podcasty kryminalne

Moderator: verysweetcherry

aideyene
ŚpioszkiKenzo
Posty: 4
Rejestracja: pn lut 26, 2024 11:20 am

Re: podcasty kryminalne

Post autor: aideyene »

Jeszcze Opowiem Ci historię przychodzi mi do głowy, odnosi się do znanych postaci historycznych i starszych spraw.
jemmarchewkie
SushiAddict
Posty: 836
Rejestracja: czw kwie 06, 2023 2:14 pm

Post autor: jemmarchewkie »

aideyene pisze: wt maja 28, 2024 8:20 pm Dla mnie najgorsza jest Karolina Anna, nie ze względu na treść, ale na wadę wymowy, po prostu nie rozumiem co ona mówi i muszę się mocno skupiać aby zrozumieć, więc odpada. Do Justyny Mazur robię czasem podejście, ale tu znów problem, bo mam mizofonię, i sposób w jaki ona wymawia niektóre zgłoski i mlaskanie mnie dobijają ;P To zresztą problem z większością polskich youtuberów. Ale chyba najpoważniejszy problem z Mazur mam taki, że ona koszmarnie wolno mówi, dosłownie co 2 wyrazy robi jakieś pauzy, tam gdzie w ogóle nie pasują. Nie wiem czy to po to aby film był dłuższy czy co, ale jak już ją odpalę to na 1,5 przyspieszeniu bo inaczej się nie da.
Ostatnio odkryłam kanał HISTORIE - ludzie i wydarzenia, większość to różne katastrofy ale są też kryminalne sprawy, przy czym materiały nie są zbyt długie. Jeszcze jest Sonder i Zbrodnia Ikara, obaj panowie mają nieznośną manierę mówienia (taką jak to często dziennikarze telewizyjni mają), ale jeśli się to przeboleje to jest dobrze.
ja każdy podcast słucham na przyspieszeniu bo się niecierpliwie jak ktoś mówi coś flegmatycznie i mnie to do szału doprowadza :D x1,25 i jest ideolo :D
jemmarchewkie
SushiAddict
Posty: 836
Rejestracja: czw kwie 06, 2023 2:14 pm

Post autor: jemmarchewkie »

cysiamalaogrodniczka pisze: ndz maja 05, 2024 8:31 am Zbrodnie prowincjonalbe lubiłam na początku, ale potem się zepsuła. Jak wleciały jakieś sprawy z lat 20 a następnie z Afryki czy Kazahstanu to przestałam jej słuchać. Zaczęła mnie irytować takimi hamskimi komentarzami.
Uwielbiam Polskę na faktach, ale rzadko juz nagrywa. I wiadomo - Stanowo, ale te odcibki po paruletniej przerwie to już nie to co kiedyś.
kurczę zaczęłam odsłuchiwać Zbrodnie prowincjonalne i jestem na etapie sprawy z Afryki, mi się bardzo podoba ta seria, coś innego niż sprawy z podwórka polskiego, angielskiego, amerykańskiego czy rosyjskiego, które każdy zna na wylot już.
elisha
RoyalBaby
Posty: 20
Rejestracja: ndz mar 17, 2024 10:50 pm

Post autor: elisha »

Widziałam dyskusję o podcastach kryminalnych i dużo osób pisało, że musiało je przestać oglądać bo za bardzo ich to "zeschizowało", wszędzie widzieli jakieś niebezpieczeństwa, byli zestresowani w normalnych momentach w trakcie dnia (np. przejście pustą alejką samemu w dzień) albo za dużo o tym myśleli, analizowali czy czasami nawet śnili. Miał ktoś z was podobnie?
Arzena
KlasaBiznes
Posty: 566
Rejestracja: sob sty 20, 2024 1:49 pm

