podcasty kryminalne

Moderator: verysweetcherry

Platini_blabla
DramaQueen
Posty: 2676
Rejestracja: czw mar 21, 2024 2:11 pm

Re: podcasty kryminalne

Post autor: Platini_blabla »

Sopociara pisze: sob maja 04, 2024 7:54 am
Platini_blabla pisze: ndz kwie 21, 2024 11:06 pm Karolina Anna to chyba od miliarda lat nagrywa ale tez nie mogę się do niej przekonać. Na włączam podcasty kiedy wychodzę z psem na spacer i lubię kiedy trwają od 45 minut do 1,5 godziny, bo nie lubię zmieniać historii w trakcie i lubię jak jest wszystko opisane, historia rodziny, rys psychologiczny, sytuacja społeczna itp. Wiec Karolina Anna niebardzo. Aga Rojek jest fajna ale irytuje mnie to jej piciu xD usiądźcie i weźcie piciu xD
Boze mnie tez strasznie irytuje te piciu :'( i wada wymowy…
Wadę wymowy jestem w stanie przeżyć bo słucham na dużym przyspieszeniu ale to piciu to dla mnie dramat
MalaCzarna
Dieta 600 kcal
Posty: 2154
Rejestracja: śr cze 23, 2021 12:03 pm

Post autor: MalaCzarna »

Ale u herring coś cisza ostatnio. Ostatni podcast był chyba z 3 tygodnie temu. Bo tych innych tworow na yt co robi to nie oglądam
Awatar użytkownika
AgaSam
Currently:Vienna
Posty: 1101
Rejestracja: wt sty 09, 2024 10:31 am

Post autor: AgaSam »

To piciu trwa kilka sekund można przewinąć 💀
KiciBumBum!
cysiamalaogrodniczka
MoetGlass
Posty: 273
Rejestracja: śr maja 17, 2023 11:27 am

Post autor: cysiamalaogrodniczka »

Zbrodnie prowincjonalbe lubiłam na początku, ale potem się zepsuła. Jak wleciały jakieś sprawy z lat 20 a następnie z Afryki czy Kazahstanu to przestałam jej słuchać. Zaczęła mnie irytować takimi hamskimi komentarzami.
Uwielbiam Polskę na faktach, ale rzadko juz nagrywa. I wiadomo - Stanowo, ale te odcibki po paruletniej przerwie to już nie to co kiedyś.
Platini_blabla
DramaQueen
Posty: 2676
Rejestracja: czw mar 21, 2024 2:11 pm

Post autor: Platini_blabla »

Ja nawet nie patrzę co dodała herring czy Mazur ostatnio, herring No afera i ja odlajkowalam a Mazur wydaje takie nudy ostatnio 💀 nadrabiam jakieś inne podcasty bo hulaj dusza chyba ma robotę z budowa domu i rzadko dodaje. Wysłuchałam wszystkie rozwiązane agi rojek i mnie to piciu skręca, dzięki za złota radę ze można przewinąć XD naprawdę ze tez nie pomyślałam ze powinnam czatować na spacerze na te trzy sekundy krindzowego tekstu żeby je przewinąć XD tak jakby sama myśl ze to tam jest mnie nie skręcała

Ostatnio wyskoczył mi kristof radke ale dupa nie urwana ze tak powiem znowu oklepane sprawy które słyszałam sto razy :/
Rtg12
Siatkarka
Posty: 1
Rejestracja: wt lut 06, 2024 7:08 pm

Post autor: Rtg12 »

Dla mnie: No nie gadaj, Nagle ostatniej nocy, Kryminalne Czechy i Słowacja, Artykuł 148, Stanowo, Aga Rojek, Zbrodnie Prowincjonalne, Mystery Cabin.

