podcasty kryminalne

Moderator: verysweetcherry

kostyraSa
Ciastko
Posty: 8
Rejestracja: śr kwie 17, 2024 11:13 am

podcasty kryminalne

Post autor: kostyraSa »

Jakieś polecanki? Kryminatorium słucham co tydzień z sentymentu ale ostatnio mega drażnią mnie przerywniki na reklamę.
Skok w mrok też fajnie się słucha, ciekawe historie ale wcięcia z prywaty są drażniące na dłuższą metę bo gdyby nie one to każdy odcinek byłby przynajmniej 10 minut krótszy
notforyouuu
ŚpioszkiKenzo
Posty: 3
Rejestracja: ndz mar 17, 2024 11:20 pm

Post autor: notforyouuu »

Piąte nie zabijaj🫶🏻
LosAnanas
RiczAsFak
Posty: 819
Rejestracja: sob kwie 29, 2023 10:23 pm

Post autor: LosAnanas »

Kryminalne historie; Szepthanki; Szkic Kryminalny; Przeciętny podcast o nieprzeciętnej zbrodni; Lucy Phere; Historie na faktach true crime; Polskie Zbrodnie; Oblicze zbrodni; Kryminalna Skandynawia; Piekło jest tu (nie nagrywa juz, ale jak ktoś nie słuchał, to polecam); delikt - szwedzka kronika kryminalna;
Morderstwo (nie) doskonałe - nie nagrywa juz, ale warto odsłuchać wstecz

Tylko YT: kezuvlog; Krymitalia; Maska Arlekina; Tropiciele zbrodni (ale słucham na przyspieszeniu 1.25, bo za wolno mówi)
P0k0
RóżowePolo
Posty: 12
Rejestracja: pt mar 15, 2024 4:27 pm

Post autor: P0k0 »

KezuVlog ostatnio dla mnie top
Bubuzzzzz
Channelka
Posty: 31
Rejestracja: czw mar 07, 2024 11:51 pm

Post autor: Bubuzzzzz »

Prawdziwe zbrodnie - super wyluzowane dziewczyny i często opowiadają w „zabawny” sposób
Quizka
SkrzydełkaZhooters
Posty: 207
Rejestracja: śr mar 06, 2024 7:34 pm

Post autor: Quizka »

Mordercy w bieli - podcast o zbrodniach dokonanych przez medyków
Awatar użytkownika
KasandraCwir
LemonkowaCola
Posty: 526
Rejestracja: wt lut 06, 2024 9:24 am

Post autor: KasandraCwir »

Dla mnie najlepsza jest Jaśmin (Stanowo) a potem długo długo nic. Jak przyzwyczaicie się do jej sposobu opowiadania to wciągniecie każdy film po kolei
Awatar użytkownika
KasandraCwir
LemonkowaCola
Posty: 526
Rejestracja: wt lut 06, 2024 9:24 am

Post autor: KasandraCwir »

A najbardziej nie lubię tych filmów, w których twórcy prezentują wszystko w taki mroczny sposób, robią długie pauzy i dodają jakąś smutną muzyczkę... Człowieku, opowiadasz o czyjejś prawdziwej tragedii, a robisz z tego mroczną historyjkę jak z opowieści przy ognisku
Larwa40
Currently: planning drama
Posty: 2142
Rejestracja: wt mar 28, 2023 9:44 am

Post autor: Larwa40 »

Seria 5 nie zabijaj Justyny Mazur i maska arlekina to chyba takie moje ulubione ale skorzystam z kilku waszych polecajek chętnie posłucham może przypadnie mi coś do gustu
Larwa40
Currently: planning drama
Posty: 2142
Rejestracja: wt mar 28, 2023 9:44 am

Post autor: Larwa40 »

A i ja najbardziej lubię osobiście historia które wydarzyły się w naszym kraju jakoś zbrodnia popełnione w Stanach czy innych państwach no nie przemawiają zbytnio do mnie jeśli można tak o takich rzeczach w ogóle powiedzieć
Kalina
Trening tenisa
Posty: 2887
Rejestracja: śr lip 07, 2021 4:56 am

Post autor: Kalina »

Sama lubie Historie na faktach i Kryminalne Historie, z niewymienionych jest jeszcze Karolina Anna
tvla
Ciastko
Posty: 7
Rejestracja: wt mar 19, 2024 8:46 am

Post autor: tvla »