Post autor: Arzena »

elisha pisze: śr maja 29, 2024 10:05 am Widziałam dyskusję o podcastach kryminalnych i dużo osób pisało, że musiało je przestać oglądać bo za bardzo ich to "zeschizowało", wszędzie widzieli jakieś niebezpieczeństwa, byli zestresowani w normalnych momentach w trakcie dnia (np. przejście pustą alejką samemu w dzień) albo za dużo o tym myśleli, analizowali czy czasami nawet śnili. Miał ktoś z was podobnie?
Nie xd zawsze zwracam uwagę,ale nie widzę wszędzie zagrożenia,slucham podkastow dobre parę lat,czytam książki w podobnej tematyce,artykuły,oglądam filmy i znajomi się dziwią,że potrafię mieszkać sama i iść normalnie spać xD nie nakręcam się jakoś taka treścią
pesticidal
RoyalBaby
Posty: 28
Rejestracja: pn lut 26, 2024 8:43 pm

Post autor: pesticidal »

Ja też tematyką true crime zaczęłam się interesować lata temu, w sumie pewnie wcześniej niż powinnam, bo już jakoś pod koniec podstawówki mnie w tym kierunku ciągnęło 😅 I nie widzę u siebie jakichś szczególnych schiz z tym związanych, staram się być uważna, ale nie boje się że ktoś na mnie wyskoczy z za rogu. Czasem lubię się nawet przejść na późnowieczorny spacer z podcastem kryminalnym na słuchawkach i nie przeszkadza mi to potem w spaniu.

Wydaje mi się, że nikt nie wspominał jeszcze o podcaście Zbrodnie zapomniane. Dłuższe odcinki, ciekawe i mało znane, starsze sprawy głównie z Polski
Grubababa
Collagen z chlorellą
Posty: 4289
Rejestracja: pn lut 08, 2021 9:48 pm

Post autor: Grubababa »

elisha pisze: śr maja 29, 2024 10:05 am Widziałam dyskusję o podcastach kryminalnych i dużo osób pisało, że musiało je przestać oglądać bo za bardzo ich to "zeschizowało", wszędzie widzieli jakieś niebezpieczeństwa, byli zestresowani w normalnych momentach w trakcie dnia (np. przejście pustą alejką samemu w dzień) albo za dużo o tym myśleli, analizowali czy czasami nawet śnili. Miał ktoś z was podobnie?
Ja tak miałam lata temu jak się wkręciłam mocno w seriale kryminalne. Faktycznie wtedy miałam schizę, idąc wieczorem, czy jadąc tramwajem, że każdy jest jakiś podejrzany xD od podcastów true crime nie mam tak, bo jednak większość z nich to zbrodnie to zbrodnie "w zaciszu domowym", tzn maz zabił żonę, żona męża itp.
ydnaa_
Mokra Włoszka
Posty: 50
Rejestracja: wt kwie 23, 2024 8:10 pm

Post autor: ydnaa_ »

elisha pisze: śr maja 29, 2024 10:05 am Widziałam dyskusję o podcastach kryminalnych i dużo osób pisało, że musiało je przestać oglądać bo za bardzo ich to "zeschizowało", wszędzie widzieli jakieś niebezpieczeństwa, byli zestresowani w normalnych momentach w trakcie dnia (np. przejście pustą alejką samemu w dzień) albo za dużo o tym myśleli, analizowali czy czasami nawet śnili. Miał ktoś z was podobnie?
Mam tak tylko wieczorem/w nocy jak ide sama i nie ma innych ludzi ani oświetlenia na danym odcinku, ale tak miałam od podstawówki, więc nie winie podcastow o zmianę zachowania. Natomiast na pewno jestem ostrożniejsza, zwracam uwagę na ludzi i rzeczy dookoła mnie i zawsze kogos informuję gdzie ide i z kim. Takie ubezpieczenie.
ululare
PrinTu
Posty: 981
Rejestracja: wt lis 01, 2022 2:58 pm

Post autor: ululare »

elisha pisze: śr maja 29, 2024 10:05 am Widziałam dyskusję o podcastach kryminalnych i dużo osób pisało, że musiało je przestać oglądać bo za bardzo ich to "zeschizowało", wszędzie widzieli jakieś niebezpieczeństwa, byli zestresowani w normalnych momentach w trakcie dnia (np. przejście pustą alejką samemu w dzień) albo za dużo o tym myśleli, analizowali czy czasami nawet śnili. Miał ktoś z was podobnie?
Tak mialam przed podcastami. Ale po słuchaniu ich od lat nabyłam sie przekonania ze większość facetów to zwyrodnialcy (oglądam tez dokumwnty i reportaze na YT) i naprawdę brak partnera odejmuje ryzyka bycia zabitą o 30% 😆
Natomiast slyszalamni przeczytalam o takich zwyrodnialstwach o których chyba wolałabym nie wiedzieć, bo czuje ze jednak coś mnie na zawsze sie złamało we mnie...
StudentkaKozminski
Tritonotti
Posty: 177
Rejestracja: śr mar 20, 2024 4:24 pm