I jeszcze spoza kryminalnych, ale w sumie często jest o czymś spoza prawa: Dama Kier
pepper0
Mokra Włoszka
Posty: 56
Rejestracja: pn lut 26, 2024 1:15 pm

Post autor: pepper0 »

Damę Kier kocham <3 u mnie niezmiennie Mazur, No nie gadaj i Stanowo. Herring słucham jak mam więcej czasu i mi temat podpasuje, te jej dramy mnie nie interesują bo ona jako osoba i jej prywatne życie też mnie nie za bardzo obchodzi.
zdecydowanie odbiłam się od Kryminalne Historie (irytuje jej głos i maniera), Kryminartorium (przekombinowane i nudne słuchowisko dla boomerów, sorry inaczej tego nie umiem nazwać XD i ten Myszka brandzlujący się swoim głosem, ugh...) i Prawdziwe Zbrodnie (niekończące się dygresje przez które ciągle gubiłam wątek i zajebiście irytujący głos jednej z Karolin)
Mimcia
SkrzydełkaZhooters
Posty: 218
Rejestracja: ndz maja 07, 2023 12:48 pm

Post autor: Mimcia »

Moje odkrycie to Skok w Mrok. Bardzo dobrze opracowane i opowiedziane historie. Na koncu tez analiza psychologiczna. Bardzo dobrze sie slucha
Platini_blabla
DramaQueen
Posty: 2676
Rejestracja: czw mar 21, 2024 2:11 pm

Post autor: Platini_blabla »

Dzięki nie znałam tego skoku dziś odpalę bo widzę ze ma dość długie
Mi chal
Siatkarka
Posty: 1
Rejestracja: pt maja 03, 2024 8:19 pm

Post autor: Mi chal »

Gorąco polecam Oblicze Zbrodni
malalejde
RoyalBaby
Posty: 23
Rejestracja: ndz kwie 16, 2023 2:58 pm

Post autor: malalejde »

Moje ulubione przestały nagrywać ;( Polska na faktach i Piekło jest tu. Olga jest skreślona na wieki a zresztą zawsze mnie irytowała ta jej nosowa wymowa i recytowanki jak w podstawówce.
champaigne

Post autor: champaigne »

malalejde pisze: sob maja 11, 2024 8:41 pm Moje ulubione przestały nagrywać ;( Polska na faktach i Piekło jest tu. Olga jest skreślona na wieki a zresztą zawsze mnie irytowała ta jej nosowa wymowa i recytowanki jak w podstawówce.
Czy możesz być tak uprzejma i powiedzieć mi o co chodzi w aferze z Olgą? Tak po krotce, bo w wątku o niej jest zdecydowanie too much :)
SecretProject
Zabawa w życie
Posty: 1663
Rejestracja: pn paź 03, 2022 5:48 pm

Post autor: SecretProject »

Sopociara pisze: sob maja 04, 2024 7:54 am
Platini_blabla pisze: ndz kwie 21, 2024 11:06 pm Karolina Anna to chyba od miliarda lat nagrywa ale tez nie mogę się do niej przekonać. Na włączam podcasty kiedy wychodzę z psem na spacer i lubię kiedy trwają od 45 minut do 1,5 godziny, bo nie lubię zmieniać historii w trakcie i lubię jak jest wszystko opisane, historia rodziny, rys psychologiczny, sytuacja społeczna itp. Wiec Karolina Anna niebardzo. Aga Rojek jest fajna ale irytuje mnie to jej piciu xD usiądźcie i weźcie piciu xD
Boze mnie tez strasznie irytuje te piciu :'( i wada wymowy…
* to piciu
malalejde
RoyalBaby
Posty: 23
Rejestracja: ndz kwie 16, 2023 2:58 pm

Post autor: malalejde »

champaigne pisze: pn maja 13, 2024 12:31 am
malalejde pisze: sob maja 11, 2024 8:41 pm Moje ulubione przestały nagrywać ;( Polska na faktach i Piekło jest tu. Olga jest skreślona na wieki a zresztą zawsze mnie irytowała ta jej nosowa wymowa i recytowanki jak w podstawówce.
Czy możesz być tak uprzejma i powiedzieć mi o co chodzi w aferze z Olgą? Tak po krotce, bo w wątku o niej jest zdecydowanie too much :)
Wyciekły screeny odnośnie działalności Olgi i jej męża na wykopie. Obrażali tam innych ludzi w tym przede wszystkim grupę LGBT+ oraz osoby innej narodowości. Generalnie niemal każdy wpis w tobie agresywnym i nie znoszącym sprzeciwu. Plus okazało się, że scenariusze do podcastów Olgi piszą opłacane (słabo) osoby a ona to tylko odczytuje. Były na to dowody (wiadomości jej męża do osób którym proponował wspolprace). Latały też screeny osób które pisały im te scenariusze a które Olga i jej mąż na koniec słabo potraktowali. Ofc screeny publikowały tylko osoby, które nie weszły ostatecznie w tę wspolprace, bo ci co weszli, podpisali umowę z klauzula poufności i zrzekli się praw do tekstu 🤭 wszystko oczywiście za marne stawki.
Platini_blabla
DramaQueen
Posty: 2676
Rejestracja: czw mar 21, 2024 2:11 pm

