Plus size- gdzie kupujecie?

Inspiracje modowe, promocje, błędy cenowe, Wasze ulubione style

Moderator: verysweetcherry

GruchaTe
RóżowePolo
Posty: 13
Rejestracja: pt mar 15, 2024 7:15 am

Plus size- gdzie kupujecie?

Post autor: GruchaTe »

Macie ulubione sklepy?
Thatgoldenrulee
RoyalBaby
Posty: 21
Rejestracja: pt lut 16, 2024 12:39 am

Post autor: Thatgoldenrulee »

Ja bardzo lubię monki bo mają luźne kroje, ale trzeba uważać bo często robią rzeczy oversize/rozmiarówka jest zawyżona i parę razy mi się trafiło że zamówiłam coś w swoim rozmiarze lub nawet rozmiar mniejszy niż zazwyczaj i musialam odsyłać bo dosłownie się topiłam
petra
Ciastko
Posty: 5
Rejestracja: pt mar 15, 2024 12:48 pm

Post autor: petra »

Ogólnie H&M na stronie internetowej ma bardzo duże rozmiary dostępne, no i wiadomo wybór tam spory, więc jak byłam w swojej największej wadze to prawie wszystkie moje ubrania były stamtąd. Duże rozmiary ma tez Kappahl, z tym ze oni tez maja oddzielna wgl sekcje plus size ale często odnosiłam wrażenie że ubrania z tej sekcji są babcinne, mało modne.. Natomiast można było tam czasem upolować coś fajnego.
Awatar użytkownika
Rabarblador
Gacie z oceanu
Posty: 45
Rejestracja: sob sie 26, 2023 11:05 pm

Post autor: Rabarblador »

Shein, na zalando lounge.

Ktoś może mówić hurr durr zakupy na shein- tylko że ja robię zamówienia raz na pół roku, wtedy zamawiam na nadchodzący sezon, patrzę po opiniach, a sukienki czy garnitur miałam na sobie po kilkanaście razy.
gwiazkaznieba

Post autor: gwiazkaznieba »

Ulla Popken - mają rozmiary od 42. Konstrukcja jest typowo pod większą sylwetkę, więc nie ma problemu jak w H&M, że bluzka, czy sukienka jest szersza niż dłuższa. Mam duży biust i lubię stamtąd koszule, bo nie muszę, jak w innych sieciówkach, brać rozmiar większej i dopasowywać u krawcowej. Dobra jakość, pierwsze ubrania stamtąd mam trzeci rok i wyglądają jak nowe.

Peek&Cloppenburg - trzeba przekopać się przez niemodne fasony, ale mają lepsze marki.

Kiedyś kupowałam dużo na Zalando, ale przez problemy ze zwrotami przestałam.
nutitua
Siatkarka
Posty: 1
Rejestracja: śr mar 06, 2024 10:13 am

Post autor: nutitua »

Pepco - często udaje mi się kupić fajne dzinsy z wysokim stanem w rozmiarze 44/46

Nieironicznie Lidl - mam go pod domem, więc prawie codziennie zaglądam. Czasem trafią się fajne spodnie czy kurtki. No i rozmiarówka wydaje się taka ludzka.

Jako że z dużymi udami dzinsy zmieniam bardzo często, to cenię sobie sklepy, gdzie można kupić w niskich cenach, a nie za 130 zł w hm :wrrr:
arktos.jest.krolem
Siatkarka
Posty: 1
Rejestracja: wt mar 19, 2024 5:31 pm

Post autor: arktos.jest.krolem »

Jeśli macie w swoim mieście to TAKKO Fashion. Jeansy od nich w świetnej jakości, rozmiarówka do 56/58. Super są i dużo promek.
malyrobaczek
RoyalBaby
Posty: 28
Rejestracja: pt lut 16, 2024 5:57 pm

Post autor: malyrobaczek »

Czasem zamówię coś na Shein, najbardziej tam mi odpowiadają spodnie na gumce w pasie
Moja gratulacja :good:
Buumbleble
RoyalBaby
Posty: 16
Rejestracja: pn mar 18, 2024 12:50 pm

Post autor: Buumbleble »

Podbijam pytanie 🙂 macie jakieś polecajki?
Balb33na
Mokra Włoszka
Posty: 68
Rejestracja: sob sty 06, 2024 4:48 pm

Post autor: Balb33na »

Sukienki, ubrania "wyjściowe" - H&M, Shein
Odzież sportowa - Nike, dział plus size
Bielizna - H&M, Kik, chociaż Pepco w końcu poszerzyło rozmiarówkę! Dziś widziałam majtki, takie pełne, rozm. 3XL i były naprawdę sporawe. Fajnie, że w końcu pomyśleli o większych klientkach! Jeszcze gdyby poszli w poszerzenie rozmiarówki w stanikach. 😂
Wuwunia
GreckieWakacje
Posty: 283
Rejestracja: pn lip 10, 2023 9:18 pm

Post autor: Wuwunia »

Sinsay
edekzkredek
RóżowePolo
Posty: 13
Rejestracja: czw cze 20, 2024 10:52 am

Post autor: edekzkredek »

Wuwunia pisze: wt sie 20, 2024 10:13 pmSinsay
Ja za Sinsay nie przepadam, bo wydaje mi sie ze ich ciuchy sa robione pod szczuple nastolatki, to wszystko jakies takie kuse, przykrotkie i nawet jak wyszperalam w sklepie jakis wiekszy rozmiar (o co tez mi bardzo trudno a zwykle szukam XL/44) to nadal sie wydawal za maly. Generalnie maja mala rozmiarowke i juz nawet nie biore Sinsay'a pod uwage jak jestem na zakupach.