Moje ulubione to Zbrodnie Prowincjonalne, o polskich zbrodniach ze wsi, opowiadane w świetny sposób, mega polecam
Platini_blabla
DramaQueen
Posty: 2680
Rejestracja: czw mar 21, 2024 2:11 pm

Post autor: Platini_blabla »

Dla mnie szkic kryminalny i jaśmin to jest top, potem długo nic, potem hulaj dusza i aga rojek, piekło jest tu. Justyna Mazur się skiepscila, po Iwonie Cygan i Iwonie Wieczorek spada u mnie ze hej. Olga Herring jest u mnie wykreślona całkowicie z reszta nie żałuje bo pazdzierz okrutny xD
champaigne

Post autor: champaigne »

tvla pisze: sob kwie 20, 2024 7:30 pm Moje ulubione to Zbrodnie Prowincjonalne, o polskich zbrodniach ze wsi, opowiadane w świetny sposób, mega polecam
tak, ale wkurza brak regularnosci w dodawaniu. Pomijajac to, sam podcast i styl jest super.
champaigne

Post autor: champaigne »

Platini_blabla pisze: sob kwie 20, 2024 7:49 pm Dla mnie szkic kryminalny i jaśmin to jest top, potem długo nic, potem hulaj dusza i aga rojek, piekło jest tu. Justyna Mazur się skiepscila, po Iwonie Cygan i Iwonie Wieczorek spada u mnie ze hej. Olga Herring jest u mnie wykreślona całkowicie z reszta nie żałuje bo pazdzierz okrutny xD
czemu Herring wykreslona?
Leptir
SkrzydełkaZhooters
Posty: 219
Rejestracja: czw lip 14, 2022 12:36 pm

Post autor: Leptir »

A Lucy Phere? Ja polecam.
Platini_blabla
DramaQueen
Posty: 2680
Rejestracja: czw mar 21, 2024 2:11 pm

Post autor: Platini_blabla »

champaigne pisze: sob kwie 20, 2024 8:21 pm
Platini_blabla pisze: sob kwie 20, 2024 7:49 pm Dla mnie szkic kryminalny i jaśmin to jest top, potem długo nic, potem hulaj dusza i aga rojek, piekło jest tu. Justyna Mazur się skiepscila, po Iwonie Cygan i Iwonie Wieczorek spada u mnie ze hej. Olga Herring jest u mnie wykreślona całkowicie z reszta nie żałuje bo pazdzierz okrutny xD
czemu Herring wykreslona?
Była z nią gruba aferka, ona i jej chłop to wykopowcy którzy pisali takie obrzydliwe głupoty w internecie ze ich podcasty powinny zostać Zakopane na wieczność plus ona nie pisze tych podcastów tylko szukają młodych naiwnych i zdesperowanych studentek żeby za stówę im pisały - tak wynika z grupek na fejsie gdzie pisały i dawały zrzuty ekranu same łaski których to dotyczyło. Idź zobacz wątek o Oldze. Tam jest opisane.
LosAnanas
RiczAsFak
Posty: 819
Rejestracja: sob kwie 29, 2023 10:23 pm

Post autor: LosAnanas »

Poza aferka wykopowa, to Olga nie dodaje żadnych ciekawych spraw (wg mnie). Same znane i oklepane, które już są przerobione na dziesiątą stronę. Jak znam finał sprawy plus o co chodziło, to średnio mi się chce słuchać. Ona to robi wg mnie dlatego, że do tych głośnych spraw po prostu łatwo jest znaleźć materiały i jest ich dużo, więc może potem przez 3h czytać swoje elaboraty.
Zdecydowanie wolę mniej znane sprawy.

U Justyny z kolei irytują mnie jej prywatne komentarze, wstawki plus częste powtarzanie, że czegoś nie wie - np. 'czy w latach 80tych było tak czy tak, w sumie to nie wiem, wydaje mi się że....'. kurczę, no jak nie wiesz, to po prostu wystarczy sprawdzić.
Asiarose
Gacie z oceanu
Posty: 44
Rejestracja: pn mar 18, 2024 7:48 am

Post autor: Asiarose »

Uwielbiam chłopaków z NO NIE GADAJ, szkoda że tak nieregularnie wrzucają nowe
sabalka
Channelka
Posty: 33
Rejestracja: wt sie 01, 2023 1:17 am

Post autor: sabalka »

