Tajemnicze zaginięcia

Moderator: verysweetcherry

ichcorka
Ciastko
Posty: 9
Rejestracja: pt maja 31, 2024 2:59 pm

Re: Tajemnicze zaginięcia

Post autor: ichcorka »

madokamadi pisze: wt lip 23, 2024 3:57 pm Nie wiem, nie śledzę go poza youtubem. Mam nadzieję, że z nią lepiej. :(
Niestety zmarła :'(
Ava Adore
SushiRoll
Posty: 244
Rejestracja: wt lis 01, 2022 4:59 pm

Post autor: Ava Adore »

Czy kojarzycie sprawę Mateusza Żukowskiego? Jego ojciec kiedyś mocno działał na wykopie i chyba tiktoku, prawdopodobnie syna zabili mu jego 10-letni koledzy.
Ciekawa też sprawa Bruna Muschalika, który pojechał do Indii i nie wrócił
Platini_blabla
Dieta 600 kcal
Posty: 2334
Rejestracja: czw mar 21, 2024 2:11 pm

Post autor: Platini_blabla »

Ava Adore pisze: czw lip 25, 2024 10:27 am Czy kojarzycie sprawę Mateusza Żukowskiego? Jego ojciec kiedyś mocno działał na wykopie i chyba tiktoku, prawdopodobnie syna zabili mu jego 10-letni koledzy.
Ciekawa też sprawa Bruna Muschalika, który pojechał do Indii i nie wrócił
Mateusz Żukowski to historia tragiczna, jego rodzina rozpadła się przez to zaginięcie a jego tata popadł w długi… serce mnie boli jak go widzę, on nadal szuka i ma nadzieję…

Co do Bożeny Swiderskiej wydaje mi się że słuchałam niedawno podcastu na ten temat, czy ona była bezdzietna? Bo wydaje mi się że tak i że po jej zniknięciu mąż się szybko pocieszył
Lo1337a
MoetGlass
Posty: 254
Rejestracja: ndz cze 02, 2024 3:09 pm

Post autor: Lo1337a »

Ava Adore pisze: czw lip 25, 2024 10:27 am Czy kojarzycie sprawę Mateusza Żukowskiego? Jego ojciec kiedyś mocno działał na wykopie i chyba tiktoku, prawdopodobnie syna zabili mu jego 10-letni koledzy.
Ciekawa też sprawa Bruna Muschalika, który pojechał do Indii i nie wrócił
Rozwiniesz, jak to zabili? Bo co innego nieszczesliwy wypadek podczas zabawy nad woda, a co innego brutalne morderstwo jak w przypadku Jamesa Bulgera z Wielkiej Brytanii.
KrwawaMary
Szarlotta
Posty: 420
Rejestracja: czw kwie 04, 2024 2:50 pm

Post autor: KrwawaMary »

Ava Adore pisze: czw lip 25, 2024 10:27 am Czy kojarzycie sprawę Mateusza Żukowskiego? Jego ojciec kiedyś mocno działał na wykopie i chyba tiktoku, prawdopodobnie syna zabili mu jego 10-letni koledzy.
Ciekawa też sprawa Bruna Muschalika, który pojechał do Indii i nie wrócił
Kojarzę bardzo dobrze. Jego ojciec działa głównie na Fejsie, a przynajmniej działał jeszcze do niedawna. Przestałam śledzić tą sprawę już jakiś czas temu, gdyż moim zdaniem tata Mateusza powinien skonsultować się ze specjalistą, który pomoże mu ogarnąć swoje życie i emocje. Jeśli mnie pamięć nie myli, to ci chłopcy byli przesłuchiwani na wariografie w tej sprawie i nic to do niej nie wniosło, ale tata mimo wszystko się na nich uwziął.
Platini_blabla
Dieta 600 kcal
Posty: 2334
Rejestracja: czw mar 21, 2024 2:11 pm

Post autor: Platini_blabla »

KrwawaMary pisze: czw lip 25, 2024 9:03 pm Kojarzę bardzo dobrze. Jego ojciec działa głównie na Fejsie, a przynajmniej działał jeszcze do niedawna. Przestałam śledzić tą sprawę już jakiś czas temu, gdyż moim zdaniem tata Mateusza powinien skonsultować się ze specjalistą, który pomoże mu ogarnąć swoje życie i emocje. Jeśli mnie pamięć nie myli, to ci chłopcy byli przesłuchiwani na wariografie w tej sprawie i nic to do niej nie wniosło, ale tata mimo wszystko się na nich uwziął.
Mam wrażenie że często jest tak że rodzina łapie się jakiejś teorii i się na niej fiksuje mimo że może to nie być prawda
KrwawaMary
Szarlotta
Posty: 420
Rejestracja: czw kwie 04, 2024 2:50 pm

Post autor: KrwawaMary »