Post autor: StudentkaKozminski »

Czy tylko mnie męczy ten stękający ton na niektórych podcastach kryminalnych by brzmieć tajemniczo?
Laylana
Channelka
Posty: 30
Rejestracja: pt kwie 05, 2024 11:34 pm

Post autor: Laylana »

Przyszłam trochę ponarzekać xd Miałam chyba dwa podejścia do Karoliny Anny, ale nie potrafię jej słuchać. Chociaż ma krótkie odcinki, to prędzej zasnęłabym przy niej niż przy takim trwającym 2 godziny, ale dobrze poprowadzonym.

Do Hulaj Duszy jakoś też przekonać się nie mogę, niby jest ok, ale jej teksty (tudzież żarty) są jakieś takie żenujące. Takiej Stanowo humor lubię, bo jest trochę czarny a trochę absurdalny.

Z innych narzekajek, to Kryminalne Historie - męcząca, jenostajna maniera, potrafię odpłynąć i nie wiem już o czym była historia.

I ostatnia, choć najmniejsza przypie*dolka - Skok w Mrok. Bardzo ciekawie opowiadają, gość jest psychologiem, a laska filozofem. Ogółem lubię ich, ale czy ona musi się tak ciągle śmiać? XD wiem, absurdalne, ale no.. ta babka na wszystko reaguje śmiechem. Irytuje mocno, chociaż jak już zacznie opowiadać swój segment to dobrze się jej słucha. Plus te wtręty o tym czy ktoś był ładny czy nie był, to też bez sensu, bo jest to dość subiektywne. Gdyby wyciąć te drażniące fragmenty, to pewnie byłby mój (na ten moment) ulubiony podcast true crime/psychologiczny.

Jak na razie nadal szukam tego jedynego, ale pustkę po Stanowo jakoś ciężko zapełnić xD
rozemocjonowana
Currently:Top
Posty: 719
Rejestracja: sob maja 11, 2024 5:53 pm

Post autor: rozemocjonowana »

elisha pisze: śr maja 29, 2024 10:05 am Widziałam dyskusję o podcastach kryminalnych i dużo osób pisało, że musiało je przestać oglądać bo za bardzo ich to "zeschizowało", wszędzie widzieli jakieś niebezpieczeństwa, byli zestresowani w normalnych momentach w trakcie dnia (np. przejście pustą alejką samemu w dzień) albo za dużo o tym myśleli, analizowali czy czasami nawet śnili. Miał ktoś z was podobnie?
Nie, właściwie to podcasty nie wpłynęły na moje odczuwanie bezpieczeństwa. Po prostu całe życie jestem bardzo ostrożna ze względu na przeszłość.

Ale za to odsłuchałam kilka nagrań, podczas których rzeczywiście czułam ogromny niepokój i czułam się nieswojo. Nieczęsto mi się to zdarza :P
dina
Siatkarka
Posty: 2
Rejestracja: ndz cze 02, 2024 6:47 pm

Post autor: dina »

Dla mnie nr 1 to totalnie Aneks Kryminalny Agi Rojek - uwielbiam!!! Lubię też Ciemno Wszędzie, Z morderstwem im do twarzy, Zbrodnie Zapomniane i trochę w innym klimacie, ale też true crime - nagle, ostatniej nocy.
xopaul13
SushiRoll
Posty: 224
Rejestracja: śr sty 04, 2023 10:05 pm

