Ulubione perfumy

Promocje, błędy cenowe, zamienniki i porady beauty

Moderator: verysweetcherry

ivenan
Mokra Włoszka
Posty: 51
Rejestracja: pt maja 17, 2024 6:00 pm

Re: Ulubione perfumy

Post autor: ivenan »

pitupitu pisze: pt gru 29, 2023 1:01 pm A czy ktoś tutaj gustuje w świeżych zielonych chłodnych zapachach? Polećcie prosze coś ciekawego z tej kategorii :)
Reflection Woman od Amouage zapamiętałam jako bardzo świeży i zielony, kojarzył mi się z poranną rosą na trawie.
lavinia123
GreckieWakacje
Posty: 276
Rejestracja: sob mar 04, 2023 5:57 pm

Post autor: lavinia123 »

ivenan pisze: pt cze 28, 2024 7:42 pm Gdy jest zimno, najczęściej używam Black Opium, choć normalnie nie znoszę tych mainstreamowych gourmandów, bo są dla mnie za słodkie. Przez resztę roku najczęściej używam Bal d'Afrique od Byredo. Bardzo lubię też Gypsy Water, Aliena (chociaż dla mnie te flakoniki Muglera są megakiczowate), Black Orchid. Muszę poznać więcej zapachów Toma Forda, bo podobała mi się większość tych, które wąchałam, ale nie wiem, gdzie kupić próbki, cena zazwyczaj powala.
Wejdz na insta na aroma perfumy. Pani Monika ma perfumerie i tez sklep internetowy i z tego co wiem sprzedaje tez odlewki. Napisz do niej i sie zapytaj, jest bardzo mila i z checia tobie pomoze
ivenan
Mokra Włoszka
Posty: 51
Rejestracja: pt maja 17, 2024 6:00 pm

Post autor: ivenan »

lavinia123 pisze: pt cze 28, 2024 9:58 pm
ivenan pisze: pt cze 28, 2024 7:42 pm Gdy jest zimno, najczęściej używam Black Opium, choć normalnie nie znoszę tych mainstreamowych gourmandów, bo są dla mnie za słodkie. Przez resztę roku najczęściej używam Bal d'Afrique od Byredo. Bardzo lubię też Gypsy Water, Aliena (chociaż dla mnie te flakoniki Muglera są megakiczowate), Black Orchid. Muszę poznać więcej zapachów Toma Forda, bo podobała mi się większość tych, które wąchałam, ale nie wiem, gdzie kupić próbki, cena zazwyczaj powala.
Wejdz na insta na aroma perfumy. Pani Monika ma perfumerie i tez sklep internetowy i z tego co wiem sprzedaje tez odlewki. Napisz do niej i sie zapytaj, jest bardzo mila i z checia tobie pomoze
Dzięki, sprawdzę. <3
CzyTuStraszy
Channelka
Posty: 35
Rejestracja: czw sty 04, 2024 6:40 pm

Post autor: CzyTuStraszy »

Dzień dobry, jestem tu nowa i wkręcając się w wątek dodam moje ulubione:

- Tom Ford: Soleil Blanc
- Mugler: Aura
- Korres: Cashmere Kumquat (trzecia butelka już się kończy - używam cały rok)
- Korres: Sikinios (najnowsza obsesja)

Perfum mam całkiem sporo, bo mój mąż bardzo się nimi interesuje i często zamawia odlewki. Bardzo często uzywam też perfum męża właśnie, bo dużo zapachów ma unisex i zupełnie inaczej na nas się rozwijają. Ale te cztery to są moje top of the top póki co :)
kobaltowa

Post autor: kobaltowa »

ssanderkaaa_ pisze: czw mar 21, 2024 12:50 am
Komarzyca pisze: śr mar 20, 2024 11:48 pm Moje ulubione to Tom Ford lost cherry , używam oszczędnie bo cena powala , zapach jest cudny , mocno wiśniowy . Na drugim miejscu jest Creed Carmina , mocno czuć róże , bardzo trwałe, piękne ale cena też wygórowana .
Czy ktoś może zna jakiś zamiennik lost cherry? :/ kiedyś wąchałam coś z jakiejś niszowej marki, już nie do końca pamiętam, ale tam wiśnia pachniała jak perfumik dla dzieci... może coś innego, o właśnie takim bardziej szlachetnym zapachu, ktoś coś natrafił?
Bohoboco - Wet Cherry Liquor. Dla mnie zapach nawet lepszy niż TF, bo nie tak płaski, jest w nim głębia, wielowymiarowość. I są mega intensywne. Dwa psinki rano i jeszcze wieczorem czujesz ich zapach.

