SPF dla tłustej cery

Promocje, błędy cenowe, zamienniki i porady beauty

Moderator: verysweetcherry

MARTITAEN
RoyalBaby
Posty: 20
Rejestracja: wt mar 07, 2023 8:09 pm

Re: SPF dla tłustej cery

Post autor: MARTITAEN »

ja bardzo sobie chwalę ten:
https://cosibella.pl/pl/products/paulas ... 0sQAvD_BwE
pięknie matuje, ma tint i makijaż super mi się na nim trzyma. Używam cały rok.

Teraz testuję ten (wyższa ochrona) i też lubię:
https://www.superpharm.pl/eucerin-oil-c ... kkQAvD_BwE
neiclea
Koczkodan
Posty: 119
Rejestracja: śr lut 21, 2024 9:03 pm

Post autor: neiclea »

wesznaz pisze: ndz lip 14, 2024 10:55 pm Używa ktoś Nivea Luminous?
Ja używałam, polecam 🙂 wykończenie miał raczej satynowe, przyjemny zapach - nie taki mocno chemiczny jak niektóre a co najważniejsze naprawdę zadziałał na przebarwienia
Cocoblanco
Tritonotti
Posty: 189
Rejestracja: pn kwie 08, 2024 3:58 pm

Post autor: Cocoblanco »

Najlepszy spf który nie bieli ? Szukam i nie mogę trafić
Awatar użytkownika
StrawberryCake
GreckieWakacje
Posty: 296
Rejestracja: wt maja 28, 2024 5:56 pm

Post autor: StrawberryCake »

Cocoblanco pisze: ndz lip 21, 2024 8:07 pm Najlepszy spf który nie bieli ? Szukam i nie mogę trafić
Jak pisałam wyżej - szukaj wśród filtrów chemicznych
aligator123
Ciastko
Posty: 6
Rejestracja: pn mar 04, 2024 8:45 pm

Post autor: aligator123 »

Beauty of Joseon - Relief Sun Rice Probiotics - SPF50+/PA++++ - nie zapycha, nie zostawia białych śladów, łatwo się wchłania, nie szczypie w oczy. Mam cerę mieszaną ze skłonnością bardziej do tłustej
ONAonaaaa
Ciastko
Posty: 6
Rejestracja: wt lut 27, 2024 1:04 pm

Post autor: ONAonaaaa »

Cocoblanco pisze: ndz lip 21, 2024 8:07 pm Najlepszy spf który nie bieli ? Szukam i nie mogę trafić
Polecam Ci SPF marki Ultra Violette, sa dostepne w Sephorze. Mam problematyczna cere, ktora sie blyszczy, zapycha... te filtry sa niesamowite. Zero bialej poswiaty, dlugotrwala ochrona i wlasciwosci... ja uzywam nawilzajacego (z zolta nakretka) - jest fenomenalny! Nawilza, idealnie sie naklada i wchlania, nie roluje, nie blyszczy, laczy wlasciwosci kremu i spf. Na wakacje w tropikach kupilam sobie Ultra Violette matujacy (z fioletowa zakretka) i tez byl swietny - jest beztluszczowy, wiec troche ciezej sie go naklada, ale w wysokiej wilgotnosci w ogole nie powodowal swiecenia twarzy. To sa produkty dosc drogie (41 euro), ale warte kazdego grosika! Tych filtrow zywam codziennie, caly rok, rowniez w zimie i do pracy na wiele godzin, i w ogole mnie nie zapychaja.
Katrin200
ZdalnaFanka
Posty: 471
Rejestracja: pt maja 10, 2024 12:51 pm

Post autor: Katrin200 »

ONAonaaaa pisze: pn lip 22, 2024 8:21 pm Polecam Ci SPF marki Ultra Violette, sa dostepne w Sephorze. Mam problematyczna cere, ktora sie blyszczy, zapycha... te filtry sa niesamowite. Zero bialej poswiaty, dlugotrwala ochrona i wlasciwosci... ja uzywam nawilzajacego (z zolta nakretka) - jest fenomenalny! Nawilza, idealnie sie naklada i wchlania, nie roluje, nie blyszczy, laczy wlasciwosci kremu i spf. Na wakacje w tropikach kupilam sobie Ultra Violette matujacy (z fioletowa zakretka) i tez byl swietny - jest beztluszczowy, wiec troche ciezej sie go naklada, ale w wysokiej wilgotnosci w ogole nie powodowal swiecenia twarzy. To sa produkty dosc drogie (41 euro), ale warte kazdego grosika! Tych filtrow zywam codziennie, caly rok, rowniez w zimie i do pracy na wiele godzin, i w ogole mnie nie zapychaja.
On jest fajny. Super nawilza. Natomiast jak raz wyszlam w upalny dzien na zewnatrz, to caly mi splynal:(
Ja juz od 5 lat uzywam Heliocare gel spf 50. Pudruje to podkladem w pudrze Mac i jestem bardzo zadowolona.
ONAonaaaa
Ciastko
Posty: 6
Rejestracja: wt lut 27, 2024 1:04 pm

Post autor: ONAonaaaa »

