podcasty kryminalne

Moderator: verysweetcherry

Larwa40
Currently: planning drama
Posty: 2098
Rejestracja: wt mar 28, 2023 9:44 am

Re: podcasty kryminalne

Post autor: Larwa40 »

A mnie akurat cykl o Iwonie Cygan bardzo przypadł do gustu
Mimcia
SkrzydełkaZhooters
Posty: 203
Rejestracja: ndz maja 07, 2023 12:48 pm

Post autor: Mimcia »

Kto lubi dlugie, dobrze opracowane i fajnie opowiedziane historie, to bardzo polecam
CORPUS DELICTI
Platini_blabla
Dieta 600 kcal
Posty: 2334
Rejestracja: czw mar 21, 2024 2:11 pm

Post autor: Platini_blabla »

Ja o Iwonie Cygan się kompletnie nie zgadzam z pdocasterka, trzymam stronę dziennikarza Mateusza Baczyńskiego i tez uważam ze sprawę ktoś tuszuje bo w sprawę umoczona jest policja.
SkarolinaS
Tritonotti
Posty: 183
Rejestracja: śr lip 12, 2023 1:39 pm

Post autor: SkarolinaS »

Platini_blabla pisze: sob cze 22, 2024 12:16 pm Ja o Iwonie Cygan się kompletnie nie zgadzam z pdocasterka, trzymam stronę dziennikarza Mateusza Baczyńskiego i tez uważam ze sprawę ktoś tuszuje bo w sprawę umoczona jest policja.
Imo raczej trzyma stronę siostry. Przecież była drama z Baczyńskim.
Platini_blabla
Dieta 600 kcal
Posty: 2334
Rejestracja: czw mar 21, 2024 2:11 pm

Post autor: Platini_blabla »

SkarolinaS pisze: sob cze 22, 2024 1:51 pm
Platini_blabla pisze: sob cze 22, 2024 12:16 pm Ja o Iwonie Cygan się kompletnie nie zgadzam z pdocasterka, trzymam stronę dziennikarza Mateusza Baczyńskiego i tez uważam ze sprawę ktoś tuszuje bo w sprawę umoczona jest policja.
Imo raczej trzyma stronę siostry. Przecież była drama z Baczyńskim.
Tak tak, ja mówię ze ja trzymam stronę dziennikarza. Justyna ewidentnie nie. Ale mogłabym książkę napisać o tym co sadze i potem rodzina Iwony by się mnie czepiała
Ancymonek
Srebrna Kropeczka
Posty: 151
Rejestracja: wt cze 25, 2024 2:11 pm

Post autor: Ancymonek »

Tomasz Ławnicki Morderstwo (nie) doskonałe i Kezuvlog 👌
Platini_blabla
Dieta 600 kcal
Posty: 2334
Rejestracja: czw mar 21, 2024 2:11 pm

Post autor: Platini_blabla »

Laboskq pisze: ndz lip 21, 2024 7:02 pm Hmhm, w takim razie kto zabił Iwonę Twoim zdaniem ?
Osoba z jej bliskiego otoczenia.
Jamie
Koczkodan
Posty: 112
Rejestracja: wt sie 06, 2024 8:40 pm

Post autor: Jamie »

Uwielbiam :
Stanowo
Wschodnie zbrodnie -szkoda że już nie nagrywa
Kryminalna Skandynawia -też cisza
Kryminatorium
5NZ
Historie na faktach
Strefa Mroku
Zbrodnie zapomniane
Polskie zbrodnie
Zbrodnie prowincjonalne
Kryminalne historie
Karolina Anna -bo była ta od której się u mnie zaczęła fascynacja TC ale robi zbyt ogólnikowe i za krótkie odcinki więc szukałam czegoś mocniejszego
Prawdziwe zbrodnie -aczkolwiek ze dwa lata robiłam podchody i nie mogłam słuchać dygresji teraz laski są moim ratunkiem jak nie mogę spać i mam głupie myśli to zajmują mi głowę
my favorite murder
Słuchałam swego czasu Szepthanki ale nie mogę utrzymać skupienia.
Próbowałam słuchać Michała Larka i jego Zabójcze opowieści ale to w jaki sposób on się wręcz jara tymi mordercami trochę mi to utrudniło.

Z pewnością jest tego więcej bo piszę tak na szybko i z głowy :P

No i słuchałam Herring ale otworzyliście mi dzisiaj oczy nie miałam o niczym pojęcia.

