Imię dla dziecka

Poznajmy się!

Moderator: verysweetcherry

WesolaBabka
120mkw
Posty: 1622
Rejestracja: pn gru 04, 2023 9:34 pm

Re: Imię dla dziecka

Post autor: WesolaBabka »

Leikurts pisze: śr cze 12, 2024 4:53 am
karolinawaz pisze: pn mar 25, 2024 9:41 am
Poluska pisze: sob mar 16, 2024 9:22 pm

Córkę nazwałbym aurora, aurelia lub kalina, a syna Kryspin lub Jan
Jan spoko, ale ta reszta to tak dla żartu tutaj? Po co tak dzieci krzywdzić?:(

Czemu uwazasz, ze to krzywdzenie? Dla mnie np krzywda jest miec mega popularne, powszechne w swoich rocznikach imie, bo odbiera to w moim odczuciu na indywidualnosci, oryginalnosci. A imie Karolina ma polowa babek urodzonych 93-96
Ja mam imię jak większość dziewczyn w moim roczniku i nigdy w życiu nie czułam pozbawiona się indywidualności, wręcz przeciwnie XD moja córka też ma jedno z popularnych imion i myślę, patrząc na nią, że nie będzie pozbawiona ona swojej indywidualności. Można mieć super oryginalne imię a nie mieć w sobie za grosz polotu ani oryginalności i nie wyróżniać się niczym. Można być Kaśka czy Mają i być mega oryginalną osobą.
Shaza
Skarpeta Rakieta
Posty: 87
Rejestracja: śr lip 05, 2023 11:51 pm

Post autor: Shaza »

Mam Jeremiego i Liwię.

A podoba mi się jeszcze Eliot, Jagna, Inka, Lukrecja.
Mania_91
Siatkarka
Posty: 2
Rejestracja: ndz lut 18, 2024 9:04 pm

Post autor: Mania_91 »

Mam Norberta i Ksawiera (nie Ksawerego).
Gdy zaszłam w pierwszą ciążę, to przyszły mąż od razu powiedział, że jak chłopak, to Norbert. Imię ładne, dość rzadko spotykane więc dogadaliśmy się chociaż ja chciałam Kajtka (ma tak na drugie).
Z Ksawim długo, długo nie mogliśmy wybrać. W końcu przypadkiem siostra gdzieś wyłapała takie imię i zaskoczyło.
Z imion dla dziewczynki zawsze podobały mi się: Pola, Nina, Marcelina, Michalina, Agata.
WesolaBabka
120mkw
Posty: 1622
Rejestracja: pn gru 04, 2023 9:34 pm

Post autor: WesolaBabka »

Mania_91 pisze: czw lip 18, 2024 5:11 am Mam Norberta i Ksawiera (nie Ksawerego).
Gdy zaszłam w pierwszą ciążę, to przyszły mąż od razu powiedział, że jak chłopak, to Norbert. Imię ładne, dość rzadko spotykane więc dogadaliśmy się chociaż ja chciałam Kajtka (ma tak na drugie).
Z Ksawim długo, długo nie mogliśmy wybrać. W końcu przypadkiem siostra gdzieś wyłapała takie imię i zaskoczyło.
Z imion dla dziewczynki zawsze podobały mi się: Pola, Nina, Marcelina, Michalina, Agata.
Ja mam Pole i muszę przyznać, że to fajnie imię - dużo zdrobnień i krótkie, jak trzeba zatrzymać człowieka w akcji XD
Czy popularne - tak ale co z tego? Ja wierzę, że moje dziecko nie potrzebuje super oryginalnego imienia, aby czuć się dobrze ze sobą czy coś znaczyć. Dziwi mnie to podejście - nazwę córkę Balbina to będzie oryginalna.
OlgaM
MoetGlass
Posty: 272
Rejestracja: śr lip 17, 2024 2:28 pm

Post autor: OlgaM »

Dla mnie najpiękniejsze imiona to Nadia i Julian
misiapysia
ŚpioszkiKenzo
Posty: 3
Rejestracja: pt lip 19, 2024 10:06 pm

Post autor: misiapysia »

Mi najbardziej sie podoba dla dziewczynki Odetta a dla chłopczyka Ariel
g0si4vx
RoyalBaby
Posty: 15
Rejestracja: sob cze 29, 2024 6:55 pm

Post autor: g0si4vx »

Mi dla dziewczynek najbardziej podobają się Pola, Aniela, Dagmara i Letycja a dla chłopca Kornel, Nikodem i Mikołaj
ritor
LouiBag
Posty: 334
Rejestracja: ndz lip 07, 2024 8:37 am

