Wątek dla perfumomaniaczek

Promocje, błędy cenowe, zamienniki i porady beauty

Moderator: verysweetcherry

partofmymind
ŚpioszkiKenzo
Posty: 3
Rejestracja: pn maja 13, 2024 6:42 pm

Re: Wątek dla perfumomaniaczek

Post autor: partofmymind »

Komarzyca pisze: pt sty 19, 2024 10:29 am Znacie może zapach podobny do Marc Jacobs Decadence? Albo czy w perfumeriach go jeszcze gdzieś w zasobach spod lady można kupić ?
Na grupach perfumowych na facebooku można kupić z drugiej ręki. Sama mam zapasy i mogę się podzielić ;)
koreeya
Ciastko
Posty: 6
Rejestracja: pn mar 18, 2024 10:24 pm

Post autor: koreeya »

Może ktoś polecić gdzie można kupić Michael Kors - Sparkling Blush? Interesuje mnie pojemność 50 ml, na Allegro widziałam (u całkiem pro sprzedawcy) pojemność 100 ml, ale interesuje mnie właśnie ten mniejszy flakon… albo coś podobnego? 🥲
DzielnaCelina
SkrzydełkaZhooters
Posty: 201
Rejestracja: sob kwie 01, 2023 7:22 am

Post autor: DzielnaCelina »

Dziewczyny znacie dobre i pewne źródło gdzie można kupić przez internet perfumy V Canto?
Anettt
LouiBag
Posty: 333
Rejestracja: czw mar 21, 2024 6:11 am

Post autor: Anettt »

Dziewczyny, macie do polecenia perfumy, które będą lekkie, subtelne i nienachalne? Jestem masażystką i nie chcę mocnym zapachem przytłoczyć klientek :) Miałam Chloè Nomadę Naturelle i były super, ale chętnie przetestuję coś innego ❤️
sabinkalivia8821
Mokra Włoszka
Posty: 56
Rejestracja: sob sty 06, 2024 1:35 pm

Post autor: sabinkalivia8821 »

Anettt pisze: pn cze 10, 2024 5:14 pm Dziewczyny, macie do polecenia perfumy, które będą lekkie, subtelne i nienachalne? Jestem masażystką i nie chcę mocnym zapachem przytłoczyć klientek :) Miałam Chloè Nomadę Naturelle i były super, ale chętnie przetestuję coś innego ❤️
może my way armani ?
Anettt
LouiBag
Posty: 333
Rejestracja: czw mar 21, 2024 6:11 am

Post autor: Anettt »

sabinkalivia8821 pisze: pn cze 10, 2024 7:06 pm
Anettt pisze: pn cze 10, 2024 5:14 pm Dziewczyny, macie do polecenia perfumy, które będą lekkie, subtelne i nienachalne? Jestem masażystką i nie chcę mocnym zapachem przytłoczyć klientek :) Miałam Chloè Nomadę Naturelle i były super, ale chętnie przetestuję coś innego ❤️
może my way armani ?
Dzięki, sprawdzę :))
GossipGirly
SushiRoll
Posty: 244
Rejestracja: czw cze 27, 2024 3:37 pm

Post autor: GossipGirly »

Anettt pisze: pn cze 10, 2024 5:14 pm Dziewczyny, macie do polecenia perfumy, które będą lekkie, subtelne i nienachalne? Jestem masażystką i nie chcę mocnym zapachem przytłoczyć klientek :) Miałam Chloè Nomadę Naturelle i były super, ale chętnie przetestuję coś innego ❤️
Bel respiro z Chanel.
GossipGirly
SushiRoll
Posty: 244
Rejestracja: czw cze 27, 2024 3:37 pm

Post autor: GossipGirly »

Czy ktos jeszcze zauwazyl ze Sycamore z Chanel sie zepsulo?
Ancymonek
Tritonotti
Posty: 187
Rejestracja: wt cze 25, 2024 2:11 pm