Post autor: Platini_blabla »

Za głodowe stawki i do tego nie szanowali terminów i swoich ghost writerow - wypowiadali się na grupach csi i kryzysy wybuchają w social mediach
Kapsel
GreckieWakacje
Posty: 278
Rejestracja: wt lut 27, 2024 5:48 pm

Post autor: Kapsel »

Stanowo! To legenda , od niej zaczynałam , rewelacja , to królowa !
Lubię tez bardzo Age Rojek👌🏼
mokrawydra
ŚpioszkiKenzo
Posty: 3
Rejestracja: śr sie 16, 2023 11:57 am

Post autor: mokrawydra »

Jeśli ktoś lubi długie formaty to Śledztwo Pisma, sezon 1 i 2, śledztwa dziennikarskie, sprawy szczegółowo omówione, rozmowy z rodzinami i znajomymi. Świetna robota, ale nie jest to typowy podcast kryminalny.
Platini_blabla
DramaQueen
Posty: 2676
Rejestracja: czw mar 21, 2024 2:11 pm

Post autor: Platini_blabla »

mokrawydra pisze: wt maja 14, 2024 11:53 pm Jeśli ktoś lubi długie formaty to Śledztwo Pisma, sezon 1 i 2, śledztwa dziennikarskie, sprawy szczegółowo omówione, rozmowy z rodzinami i znajomymi. Świetna robota, ale nie jest to typowy podcast kryminalny.
Bez przesady tylko jeden sezon im wyszedł, reszta to lanie wody, ten najnowszy tez nudy na kilkanaście godzin które moznaby zmieścić w godzinie
mokrawydra
ŚpioszkiKenzo
Posty: 3
Rejestracja: śr sie 16, 2023 11:57 am

Post autor: mokrawydra »

Platini_blabla pisze: śr maja 15, 2024 6:25 pm
mokrawydra pisze: wt maja 14, 2024 11:53 pm Jeśli ktoś lubi długie formaty to Śledztwo Pisma, sezon 1 i 2, śledztwa dziennikarskie, sprawy szczegółowo omówione, rozmowy z rodzinami i znajomymi. Świetna robota, ale nie jest to typowy podcast kryminalny.
Bez przesady tylko jeden sezon im wyszedł, reszta to lanie wody, ten najnowszy tez nudy na kilkanaście godzin które moznaby zmieścić w godzinie
Mi odpowiada to rozwlekanie akurat w tym przypadku, lubię długie formaty. Nie rozumiem hasła „bez przesady”, nie widzę tu przesady, po prostu subiektywnie uważam, że są dobrze zrobione. 😉 Ale zgodzę się, że ten najnowszy jest za nudny nawet na moje lubowanie się w laniu wody.
Platini_blabla
DramaQueen
Posty: 2676
Rejestracja: czw mar 21, 2024 2:11 pm

Post autor: Platini_blabla »

mokrawydra pisze: śr maja 15, 2024 9:26 pm
Platini_blabla pisze: śr maja 15, 2024 6:25 pm
mokrawydra pisze: wt maja 14, 2024 11:53 pm Jeśli ktoś lubi długie formaty to Śledztwo Pisma, sezon 1 i 2, śledztwa dziennikarskie, sprawy szczegółowo omówione, rozmowy z rodzinami i znajomymi. Świetna robota, ale nie jest to typowy podcast kryminalny.
Bez przesady tylko jeden sezon im wyszedł, reszta to lanie wody, ten najnowszy tez nudy na kilkanaście godzin które moznaby zmieścić w godzinie
Mi odpowiada to rozwlekanie akurat w tym przypadku, lubię długie formaty. Nie rozumiem hasła „bez przesady”, nie widzę tu przesady, po prostu subiektywnie uważam, że są dobrze zrobione. 😉 Ale zgodzę się, że ten najnowszy jest za nudny nawet na moje lubowanie się w laniu wody.
No bez przesady ze takie zajebiste, bo mocno średnie. Ten sezon ze zgonami nastolatek to nawet ciężko nazwać podcastem kryminalnym tylko jakaś marna próba analizy socjologicznej małych miasteczek w formie podcastu na 5 godzin zamiast na kwadrans.
champaigne