A od siebie, poza polecanym tu i niezastapionym H&M (serio, odkad przybralam sporo na wadze 80% mojej szafy jest stamtad wlasnie, rozmiarowka online jest duza, ciuchy sa fajne jakosciowo no i sa modne fasony plus bezproblemowe zwroty) to jeszcze moge dodac Reserved, choc oni maja swoje gorsze i lepsze momenty ;) ale dodam ze mowie to wszystko z perspektywy osoby o rozmiarze XL/44.

W ogole wiem ze nie odkryje Ameryki, ale nie frustruje Was czasem jak marki odziezowe maja osoby plus size gdzies i nie widza jakie jest zapotrzebowanie na wieksze rozmiary? Mowie tu glownie o markach ktore w swojej ofercie maja juz pelen przekroj rozmiarow od XXS do 3XL albo od XS do XL. Ile to razy chcialam kupic jakis ciuch stacjonarnie czy online a nie moglam, bo duzych rozmiarow nie bylo juz wcale, a wszystkie XS i S byly dostepne w hurtowych ilosciach :') to chyba pokazuje jakie jest zapotrzebowanie na ubrania plus size i szkoda ze marki wybieraja to zapotrzebowanie ignorowac.
gwiazkaznieba

Post autor: gwiazkaznieba »

Mało rozmiarów lub dostępność większych rozmiarów jedynie online to jedno. Druga sprawa to konstrukcja ubrań. Te większe są zwykle tylko szersze. Nawet będąc szczuplejszą, a mającą duży biust miałam problem z kupnem ciuchów w sieciówkach, bo koszulki albo musiałam brać większy rozmiar i dopasowywać u krawcowej, albo w ogóle góry były za krótkie.
aroniaporzeczka
RóżowePolo
Posty: 14
Rejestracja: pn lip 19, 2021 4:42 pm

Post autor: aroniaporzeczka »

Zalando - marka Zizzi lub Ulla Popken
gwiazkaznieba

Post autor: gwiazkaznieba »

Wczoraj obkupiłam się w kappahl. Nie wszystko ma dobre składy 😪 ale jesienna kolekcja całkiem całkiem ☺️
Paolka96
Koczkodan
Posty: 107
Rejestracja: czw maja 09, 2024 11:38 am

Post autor: Paolka96 »

Ja lubię w tk max, wszystko jest poukładane rozmiarami, czasami można znaleźć naprawdę super ciuszki w niskich cenach
Dominika.arc
RoyalBaby
Posty: 25
Rejestracja: śr kwie 03, 2024 8:33 pm

Post autor: Dominika.arc »

Jak coś to noszę 44/46, 164cm

Bonprix - większość ciuchów jest z dobrych materiałów i za niewielkie pieniądze, kupuję też staniki
HM - czasem coś kupię, ale wkurza mnie w nich rozmiarówka - czasami topie się w większym rozmiarze, a rozmiarówka spodni to jest dla mnie do teraz tajemnica, bo np. u nich 46 to jest chyba jak 40
Medicine - kupuję u nich koszule, ale trzeba sprawdzać fasony, bo np. niektóre koszule mają do rozmiaru L i to L jest duże, a czasami XL jest małe
Reserved - w ogóle moje odkrycie to spodnie, ja mam szerokie biodra i dużo modeli na mnie tam pasuje, poza tym kupuje koszule, t-shirty, polówki i inne
CA - mają zaj*biste spodnie, które super dopasowują się do figury i są niezniszczalne, ja latem chodzę rzadko w jeansach, wolę spodnie materiałowe i naprawdę wybór jest ogromny
Primark - basic rzeczy typu t-shirty kubełkowe, dresy, pidżamy, majtki, skarpetki, legginsy, czasem jeansy - ale trzeba sprawdzać, bo kosztują grosze, ale są często źle uszyte
Shein - tylko stroje kąpielowe, ciuchów nie znoszę, mają poliester chyba najgorszego sortu i ciuchy są jak reklamówka
Asos - głównie sukienki, najczęściej na jakieś uroczystości
Diverse - ostatnio zamawiałam muślinowy komplet, fajnie, że mają podane rozmiary każdego ciucha
House - czasem jegginsy z wysokim stanem, koszule z krótkim rękawem (jak krój jest oversize, to największy rozmiar koszuli to m/l i on jest na mnie dobry)
Mohito - sweterki, chociaż mają dziwne rozmiar i trzeba mierzyć, raz mama podarowała mi jakieś sweterki z domieszką wełny, jeden był XS drugi M, wyglądały wielkościowo tak samo, kiedyś mierzyłam jakieś sukienki 44/xl i były dobre, ale ogóle rzadko tam chodzę, bo ciuchy są coraz bardziej kiczowate
Klos72
Migocząca Świeczka
Posty: 352
Rejestracja: sob maja 11, 2024 6:10 pm

Post autor: Klos72 »

aroniaporzeczka pisze: śr sie 21, 2024 7:27 pm Zalando - marka Zizzi lub Ulla Popken
też lubię Ullę ale drogo potwornie. w Gd jest stacjonarny to można pomierzyć. i często dorwę coś w lumpie tej firmy - maja fajną jakość, więc nie spierają sie ani nie defasonują