Post autor: ritor »

Ja się tutaj poskarżę i ponarzekam. Wytłumaczcie mi, bezdzietnej lambadziarze, jaki jest sens nadawania dzieciom zagranicznych imion, mimo iż występują ich polskie odpowiedniki? Rozumiem gdy dziecko wychowuje się za granicą. Ale ilość Victorii, Maximilianów, Alexandrów, Borisów czy Christianów mających rodziców Polaków i nigdy nie będących za granicą mnie zatrważa. Zwłaszcza gdy mają słodko-pierdzące polskie nazwiska. Veronica Kiełbasa, Marie Ruch.ała czy Thomas Moczymorda. Dla rówieśników tych dzieci jest to zawsze powód do wyśmiewania się, więc jako rodzic od urodzenia utrudniasz życie Twojemu dziecku. Nice.
lainey
MiamiBicz
Posty: 391
Rejestracja: śr kwie 19, 2023 4:48 pm

Post autor: lainey »

ritor pisze: wt lip 30, 2024 9:21 am Ja się tutaj poskarżę i ponarzekam. Wytłumaczcie mi, bezdzietnej lambadziarze, jaki jest sens nadawania dzieciom zagranicznych imion, mimo iż występują ich polskie odpowiedniki? Rozumiem gdy dziecko wychowuje się za granicą. Ale ilość Victorii, Maximilianów, Alexandrów, Borisów czy Christianów mających rodziców Polaków i nigdy nie będących za granicą mnie zatrważa. Zwłaszcza gdy mają słodko-pierdzące polskie nazwiska. Veronica Kiełbasa, Marie Ruch.ała czy Thomas Moczymorda. Dla rówieśników tych dzieci jest to zawsze powód do wyśmiewania się, więc jako rodzic od urodzenia utrudniasz życie Twojemu dziecku. Nice.
Dla mnie to trochę urban legend, nigdy nie spotkałam żadnego dziecka które miałoby rodziców Polaków, wychowywałoby się w Polsce i miałoby tak na imię. Dodatkowo w USC urzędnik nie powinien wyrazić zgody na nadanie imienia które nie jest zgodne z polską pisownia więc jak dla mnie wymyślona g*burza o nic, marginalne przypadki
avinlou
Ciastko
Posty: 8
Rejestracja: czw lip 18, 2024 10:02 pm

Post autor: avinlou »

lainey pisze: wt lip 30, 2024 9:29 am Dla mnie to trochę urban legend, nigdy nie spotkałam żadnego dziecka które miałoby rodziców Polaków, wychowywałoby się w Polsce i miałoby tak na imię. Dodatkowo w USC urzędnik nie powinien wyrazić zgody na nadanie imienia które nie jest zgodne z polską pisownia więc jak dla mnie wymyślona g*burza o nic, marginalne przypadki
To nie urban legend, takie sytuacje mają miejsce, potwierdzam. W podstawówce miałam w klasie dwóch Christianów i Kevina, a w gimnazjum Olivię i wszyscy byli rodowitymi Polakami. Zagraniczna pisownia imion była dla nich sporym utrudnieniem w szkole, bo ciężko było wyjaśnić nauczycielom, że np. Christian i Krystian to dwa różne imiona. Ale inne dzieci nie wyśmiewały ich z tego powodu.
Widocznie USC w moim mieście był wyjątkowo liberalny w okolicach 1997 roku.
ritor
LouiBag
Posty: 334
Rejestracja: ndz lip 07, 2024 8:37 am

Post autor: ritor »

avinlou pisze: sob sie 03, 2024 10:06 pm To nie urban legend, takie sytuacje mają miejsce, potwierdzam. W podstawówce miałam w klasie dwóch Christianów i Kevina, a w gimnazjum Olivię i wszyscy byli rodowitymi Polakami. Zagraniczna pisownia imion była dla nich sporym utrudnieniem w szkole, bo ciężko było wyjaśnić nauczycielom, że np. Christian i Krystian to dwa różne imiona. Ale inne dzieci nie wyśmiewały ich z tego powodu.
Widocznie USC w moim mieście był wyjątkowo liberalny w okolicach 1997 roku.
Nazywam się Wiktoria i jestem rocznik 1999. Gdy moi rodzice szli zgłosić mnie do USC to pani zapytała czy chca mnie nazwać Wiktoria czy Victoria. A nie jestem z Warszawy ani innego Poznania, tylko z 90 tysięcznego miasta. Ale może przedmówczyni pochodzi z bardzo konserwatywnego miasta w tej materii 🤷🏼‍♀️ Ale nazywanie mojego komentarza ,,urban legend" to lekka odklejka.
olkafasolka
Siatkarka
Posty: 2
Rejestracja: pt sie 20, 2021 12:26 pm

Post autor: olkafasolka »

Z męskich najbardziej podoba mi się imię Dezydery.

