Antykoncepcja jak funkcjonować na tabletkach

Motywacja, hobby, sposoby na spędzanie wolnego czasu, porady domowe, książki

Moderator: verysweetcherry

Xxxx1997
BlondDoczep
Posty: 149
Rejestracja: ndz gru 10, 2023 10:48 am

Antykoncepcja jak funkcjonować na tabletkach

Post autor: Xxxx1997 »

Dziewczyny, mam problem, z powodów hormonalnych muszę zacząć przyjmować tabletki. Trochę się boję, jestem panikarz. Od kilku lat każda próba jakichkolwiek kończyła się strasznymi bólami nóg (to nie zakrzepy, bardzo mi puchną) nie mogę przez to normalnie funkcjonować. Niestety teraz już muszę leki. Jak sobie dajecie radę? Przeszłam tyle w rok bólu (operacja, nawracające bóle pęcherza, rany pooperacyjne na brzuchu które ciągną od prawie roku, moje życie to ciągły ból, mogło być zawsze gorzej no ale już mam dość czasami) i jak myślę, że mam mieć zawroty głowy, przytyć, żyć z bólami nóg to mi płakać się chce. I ryzyko zakrzepów, zatorów. Dlatego wybrałam 1-składnikowe. Moja mama brała i nie miała przez wiele lat skutków ubocznych a ja od razu po każdym leku. Jak sobie radzicie na tabletkach?
Xxx
Platini_blabla
Forma życia
Posty: 3516
Rejestracja: czw mar 21, 2024 2:11 pm

Post autor: Platini_blabla »

Nie biorę tabletek wole nuva ring bo hormony są podawane w małej dawce miejscowo
Plotkara
Willa z basenem
Posty: 5163
Rejestracja: śr sty 06, 2021 9:40 pm

Post autor: Plotkara »

Xxxx1997 pisze: śr maja 08, 2024 10:16 am Dziewczyny, mam problem, z powodów hormonalnych muszę zacząć przyjmować tabletki. Trochę się boję, jestem panikarz. Od kilku lat każda próba jakichkolwiek kończyła się strasznymi bólami nóg (to nie zakrzepy, bardzo mi puchną) nie mogę przez to normalnie funkcjonować. Niestety teraz już muszę leki. Jak sobie dajecie radę? Przeszłam tyle w rok bólu (operacja, nawracające bóle pęcherza, rany pooperacyjne na brzuchu które ciągną od prawie roku, moje życie to ciągły ból, mogło być zawsze gorzej no ale już mam dość czasami) i jak myślę, że mam mieć zawroty głowy, przytyć, żyć z bólami nóg to mi płakać się chce. I ryzyko zakrzepów, zatorów. Dlatego wybrałam 1-składnikowe. Moja mama brała i nie miała przez wiele lat skutków ubocznych a ja od razu po każdym leku. Jak sobie radzicie na tabletkach?
Jak masz kłopoty z opuchlizną i bolescia nog + odczuwasz inne dolegliwości, to poszukaj ogarnietego lekarza, skonsultuj się, poszukaj innej opcji, zamiast brać coś, co Ci szkodzi. Po co to sobie robisz?
Podobieństwo do prawdziwych osób i wydarzeń jest przypadkowe :twisted:
Xxxx1997
BlondDoczep
Posty: 149
Rejestracja: ndz gru 10, 2023 10:48 am

Post autor: Xxxx1997 »

Mam torbiele średnio co 2/3 miesiące. Od stresu mam cykle bezowulacyjne i pęcherzyki nie pękają. Potrzebuje lekami wyłączyć owulację na jakiś czas może się ureguluje za jakiś czas
Xxx
yersinia
Channelka
Posty: 33
Rejestracja: wt kwie 02, 2024 10:11 pm

Post autor: yersinia »

Przyjmuje tabletki jednoskładnikowe i czuje się po nich gorzej niż po dwu. Nie wiem czy rzeczywiście dochodzi do owulacji, (nie sprawdzałam u ginekologa) ale odczuwam bóle jak na okres. Wcześniej brałam przez 10 lat tabletki dwuskładnikowe, nie robiąc przerwy na okres i nie odczuwałam nic.
migdalowe

Post autor: migdalowe »

Platini_blabla pisze: śr maja 08, 2024 10:49 pm Nie biorę tabletek wole nuva ring bo hormony są podawane w małej dawce miejscowo
ja podobnie bo uzywam adaring i wogole nie odczuwam tego ze jestem na anty
Xxxx1997
BlondDoczep
Posty: 149
Rejestracja: ndz gru 10, 2023 10:48 am

Post autor: Xxxx1997 »

I jak przez 10 lat na dwu nie było żadnych poważnych skutków ubocznych? Ja się bardzo boję zakrzepicy ale jak jedno będą dokuczać to spróbuję 2 ale jednak się boję bo miałam przypadki zakrzepicy w rodzinie. Chociaż moja mama brała i było ok. A u mnie średnio
Xxx
joolz
Gacie z oceanu
Posty: 42
Rejestracja: sob mar 02, 2024 9:09 pm
Instagram: zhjngmwttn

Post autor: joolz »

Xxxx1997 pisze: sob maja 11, 2024 5:01 pm Mam torbiele średnio co 2/3 miesiące. Od stresu mam cykle bezowulacyjne i pęcherzyki nie pękają. Potrzebuje lekami wyłączyć owulację na jakiś czas może się ureguluje za jakiś czas
Na takie rzeczy nie bierze się anty. Moja siostra przechodzi przez to samo i przepisane jej tabletki anty jej wręcz zaszkodziły, dopiero dobry lekarz i odpowiednia dieta zaczęły pomagać.
Xxxx1997
BlondDoczep
Posty: 149
Rejestracja: ndz gru 10, 2023 10:48 am

Post autor: Xxxx1997 »

Moja koleżanka jest sama lekarzem i na takie problemy bierze leki ;)
Xxx
Valkiria
Mokra Włoszka
Posty: 50
Rejestracja: ndz lis 27, 2022 1:19 pm

Post autor: Valkiria »

Brałam tabletki anty ponad 10 lat i żadnych skutków ubocznych, same plusy. Regularna i bezbolesna miesięczka. Przed tabsami bardzo obfita i bolesna miesięczka. Teraz przestałam brać tylko dlatego że zdecydowalismy się na dziecko i aktualnie jestem w ciąży.