Post autor: xopaul13 »

dina pisze: pn cze 03, 2024 11:01 pm Dla mnie nr 1 to totalnie Aneks Kryminalny Agi Rojek - uwielbiam!!! Lubię też Ciemno Wszędzie, Z morderstwem im do twarzy, Zbrodnie Zapomniane i trochę w innym klimacie, ale też true crime - nagle, ostatniej nocy.
Dla mnie też aktualnie Aga najlepsza, bez dziwnego tonu, efektów specjalnych w tle i innych ”ulepszaczy”
Dobrze opowiada, zawsze podaje bardzo dużo szczegółów, bez rozwlekania jej własnych refleksji i przemyśleń.
Na plus też to że wybiera mało znane sprawy (przynajmniej w Polsce)
Widziałam że niektórym przeszkadza jej wada wymowy i słynne „piciu” i tak jak rozumiem że ze Sposobem wymowy trzeba się oswoić, tak te jej powiedzonka są moim zdaniem super:) bez napinki i takie o

Lubię też piąte nie zabijaj, chociaż tutaj już naprawdę ciężko czasami przebrnąć przez te multum własnych rozkmin, yyyyy eeeee itp.

Herring dodaje odcinki raz na ruski rok to też czasem włączę ale mam wrażenie że są zbyt oficjalne (Still mniej niż kryminatorium xd), każda dziewczyna piękna, mądra, wykształcona a mężczyzna przystojny. Ale ogólnie też dobrze dopracowane
Ona ogólnie teraz została prowadzoca ktokolwiek widział ktokolwiek wie i szczerze to chyba największy sukces z polskich podcasterow? Wyprowadźcie mnie proszę z błędu jeśli się mylę

Kryminalne historie/historie na faktach to już tak w ostateczności włączam. Też spoko chociaż nie potrafię się wczuć jakoś bardzo
SkarolinaS
Tritonotti
Posty: 183
Rejestracja: śr lip 12, 2023 1:39 pm

Post autor: SkarolinaS »

To zależy co jest miarą sukcesu. Jedni piszą książki(Marcin Myszka, Kryminalna Skandynawia), z tego co kojarzę Renata ma swój koktajlbar Worek Kości gdzie odbywają się imprezy klimatyczne. A właśnie Marcin Myszka ostatnio organizował w Poznaniu ostatnio jakieś wydarzenie związane z true crime, na które zaprosił sporo specjalistów w dziedzinie.
SkarolinaS
Tritonotti
Posty: 183
Rejestracja: śr lip 12, 2023 1:39 pm

Post autor: SkarolinaS »

Swoją drogą kolejna drama w świecie true crime. Choć wygląda na to,że dopiero się rozkręca. Tym razem na tapecie podcast ZŁO

https://www.facebook.com/share/LVzbiMVNLdWQEWvz/
Arzena
KlasaBiznes
Posty: 566
Rejestracja: sob sty 20, 2024 1:49 pm

Post autor: Arzena »

SkarolinaS pisze: wt cze 04, 2024 9:21 am Swoją drogą kolejna drama w świecie true crime. Choć wygląda na to,że dopiero się rozkręca. Tym razem na tapecie podcast ZŁO

https://www.facebook.com/share/LVzbiMVNLdWQEWvz/
O co chodzi? Nie mam fejsa i nie mogę zobaczyc
ydnaa_
Mokra Włoszka
Posty: 50
Rejestracja: wt kwie 23, 2024 8:10 pm

Post autor: ydnaa_ »

SkarolinaS pisze: wt cze 04, 2024 9:21 am Swoją drogą kolejna drama w świecie true crime. Choć wygląda na to,że dopiero się rozkręca. Tym razem na tapecie podcast ZŁO

https://www.facebook.com/share/LVzbiMVNLdWQEWvz/
Nie przeczytałam całego, ale widze ze znowu podcast sciaga tresci z ksiazki slowo w slowo. Czy to nie kolejna taka sprawa z udziałem pana Semczuka? Pamiętam że Justyna miała podobna drame, nie wiem czy z nim i tam jakoś się to rozeszło pi kościach chyba?
ichcorka
Ciastko
Posty: 9
Rejestracja: pt maja 31, 2024 2:59 pm