Natomiast z damskich Oliwia, Ofelia i Helena
RudaGrazynka97
ŚpioszkiKenzo
Posty: 3
Rejestracja: pn lut 26, 2024 11:14 am

Post autor: RudaGrazynka97 »

Pierwsze miesiące ciąży byłam pewna, że będziemy mieć synka - Wincentego. A urodziła się dziewczynka - Liliana. Od kilku lat bardzo mi się podobało to imię, kojarzy mi się z ulubionymi kwiatami, no i nie znałam żadnej osobiście, a doskonale wiadomo, że dopóki nie musisz wybrać imienia swojemu dziecku to nie masz świadomości ilu ludzi nienawidzisz 😅
daraba
Ciastko
Posty: 6
Rejestracja: śr sie 14, 2024 11:00 pm

Post autor: daraba »

legalnablondynka pisze: czw mar 28, 2024 12:30 pm Ja marzę o dwóch córkach- podobają mi się imiona Aurelia i Rozalia:) Dla synka podoba mi się imię Miłosz
Moja córa to Rozalcia :) Ale zastanawialiśmy się też nad Aurelią i Anielą :)
flyingburrito
ŚpioszkiKenzo
Posty: 4
Rejestracja: wt lip 30, 2024 10:56 pm

Post autor: flyingburrito »

Mi z imion dla dziewczynek najbardziej podobają się Kamila, Nina i Laura. Z kolei dla chłopców Bruno i Eryk.
lalisa
TrampekLV
Posty: 641
Rejestracja: śr lip 07, 2021 9:59 pm

Post autor: lalisa »

WesolaBabka pisze: czw lip 11, 2024 9:38 pm Ja mam imię jak większość dziewczyn w moim roczniku i nigdy w życiu nie czułam pozbawiona się indywidualności, wręcz przeciwnie XD moja córka też ma jedno z popularnych imion i myślę, patrząc na nią, że nie będzie pozbawiona ona swojej indywidualności. Można mieć super oryginalne imię a nie mieć w sobie za grosz polotu ani oryginalności i nie wyróżniać się niczym. Można być Kaśka czy Mają i być mega oryginalną osobą.
Zawsze mnie rozwala ten argument o oryginalności. Czy naprawdę ludzi wokół was kształtuje to, czy maja na imię Angela czy po prostu pospolita Anna? Czy to sprawia że któraś z osób jest ciekawsza, bo ma ciekawiej na imię? Zgadzam się z tym że imię może negatywnie wpłynąć na życie, może sprawić problem. Nie każde dziecko jest w stanie unieść oryginalne imię. A nigdy nie wiemy jakie dziecko nam się trafi. Ja chodziłam do liceum z dziewczyną, która miała na imię Jadwiga i była wyśmiewana z tego powodu, to imię to było dla niej horror. Za to w dorosłym życiu poznałam bardzo sympatyczną dziewczynę Jagodę, dopiero po jakimś czasie dowiedziałam się że tak naprawdę w dowodzie ma Jadwiga. To imię nigdy nie wpłynęło na nią negatywnie, nikt jej nie wyśmiewał. Każdy mówił do niej Jaga albo Jagoda. To samo jest z tymi różnymi oryginalnymi imionami z zachodu. Niedawno była taka moda na mówienie że imiona typu Nikola, Jessica to są imiona dla patologii i na pewno jakieś dziecko byłam wyśmiewana że ma takie imię.

Uważam że nie ma co dziecku utrudniać życia i dawać jakieś strasznie poplątane, niepasujące do nazwiska, ośmieszające imiona. Ale też nie dajmy się zwariować. Aurelia to imię jak imię, bez przesady. Jak ja chodziłam do szkoły to np. imię Klaudia było uznawane za dziwne, a dziś? Zwykłe imię. Jestem jedynie przeciwniczka dziwnych połączeń typu Elizabeth Nicoletta Nowak bo to pretensjonalnie brzmi albo imion ośmieszających/dziwnych typu Belzebub (tak są tacy co chcieliby takie imiona nadawać)