Nierozwiązane zaboojstwa

Moderator: verysweetcherry

Platini_blabla
DramaQueen
Posty: 2676
Rejestracja: czw mar 21, 2024 2:11 pm

Re: Nierozwiązane zaboojstwa

Post autor: Platini_blabla »

KrwawaMary pisze: czw lip 25, 2024 11:03 pm Szczerze mówiąc nie wiem czy można w to wierzyć, post był pisany mocno chaotycznie. Chciałam poszukać więcej na jej profilu na ten temat, ale musiałabym się cofnąć 5 lat wstecz, co zajęłoby mi chyba milion lat świetlnych, gdyż udostępnia na tablicy mnóstwo rzeczy.
Pewnie i tak już tego nie ma.

Jak patrzę na tego chłopaka jego rodzinę i na tyle na ile znam środowisko imigrantów w Holandii pracujących bez fachu i języka to jest to dla mnie bardzo prawdopodobne
KrwawaMary
ZdalnaFanka
Posty: 479
Rejestracja: czw kwie 04, 2024 2:50 pm

Post autor: KrwawaMary »

Platini_blabla pisze: czw lip 25, 2024 11:04 pm Pewnie i tak już tego nie ma.

Jak patrzę na tego chłopaka jego rodzinę i na tyle na ile znam środowisko imigrantów w Holandii pracujących bez fachu i języka to jest to dla mnie bardzo prawdopodobne
Skoro ten jeden zachował się do tej pory, to ewentualnych innych pewnie też nie skasowała.

W Holandii da się zarabiać nie znając języka i nie mając wyuczonego konkretnego zawodu. Może nie tyle ile osoby, które znają język i są fachowcami w danej dziedzinie, ale też nie są to raczej złe pieniądze. Znam kobietę, która postawiła dom pracując w Holandii przez agencję pracy, bez języka i zawodu.
Platini_blabla
DramaQueen
Posty: 2676
Rejestracja: czw mar 21, 2024 2:11 pm

Post autor: Platini_blabla »

KrwawaMary pisze: czw lip 25, 2024 11:11 pm Skoro ten jeden zachował się do tej pory, to ewentualnych innych pewnie też nie skasowała.

W Holandii da się zarabiać nie znając języka i nie mając wyuczonego konkretnego zawodu. Może nie tyle ile osoby, które znają język i są fachowcami w danej dziedzinie, ale też nie są to raczej złe pieniądze. Znam kobietę, która postawiła dom pracując w Holandii przez agencję pracy, bez języka i zawodu.
Jasne że się da ale jest ciężej, a jemu rzekomo nie wychodziło
KrwawaMary
ZdalnaFanka
Posty: 479
Rejestracja: czw kwie 04, 2024 2:50 pm

Post autor: KrwawaMary »

Ta ciotka silnie nawoływała jego siostrę, żeby powiedziała coś o czym miała wiedzieć, ale chyba na tym temat się urwał. Swoją drogą gdyby z jej strony to były pomówienia, to przecież rodzina pozwałaby ją do sądu i wpisy zniknęłyby 🤷‍♀️
Ancymonek
Tritonotti
Posty: 186
Rejestracja: wt cze 25, 2024 2:11 pm

Post autor: Ancymonek »

A czy Macie może jakieś godne polecenia podcasty /artykuły na temat morderstwa studentów w Górach Stołowych w latach 90?
blahblahblah
RoyalBaby
Posty: 21
Rejestracja: pn sty 08, 2024 11:06 am

Post autor: blahblahblah »

Ancymonek pisze: pt lip 26, 2024 9:46 am A czy Macie może jakieś godne polecenia podcasty /artykuły na temat morderstwa studentów w Górach Stołowych w latach 90?
Pan Tomasz Ławnicki i jego Morderstwo (NIE)doskonałe - był odcinek na ten temat
Ancymonek
Tritonotti
Posty: 186
Rejestracja: wt cze 25, 2024 2:11 pm

Post autor: Ancymonek »

blahblahblah pisze: pt lip 26, 2024 10:16 am Pan Tomasz Ławnicki i jego Morderstwo (NIE)doskonałe - był odcinek na ten temat
Dzięki wielkie! Ławnicki to moje niedawne odkrycie, a to jeden z tych odcinków których jeszcze nie przesłuchałam. W tym temacie przewinęło mi się wcześniej Kryminatorium. Justyna Mazur chyba nie ma nic na ten temat. Przypomniałam sobie o tej sprawie jak w tym roku wypłynęła plotka, że podobno przyznał się do tego jakiś facet zamieszany w inne zabójstwo. Ale policja to zdementowala
blahblahblah
RoyalBaby
Posty: 21
Rejestracja: pn sty 08, 2024 11:06 am