Post autor: ichcorka »

słucham od wielu lat i naprawdę mało kto trzyma poziom.
5nz nie subskrybuję od ponad roku, bo zeszła na psy. widać, że nie była przygotowana do tego, o czym opowiada, te wstawki eee yyy no dramat. albo objaśnianie oczywistych rzeczy, o których chwilę wcześniej powiedziała.
a myszki i herring nie słucham, bo nie czuję... są zbyt sztuczni. nie czuję w tym "prawdy" jakkolwiek to brzwmi. ciężko mi wyjaśnić ;)
kocham jaśmin, ciemno wszędzie, kryminalne czechy i słowacja czy jakoś tak i lubię Agę r z aneksu

no i polecam wam na yt jest kanał tru crime stories documentaries i ktoś wrzuca dokumenty z lekroem PL
Laylana
Channelka
Posty: 30
Rejestracja: pt kwie 05, 2024 11:34 pm

Post autor: Laylana »

Ostatnio Jaśmin wrzuciła na kanał film z serii "Autostradowo" i zapowiadała nowe Kryminalnie (dodała że "się robi" i że następne spotkanie z nią będzie bardziej mroczne), więc taka o zapowiedź. Mam nadzieję, że nie za pół roku to nastanie xd
Platini_blabla
DramaQueen
Posty: 2680
Rejestracja: czw mar 21, 2024 2:11 pm

Post autor: Platini_blabla »

Jeszcze raz dziekuje za polecenie artykułu 148 już przesłuchałam wszystko na kanale 🤪 jak macie coś w podobnym klimacie to chętnie przytule. Amerykańskie zbrodnie takiej długości 45-90 minut!
champaigne

Post autor: champaigne »

Laylana pisze: wt cze 04, 2024 9:10 pm Ostatnio Jaśmin wrzuciła na kanał film z serii "Autostradowo" i zapowiadała nowe Kryminalnie (dodała że "się robi" i że następne spotkanie z nią będzie bardziej mroczne), więc taka o zapowiedź. Mam nadzieję, że nie za pół roku to nastanie xd
skoro reklamuje bookbeat, przeniosla sie z Waszyngtonu do Kalifornii za hajsem to mysle, ze i youtube bedzie teraz czesciej robiony zeby dodatkowe pieniadze wpadly. Szczegolnie, ze w ostatnim filmie z LA mowila, ze jest straszna recesja, tylko o niej sie nie mowi.
mezalians_urodowy
Srebrna Kropeczka
Posty: 157
Rejestracja: śr sty 06, 2021 10:29 pm

Post autor: mezalians_urodowy »

Szczerze mówiąc to ja straciłam całą sympatie do Jaśmin.
Jak była pierwsza na rynku i jedyna to było super, słuchałam jej na bieżąco od 2 odcinka praktycznie. A teraz już mi jakoś nie podchodzi. Ten ostatni odcinek Kryminalnie baardzo słabiutki jak na nią.
Arzena
KlasaBiznes
Posty: 566
Rejestracja: sob sty 20, 2024 1:49 pm

Post autor: Arzena »

mezalians_urodowy pisze: śr cze 05, 2024 10:21 am Szczerze mówiąc to ja straciłam całą sympatie do Jaśmin.
Jak była pierwsza na rynku i jedyna to było super, słuchałam jej na bieżąco od 2 odcinka praktycznie. A teraz już mi jakoś nie podchodzi. Ten ostatni odcinek Kryminalnie baardzo słabiutki jak na nią.
Mi też już nie podchodzi,kiedyś ją słuchałam i było okej,ale po dłuższej przerwie już nie jestem w stanie
mezalians_urodowy
Srebrna Kropeczka
Posty: 157
Rejestracja: śr sty 06, 2021 10:29 pm

Post autor: mezalians_urodowy »

Arzena pisze: śr cze 05, 2024 10:43 am
mezalians_urodowy pisze: śr cze 05, 2024 10:21 am Szczerze mówiąc to ja straciłam całą sympatie do Jaśmin.
Jak była pierwsza na rynku i jedyna to było super, słuchałam jej na bieżąco od 2 odcinka praktycznie. A teraz już mi jakoś nie podchodzi. Ten ostatni odcinek Kryminalnie baardzo słabiutki jak na nią.
Mi też już nie podchodzi,kiedyś ją słuchałam i było okej,ale po dłuższej przerwie już nie jestem w stanie
ja już w ogole mało podcastów słucham, a na youtube to już w ogole. Jaśmin mi podpadła tym wiecznym obiecywaniem odcinków a potem milknieciem na kilka miesięcy.