Post autor: Ancymonek »

Dziewczyny, a czy któraś z Was kojarzy zapach Armani Mania i mogłaby polecić coś podobnego? Zapach wycofany, nie ma w perfumeriach, w necie znajduje mi tylko jakieś zamienniki lub zagraniczne aukcje z absurdalnymi cenami
AleksandraWu
LouiBag
Posty: 309
Rejestracja: sob paź 14, 2023 10:35 am

Post autor: AleksandraWu »

Czy jest tu ktoś kto lubuje się w zapachach vintage/retro? Sztuką jest jednak znaleźć coś co przenosi w czasie ale nie pachnie jak starsza pani. Może wasze mamy mają jakieś swoje ulubione zapachy, których używały w młodości? Zdecydowanie nie jestem jeszcze w grupie wiekowej, która wpada w zapachy dojrzałe jednak skradły moje serce. Widełki cenowe bez znaczenia, chociaż miło będzie jeśli zamkną się na 500 zł :)
Szukam zapachów niczym z lat 80. lub 90. - mocarnych, ciężkich, bogatych w obszerne nuty zapachowe, ze starej szkoły perfumeryjnej.
Może przychodzą wam na myśl jakieś zapachy, które kojarzą wam się z zadbaną, dojrzałą kobietą (ale nie z babuszką z kościoła :) )?
Zapachy które przetestowałam i pokochałam: Shalimar Guerlain, Boucheron by Boucheron, Opium YSL z lat 70., Poison Dior
Tylko nie Chanel 5 haha. Muchozol można kupić już za 7 zł a nie 500 :')
活到老 学到老
Katrin200
LemonkowaCola
Posty: 531
Rejestracja: pt maja 10, 2024 12:51 pm

Post autor: Katrin200 »

AleksandraWu pisze: czw lip 18, 2024 10:07 pm Czy jest tu ktoś kto lubuje się w zapachach vintage/retro? Sztuką jest jednak znaleźć coś co przenosi w czasie ale nie pachnie jak starsza pani. Może wasze mamy mają jakieś swoje ulubione zapachy, których używały w młodości? Zdecydowanie nie jestem jeszcze w grupie wiekowej, która wpada w zapachy dojrzałe jednak skradły moje serce. Widełki cenowe bez znaczenia, chociaż miło będzie jeśli zamkną się na 500 zł :)
Szukam zapachów niczym z lat 80. lub 90. - mocarnych, ciężkich, bogatych w obszerne nuty zapachowe, ze starej szkoły perfumeryjnej.
Może przychodzą wam na myśl jakieś zapachy, które kojarzą wam się z zadbaną, dojrzałą kobietą (ale nie z babuszką z kościoła :) )?
Zapachy które przetestowałam i pokochałam: Shalimar Guerlain, Boucheron by Boucheron, Opium YSL z lat 70., Poison Dior
Tylko nie Chanel 5 haha. Muchozol można kupić już za 7 zł a nie 500 :')
Jesli lubisz pudrowe, to sprawdz Lorenzo Villoresi Teint de Neige. Ja sie w nim zakochalam. To nie sa raczej perfumy na lato, ale na jesien i zime sa cudowne. Sa w Notino.
GossipGirly
SushiRoll
Posty: 244
Rejestracja: czw cze 27, 2024 3:37 pm

Post autor: GossipGirly »