Katrin200 pisze: pn lip 22, 2024 10:17 pm On jest fajny. Super nawilza. Natomiast jak raz wyszlam w upalny dzien na zewnatrz, to caly mi splynal:(
Ja juz od 5 lat uzywam Heliocare gel spf 50. Pudruje to podkladem w pudrze Mac i jestem bardzo zadowolona.
Ktory? Podejrzewam, ze nawilzajacy? Moze nie wspolgral z podkladem? Matujacy nie splynie nawet na najtlustszej cerze. Jak z podkladem wspolgraja spf, to nie wiem, bo nie uzywam kosmetykow kolorowych do cery. Wyjatek to serum ILIA z spf 40, ale wtedy zwyklego spf juz nie uzywam.
Katrin200
ZdalnaFanka
Posty: 471
Rejestracja: pt maja 10, 2024 12:51 pm

Post autor: Katrin200 »

ONAonaaaa pisze: wt lip 23, 2024 10:56 am Ktory? Podejrzewam, ze nawilzajacy? Moze nie wspolgral z podkladem? Matujacy nie splynie nawet na najtlustszej cerze. Jak z podkladem wspolgraja spf, to nie wiem, bo nie uzywam kosmetykow kolorowych do cery. Wyjatek to serum ILIA z spf 40, ale wtedy zwyklego spf juz nie uzywam.
Tak, splynal mi ten nawilzajacy. Uzywam tylko kryjacego pudru. Ale faktycznie, dam szanse temu matujacemu, bo ogolnie pod wzgledem ochrony te kosmetyki sa wspaniale.
Kamba
Mokra Włoszka
Posty: 68
Rejestracja: ndz lip 21, 2024 12:21 pm

Post autor: Kamba »

aligator123 pisze: ndz lip 21, 2024 11:37 pm Beauty of Joseon - Relief Sun Rice Probiotics - SPF50+/PA++++ - nie zapycha, nie zostawia białych śladów, łatwo się wchłania, nie szczypie w oczy. Mam cerę mieszaną ze skłonnością bardziej do tłustej
Również go używam i sprawdza się świetnie, nie zapycha, nie bieli, jest lekki. Dobrze współgra z podkładem.

Dziewczyny a jak u was z dokładaniem spfa w ciągu dnia?
katja20
Mokra Włoszka
Posty: 63
Rejestracja: pt mar 15, 2024 8:32 am

Post autor: katja20 »

nie dokładam w ciągu dnia.
wiem, że powinno się, ale mam tak tłusta skórę, że nie wyobrażam sobie tego.
kotkaruda
LouiBag
Posty: 317
Rejestracja: czw sty 11, 2024 12:04 pm

Post autor: kotkaruda »

katja20 pisze: pt lip 26, 2024 7:50 am nie dokładam w ciągu dnia.
wiem, że powinno się, ale mam tak tłusta skórę, że nie wyobrażam sobie tego.
Ja tak samo 👍
Akurat mam szczęście, że pracuję z domu, więc większość dnia siedzę w domu przy zasłoniętych oknach. Jak jest wyjątkowo mocne słońce, a nałożyłam SPF rano i muszę wyjść po południu to zmywam tę warstwę z rana i nakładam nową.
Niestety zazwyczaj jak muszę wyjść z domu i tym samym spędzać więcej czasu na dworze to też robię makijaż, i wtedy już kompletnie nie mam opcji dokładać. Parę razy sprawdziłam, jakby wyglądał SPF nałożony na makijaż - nie no, to nie ma prawa wyglądać dobrze, jak nałoży się krem na przypudrowaną twarz to siłą rzeczy się to wszystko zważy i będzie wyglądało koszmarnie. Nie wyobrażam sobie też szukać łazienki i zmywać wszystko, nakładać SPF od nowa, czekać te 10-15 minut aż się wchłonie a potem poświęcać 30-40 minut na zrobienie nowego makijażu. Myślę, że i tak lepsze jest to powiedzmy 30% ochrony, która zostaje po kilku godzinach od nałożenia SPF-a niż kompletny brak żadnej ochrony.
aroniaporzeczka
RóżowePolo
Posty: 14
Rejestracja: pn lip 19, 2021 4:42 pm

Post autor: aroniaporzeczka »

Lubię Clarenę Lotus Yoghurt SPF 30. Jest to 30, nie 50, ale poza tym, że jest lekki, nie podrażnia moich oczu, jeden z niewielu kremów SPF, o którym mogę to powiedzieć.
zapiekanka1970
Ciastko
Posty: 7
Rejestracja: śr maja 15, 2024 10:43 am

Post autor: zapiekanka1970 »

polecam koreańskie np ze skin1004
majanalek234
Ciastko
Posty: 6
Rejestracja: wt sie 13, 2024 3:33 pm

Post autor: majanalek234 »

Polecacie jakieś tanie filtry mineralne?
jemmarchewkie
RiczAsFak
Posty: 824
Rejestracja: czw kwie 06, 2023 2:14 pm

Post autor: jemmarchewkie »

Kamba pisze: czw lip 25, 2024 5:22 pm Również go używam i sprawdza się świetnie, nie zapycha, nie bieli, jest lekki. Dobrze współgra z podkładem.

Dziewczyny a jak u was z dokładaniem spfa w ciągu dnia?
ja dokladam, zarówno jak jestem bez makijazu jak i z. Ten sztyft z beauty of joseon to game changer. Maluje się podkladem mineralnym takze dokladanie jest przyjemniejsze tym stzyftem, nic mi sie nie waży ani nie sciera.