Książki kryminalne na faktach

Moderator: verysweetcherry

Platini_blabla
DramaQueen
Posty: 2670
Rejestracja: czw mar 21, 2024 2:11 pm

Re: Książki kryminalne na faktach

Post autor: Platini_blabla »

Na jesień wyjdzie dobra książka o Kajetanie Poznańskim
Dora_Diamant
SushiRoll
Posty: 227
Rejestracja: wt cze 04, 2024 9:32 am

Post autor: Dora_Diamant »

Platini_blabla pisze: wt sie 20, 2024 11:19 am Na jesień wyjdzie dobra książka o Kajetanie Poznańskim
O, fabularna?
Telewizja jest gumą do żucia dla oczu.
Platini_blabla
DramaQueen
Posty: 2670
Rejestracja: czw mar 21, 2024 2:11 pm

Post autor: Platini_blabla »

Dora_Diamant pisze: wt sie 20, 2024 5:37 pm O, fabularna?
Reportaż
Dora_Diamant
SushiRoll
Posty: 227
Rejestracja: wt cze 04, 2024 9:32 am

Post autor: Dora_Diamant »

Platini_blabla pisze: wt sie 20, 2024 10:05 pm Reportaż
O, to czekam niecierpliwie, bo w tej sprawie jest masa niedomówień.
Telewizja jest gumą do żucia dla oczu.
DBunia.
Siatkarka
Posty: 1
Rejestracja: wt sty 09, 2024 11:17 am

Post autor: DBunia. »

Małe zbrodnie - W małej miejscowości na Mazowszu policja znajduje szczątki noworodka. Wkrótce okazuje się, że poukrywanych dziecięcych szkieletów jest więcej, a Lidia Gładoch, domniemana matka dzieci, zapadła się pod ziemię. Śledztwo prowadzi doświadczony prokurator z Węgrowa Sławomir Rybus. Sprawą błyskawicznie interesują się dziennikarze. O makabrycznym znalezisku we Wrotnowie mówi już cała Polska, ale lokalna społeczność, a także rodzina Lidii, nabiera wody w usta. Czy prokuratorowi uda się przełamać zmowę milczenia?
A może prawda nie jest wcale taka oczywista…
"Małe zbrodnie" to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami powieść, która jest jak życie – nigdy nie czarno-białe.
Kachacha
Gacie z oceanu
Posty: 49
Rejestracja: śr mar 13, 2024 10:15 pm

Post autor: Kachacha »

Platini_blabla pisze: pn sie 19, 2024 5:34 pm Ogółem to po prostu kiepsko napisana książka. Imiona postaci są zmienione, rozdziały są czasowo naprzemienne. Pierwszy zaczyna sie od dnia zabójstwa, drugi od momentu poznania Zuzy z Kamilem, trzeci to początek śledztwa i poszukiwania, czwarty zawiązywanie się ich relacji. Raz to czytasz z perspektywy przed zdarzeniem a raz po. Mnie to trochę męczyło. Inna sprawa że tak - dużo zbędnych opisów, dużo zbędnych szczegółów.
Dzięki za opinię. Bardzo chciałam przeczytać te książkę, bo mimo, że ta sprawa jest dla mnie okropna, to śledziłam ją i dużo o niej czytałam. Nie rozumiem natomiast zmiany imion bohaterów, skoro wszyscy wiedzą o kogo chodzi, a nazwa miasteczka, w którym się to działo, jest tytułem książki XD
Platini_blabla
DramaQueen
Posty: 2670
Rejestracja: czw mar 21, 2024 2:11 pm

Post autor: Platini_blabla »

Kachacha pisze: pt sie 23, 2024 6:30 pm Dzięki za opinię. Bardzo chciałam przeczytać te książkę, bo mimo, że ta sprawa jest dla mnie okropna, to śledziłam ją i dużo o niej czytałam. Nie rozumiem natomiast zmiany imion bohaterów, skoro wszyscy wiedzą o kogo chodzi, a nazwa miasteczka, w którym się to działo, jest tytułem książki XD
Jakbyś miała dostęp za darmo przez jakieś Legimi czy storytel to można sobie posłuchać czy przeczytać ale na peeeeeewno nie jest warta wydawania pieniędzy XD
Dora_Diamant
SushiRoll
Posty: 227
Rejestracja: wt cze 04, 2024 9:32 am