Post autor: champaigne »

malalejde pisze: wt maja 14, 2024 1:45 pm
champaigne pisze: pn maja 13, 2024 12:31 am
malalejde pisze: sob maja 11, 2024 8:41 pm Moje ulubione przestały nagrywać ;( Polska na faktach i Piekło jest tu. Olga jest skreślona na wieki a zresztą zawsze mnie irytowała ta jej nosowa wymowa i recytowanki jak w podstawówce.
Czy możesz być tak uprzejma i powiedzieć mi o co chodzi w aferze z Olgą? Tak po krotce, bo w wątku o niej jest zdecydowanie too much :)
Wyciekły screeny odnośnie działalności Olgi i jej męża na wykopie. Obrażali tam innych ludzi w tym przede wszystkim grupę LGBT+ oraz osoby innej narodowości. Generalnie niemal każdy wpis w tobie agresywnym i nie znoszącym sprzeciwu. Plus okazało się, że scenariusze do podcastów Olgi piszą opłacane (słabo) osoby a ona to tylko odczytuje. Były na to dowody (wiadomości jej męża do osób którym proponował wspolprace). Latały też screeny osób które pisały im te scenariusze a które Olga i jej mąż na koniec słabo potraktowali. Ofc screeny publikowały tylko osoby, które nie weszły ostatecznie w tę wspolprace, bo ci co weszli, podpisali umowę z klauzula poufności i zrzekli się praw do tekstu 🤭 wszystko oczywiście za marne stawki.

Ooo, dzięki <3 w takim razie herring cancel ;P
Muminek2024
Siatkarka
Posty: 2
Rejestracja: pt kwie 12, 2024 4:42 pm

Post autor: Muminek2024 »

Polecam na YT podkast „ artykuł 148 „ wiele ich przerobiłam ale ten to prawdziwa uczta dla zmysłów 🥇🥇🥇
Muminek2024
Siatkarka
Posty: 2
Rejestracja: pt kwie 12, 2024 4:42 pm

Post autor: Muminek2024 »

Polecam na YT podkast „ artykuł 148 „ wiele ich przerobiłam ale ten to prawdziwa uczta dla zmysłów 🥇🥇🥇
Natka
Gacie z oceanu
Posty: 45
Rejestracja: pn cze 28, 2021 11:28 am

Post autor: Natka »

Muminek2024 pisze: pn maja 20, 2024 5:30 pm Polecam na YT podkast „ artykuł 148 „ wiele ich przerobiłam ale ten to prawdziwa uczta dla zmysłów 🥇🥇🥇
Prawda! Dla mnie art 148 i historie na faktach to dwa najlepsze aktualnie
aideyene
ŚpioszkiKenzo
Posty: 4
Rejestracja: pn lut 26, 2024 11:20 am

Post autor: aideyene »

Dla mnie najgorsza jest Karolina Anna, nie ze względu na treść, ale na wadę wymowy, po prostu nie rozumiem co ona mówi i muszę się mocno skupiać aby zrozumieć, więc odpada. Do Justyny Mazur robię czasem podejście, ale tu znów problem, bo mam mizofonię, i sposób w jaki ona wymawia niektóre zgłoski i mlaskanie mnie dobijają ;P To zresztą problem z większością polskich youtuberów. Ale chyba najpoważniejszy problem z Mazur mam taki, że ona koszmarnie wolno mówi, dosłownie co 2 wyrazy robi jakieś pauzy, tam gdzie w ogóle nie pasują. Nie wiem czy to po to aby film był dłuższy czy co, ale jak już ją odpalę to na 1,5 przyspieszeniu bo inaczej się nie da.
Ostatnio odkryłam kanał HISTORIE - ludzie i wydarzenia, większość to różne katastrofy ale są też kryminalne sprawy, przy czym materiały nie są zbyt długie. Jeszcze jest Sonder i Zbrodnia Ikara, obaj panowie mają nieznośną manierę mówienia (taką jak to często dziennikarze telewizyjni mają), ale jeśli się to przeboleje to jest dobrze.