żałuję ale nie mogę słuchać Agi Rojek - ze względu na wspomniane tu już przez kogoś niewymawianie normalnie literki R
strusiek
Gacie z oceanu
Posty: 42
Rejestracja: wt lip 23, 2024 9:27 am

Post autor: strusiek »

A znacie Szepthanki? Bardzo regularnie wrzuca. Powiedziałabym, że to mój ulubiony kanał.
Lubię Agę Rojek, Kryminalnie na Taśmach, Polska na Faktach (już nie nagrywa a szkoda..).
Przygodę z takimi historiami zaczęłam od Stanowo. Nie obserwuję jej w innych mediach poza yt więc mam niespodziankę jak raz do roku coś wrzuci :)
Niedawno trafiłam na kanał Japonia w Ramionach zbrodni. Autorka ma specyficzny sposób mówienia ale jakoś mi się spodobało, ciekawe są takie sprawy z egzotycznego podwórka zwłaszcza opowiadane przez kogoś, kto uczył się o tamtej kulturze, zna język i może sięgać do tamtejszych źródeł. Mimo, że Japonia sama w sobie mnie nie interesuje ani trochę.
SmokAnalog
Koczkodan
Posty: 112
Rejestracja: czw lut 29, 2024 2:45 pm

Post autor: SmokAnalog »

Szkoda, że nie nagrywa już Wschodnie Zbrodnie, dziewczyna świetnie mówi po polsku, a nie jest Polką. Mówi raczej jak ktoś z Kujaw albo Pomorza, jedynie po drobnych błędach gramatycznych da się poznać, że polski nie jest jej rodzimym językiem.
Jamie
Koczkodan
Posty: 112
Rejestracja: wt sie 06, 2024 8:40 pm

Post autor: Jamie »

Tak Wschodnie Zbrodnie to jest mój hit.Szkoda że Anna już nie nagrywa.Bardzo ciekawie mówiła i te dodatkowe fakty apropos ustroju jaki podczas danej sprawy był i sytuacje na terenie Rosji naprawdę nie mogę odżałować że tak zniknęła.
lunaspeluna
Siatkarka
Posty: 1
Rejestracja: ndz mar 03, 2024 7:28 pm

Post autor: lunaspeluna »

jeżeli komuś nie przeszkadza język angielski to z całego serca polecam rotten mango. bailey sarian też kiedyś bardzo lubiłam ale po jakimś czasie zaczęłam zauważać że podchodzi do spraw bardzo lekceważąco.
blucantrell
Channelka
Posty: 35
Rejestracja: śr sie 14, 2024 8:55 pm

Post autor: blucantrell »

Najbardziej lubię Mrożące Krew. Krótko, konkretnie. Fakty, bez własnych przemyśleń.
Fraski
Siatkarka
Posty: 2
Rejestracja: śr lis 02, 2022 12:42 am

Post autor: Fraski »

Kryminalny patrol jest wg mnie dobry, bez owijania i budowania sztucznie atmosfery, konkretnie bardzo, i nie za długie idealnie żeby się nie znudzić, no i kilka bieżących historii opowiedzianych szerzej niż w mediach
Gosix87
ŚpioszkiKenzo
Posty: 4
Rejestracja: czw sie 01, 2024 4:55 pm

Post autor: Gosix87 »

Ja chyba najbardziej lubię Morderstwo niedoskonałe, szkoda że Pan Tomek już nie nagrywa, chyba nie ma i nie będzie już takiego podcastu... Chyba jak każdy tu zaczynałam od 5NZ, Kryminatorium, a obecnie do moich ulubionych zaliczam: ZŁO, Kryminalne Historię, Piekło jest tu, Zbrodnie Prowincjonalne, Artykuł 148, Opowiem Ci historię, Przeciętny podcast o Nieprzeciętnej Zbrodni.
silene1310
LouiBag
Posty: 322
Rejestracja: pn gru 12, 2022 1:08 pm

Post autor: silene1310 »

Gosix87 pisze: śr sie 21, 2024 9:22 pm Ja chyba najbardziej lubię Morderstwo niedoskonałe, szkoda że Pan Tomek już nie nagrywa, chyba nie ma i nie będzie już takiego podcastu... Chyba jak każdy tu zaczynałam od 5NZ, Kryminatorium, a obecnie do moich ulubionych zaliczam: ZŁO, Kryminalne Historię, Piekło jest tu, Zbrodnie Prowincjonalne, Artykuł 148, Opowiem Ci historię, Przeciętny podcast o Nieprzeciętnej Zbrodni.
Kiedyś się zachwyciła Artykułem 148, ale ostatnio nie dam rady tej dziewczyny słuchać, tak rozwleka i moduluje głos, wprowadza fabularyzację i dialogi, że w końcu nie wiem kto jest kim, bo musiałabym chyba robić notatki w trakcie słuchania 😁
Platini_blabla
Dieta 600 kcal
Posty: 2334
Rejestracja: czw mar 21, 2024 2:11 pm