Post autor: Dora_Diamant »

Platini_blabla pisze: pt sie 23, 2024 6:33 pm Jakbyś miała dostęp za darmo przez jakieś Legimi czy storytel to można sobie posłuchać czy przeczytać ale na peeeeeewno nie jest warta wydawania pieniędzy XD
Ja jeszcze dodam, że bardziej polecam papierowe wydanie albo elektroniczne, bo audiobook dość kiepsko zrealizowano. Lektorka doprowadzała mnie do szewskiej pasji, czytała książkę tak, jakby to była bajka dla dzieci, dziwnie przeciągała wyrazy i modulowała głosem.
Telewizja jest gumą do żucia dla oczu.
Platini_blabla
DramaQueen
Posty: 2670
Rejestracja: czw mar 21, 2024 2:11 pm

Post autor: Platini_blabla »

Widzę że dużo nowości na Legimi jest - rocznikowy dusiciel Tadeusz Kwasniak (literatura faktu), nie znałam tej sprawy.

A jeśli chodzi o książki hmm fabularyzowane na faktach o zbrodniach to całkiem ok jest „dobra rodzina” Katarzyny Troszczynskiej. Też jest na Legimi.

Na podstawie tej historii https://www.ofeminin.pl/czas-wolny/bern ... ia/qvbyz2x

17 letnia Bernadetta zamordowała swoją 21 letnia siostrę. Dramat rodziny i tło wydarzeń są dość dobrze opisane
Zula
Channelka
Posty: 35
Rejestracja: pt gru 29, 2023 7:47 pm

Post autor: Zula »

John Glatt ma książki dokładnie opisujące amerykańskie zbrodnie - jest coś o rodzinie Turpin, ostatnio wyszła książka jego autorstwa o dziewczynie która zabiła syna. Z polskich polecam książkę o pierwszej kobiecie skazanej w Polsce na dożywocie, jest też reportaż o zabójczyni “dilerów Ery”. Justyna Kopinska i Iza Michalewicz mają też świetne reportaże. Z Legimi:
“Na oczach wszystkich” - na podstawie historii kobiety którą więził mąż
“Głosy. Co wydarzyło się na wyspie Jersey” - o morderstwie całej rodziny
“Był sobie chłopczyk” - o Szymonku z Będzina
slawek93
RoyalBaby
Posty: 23
Rejestracja: wt lip 16, 2024 7:18 pm

Post autor: slawek93 »

Co sądzicie o książce "Florystka" Katarzyny Bonda? Porusza ona sprawę morderstw z Tarnowa.
Dora_Diamant
SushiRoll
Posty: 227
Rejestracja: wt cze 04, 2024 9:32 am

Post autor: Dora_Diamant »

slawek93 pisze: sob sie 31, 2024 11:36 am Co sądzicie o książce "Florystka" Katarzyny Bonda? Porusza ona sprawę morderstw z Tarnowa.
Czy można tę książkę przeczytać bez znajomości poprzednich tomów? Bo ciekawi mnie historia samej zbrodni.
Telewizja jest gumą do żucia dla oczu.
slawek93
RoyalBaby
Posty: 23
Rejestracja: wt lip 16, 2024 7:18 pm

Post autor: slawek93 »

"Florystka" jest trzecią częścią więc lepiej przeczytać poprzednie. Jestem w połowie książki i już na samym początku jest nawiązanie do pierwszej części. Ja zacząłem tą serię wyjątkowo od "Florystki" gdyż wściekle interesowała Mnie sprawa kobiety z Tarnowa.
Platini_blabla
DramaQueen
Posty: 2670
Rejestracja: czw mar 21, 2024 2:11 pm