Moje ulubione perfumy na ten moment są z Byredo. Na lato Sundazed, na jesień i zimę Gypsy Water.
glottalstop
Tritonotti
Posty: 181
Rejestracja: wt lip 04, 2023 10:16 pm

Post autor: glottalstop »

niezmiennie Bibliotheque od Byredo :)
Klos72
Modna
Posty: 407
Rejestracja: sob maja 11, 2024 6:10 pm

Post autor: Klos72 »

wciąż szukam - a jestem juz po 50 i przerobiłam setki perfum xDD ale mam kilka zapachów, do których wracam - to m.in. Chopard Wish i Dalissime od S.Dali Nie kombinuje już z zapachami z mlodości - albo one przeszły reformulację przedziwną, jak Blase albo pozmieniały się jak Venezia, albo mój gust i nos zmieniły się tak bardzo, że to już nie to. Był jeszcze taki zapach Chloe Narcisse, który uwielbialam - teraz nie do dostania albo za jakąś potworna kasę.
lalisa
TrampekLV
Posty: 635
Rejestracja: śr lip 07, 2021 9:59 pm

Post autor: lalisa »

Świeży, zielony i zimny to zdecydowanie Chanel Chance wersja zielona. Ziołowy jest przy okazji.
Ancymonek
Tritonotti
Posty: 186
Rejestracja: wt cze 25, 2024 2:11 pm

Post autor: Ancymonek »

Balmain Ambre Gris, kończę już czwarte opakowanie, a zapach jest wycofany 😭😭😭
karjan
Ciastko
Posty: 5
Rejestracja: wt sty 09, 2024 10:15 am

Post autor: karjan »

A znacie coś co pachnie jak olejek do opalania? :he:
glottalstop
Tritonotti
Posty: 181
Rejestracja: wt lip 04, 2023 10:16 pm

Post autor: glottalstop »

karjan pisze: pt lip 12, 2024 9:10 pm A znacie coś co pachnie jak olejek do opalania? :he:
Yves Rocher Vague d'Ete
wesolawsza
Siatkarka
Posty: 1
Rejestracja: ndz maja 05, 2024 1:13 pm

Post autor: wesolawsza »

karjan pisze: pt lip 12, 2024 9:10 pm A znacie coś co pachnie jak olejek do opalania? :he:
Jil Sander Sun albo Sun Delight
GossipGirly
SushiRoll
Posty: 234
Rejestracja: czw cze 27, 2024 3:37 pm

Post autor: GossipGirly »

Uwielbialam Sycamore by Chanel ale zmienili recepture i z glebokich wyjatkowych perfum z gleboka nuta zrobily sie bardzo przecietne i na pewno nie warte swojej ceny. Duze rozczarowanie. Kiedys jak ktos mnie pytal jakie perfumy kupic dla siebie czy na prezent to mowilam ze Chanel limited edition mozna zawsze brac z zamknietymi oczami, ale teraz zmnienilam zdanie :(
Jonno
RoyalBaby
Posty: 27
Rejestracja: czw sty 25, 2024 8:31 am

Post autor: Jonno »

Hej, czy miałyście może do czynienia z perfumami z feromonami? Dużo ostatnio na ten temat czytam... między innymi Lwa Starowicza itd.
I podobno rzeczywiście coś jest z tym na rzeczy...
Czy macie z tym jakieś doświadczenia
Attarii
PrinTu
Posty: 957
Rejestracja: czw kwie 27, 2023 8:13 pm

Post autor: Attarii »

wesolawsza pisze: pt lip 12, 2024 10:54 pm Jil Sander Sun albo Sun Delight
Polecam Ellie saab lumiere
Biczysko77
Mokra Włoszka
Posty: 73
Rejestracja: ndz maja 19, 2024 6:20 pm

Post autor: Biczysko77 »