Post autor: blahblahblah »

Ancymonek pisze: pt lip 26, 2024 10:52 am Dzięki wielkie! Ławnicki to moje niedawne odkrycie, a to jeden z tych odcinków których jeszcze nie przesłuchałam. W tym temacie przewinęło mi się wcześniej Kryminatorium. Justyna Mazur chyba nie ma nic na ten temat. Przypomniałam sobie o tej sprawie jak w tym roku wypłynęła plotka, że podobno przyznał się do tego jakiś facet zamieszany w inne zabójstwo. Ale policja to zdementowala
Jaką masz hipotezę na ten temat?
Justyna chyba nie ma, wydaje mi się, że Olga Herring jeszcze nagrała odcinek o tej sprawie :)
strusiek
Mokra Włoszka
Posty: 51
Rejestracja: wt lip 23, 2024 9:27 am

Post autor: strusiek »

Sprawa Izy Maszczyk z 2001 chodzi mi po głowie. Odkąd o niej usłyszałam ciągle trzęsie mnie na myśl, że policja zrobiła duuużo za mały research wśród towarzystwa dziewczyny a pewnie tam był sprawca a na niekorzyść śledztwa działał fakt, że jej wioska była atrakcyjna turystycznie i było tam wielu przyjezdznych. Jeśli ktoś nie zna sprawy to ostrzegam, trochę spojlerów. Otóż uważam, że sprawca był dziewczynie znany bo:

1. Po pierwsze słowa które wypowiedziała dziewczyna zanim straciła przytomność "nie może powiedzieć kto to bo ją zabije" wskazują na to, że znała sprawcę! Może znała dobrze, może na zasadzie "syn Kowalskiej" ale biorąc pod uwagę jak brutalny był napad i ile było ciosów to raczej wskazuje na bardzo osobisty stosunek sprawcy do ofiary (tak mówili potem eksperci policyjni).

2. Kilka miesięcy przed atakiem dziewczyna spotykała się ze sporo starszym studentem i generalnie licealistka + student nic dziwnego gdyby nie fakt, że rodziców niepokoiło to że nigdy nie poznali w sumie nawet jakichś jego dokładnych danych więc tak na dobrą sprawę nie wiedzieli, z kim się córka tak na prawdę spotyka i dlaczego nagle przestała. Policja olała tę kwestię totalnie a może tam kryło się rozwiązanie.

W dodatku pies tropiący urwał trop w miejscu gdzie znaleziono ślady opon i policja tych śladów nawet nie zbadała, zrobili to rodzice na własną rękę. A już majác dane z jakiego modelu samochodu MOGĄ pochodzić + wiedza o towarzystwie dziewczyny mogłyby zawęzić krąg.
Platini_blabla
DramaQueen
Posty: 2676
Rejestracja: czw mar 21, 2024 2:11 pm

Post autor: Platini_blabla »

Dzisiaj słuchałam podcastu o Kubie rozpruwaczu z Warszawy, trzy nierozwiązane morderstwa

https://noizz.pl/big-stories/czy-w-wars ... ni/7gyje2y

Okropna sprawa… ale albo nie żyje albo siedzi już za coś innego bo od 2006 nic podobnego się nie zdarzyło
Lucy
Pierścionek_od_passera
Posty: 1338
Rejestracja: czw sty 07, 2021 12:47 am

Post autor: Lucy »

studentki z Holandii - 21-letnia Kris Kremers i 22-letnia Lisanne Froon które zaginęły w Panamie,te znalezione zdjęcia są przerażające...i kości które były wysmarowane jakimś płynem?
I Małgorzata Śnieguła bo nie wierzę w samobójstwo,ona została zamordowana.
SmokAnalog
BlondDoczep
Posty: 130
Rejestracja: czw lut 29, 2024 2:45 pm

Post autor: SmokAnalog »

A pamiętacie sprawę tej "czarnej wdowy", chyba z Sosnowca, jeśli dobrze pamiętam, chodzi o tę, która wystąpiła w superwizjerze i dowcipkowała, ze swojej grzybowej nie poleca - udowodniono jej coś?