Post autor: Platini_blabla »

slawek93 pisze: ndz wrz 01, 2024 8:17 am "Florystka" jest trzecią częścią więc lepiej przeczytać poprzednie. Jestem w połowie książki i już na samym początku jest nawiązanie do pierwszej części. Ja zacząłem tą serię wyjątkowo od "Florystki" gdyż wściekle interesowała Mnie sprawa kobiety z Tarnowa.
O czym są te trzy części? O dusiciele z Tarnowa? Aż tyle książek o jednej kobiecie?
slawek93
RoyalBaby
Posty: 23
Rejestracja: wt lip 16, 2024 7:18 pm

Post autor: slawek93 »

Nie czytałaś ze zrozumieniem tego co napisałem. Tylko książka "Florystka" porusza temat dusicielki z Tarnowa.
Platini_blabla
DramaQueen
Posty: 2670
Rejestracja: czw mar 21, 2024 2:11 pm

Post autor: Platini_blabla »

slawek93 pisze: ndz wrz 01, 2024 1:09 pm Nie czytałaś ze zrozumieniem tego co napisałem. Tylko książka "Florystka" porusza temat dusicielki z Tarnowa.
XD to może ty nie wyrażasz się jasno XD.

Plus zadałam otwarte pytanie a ty wyskakujesz z nieczytaniem ze zrozumieniem
slawek93
RoyalBaby
Posty: 23
Rejestracja: wt lip 16, 2024 7:18 pm

Post autor: slawek93 »

Sorki jeżeli pisałem niezrozumiale 😏
Chciałbym zapytać o opinię na temat książki "Mocna więź" o Annie Garskiej. Czy warto kupić?
Platini_blabla
DramaQueen
Posty: 2670
Rejestracja: czw mar 21, 2024 2:11 pm

Post autor: Platini_blabla »

slawek93 pisze: ndz wrz 01, 2024 2:51 pm Sorki jeżeli pisałem niezrozumiale 😏
Chciałbym zapytać o opinię na temat książki "Mocna więź" o Annie Garskiej. Czy warto kupić?
Podbijam też jestem ciekawa, bo po lekturze Rakowisk i Żonach Mundurowych mam wątpliwość czy sięgać po coś więcej 🤣 także jak ktoś czytał niech da znać, na Legimi jeszcze tego nie ma jak coś
slawek93
RoyalBaby
Posty: 23
Rejestracja: wt lip 16, 2024 7:18 pm

Post autor: slawek93 »

Ją przyznaję się że interesuje Mnie sprawa Anny Garskiej od momentu gdy została nagłośniona w programie "Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie" dlatego pytam czy warto kupić a uwielbiam czytać kryminały oparte na faktach. Z wymienionych przez Ciebie książek, "Rakowiska" mają dobrą recenzję. Jak oceniasz książkę?
Platini_blabla
DramaQueen
Posty: 2670
Rejestracja: czw mar 21, 2024 2:11 pm

Post autor: Platini_blabla »

slawek93 pisze: ndz wrz 01, 2024 6:16 pm Ją przyznaję się że interesuje Mnie sprawa Anny Garskiej od momentu gdy została nagłośniona w programie "Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie" dlatego pytam czy warto kupić a uwielbiam czytać kryminały oparte na faktach. Z wymienionych przez Ciebie książek, "Rakowiska" mają dobrą recenzję. Jak oceniasz książkę?
Pisałam na poprzedniej stronie chyba, uważam że… słabe, nieobiektywne, za bardzo fabularyzowane, konstrukcja męcząca (przeskoki z przeszłości w przyszłość co rozdział), ma się wrażenie że główna bohaterka to zabójczyni, a reszta osób to jakieś postacie poboczne. O ofiarach i ich historii to chyba najmniej jest w tej książce. Opowiastka w stylu „patointeligencja ma gorsze chwile ale w gruncie rzeczy nie są tacy najgorsi” 😂😂😂
slawek93
RoyalBaby
Posty: 23
Rejestracja: wt lip 16, 2024 7:18 pm

Post autor: slawek93 »

Dziękuję bardzo 😏 to rozwiało moje wątpliwości w kwestii zakupu.