Ja jestem fanką Lush, a najbardziej zapachów Alina i Lord of Misrule. Podpasowal mi też 4:20 pm, choć zapach jest mocno specyficzny i intensywny.
sedlera
RoyalBaby
Posty: 16
Rejestracja: pn lip 22, 2024 11:49 am

Post autor: sedlera »

Możesz wypróbować ;)
Czemu nie...
Sama od jakiegoś czasu używam perfum z feromonami Love & Desire. Pamiętam, że zamówiłyśmy sobie swego czasu z ciekawości z najlepszą koleżanką i napiszę Ci,że jest to jeden z moich ulubionych zapachów. Bardzo dobrze się trzyma.
Czy zauważyłam działanie? A tak ponieważ dostaję za nie bardzo wiele komplementów oraz nastawienie innych osób jest lepsze. Czy to kobiet czy mężczyzn.
Jonno
RoyalBaby
Posty: 27
Rejestracja: czw sty 25, 2024 8:31 am

Post autor: Jonno »

To ciekawe. Możesz napisać mi ile mniej więcej kosztują te feromony?
I gdzie można je kupić? A może wklepisz tutaj zdjęcie buteleczki? Chętnie bym obejrzała
sedlera
RoyalBaby
Posty: 16
Rejestracja: pn lip 22, 2024 11:49 am

Post autor: sedlera »

Raczej prosta ale powiem Ci,że sam zapach super. Mojemu męzowi bardzo się podoba ( oczywiście nie przyznałam mu się,że używam feromonów, lepiej niech zostanie w tej słodkiej nieświadomości ).
W sumie jest wiele sklepów, w ktorych możesz zamowić feromony. Poszukaj sobie. Na pewno są w sklepie feromarket oraz intymnosc.pl . Warto jest sobie porównać ceny.
Jonno
RoyalBaby
Posty: 27
Rejestracja: czw sty 25, 2024 8:31 am

Post autor: Jonno »

Zamówiłam I tak miałam sobie sprawić jakiś nowy zapach na święta tak więc niech będą to feromony. Ciekawa jestem bardzo ich działania. Czy będą rzeczywiście tak skuteczne ;)
gosiak99
Mokra Włoszka
Posty: 61
Rejestracja: pn mar 18, 2024 4:36 pm

Post autor: gosiak99 »

Dla mnie na idealne na lato Mugler Nova <3
glottalstop
Tritonotti
Posty: 181
Rejestracja: wt lip 04, 2023 10:16 pm

Post autor: glottalstop »

karjan pisze: pt lip 12, 2024 9:10 pm A znacie coś co pachnie jak olejek do opalania? :he:
sprawdź Soleil des Vignes Caudalie :)
Jagodziax
Siatkarka
Posty: 2
Rejestracja: pn lip 22, 2024 7:17 pm

Post autor: Jagodziax »

Ja używam tylko Calvin Klein, bo są tanie a dobre 😂
AleksandraWu
LouiBag
Posty: 307
Rejestracja: sob paź 14, 2023 10:35 am

Post autor: AleksandraWu »

A co myślicie o testerach? Szczerze powiedziawszy w niektórych sklepach ceny są na prawdę zachęcające a z drugiej strony wieje na kilometr oszustwem. Dołączyłam do grup o tematyce sprzedaży perfum i tam aż roi sie od biznesmenów z turcji lub chin z testerami 1:1 - nie do odróżnienia. Zapach również ten sam ale wiadomo, że parametry są zerowe plus niewiadomy skład... Nadziałam się też na polskich stronach szczególnie tagomago - kupiłam Boucheron by Boucheron (mój ukochany zapach). Tak jak zawsze z sephory lub Douglasa flakon był bardzo porządny, tak tutaj wszystko klekocze. Zapach ten sam. Jednak nadal mam wątpliwości...
Macie strony ze sprawdzonymi testerami? Lub Strony, gdzie perfumy są w tańszych cenach i są legitne, bo czasami przebitka ceny w mniejszych sklepach a sephorą lub dagiem to nawet 300zł....
活到老 学到老
melanka
RóżowePolo
Posty: 11
Rejestracja: śr sie 21, 2024 10:09 pm

Post autor: melanka »

Uwielbiam cytrusowy Olejek perfumujacy do ciała Afra. Latem używam zamiast perfum , alkohol mi podraznia skóre a olejek dodatkowo skórę super nawilża