AleksandraWu pisze: czw lip 18, 2024 10:07 pm Czy jest tu ktoś kto lubuje się w zapachach vintage/retro? Sztuką jest jednak znaleźć coś co przenosi w czasie ale nie pachnie jak starsza pani. Może wasze mamy mają jakieś swoje ulubione zapachy, których używały w młodości? Zdecydowanie nie jestem jeszcze w grupie wiekowej, która wpada w zapachy dojrzałe jednak skradły moje serce. Widełki cenowe bez znaczenia, chociaż miło będzie jeśli zamkną się na 500 zł :)
Szukam zapachów niczym z lat 80. lub 90. - mocarnych, ciężkich, bogatych w obszerne nuty zapachowe, ze starej szkoły perfumeryjnej.
Może przychodzą wam na myśl jakieś zapachy, które kojarzą wam się z zadbaną, dojrzałą kobietą (ale nie z babuszką z kościoła :) )?
Zapachy które przetestowałam i pokochałam: Shalimar Guerlain, Boucheron by Boucheron, Opium YSL z lat 70., Poison Dior
Tylko nie Chanel 5 haha. Muchozol można kupić już za 7 zł a nie 500 :')
Le Parfum de Therese od Fredric Malle. Wyjatkowe perfumy. Wyrafinowane, wielowarstowe, a zarazem swieze.
Poznanianka2023
Srebrna Kropeczka
Posty: 157
Rejestracja: sob lip 15, 2023 7:06 pm

Post autor: Poznanianka2023 »

Dziewczyny co sądzicie o Kayali?
Mam dwa i bardzo lubię - Pistachio Gelato i Pink Pepper, są dosyć trwałe.
Testowałam jeszcze sparkling lychee, ten jabłkowy i wiśniowy - wszystkie ładne, ale kiepsko z trwałością :/
Ritta12
KlasaBiznes
Posty: 561
Rejestracja: ndz lut 04, 2024 11:59 am

Post autor: Ritta12 »

AleksandraWu pisze: czw lip 18, 2024 10:07 pm Czy jest tu ktoś kto lubuje się w zapachach vintage/retro? Sztuką jest jednak znaleźć coś co przenosi w czasie ale nie pachnie jak starsza pani. Może wasze mamy mają jakieś swoje ulubione zapachy, których używały w młodości? Zdecydowanie nie jestem jeszcze w grupie wiekowej, która wpada w zapachy dojrzałe jednak skradły moje serce. Widełki cenowe bez znaczenia, chociaż miło będzie jeśli zamkną się na 500 zł :)
Szukam zapachów niczym z lat 80. lub 90. - mocarnych, ciężkich, bogatych w obszerne nuty zapachowe, ze starej szkoły perfumeryjnej.
Może przychodzą wam na myśl jakieś zapachy, które kojarzą wam się z zadbaną, dojrzałą kobietą (ale nie z babuszką z kościoła :) )?
Zapachy które przetestowałam i pokochałam: Shalimar Guerlain, Boucheron by Boucheron, Opium YSL z lat 70., Poison Dior
Tylko nie Chanel 5 haha. Muchozol można kupić już za 7 zł a nie 500 :')
Nooo,kocham 😍 od siebie dodam
- samsara guerlain, jeszcze, gdzieś na allegro można wyhaczyć te stara wersje w czerwonej butli. I są to testery- spoko, sama kupowałam. To TEN stary, dobry zapach.
- lou lou cacharel...killer z lat 90tych. Adict Diora i Alien Muglera pojawiły sie potem
- Eden cacharel. TEn szypr nigdy się nie znudzi
- soir de lune sisley, ukochane są wszystkie wyżej wymienione, ale sisley to moje DNA.
MiamiBicz
Ritta12
KlasaBiznes
Posty: 561
Rejestracja: ndz lut 04, 2024 11:59 am

Post autor: Ritta12 »

Ach! Jeszcze Jil Sander No.4
MiamiBicz
AleksandraWu
LouiBag
Posty: 309
Rejestracja: sob paź 14, 2023 10:35 am

Post autor: AleksandraWu »