W sumie ci chłopcy to jakiś realny punkt zaczepienia, bo nie biorąc ich pod uwagę to takie „szukaj wiatru w polu”.
Daisy123
RiczAsFak
Posty: 818
Rejestracja: ndz mar 12, 2023 6:01 am

Post autor: Daisy123 »

O Monice Kobylce jakas dziewczyna wypowiadala sie na fb, ze tam wiadomo co sie stalo, ale ona nic nie napisze, bo od rodziny dostala wezwanie od prawnika czy cos takiego, ze ma sie nie wypowiadac o sprawie.
Daisy123
RiczAsFak
Posty: 818
Rejestracja: ndz mar 12, 2023 6:01 am

Post autor: Daisy123 »

Laboskq pisze: pt lip 26, 2024 11:31 am A gdzie się wypowiadała? Na jakieś grupie ?
chyba, ale podkresle chyba na grupie fb 5nz. Wymienilam z nia nawet kilka wiadomosci, ale napisala tyle co wyzej.
Daisy123
RiczAsFak
Posty: 818
Rejestracja: ndz mar 12, 2023 6:01 am

Post autor: Daisy123 »

Laboskq pisze: pt lip 26, 2024 12:43 pm To bardzo ciekawe…
Ja myślę, że Monika wsiadła do kogoś do samochodu, który zresztą jest na nagraniu. SMS do koleżanki, że słyszy muzykę miał być tylko zmyłka, że idzie do domu, a tak naprawdę szła na przystanek bo z kimś się tam umówiła. Sam fakt, że zaczęła dbać o siebie, zmieniać swój wygląd pokazuje, że chciała się podobac i pojawiło się zainteresowanie chłopakami, tudzież mężczyznami.
Tez mi sie tak wydaje
Platini_blabla
Dieta 600 kcal
Posty: 2334
Rejestracja: czw mar 21, 2024 2:11 pm

Post autor: Platini_blabla »

Ja w wieku 15 lat (kilkanaście lat temu) miałam totalne siano w głowie i spotykałam się wielokrotnie z ludźmi poznanymi przez internet, a to nie były czasy fejsbuka czy tindera, ciężko było zweryfikować czy rozmawiam z prawdziwym młodym chłopakiem czy z jakimś zwyrolem co się podszywa… więc też niestety myślę że kogoś poznała
Platini_blabla
Dieta 600 kcal
Posty: 2334
Rejestracja: czw mar 21, 2024 2:11 pm

Post autor: Platini_blabla »

W ogóle to na fb jest grupa „szukamy Moniki Kobyłki” tam się ludzie wypowiadają, niektórzy podają się za medium… można poczytać
mysiiapysiia
Mokra Włoszka
Posty: 59
Rejestracja: pn mar 18, 2024 2:17 pm

Post autor: mysiiapysiia »

Mnie ciekawi sprawa Krzysztofa Dyminskiego, co jakis czas sprawdzam czy jest jakis update w jego sprawie, ale nadal nic
SmokAnalog
Koczkodan
Posty: 112
Rejestracja: czw lut 29, 2024 2:45 pm

Post autor: SmokAnalog »

Mnie najbardziej frapuje sprawa Petry Pazsitki. Oczywiście samo zaginięcie jest dawno wyjaśnione, natomiast jak się jej udało przeżyć 31 lat przed ujawnieniem pod fałszywą tożsamością pozostając wcale niedaleko od domu, w tym samym kraju i co było tego powodem, to jest pewnie materiał na książkę albo film.
osta_ryna
Skarpeta Rakieta
Posty: 80
Rejestracja: czw lip 25, 2024 5:43 pm

Post autor: osta_ryna »

Platini_blabla pisze: pt lip 26, 2024 5:28 pm W ogóle to na fb jest grupa „szukamy Moniki Kobyłki” tam się ludzie wypowiadają, niektórzy podają się za medium… można poczytać
Do sprawy Moniki co jakiś czas wracam z ciekawości czy coś ruszyło. Według mnie nie wsiadła do obcego samochodu. To co się stało wydarzyło się w wiosce. Telefon przestał się logować o 2.33 w nocy, niedaleko przystanku to znaczy, że nadal tam była. Nigdy go nie odnaleziono. Słyszała jakąś muzykę, może poszła w jej kierunku, może ktoś z sąsiadów imprezował, chciała się dołączyć, wydarzyło się tam coś złego i do rana ktoś zdążył zatrzeć ślady? Nie sądzę, że po tylu latach nastąpi przełom, tak samo jak nie sądzę, że dziewczynka żyje. Nawet jakby ją wywieziono do jakiegoś domu publicznego, przez tyle lat miała by szansę w jakiś sposób skontaktować się z rodziną. Swoją drogą bardzo im współczuję
Platini_blabla
Dieta 600 kcal
Posty: 2334
Rejestracja: czw mar 21, 2024 2:11 pm

