmierć Sylvii Likens przez Gertrude Baniszewski i jej dzieci
Tak, oglądałam jeszcze o tym film. Coś strasznego.

I w podobnym klimacie Gabriel Fernandez.
Lo1337a
GreckieWakacje
Posty: 284
Rejestracja: ndz cze 02, 2024 3:09 pm

Post autor: Lo1337a »

Dla mnie zdecydowanie Sylvia Likens, Junko Furuta i Daniel Litwiniuk (wspomniany w innym watku chlopec zakatowany przez macoche, ktora pozniej uczyla religii w szkole (!!)). Autentycznie slabo mi sie robi, gdy czytam o szczegolach tych zbrodni.
Lo1337a
GreckieWakacje
Posty: 284
Rejestracja: ndz cze 02, 2024 3:09 pm

Post autor: Lo1337a »

Zainteresowanym sprawa Daniela i posiadajacym subskrypcje Wyborczej polecam ten reportaz: https://wyborcza.pl/duzyformat/7,127290 ... uszny.html
Ancymonek
Tritonotti
Posty: 186
Rejestracja: wt cze 25, 2024 2:11 pm

Post autor: Ancymonek »

Daniel Litwiniuk i Szymonek z Będzina. Dwie przerażająco smutne w swojej brutalności historie.
Ancymonek
Tritonotti
Posty: 186
Rejestracja: wt cze 25, 2024 2:11 pm

Post autor: Ancymonek »

I jeszcze trzy sprawy z czasów "dawniejszych" : sprawa Bogdana Arnolda z lat 60, rzeznika z Niebuszewa Józefa Cyppka i kioskarza ze Lwowa , która miała miejsce w latach 30 XX w , nie pamiętam nazwiska
Platini_blabla
DramaQueen
Posty: 2676
Rejestracja: czw mar 21, 2024 2:11 pm

Post autor: Platini_blabla »

W kwestii dzieci to dla mnie Sebastian Kalinowski. Jak znacie angielski to tutaj podsumowanie sądowe https://www.judiciary.uk/wp-content/upl ... 031122.pdf

Była jeszcze jedna tak samo brutalna sprawa z UK chłopiec w szkole wyjadał ze śmietnika… i te matkę skazali na dożywocie ale sprawiedliwość więzienna ją dosięgnęła dość szybko. Muszę sobie przypomnieć
Platini_blabla
DramaQueen
Posty: 2676
Rejestracja: czw mar 21, 2024 2:11 pm

Post autor: Platini_blabla »

Już pamiętam. Daniel Pelka.

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Morders ... Pe%C5%82ki

No i tu o kochanej mamusi https://www.theguardian.com/uk-news/201 ... ies-prison

Wiem że ja przeczołgali w więzieniu.
Szanowny konkubent to samo. Już nie chodzi po tym świecie.

https://www.bbc.com/news/uk-england-cov ... e-38264441
Platini_blabla
DramaQueen
Posty: 2676
Rejestracja: czw mar 21, 2024 2:11 pm

Post autor: Platini_blabla »

Z polskich starszych to Bogdan Arnold… seryjny morderca który trzymał zwłoki ofiar u siebie w domu. Rozkawalkowywal, chyba próbował gotować, spuszczać w toalecie. Zwany władcą much bo jego okno wiecznie bylo oblepione muchami spowodowanymi obecnością zwłok
Monixflor
RoyalBaby
Posty: 24
Rejestracja: śr lut 14, 2024 5:13 pm

Post autor: Monixflor »

Ancymonek pisze: pt sie 23, 2024 7:31 pm Daniel Litwiniuk i Szymonek z Będzina. Dwie przerażająco smutne w swojej brutalności historie.
Niedawno jeszcze poznałam historię chłopca: Oskar Małgorzaciak, jest strona z dokładnym opisem mega drastycznym znęcania się nad dzieckiem. Powiem szczerze że chyba przez tydzień ta historia siedziała mi na żołądku i w głowie. Zmarł w 2006 r
Lo1337a
GreckieWakacje
Posty: 284
Rejestracja: ndz cze 02, 2024 3:09 pm

Post autor: Lo1337a »

No i nalezy tez wspomniec o Kamilku z Czestochowy. Czekam na wyrok i na sprawiedliwosc wymierzona ojczymowi w wiezieniu.
Platini_blabla
DramaQueen
Posty: 2676
Rejestracja: czw mar 21, 2024 2:11 pm

Post autor: Platini_blabla »

Monixflor pisze: pt sie 23, 2024 8:17 pm Niedawno jeszcze poznałam historię chłopca: Oskar Małgorzaciak, jest strona z dokładnym opisem mega drastycznym znęcania się nad dzieckiem. Powiem szczerze że chyba przez tydzień ta historia siedziała mi na żołądku i w głowie. Zmarł w 2006 r
Zdjęcia pośmiertne są ogólnodostępne….. szanowna pani mamusia ha tfu za mniej więcej 7 lat wyjdzie z więzienia.
Monixflor
RoyalBaby
Posty: 24
Rejestracja: śr lut 14, 2024 5:13 pm

Post autor: Monixflor »