No i sprawa oskorowania studentki Katarzyny Z - po lekturze książki kryptonim skóra uważam, że to morderstwo też należy do niewyjaśnionych i takie już pozostanie, bo prawdopodobny zabójca nie żyje, a w przypadku Roberta J. popełniono tyle błędów, że osobiście wierzę w jego niewinność tak jak 9:1.
Ostatnio zmieniony czw sie 01, 2024 2:15 pm przez SmokAnalog, łącznie zmieniany 1 raz.
Platini_blabla
DramaQueen
Posty: 2676
Rejestracja: czw mar 21, 2024 2:11 pm

Post autor: Platini_blabla »

pista pisze: czw sie 01, 2024 2:12 pm A pamiętacie sprawę tej "czarnej wdowy", chyba z Sosnowca, jeśli dobrze pamiętam, chodzi o tę, która wystąpiła w superwizjerze i dowcipkowała, ze swojej grzybowej nie poleca - udowodniono jej coś?
Florentyna N? https://uwaga.tvn.pl/reportaze/skromna- ... -ls6690387
SmokAnalog
BlondDoczep
Posty: 130
Rejestracja: czw lut 29, 2024 2:45 pm

Post autor: SmokAnalog »

Platini_blabla pisze: czw sie 01, 2024 2:14 pm Florentyna N? https://uwaga.tvn.pl/reportaze/skromna- ... -ls6690387
Nie nie, tamta była młodsza owdowiała więcej niż raz.
Lucy
Pierścionek_od_passera
Posty: 1338
Rejestracja: czw sty 07, 2021 12:47 am

Post autor: Lucy »

I ta dziewczyna która,, zaginęła " a facet którego poznała podawał się za wnuka Bareji 😱
Platini_blabla
DramaQueen
Posty: 2676
Rejestracja: czw mar 21, 2024 2:11 pm

Post autor: Platini_blabla »

Lucy pisze: czw sie 01, 2024 3:41 pm I ta dziewczyna która,, zaginęła " a facet którego poznała podawał się za wnuka Bareji 😱
O Boże ta sprawa to jest totalnie chora akcja, ja nie rozumiem jak ona mogła łykać te wszystkie kłamstwa… a jego zdjęcia dalej krążą po internecie bo udzielał się na jakichś forach internetowych
Lucy
Pierścionek_od_passera
Posty: 1338
Rejestracja: czw sty 07, 2021 12:47 am

Post autor: Lucy »

Platini_blabla pisze: czw sie 01, 2024 3:44 pm O Boże ta sprawa to jest totalnie chora akcja, ja nie rozumiem jak ona mogła łykać te wszystkie kłamstwa… a jego zdjęcia dalej krążą po internecie bo udzielał się na jakichś forach internetowych
Tak na forum dla wędkarzy, dziewczyna bardzo naiwna była:(
Platini_blabla
DramaQueen
Posty: 2676
Rejestracja: czw mar 21, 2024 2:11 pm

Post autor: Platini_blabla »

Lucy pisze: czw sie 01, 2024 3:48 pm Tak na forum dla wędkarzy, dziewczyna bardzo naiwna była:(
To szczerze mówiąc przechodzi moje pojęcie. Ja rozumiem być naiwnym ale to już po prostu jest coś czego ja nie pojmuję chociaż bym chciała
Ojojojka
Channelka
Posty: 39
Rejestracja: ndz lut 25, 2024 4:17 pm

Post autor: Ojojojka »

Platini_blabla pisze: czw sie 01, 2024 3:58 pm To szczerze mówiąc przechodzi moje pojęcie. Ja rozumiem być naiwnym ale to już po prostu jest coś czego ja nie pojmuję chociaż bym chciała
Tak to było nieprawdopodobnie naiwne. On jeszcze opowiadał, że jego rodzice mieszkają we Włoszech w jakiejś fikcyjnej, wymyślonej przez niego miejscowości. Internet już istniał, nawet z ciekawości gdzie mieszkają jej potencjalni teściowie mogła sprawdzić to miejsce.Może gdyby odkryła to kłamstwo i zweryfikowała resztę żyłaby do dzisiaj.
Lucy
Pierścionek_od_passera
Posty: 1338
Rejestracja: czw sty 07, 2021 12:47 am

Post autor: Lucy »

Ojojojka pisze: czw sie 01, 2024 4:45 pm Tak to było nieprawdopodobnie naiwne. On jeszcze opowiadał, że jego rodzice mieszkają we Włoszech w jakiejś fikcyjnej, wymyślonej przez niego miejscowości. Internet już istniał, nawet z ciekawości gdzie mieszkają jej potencjalni teściowie mogła sprawdzić to miejsce.Może gdyby odkryła to kłamstwo i zweryfikowała resztę żyłaby do dzisiaj.
Dokładnie,podał ,, miejscowość " a to była nazwa firmy wędkarskiej....ja bym na milion procent sprawdziła z ciekawości te miejscowość.
Lucy
Pierścionek_od_passera
Posty: 1338
Rejestracja: czw sty 07, 2021 12:47 am

Post autor: Lucy »

Dla ciekawych tutaj dobrze opisana ta historia
https://ingremio.org/wydania-in-gremio/ ... wieczorek/
Platini_blabla
DramaQueen
Posty: 2676
Rejestracja: czw mar 21, 2024 2:11 pm