Post autor: Platini_blabla »

Przypomniało mi się jeszcze - Aleksandra Walczak…. Tutaj jest tyle podejrzanych
Nobody
BlondDoczep
Posty: 128
Rejestracja: ndz cze 27, 2021 7:32 am

Post autor: Nobody »

Jestem w szoku ile ludzi zapadło się pod ziemię. To niewyobrażalne cierpienie dla rodzin, bardzo im współczuję żyć w niewiedzy.. żadnych poszlak, żadnego postępu w sprawie. Często są to młodzi ludzie, dzieci... Gdzie są i co się z nimi stało :c nadzieja umiera ostatnia...
Jestę chodzącym glutenem i cukrem $$$
Pstroszka
Mokra Włoszka
Posty: 68
Rejestracja: pt lip 26, 2024 9:54 pm

Post autor: Pstroszka »

xclauu pisze: czw lip 18, 2024 1:01 pm A co myślicie o sprawie Joanny Brylowskiej? Dziwne, że na prośbę rodziny posty z FB zaginieni przed laty zostały edytowane.
Bardzo tajemnicze zaginięcie. Zaginieni przed laty prawdopodobnie mają swoje ustalenia, dowody na to że Joanna żyje i ma się dobrze. Zmieniła imię i nazwisko, podobno nie ma dzieci. Wygląda na to że prawda o jej zaginięciu jest wstydliwa dla jej rodziny stąd prośba o niezajmowanie się już tą sprawą.
Pstroszka
Mokra Włoszka
Posty: 68
Rejestracja: pt lip 26, 2024 9:54 pm

Post autor: Pstroszka »

xclauu pisze: czw lip 18, 2024 3:03 pm Właśnie czytałam o tym, że może się ukrywać ze względu na jakieś znajomości po pracy we Włoszech. Dzień przed zaginięciem studiowała rozkład statku, co też jest dziwne, tym bardziej, że jest wiele sprzecznych informacji, z jednej strony ktoś twierdzi, że po dopłynięciu do Szwecji ilość pasażerów była taka sama, a z drugiej, że wcale nikt nie liczył już pasażerów w docelowym porcie. Jeszcze te nagranie na pocztę byłego chłopaka, że chciałaby go ostatni raz usłyszeć. Ciekawe, jeśli żyje to czemu wcześniej nie dała znać chociażby rodzinie, a ten koleś ze Szwecji podobno chciał kasę od matki i podał rzekomy numer telefonu Brylowskiej, ale on już był nieaktywny
Moim zdaniem teoria o tym że Joanna wpadła w jakieś tarapaty w związku z pracą i znajomymi Włochami jest mało prawdopodobna. Mało wiadomo o jej życiu prywatnym, rodzinnym. Wydaje mi się że jak ktoś znika zrywając na tyle lat kontakt z najbliższą rodziną to znaczy że tam właśnie był problem.
Pstroszka
Mokra Włoszka
Posty: 68
Rejestracja: pt lip 26, 2024 9:54 pm

Post autor: Pstroszka »

Kissa pisze: pn lip 22, 2024 10:57 am A co myślicie o zaginięciu Sebastiana Sierpińskiego? Ten który ponoć wybiegł w pole kukurydzy i zniknął? A w samochodzie ponoć czekał na niego jego szef. Swoją drogą posiadał on jaguara i nie mam tu na myśli w tym momencie marki samochodu.

https://www.google.de/url?sa=t&source=w ... SwAH9VYhmO
W wersji szefa Sebastiana coś się nie klei. Fakt że był ostatnią osobą która go widziała a że podobno to typ spod ciemnej gwiazdy to pewnie dobrze wie co się stało z Sebastianem
Pstroszka
Mokra Włoszka
Posty: 68
Rejestracja: pt lip 26, 2024 9:54 pm

Post autor: Pstroszka »

Laboskq pisze: pn lip 22, 2024 1:32 pm Czytałam, nic nowego. Ta sprawa nigdy zostanie rozwiązana. A znacie sprawę Bogdańskich ? Co się stało Waszym zdaniem ? Ja myślę, że Krzysztof uciekł z rodziną za granicę i tam żyją.
Też myślę że rodzina Bogdańskich uciekła i gdzieś żyją. Zamożną rodzina, życie na wysokim poziomie, zaczęły się problemy finansowe. Przed zaginięciem zebrali ogromną gotówkę z różnego rodzaju pożyczek. W ostatniej chwili sprzedali jeszcze samochód. Ogólnie ciekawa historia. Niby zwykła rodzina a potrafili zorganizować taką ucieczkę i zacząć życie gdzieś tam na nowo, jako inne osoby. Gotowy scenariusz na film
Platini_blabla
Dieta 600 kcal
Posty: 2334
Rejestracja: czw mar 21, 2024 2:11 pm

