Robot sprzątający

Inspiracje modowe, promocje, błędy cenowe, Wasze ulubione style

Moderator: verysweetcherry

Agneess
RoyalBaby
Posty: 22
Rejestracja: pn mar 18, 2024 11:51 am

Robot sprzątający

Post autor: Agneess »

Ktoś ma? Poleca?
Zastanawiam się nad zakupem, bo ostatnio przy dziecku mam mało czasu na częste sprzątanie, a przy psie brudzi się niemiłosiernie. Jednak boję się, że użyję parę razy i skończy się na tym, że i tak będę sprzątać tradycyjnie xd
emdc1
Tritonotti
Posty: 170
Rejestracja: śr sty 05, 2022 7:52 am

Post autor: emdc1 »

Ja mam, ale to raczej zabawka, zeby ogarnac na szybko i na biezaco (okruchy, piasek jak pies naniesie itp). Co tydzien przychodzi pani sprzatajaca i dopiero wtedy czuje, ze jest czysto. Moze inni maja lepsze doswiadczenia, moj robot to Eufy.
PanLolek
MiamiBicz
Posty: 370
Rejestracja: pn kwie 08, 2024 8:41 am

Post autor: PanLolek »

Mam robota mam Xiaomi, niby spoko, ale czesto jeździ tam, gdzie nie powinien: ciagle mi do kuchni wjeżdza, a na appce nie ma tego w mapce. Z kurzem radzi sobie całkiem dobrze, ale gorzej z piachem.
Jak będziesz dorosły i duży to będzie cię stać.
gwiazkaznieba

Post autor: gwiazkaznieba »

Mam i polecam, ale nie polecam tego konkretnego modelu - Xiaomi e10.

U nas jeździ minimum raz dziennie. Czasem odkurzy wszystko dokładnie, czasem przejedzie koło jakiegoś paprocha kilka razy i go nie zgarnie.
Na trybie turbo, czyli jedynym sensowym, odkurzy tylko salon i kuchnię - ok 20m2. Później ładuje się jakieś 3 lub 4 godziny i można odkurzyć nim sypialnię i łazienkę. Czasem wyjdzie pod stolik kawowy, czasem nie. Czasem nie wjedzie do kuchni. Tę samą powierzchnię odkurza raz w 20, raz w 30, czasem i 40 minut. Nie wiem od czego to zależy.

Gdybym miała kupić jeszcze raz, to dołożyłabym do czegoś znacznie lepszego. Ale chcieliśmy zabawkę głównie do wjeżdżania pod łóżko (mamy mini sypialnię i tradycyjnym odkurzaczem nie byłam w stanie odkurzyć całej powierzchni pod). Jak się w końcu przeprowadzimy, to wybierzemy coś lepszego, a na obecną chwilę męczymy się z tym.
Agatka321
Zdalna_mama_nowe
Posty: 1006
Rejestracja: śr lis 08, 2023 6:15 pm

Post autor: Agatka321 »

Ja mam Xiaomi S5 Max, ale trzeba pamiętać że to jest robot który mopuje, on nie tyle co myje podłogę co przeciera, odświeża, plam nie doczyści, ja się zastanawiam nad odkurzaczem myjącym którym można myć wszelkie zabrudzenia i zastępuje zwykłego mopa, może ktoś tutaj ma jakiś do polecenia.
INISFEE
BlondDoczep
Posty: 148
Rejestracja: pn sie 28, 2023 4:00 pm

Post autor: INISFEE »

mam robot i nie wyobrażam sobie życia bez niego, puszczam go kilka razy w tygodniu i mam czysto, oczywiście trzeba co jakiś czas dokładni odkurzyć,
oliwia15
Koczkodan
Posty: 112
Rejestracja: śr cze 23, 2021 3:33 pm

Post autor: oliwia15 »

Mam iRobot Roomba i3+ i bardzo polecam.
Jednak przed kupnem polecam zastanowić się, czy aby na pewno w twoim mieszkaniu się sprawdzi, czyli
- czy masz wystarczająco dużo przestrzeni, aby robot jeździł i sprzątał? Jeśli masz większość mieszkania pozastawianych, przez co powierzchnia podłogi jest mała, to nalezy się zastanowić czy jest sens
- czy masz pochowane kable i tego typu rzeczy, lub czy jesteś w stanie pochować te rzeczy, aby roomba się w nie nie plątała
- kwestia dywanów. Ja w swoim mieszkaniu nie mam, raczej nie powinna mieć problemu z podjazdem pod cienkie dywany, problem może się pojawić jeśli mają one frędzle lub długie włosie
- meble w stylu loftowym - mam jedną konsole na czarnych, wąskich, metalowych nogach i roomba się na nich wiesza - muszę zawsze pod konsole stawiać pufę, aby obiła się od nóżek pufy i nie wieszała się na konsoli.
- jeśli masz psa w długą sierścią, ty masz długie włosy i dziecko również ma długie włosy.. to przygotuj się na bardzo częste sprzątanie urządzenia, ponieważ rolki moga się zablokować przez dużą ilość włosów.
Jeśli powyższe kwestie nie są dla ciebie problematyczne - to kupuj :) Ja dostałam w prezencie i nie żałuje, puszczenie roomby w sobotę, gdy leżę w sypialni i piję kawkę to game changer :D
INISFEE
BlondDoczep
Posty: 148
Rejestracja: pn sie 28, 2023 4:00 pm

Post autor: INISFEE »

absolutnie polecam, mam irobot roomba 7 już 4 lata