Ritta12 pisze: ndz lip 28, 2024 10:58 pm Nooo,kocham 😍 od siebie dodam
- samsara guerlain, jeszcze, gdzieś na allegro można wyhaczyć te stara wersje w czerwonej butli. I są to testery- spoko, sama kupowałam. To TEN stary, dobry zapach.
- lou lou cacharel...killer z lat 90tych. Adict Diora i Alien Muglera pojawiły sie potem
- Eden cacharel. TEn szypr nigdy się nie znudzi
- soir de lune sisley, ukochane są wszystkie wyżej wymienione, ale sisley to moje DNA.
Soir de Lune... KOCHAM!!! Że też o nich nie wspomniałam haha Totalnie wyleciały mi z głowy :) Miałam je chyba w 2008 roku - do tej pory pamiętam ten cudowny zapach. Dziś trudno o tak dobre perfumy: kompozycja jest starannie dobrana, parametry bardzo dobre, elegancja, szyk... Niestety cena trochę wysoka. Mam nadzieję, że formulacja się nie zmieniła od tamtej pory bo będę zawiedziona :c
活到老 学到老
Ritta12
KlasaBiznes
Posty: 561
Rejestracja: ndz lut 04, 2024 11:59 am

Post autor: Ritta12 »

Są wciąż te same:) zapewniam! ...latem, na wyjazd biore że sobą tylko balsam do ciała z tej serii. Wystarczy. Przepięknie, delikatnie pachnie. Wciąż soir de lune. Pozdr
MiamiBicz
Plotkara
PsychoFanka
Posty: 5064
Rejestracja: śr sty 06, 2021 9:40 pm

Post autor: Plotkara »

Marianna77 pisze: ndz sie 04, 2024 11:59 am Jak sam ugniatał kwiaty tymi syrami z za małych klapek to ja pieprzę ten zapach.


Idę do Biedronki po różany.
Tak nieironicznie - jak masz blisko reserved, to polecam zajrzeć. Jest mnostwo spoko zapachów na promce. Kupiłam świetny dzienniak letnio-biurowy za 39,99 (100 ml). Perfumy z zary mi śmierdzą i dziwnie się ulatniają, tu reserved bije ich na głowę
Podobieństwo do prawdziwych osób i wydarzeń jest przypadkowe :twisted:
PumpkinPie
RóżowePolo
Posty: 12
Rejestracja: sob paź 09, 2021 7:47 pm

Post autor: PumpkinPie »

Pomóżcie! Ciągnie mnie do zapachów Jo Malone (choć słyszałam, że nie słyną z trwałości), macie/możecie opisać? Niestety mieszkam na totalnym zadupiu, i nawet w Olsztynie, naszym mieście wojewódzkim, w Douglasie pewnie będą testery max 2 zapachów… zastanawiam się, jakie próbki zamówić w Internecie. Które będą niesłodkie, ale i nie za ciężkie?
lavinia123
GreckieWakacje
Posty: 278
Rejestracja: sob mar 04, 2023 5:57 pm

Post autor: lavinia123 »

PumpkinPie pisze: ndz sie 04, 2024 9:03 pm Pomóżcie! Ciągnie mnie do zapachów Jo Malone (choć słyszałam, że nie słyną z trwałości), macie/możecie opisać? Niestety mieszkam na totalnym zadupiu, i nawet w Olsztynie, naszym mieście wojewódzkim, w Douglasie pewnie będą testery max 2 zapachów… zastanawiam się, jakie próbki zamówić w Internecie. Które będą niesłodkie, ale i nie za ciężkie?
Perfumy JM sa naprawde piekne, ale wszystkie w jasnych butelkach sa bardzo nie trwale i naprawde szkoda wydawac na nie tyle pieniedzy. Natomiast JM w ciemnych butelkach sa bardzo trwale, intensywne i bym raczej te polecala. Ja mam z jasnych Wood Sage & Sea Salt , jest piekny drzewno akwatyczny, ale ciagle musze dopsikiwac w ciagu dnia bo szybko sie ulatnia. Z ciemnych mam Myrrh & Tonka ( ciepla Tonka lekko ochlodzona mirra, bardzo orginalny i elegancki, jest tez bardzo trwaly) i Jasmine Sambac ( delikatny jasminowy , kwiatowy , ale nie za slodki).
Osobiście polecam ale Essential Parfums, bardzo trwale perfumy i stosunkowo tansze od JM. Odlewni mozna kupic w Sillage zamowic, pani Monika bardzo mila tez doradzi.
GossipGirly
SushiRoll
Posty: 244
Rejestracja: czw cze 27, 2024 3:37 pm