Post autor: Platini_blabla »

Pstroszka pisze: ndz lip 28, 2024 11:49 am W wersji szefa Sebastiana coś się nie klei. Fakt że był ostatnią osobą która go widziała a że podobno to typ spod ciemnej gwiazdy to pewnie dobrze wie co się stało z Sebastianem
Ja mam mieszane uczucia w zeszłym roku broniłam szefa bo jednak niby po pobiciu Sebastian zachowywał się dziwnie ale z drugiej strony to trochę nie ma sensu, i znikający/pojawiający się kapelusz przy przeszukiwaniu miejsca
arianka
RoyalBaby
Posty: 23
Rejestracja: ndz lut 04, 2024 2:22 pm

Post autor: arianka »

Zaginięcie Aleksandry Gładysiak - mega smutna historia :(
Adrian Dudek - młody raper z Brodnicy zaginął w 2018 tuż przed świętami
Remigiusz Baczyński - streamer z yt zaginął po wyjściu z klubu dzień przed sylwestrem
Mateusz Kozak - młody chłopak,pojechał na rowerze do sklepu i przepadł
Monika Kobyłka - chyba już pojawiła się w tym wątku
Kyron Horman - 7-latek ktory zaginął… w szkole.
Te osoby najbardziej utkwiły w mojej pamięci.
SmokAnalog
Koczkodan
Posty: 112
Rejestracja: czw lut 29, 2024 2:45 pm

Post autor: SmokAnalog »

Pstroszka pisze: ndz lip 28, 2024 11:56 am Też myślę że rodzina Bogdańskich uciekła i gdzieś żyją. Zamożną rodzina, życie na wysokim poziomie, zaczęły się problemy finansowe. Przed zaginięciem zebrali ogromną gotówkę z różnego rodzaju pożyczek. W ostatniej chwili sprzedali jeszcze samochód. Ogólnie ciekawa historia. Niby zwykła rodzina a potrafili zorganizować taką ucieczkę i zacząć życie gdzieś tam na nowo, jako inne osoby. Gotowy scenariusz na film
Tez tak sądzę. Chociaż nie wiem, czy w dzisiejszych czasach to takie proste. Zawsze kogoś zdradzi choćby akcent w obcym kraju, podejrzewam, że tam, gdzie teraz są, mocno się izolują. Na dodatek sprawa jest chyba dosyć znana w świecie, a na pewno wśród Polonii i ktoś może wpaść na to, że ta rodzina to właśnie są ci zaginięci z Polski. Inaczej jest, kiedy w takiej sprawie nogę daje jedna osoba i logicznie łatwiej jest jej się ukryć w obcym środowisku, inaczej kiedy cała rodzina naraz i mamy kilkukrotnie zwiększone prawdopodobieństwo fuckupu. Petra Pazsitka ukrywała się 31 lat nie uciekając nawet daleko, ale była sama. Mnie strasznie ciekawi, pod wpływem czego dokonała takiej decyzji.
Pstroszka
Mokra Włoszka
Posty: 68
Rejestracja: pt lip 26, 2024 9:54 pm

Post autor: Pstroszka »

pista pisze: ndz lip 28, 2024 2:02 pm Tez tak sądzę. Chociaż nie wiem, czy w dzisiejszych czasach to takie proste. Zawsze kogoś zdradzi choćby akcent w obcym kraju, podejrzewam, że tam, gdzie teraz są, mocno się izolują. Na dodatek sprawa jest chyba dosyć znana w świecie, a na pewno wśród Polonii i ktoś może wpaść na to, że ta rodzina to właśnie są ci zaginięci z Polski. Inaczej jest, kiedy w takiej sprawie nogę daje jedna osoba i logicznie łatwiej jest jej się ukryć w obcym środowisku, inaczej kiedy cała rodzina naraz i mamy kilkukrotnie zwiększone prawdopodobieństwo fuckupu. Petra Pazsitka ukrywała się 31 lat nie uciekając nawet daleko, ale była sama. Mnie strasznie ciekawi, pod wpływem czego dokonała takiej decyzji.
Mam podobne przemyślenia na temat Bogdańskich. Z jednej strony dużo wskazuje na to że gdzieś żyją ale ciężko sobie wyobrazic że pięcioosobowa rodzina w tym dzieci i osoba starsza od tak potrafiły nauczyć się swojej ale też innych członków rodziny nowej tożsamości. Tak samo ciężko wyobrazić sobie że żyją gdzieś i się izolują. Czy to w ogóle możliwe w przypadku tak licznej rodziny ? No cóż, może kiedyś się dowiemy.
Co do Petry ale też innych zaginionych którzy zwyczajnie zostawiają dotychczasowe życie myślę że zazwyczaj powodem takiej decyzji jest środowisko, rodzina. Coś tam prawdopodobnie było nie tak.