Post autor: Platini_blabla »

To mi przypomniało o innej na maksa pokręconej sprawie. Tutaj macie artykuł

https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onec ... wy/zv6mspp

A tutaj dobry podcast

https://youtu.be/5A7vLM08lIQ?si=xOfgc2lrFFK7UO45

Więc w dużym skrócie… małżeństwo z córką, bardzo wielcy katolicy, nawiązują romans z… 16 letnim ministrantem. Który w końcu z nimi zamieszkuje. Jest kochankiem ich obojga i trwa to latami. Ostatecznie jak już jest dorosły, kobieta zachodzi z nim w ciążę i mają razem córkę. Potem on porwał tego męża i jego córkę, wywiózł ich i nigdy niew wrócili. Jego w teorii zamordował, córkę też, chociaż miała wielokrotnie szansę uciec czy dać komuś znać. ciał nigdy nie znaleziono. W końcu mógł być ze swoją ukochaną i ich córką. Kobieta zaczęła chodzić na kurs tańca, jej mąż i córka byli zaginieni i poszukiwani ale nikt się nimi nie przejął. Na kursie tańca poznała partnera tanecznego i… jej facet go znowu porwał. I chłop się rozpłynął w powietrzu. Teoretycznie został zamordowany. Ciała nigdy nie odnaleziono. A na sam koniec nasz wielokrotny morderca zwabił i wywiózł księdza (który chyba albo rzekomo go molestował jak był dzieckiem), i ksiądz też zniknął. Łącznie cztery ofiary, żadnego ciała. Facet dostał ostatecznie dożywocie ale… ale nikt nie wie gdzie są ciała a cała historia jest tak zakręcona i nieprawdopodobna że nie do uwierzenia. I do dziś twierdzi że jest niewinny. Niby został skazany ale mętne to wszystko, pokręcone.
Platini_blabla
DramaQueen
Posty: 2676
Rejestracja: czw mar 21, 2024 2:11 pm

Post autor: Platini_blabla »

Lucy
Pierścionek_od_passera
Posty: 1338
Rejestracja: czw sty 07, 2021 12:47 am

Post autor: Lucy »

Platini_blabla pisze: czw sie 01, 2024 5:24 pm To mi przypomniało o innej na maksa pokręconej sprawie. Tutaj macie artykuł

https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onec ... wy/zv6mspp

A tutaj dobry podcast

https://youtu.be/5A7vLM08lIQ?si=xOfgc2lrFFK7UO45

Więc w dużym skrócie… małżeństwo z córką, bardzo wielcy katolicy, nawiązują romans z… 16 letnim ministrantem. Który w końcu z nimi zamieszkuje. Jest kochankiem ich obojga i trwa to latami. Ostatecznie jak już jest dorosły, kobieta zachodzi z nim w ciążę i mają razem córkę. Potem on porwał tego męża i jego córkę, wywiózł ich i nigdy niew wrócili. Jego w teorii zamordował, córkę też, chociaż miała wielokrotnie szansę uciec czy dać komuś znać. ciał nigdy nie znaleziono. W końcu mógł być ze swoją ukochaną i ich córką. Kobieta zaczęła chodzić na kurs tańca, jej mąż i córka byli zaginieni i poszukiwani ale nikt się nimi nie przejął. Na kursie tańca poznała partnera tanecznego i… jej facet go znowu porwał. I chłop się rozpłynął w powietrzu. Teoretycznie został zamordowany. Ciała nigdy nie odnaleziono. A na sam koniec nasz wielokrotny morderca zwabił i wywiózł księdza (który chyba albo rzekomo go molestował jak był dzieckiem), i ksiądz też zniknął. Łącznie cztery ofiary, żadnego ciała. Facet dostał ostatecznie dożywocie ale… ale nikt nie wie gdzie są ciała a cała historia jest tak zakręcona i nieprawdopodobna że nie do uwierzenia. I do dziś twierdzi że jest niewinny. Niby został skazany ale mętne to wszystko, pokręcone.
Ale chora sprawa 😱😱
Platini_blabla
DramaQueen
Posty: 2676
Rejestracja: czw mar 21, 2024 2:11 pm

Post autor: Platini_blabla »

Lucy pisze: czw sie 01, 2024 5:37 pm Ale chora sprawa 😱😱
To jest chyba moje top pokręconych spraw. I wiem jak wygląda Mariusz sprawca, zaginiony ojciec i córka ale co ja bym dała żeby zobaczyć jak wygląda ta żona Małgorzata… tak rozchwytywana kobieta która dzieci zaniedbała dla kochanka