Post autor: GossipGirly »

AleksandraWu pisze: czw lip 18, 2024 10:07 pm Czy jest tu ktoś kto lubuje się w zapachach vintage/retro? Sztuką jest jednak znaleźć coś co przenosi w czasie ale nie pachnie jak starsza pani. Może wasze mamy mają jakieś swoje ulubione zapachy, których używały w młodości? Zdecydowanie nie jestem jeszcze w grupie wiekowej, która wpada w zapachy dojrzałe jednak skradły moje serce. Widełki cenowe bez znaczenia, chociaż miło będzie jeśli zamkną się na 500 zł :)
Szukam zapachów niczym z lat 80. lub 90. - mocarnych, ciężkich, bogatych w obszerne nuty zapachowe, ze starej szkoły perfumeryjnej.
Może przychodzą wam na myśl jakieś zapachy, które kojarzą wam się z zadbaną, dojrzałą kobietą (ale nie z babuszką z kościoła :) )?
Zapachy które przetestowałam i pokochałam: Shalimar Guerlain, Boucheron by Boucheron, Opium YSL z lat 70., Poison Dior
Tylko nie Chanel 5 haha. Muchozol można kupić już za 7 zł a nie 500 :')
Mitsuko Guerlain
Islaalzi
Ciastko
Posty: 7
Rejestracja: pn sie 05, 2024 10:38 pm

Post autor: Islaalzi »

Dziewczyny, czy któraś z Was używa Hermes Twilly i może coś więcej o nich powiedzieć? Testowałam je w Sephorze i dostałam próbkę, świetnie mi się je nosiło. Ale później przeczytałam w necie kilka opinii i filmików, o tym że niektórym osobom przypominają… kocie siki.
I teraz nie wiem co zrobić. Wracam do tego zapachu jak bumerang ale boję się kupić pełnowymiarowe opakowanie przez te negatywne recenzje.
Marta2137
Siatkarka
Posty: 2
Rejestracja: pn sty 08, 2024 11:27 pm

Post autor: Marta2137 »

Czy ktoś z was może polecić perfum o zapachu masła kakaowego? Totalnie z chłopakiem uwielbiamy ten zapach i chciałabym znaleźć coś takiego, słyszałam o El Musk, jakimś Arabie, ale może macie jeszcze jakieś inne propozycje w klimacie masła kakaowego?
nastiiiiiix
RóżowePolo
Posty: 13
Rejestracja: śr lut 14, 2024 1:40 am

Post autor: nastiiiiiix »

a macie moze do polecenia perfumy ktore beda pachnialy takim jesiennym lasem, piwnica i cmentarzem?:)
Soraya
BagietkaZszarlott
Posty: 166
Rejestracja: pt gru 10, 2021 10:40 pm

Post autor: Soraya »

Islaalzi pisze: pn sie 05, 2024 11:58 pm Dziewczyny, czy któraś z Was używa Hermes Twilly i może coś więcej o nich powiedzieć? Testowałam je w Sephorze i dostałam próbkę, świetnie mi się je nosiło. Ale później przeczytałam w necie kilka opinii i filmików, o tym że niektórym osobom przypominają… kocie siki.
I teraz nie wiem co zrobić. Wracam do tego zapachu jak bumerang ale boję się kupić pełnowymiarowe opakowanie przez te negatywne recenzje.
Ja akurat polecam te perfumy. Inaczej pachną w zimie a inaczej wiosna/lato. Piękny i odświeżający imbir.