Post autor: Platini_blabla »

silene1310 pisze: pt sie 23, 2024 12:22 pm Kiedyś się zachwyciła Artykułem 148, ale ostatnio nie dam rady tej dziewczyny słuchać, tak rozwleka i moduluje głos, wprowadza fabularyzację i dialogi, że w końcu nie wiem kto jest kim, bo musiałabym chyba robić notatki w trakcie słuchania 😁
Mam to samo, przekombinowana treść dźwięki montaż, tworzenie atmosfery na podstawie domysłów bo nie było jej na miejscu -> jestem na nie
sabinkalivia8821
Gacie z oceanu
Posty: 48
Rejestracja: sob sty 06, 2024 1:35 pm

Post autor: sabinkalivia8821 »

j la ostatnio odkryłam szkic kryminalny …piekło jest tu i bardzooo lubię Tropiciele Zbrodni Justyna mazur dla mnie już jesst dramat odcinki robione na sztukę widać że straciła do tego wenę ..ta polskie zbrodnie próbuje ją kopiować ale nieudolnie …Agi Rojek nie mogę ze względu na wymowę …uwielbiam Jaśmin ale jej odcinki wychodzą raz w roku albo zadziej …Zbrodnia i Kara też całkiem spoko się go słucha …ja jestem uzależniona od true crime serio ale naprawdę ciężko o kogoś dobrego
Platini_blabla
Dieta 600 kcal
Posty: 2334
Rejestracja: czw mar 21, 2024 2:11 pm

Post autor: Platini_blabla »

sabinkalivia8821 pisze: ndz wrz 01, 2024 10:26 pm j la ostatnio odkryłam szkic kryminalny …piekło jest tu i bardzooo lubię Tropiciele Zbrodni Justyna mazur dla mnie już jesst dramat odcinki robione na sztukę widać że straciła do tego wenę ..ta polskie zbrodnie próbuje ją kopiować ale nieudolnie …Agi Rojek nie mogę ze względu na wymowę …uwielbiam Jaśmin ale jej odcinki wychodzą raz w roku albo zadziej …Zbrodnia i Kara też całkiem spoko się go słucha …ja jestem uzależniona od true crime serio ale naprawdę ciężko o kogoś dobrego
Te dwa pierwsze uwielbiam

Ja ostatnio zaczęłam słuchać od zera czarna wdowę i też jest dobrze
sabinkalivia8821
Gacie z oceanu
Posty: 48
Rejestracja: sob sty 06, 2024 1:35 pm

Post autor: sabinkalivia8821 »

Platini_blabla pisze: ndz wrz 01, 2024 10:36 pm Te dwa pierwsze uwielbiam

Ja ostatnio zaczęłam słuchać od zera czarna wdowę i też jest dobrze
słuchałam jej kiedyś o sprawie madlein mc cain w sumie spoko była muszę spróbować
monalisa1234
LouiBag
Posty: 310
Rejestracja: wt wrz 07, 2021 8:05 pm

Post autor: monalisa1234 »

Polecam Pokój Zbrodni, rzetelny kanał, tylko true crime, krótko, zwięźle, dużo info.
SkarolinaS
Tritonotti
Posty: 183
Rejestracja: śr lip 12, 2023 1:39 pm

Post autor: SkarolinaS »

monalisa1234 pisze: wt wrz 03, 2024 5:47 pm Polecam Pokój Zbrodni, rzetelny kanał, tylko true crime, krótko, zwięźle, dużo info.
Taa bardzo rzetelny kanal... Na grupie piate nie zabiijaj jest taki post:
https://www.facebook.com/groups/3078264 ... %20zbrodni