Może nie do końca w tej konwencji, ale mogę polecić Mr.Nightmare, tylko że to jest po angielsku. Tam słuchacze wysyłają swoje historie jak otarli się o niebezpieczeństwo lub śmierć
Platini_blabla
DramaQueen
Posty: 2680
Rejestracja: czw mar 21, 2024 2:11 pm

Post autor: Platini_blabla »

LosAnanas pisze: sob kwie 20, 2024 10:00 pm Poza aferka wykopowa, to Olga nie dodaje żadnych ciekawych spraw (wg mnie). Same znane i oklepane, które już są przerobione na dziesiątą stronę. Jak znam finał sprawy plus o co chodziło, to średnio mi się chce słuchać. Ona to robi wg mnie dlatego, że do tych głośnych spraw po prostu łatwo jest znaleźć materiały i jest ich dużo, więc może potem przez 3h czytać swoje elaboraty.
Zdecydowanie wolę mniej znane sprawy.

U Justyny z kolei irytują mnie jej prywatne komentarze, wstawki plus częste powtarzanie, że czegoś nie wie - np. 'czy w latach 80tych było tak czy tak, w sumie to nie wiem, wydaje mi się że....'. kurczę, no jak nie wiesz, to po prostu wystarczy sprawdzić.
Dlatego nie słucham Justyny i Olgi za bardzo xD o każdej z tych spraw dosłownie powstały książki i to nie jedna, znam je na pamięć. Najbardziej rozbawiła mnie Olga i jej płatne odcinki np o Rakowiskach kurwa xD co jeszcze można o tym powiedzieć jak o tym powstały miliardy reportaży esejów i nawet odcinkow seriali xD tak jak mówisz skleja kilka reportaży w jedno i elo, dlstego lubię szkic kryminalny bo tam są sprawy mniej znane.

A te wydaje mi się Justyny to często są straszne bzdury, zdarzyło jej się opowiadać o moim rodzinnym mieście to jezusie w chrystusie co za bzdury wzięte z komentarzy w internecie xD
KvetaNebelova
RóżowePolo
Posty: 10
Rejestracja: wt lut 13, 2024 10:19 pm

Post autor: KvetaNebelova »

Bubuzzzzz pisze: sob kwie 20, 2024 5:32 pm Prawdziwe zbrodnie - super wyluzowane dziewczyny i często opowiadają w „zabawny” sposób
To są te dwie Karoliny? Jeśli tak, to kiedyś próbowałam słuchać, ale ilość prywaty na początku skutecznie mnie zniechęciła.

Od siebie dodam Kryminalne Czechy i Słowacja - nagrywa to Polka, mieszkająca w Pradze i przynajmniej nie kaleczy języka.
Platini_blabla
DramaQueen
Posty: 2680
Rejestracja: czw mar 21, 2024 2:11 pm

Post autor: Platini_blabla »

Nienawidzę prywaty i żadnych pogaduszek, te prawdziwe zbrodnie tez mam dodane do subskrypcji ale tego się słuchać nie da, inaczej niż pierdolamento się tego nie da określić. Gadają i nie mogą dobić do brzegu 🫠🫠
Bubuzzzzz
Channelka
Posty: 31
Rejestracja: czw mar 07, 2024 11:51 pm

Post autor: Bubuzzzzz »

W „prawdziwych” na początku polecaja głównie seriale, książki, filmy - z czego ich polecenia często mi się sprawdzają. Ja akurat lubię taką formę i same dziewczyny bo nie są odklejone, a ich polecenia są szczere. Jak chce sie posłuchać jako rozrywkę, a nie skończyć z depresją (jak po JM) to dużo bardziej wole taką luźną formę. Często słucham zasypiając i dziewczyny mnie rozbawią, a po poważniejszych klimatach ciężko zasnąć
jacobsen
Tritonotti
Posty: 186
Rejestracja: sob sty 06, 2024 2:35 pm

Post autor: jacobsen »

Stanowo i Hulaj Dusza-ulubione i do dziś czasem łapie się na tym, że myślę o tym, która to która 😅zadziwiające podobieństwo w głosie i sposobie mówienia. 5 nie zabijaj słucham z sentymentu i przyzwyczajenia. Najgorszy, który słuchałam to Olga Herring i przysięgam, że na długo przed aferka-podcast wg mnie niesłuchalny. Dopiero od niej dowiedziałam się, że każda ofiara jest prześliczna dziewczyna, a każdy morderca mega przystojny 😆