Platini_blabla pisze: pt sie 23, 2024 8:54 pm Zdjęcia pośmiertne są ogólnodostępne….. szanowna pani mamusia ha tfu za mniej więcej 7 lat wyjdzie z więzienia.
Tak widziałam je ale już nawet nie chciałam wspominać. Ile to dziecko cierpiało przez 2 lata to się nie mieści w głowie.
Platini_blabla
DramaQueen
Posty: 2676
Rejestracja: czw mar 21, 2024 2:11 pm

Post autor: Platini_blabla »

Monixflor pisze: pt sie 23, 2024 9:14 pm Tak widziałam je ale już nawet nie chciałam wspominać. Ile to dziecko cierpiało przez 2 lata to się nie mieści w głowie.
Można jedynie liczyć na to że pobyt w więzieniu mieli równie przyjemny……
pluszowydinozaurek
RóżowePolo
Posty: 13
Rejestracja: pt kwie 15, 2022 11:26 am

Post autor: pluszowydinozaurek »

Peter Scully i jego obrzydliwe poczynania. Nawet nie chcę pisać szczegółów i żałuję że kiedykolwiek się o tej sprawie dowiedziałam.
kabanos
Siatkarka
Posty: 2
Rejestracja: czw sie 19, 2021 5:40 pm

Post autor: kabanos »

Fritz Honka, zabijał prostytutki w Hamburgu a ciała trzymał w domu. Na podstawie tych wydarzeń powstał film "Złota rękawiczka", bardzo mocny, długo siedział mi w głowie. Polecam obejrzeć, ale w bardzo "brudny" sposób ukazuje tę historię.
Platini_blabla
DramaQueen
Posty: 2676
Rejestracja: czw mar 21, 2024 2:11 pm

Post autor: Platini_blabla »

kabanos pisze: pt sie 23, 2024 10:13 pm Fritz Honka, zabijał prostytutki w Hamburgu a ciała trzymał w domu. Na podstawie tych wydarzeń powstał film "Złota rękawiczka", bardzo mocny, długo siedział mi w głowie. Polecam obejrzeć, ale w bardzo "brudny" sposób ukazuje tę historię.
Zabierałam się do tego filmu bo miałam fragmenty na tiktoku ale zdaje się być serio srogi
kabanos
Siatkarka
Posty: 2
Rejestracja: czw sie 19, 2021 5:40 pm

Post autor: kabanos »

Platini_blabla pisze: pt sie 23, 2024 10:39 pm Zabierałam się do tego filmu bo miałam fragmenty na tiktoku ale zdaje się być serio srogi
I taki jest, ale odkąd go obejrzałam polecam wszystkim, którzy interesują się takimi sprawami. Naprawdę żaden film o mordercach ani nawet serial o Dahmerze nie zrobił na mnie takiego wrażenia i nie wywołał takich emocji
Pipsztok
Gacie z oceanu
Posty: 41
Rejestracja: śr cze 26, 2024 10:21 pm

Post autor: Pipsztok »

Dla mnie taką makabrą była sprawa rodziny Watts.

Jest nawet film na netflixie, obejrzałam i długo nie mogłam się otrząsnąć.
Platini_blabla
DramaQueen
Posty: 2676
Rejestracja: czw mar 21, 2024 2:11 pm

Post autor: Platini_blabla »

Pipsztok pisze: pt sie 23, 2024 11:19 pm Dla mnie taką makabrą była sprawa rodziny Watts.

Jest nawet film na netflixie, obejrzałam i długo nie mogłam się otrząsnąć.
Dla mnie ta sprawa nie wpada do worka z drastycznymi i brutalnymi. Zabrzmię źle ale niestety to było bardziej humanitarne zabójstwo bez pastwienia się nad zwłokami. Dla mnie brutalne sprawy to te z nekrofilią, bezczeszczeniem zwłok, doprowadzenie do śmierci torturami bądź głodem czy znecaniem sie. Sprawa straszna i też czytałam o niej dużo i oglądałam, ale to jest bardziej przykre niż drastyczne.
Lo1337a
GreckieWakacje
Posty: 284
Rejestracja: ndz cze 02, 2024 3:09 pm

Post autor: Lo1337a »

Platini_blabla pisze: pt sie 23, 2024 11:42 pm Dla mnie ta sprawa nie wpada do worka z drastycznymi i brutalnymi. Zabrzmię źle ale niestety to było bardziej humanitarne zabójstwo bez pastwienia się nad zwłokami. Dla mnie brutalne sprawy to te z nekrofilią, bezczeszczeniem zwłok, doprowadzenie do śmierci torturami bądź głodem czy znecaniem sie. Sprawa straszna i też czytałam o niej dużo i oglądałam, ale to jest bardziej przykre niż drastyczne.
W tej sprawie obrzydliwe bylo jej poklosie: te kobiety, ktore uganialy sie za Wattsem, victim blaming, brak jakiejkolwiek skruchy ze strony kolesia. Ale zgadzam sie, ze jakkolwiek zbrodnia byla straszna, to nie ze wzgledu na brutalnosc, ktora omawiamy w tym watku.