Jakby ktos nie mial dostepu do grupy:
"Kochani grupowicze, mam do Was ogromną prośbę!!
Na kanale „Pokój zbrodni" pojawił się materiał dotyczący morderstwa mojej siostry i siostrzenicy. Pan prowadzący ma dar do opowiadania, niestety jego wiedza na temat tej tragedii jest żadna i ubrał tylko w ładne słówka doniesienia z „Faktu". Pseudo dziennikarze „Faktu" byli bardzo uciążliwi podczas śledztwa, a czego się nie udało im dowiedzieć to sobie po prostu wymyślili. Teraz prowadzący powiela ich wesołą twórczość, a w sekcji komentarzy pojawiają się bardzo krzywdzące opinie.
Teraz moja prośba, proszę o zgłaszanie tego materiału, sama oczywiście też już to zrobiłam. Zamordowane już się nie obronią, a sprawca okazał się być osobą chorą i pastwienie się teraz nad nim jest po prostu niehumanitarne.
W tej historii nie ma żadnych tajemnic, niestety autorowi przez myśl nie przeszło zajrzeć w akta sprawy.
Będę wdzięczna za okazaną pomoc."
Platini_blabla
Dieta 600 kcal
Posty: 2334
Rejestracja: czw mar 21, 2024 2:11 pm

Post autor: Platini_blabla »

SkarolinaS pisze: śr wrz 04, 2024 6:48 pm Taa bardzo rzetelny kanal... Na grupie piate nie zabiijaj jest taki post:
https://www.facebook.com/groups/3078264 ... %20zbrodni

Jakby ktos nie mial dostepu do grupy:
"Kochani grupowicze, mam do Was ogromną prośbę!!
Na kanale „Pokój zbrodni" pojawił się materiał dotyczący morderstwa mojej siostry i siostrzenicy. Pan prowadzący ma dar do opowiadania, niestety jego wiedza na temat tej tragedii jest żadna i ubrał tylko w ładne słówka doniesienia z „Faktu". Pseudo dziennikarze „Faktu" byli bardzo uciążliwi podczas śledztwa, a czego się nie udało im dowiedzieć to sobie po prostu wymyślili. Teraz prowadzący powiela ich wesołą twórczość, a w sekcji komentarzy pojawiają się bardzo krzywdzące opinie.
Teraz moja prośba, proszę o zgłaszanie tego materiału, sama oczywiście też już to zrobiłam. Zamordowane już się nie obronią, a sprawca okazał się być osobą chorą i pastwienie się teraz nad nim jest po prostu niehumanitarne.
W tej historii nie ma żadnych tajemnic, niestety autorowi przez myśl nie przeszło zajrzeć w akta sprawy.
Będę wdzięczna za okazaną pomoc."
O jaki odcinek chodzi? Nie wyświetla mi się ten post a jestem na grupie
monalisa1234
LouiBag
Posty: 310
Rejestracja: wt wrz 07, 2021 8:05 pm

Post autor: monalisa1234 »

SkarolinaS pisze: śr wrz 04, 2024 6:48 pm Taa bardzo rzetelny kanal... Na grupie piate nie zabiijaj jest taki post:
https://www.facebook.com/groups/3078264 ... %20zbrodni

Jakby ktos nie mial dostepu do grupy:
"Kochani grupowicze, mam do Was ogromną prośbę!!
Na kanale „Pokój zbrodni" pojawił się materiał dotyczący morderstwa mojej siostry i siostrzenicy. Pan prowadzący ma dar do opowiadania, niestety jego wiedza na temat tej tragedii jest żadna i ubrał tylko w ładne słówka doniesienia z „Faktu". Pseudo dziennikarze „Faktu" byli bardzo uciążliwi podczas śledztwa, a czego się nie udało im dowiedzieć to sobie po prostu wymyślili. Teraz prowadzący powiela ich wesołą twórczość, a w sekcji komentarzy pojawiają się bardzo krzywdzące opinie.
Teraz moja prośba, proszę o zgłaszanie tego materiału, sama oczywiście też już to zrobiłam. Zamordowane już się nie obronią, a sprawca okazał się być osobą chorą i pastwienie się teraz nad nim jest po prostu niehumanitarne.
W tej historii nie ma żadnych tajemnic, niestety autorowi przez myśl nie przeszło zajrzeć w akta sprawy.
Będę wdzięczna za okazaną pomoc."
Przepraszam, nie wiedziałam, jeśli to prawda to przykre
SkarolinaS
Tritonotti
Posty: 183
Rejestracja: śr lip 12, 2023 1:39 pm

Post autor: SkarolinaS »

Platini_blabla pisze: śr wrz 04, 2024 6:59 pm O jaki odcinek chodzi? Nie wyświetla mi się ten post a jestem na grupie
o ten: https://www.youtube.com/watch?v=ugh64qyKYGo
zreszta komentarze pod tym odcinkiem sa wylaczone