Terapia ADHD

Motywacja, hobby, sposoby na spędzanie wolnego czasu, porady domowe, książki

Moderator: verysweetcherry

Mengla
RoyalBaby
Posty: 21
Rejestracja: pt mar 15, 2024 7:25 am

Terapia ADHD

Post autor: Mengla »

Hej, pytanie do osób ze zdiagnozowanym ADHD i w trakcie terapii. Czy szukałyście/szukaliście terapeuty, który działa stricte z ADHD, czy wystarczy terapeuta w nurcie poznawczo-behawioralnym? Jest duża różnica?
typiem

Post autor: typiem »

Dla osób z ADHD polecanym nurtem jest właśnie terapią poznawczo-behawioralna :), ale wg mnie dobrze jest też poszukać kogoś, kto faktycznie współpracuje z osobami z ADHD
Mengla
RoyalBaby
Posty: 21
Rejestracja: pt mar 15, 2024 7:25 am

Post autor: Mengla »

typiem pisze: wt lip 02, 2024 11:15 pm Dla osób z ADHD polecanym nurtem jest właśnie terapią poznawczo-behawioralna :), ale wg mnie dobrze jest też poszukać kogoś, kto faktycznie współpracuje z osobami z ADHD
Hej, dziękuję za odpowiedź. Tak, wiem, bo już zgłębiałam ten temat, że poznawczo-behawioralna jest dobra na ADHD.

Właśnie w nurcie poznawczo-behawioralnym jestem, biorę też leki na ADHD, ale mam wrażenie, że to trochę za mało i nie czuję zbytniej satysfakcji z terapii. Nie wiem czy mam za duże oczekiwania, czy faktycznie terapeuta niezbyt odnajduje się w ADHD.
Kotek_99
Skarpeta Rakieta
Posty: 85
Rejestracja: pt cze 14, 2024 10:45 am

Post autor: Kotek_99 »

Ja szukałam kogoś, kto zajmuje się stricte ADHD i żeby to była osoba polecana przez innych ADHD-owców.
lifeislifenana
Channelka
Posty: 30
Rejestracja: ndz mar 17, 2024 10:50 pm

Post autor: lifeislifenana »

Hm, mi adhd wyszło na terapii z seksuologiem, moja terapeutka nie specjalizuje się w terapii adhd, ale działa w systemie poznawczo- behawioralnym. To moja pierwsza terapia, w ogóle się na tym nie znam i zastanawiam się, czy powinnam znaleźć kogoś kto działa stricte z osobami z adhd, czy zostać na obecnej terapii?
Oizys
SkrzydełkaZhooters
Posty: 212
Rejestracja: ndz cze 27, 2021 12:11 pm

Post autor: Oizys »

Mengla pisze: śr lip 03, 2024 8:10 am
typiem pisze: wt lip 02, 2024 11:15 pm Dla osób z ADHD polecanym nurtem jest właśnie terapią poznawczo-behawioralna :), ale wg mnie dobrze jest też poszukać kogoś, kto faktycznie współpracuje z osobami z ADHD
Hej, dziękuję za odpowiedź. Tak, wiem, bo już zgłębiałam ten temat, że poznawczo-behawioralna jest dobra na ADHD.

Właśnie w nurcie poznawczo-behawioralnym jestem, biorę też leki na ADHD, ale mam wrażenie, że to trochę za mało i nie czuję zbytniej satysfakcji z terapii. Nie wiem czy mam za duże oczekiwania, czy faktycznie terapeuta niezbyt odnajduje się w ADHD.
Z terapią jest tak, szczególnie CBT, że sama też musisz pracować. A jak masz poczucie, że coś jest nie tak, to wnieś to na sesję. Z doświadczenia wiem, że terapia to proces, czasem masz kilka kroków do przodu a czasem jakiś w bok albo kilka do tyłu.
(...) wszystko umiera i ponownie się odradza,(...) co roku siejemy i zbieramy plony.(...) nawet po najsurowszej zimie zawsze następuje wiosna.(...) Wszystko cały czas się zmienia, ale w ustalonym rytmie.
Justir
Ciastko
Posty: 9
Rejestracja: śr maja 29, 2024 3:48 am

Post autor: Justir »

A czego oczekujecie po terapii? U mnie największy adhd problem z jakim się mierzę to lęk przed odrzuceniem. Leki na adhd trochę pomagają ale wiem że nie zrobią całej pracy. Myślałam nad terapia u kogoś zajmującego się borderline, bo temat podobny. To może inaczej wygląda w borderline, ale być może taki terapeuta zrozumiałby problem. Chodziłam kiedyś pół roku na grupową i 2 lata na indywidualną, nie zauważyłam niestety dużej poprawy.