Głogów: Kobieta przetrzymywana przez 4 lata w pomieszczeniu gospodarczym

Moderator: verysweetcherry

oliixii
GrzaneWino
Posty: 1440
Rejestracja: pn lut 13, 2023 3:00 am

Głogów: Kobieta przetrzymywana przez 4 lata w pomieszczeniu gospodarczym

Post autor: oliixii »

Zakładam wątek odnośnie przerażającej sprawy, która dziś wypłynęła w mediach.

"Mateusz J. na około 4 lata pozbawił 30-latkę wolności. Przetrzymywał w pomieszczeniu gospodarczym z ograniczonym dostępem do jedzenia, bez dostępu do środków higienicznych, bieżącej wody, prądu, toalety i światła słonecznego.
Kobieta była bita, duszona i gwałcona. Oprawca izolował ją od innych osób, kontrolował i poniżał. Kiedy zaszła w ciążę, oprawca zawiózł ją do szpitala. Po porodzie oddała dziecko do adopcji i wróciła do komórki."
Zastanawiam się, czy po takim horrorze można się podnieść...
lasciate ogni speranza, voi ch’entrate
AnAn03
Gacie z oceanu
Posty: 48
Rejestracja: ndz sie 06, 2023 10:15 am

Post autor: AnAn03 »

oliixii pisze: pt sie 30, 2024 4:56 pm Zakładam wątek odnośnie przerażającej sprawy, która dziś wypłynęła w mediach.

"Mateusz J. na około 4 lata pozbawił 30-latkę wolności. Przetrzymywał w pomieszczeniu gospodarczym z ograniczonym dostępem do jedzenia, bez dostępu do środków higienicznych, bieżącej wody, prądu, toalety i światła słonecznego.
Kobieta była bita, duszona i gwałcona. Oprawca izolował ją od innych osób, kontrolował i poniżał. Kiedy zaszła w ciążę, oprawca zawiózł ją do szpitala. Po porodzie oddała dziecko do adopcji i wróciła do komórki."
Zastanawiam się, czy po takim horrorze można się podnieść...
ona uciekla czy jak?
tymalda
Pierścionek_od_passera
Posty: 1306
Rejestracja: pt wrz 22, 2023 9:51 am

Post autor: tymalda »

Dlaczego komuś w tym szpitalu nie powiedziała o tym horrorze?
Platini_blabla
DramaQueen
Posty: 2670
Rejestracja: czw mar 21, 2024 2:11 pm

Post autor: Platini_blabla »

tymalda pisze: pt sie 30, 2024 5:59 pm Dlaczego komuś w tym szpitalu nie powiedziała o tym horrorze?
Pewnie syndrom sztokholmski
Aruszka
GreckieWakacje
Posty: 296
Rejestracja: sob wrz 16, 2023 1:20 am

Post autor: Aruszka »

Kilka dni temu znowu wylądowała w szpitalu i podobno lekarze ją nakłonili do powiedzenia prawdy. Wcześniej podobno za bardzo się bała, żeby coś powiedzieć.
Platini_blabla
DramaQueen
Posty: 2670
Rejestracja: czw mar 21, 2024 2:11 pm

Post autor: Platini_blabla »

Aruszka pisze: pt sie 30, 2024 6:18 pm Kilka dni temu znowu wylądowała w szpitalu i podobno lekarze ją nakłonili do powiedzenia prawdy. Wcześniej podobno za bardzo się bała, żeby coś powiedzieć.
Czytam teraz ze była kilka razy w szpitalu a on za każdym razem woził ją tam w kominiarce żeby nie wiedziała gdzie mieszka. Jezus. Szkoda że personel medyczny wcześniej nie zauważył ale bardzo dobrze że w ogóle zauważył…
Podrozniczka12345
Ciastko
Posty: 5
Rejestracja: sob sty 06, 2024 8:05 am

Post autor: Podrozniczka12345 »

Też jestem ciekawa tej sprawy. Jedno jest pewne , nie powinniśmy oceniać ofiary a oprawce. Jak słysze o takich psycholach to nóż w kieszeni mi sie otwiera. Ciekawi mnie że nikt tam nie zaglądał z rodziny (nie do końca wierzę że nic nie wiedzieli przez tyle lat). On powinien dostać dożywocie (pewnie w naszym ustawodawstwie za niewolnictwo i znęcanie neistety nie dostanie :/). Mam nadzieję że ta dziewczyna podniesienie sie po tym wszytkim! I co mnie zastanawia..czy była zgłoszona jako osoba zaginiona?
Marrus
Ciastko
Posty: 8
Rejestracja: pn lip 24, 2023 6:37 am

Post autor: Marrus »

Może oprawca zainspirował się książką Emmy Donoghue "Pokój"? Albo filmem?
KrwawaMary
ZdalnaFanka
Posty: 464
Rejestracja: czw kwie 04, 2024 2:50 pm

Post autor: KrwawaMary »

Straszne to wszystko, wręcz aż nierealne w dzisiejszych czasach. Czy to któraś z poszukiwanych kobiet? Nawet jeśli ktoś nie ma rodziny, to zawsze są jacyś znajomi, sąsiedzi, współpracownicy… Ktoś musiał jej szukać i jakim cudem nie znalazłby przez tyle czasu? Podejrzewam, że policja sprawdziłaby bilingi itp. i jakoś dotarła do tego zwyrola 🤷‍♀️
KrwawaMary
ZdalnaFanka
Posty: 464
Rejestracja: czw kwie 04, 2024 2:50 pm

Post autor: KrwawaMary »

Podrozniczka12345 pisze: pt sie 30, 2024 6:36 pm Też jestem ciekawa tej sprawy. Jedno jest pewne , nie powinniśmy oceniać ofiary a oprawce. Jak słysze o takich psycholach to nóż w kieszeni mi sie otwiera. Ciekawi mnie że nikt tam nie zaglądał z rodziny (nie do końca wierzę że nic nie wiedzieli przez tyle lat). On powinien dostać dożywocie (pewnie w naszym ustawodawstwie za niewolnictwo i znęcanie neistety nie dostanie :/). Mam nadzieję że ta dziewczyna podniesienie sie po tym wszytkim! I co mnie zastanawia..czy była zgłoszona jako osoba zaginiona?
Jeśli mieszkał tam z rodziną to nie jestem kompletnie w stanie uwierzyć, że oni o tym nie wiedzieli.
Platini_blabla
DramaQueen
Posty: 2670
Rejestracja: czw mar 21, 2024 2:11 pm

Post autor: Platini_blabla »

KrwawaMary pisze: pt sie 30, 2024 7:49 pm Jeśli mieszkał tam z rodziną to nie jestem kompletnie w stanie uwierzyć, że oni o tym nie wiedzieli.
Też nie wierzę że nie wiedzieli ale szanowna mamusia już poleciała się tłumaczyć w szmatławcach
tymalda
Pierścionek_od_passera
Posty: 1306
Rejestracja: pt wrz 22, 2023 9:51 am

Post autor: tymalda »

Biedna jak żyć z taka trauma...i tak że ja zawiózł w ogóle do szpitala a nie zabił do konca.. Najpierw torturuje a potem zawozi do szpitala.. może bał się że umrze i nie będzie mial się nad kim pastwić...szok w dzisiejszych czasach to wyszło na światło dzienne ale jestem pewna że nie on jeden i cierpią tam jakieś kobiety :(
KrwawaMary
ZdalnaFanka
Posty: 464
Rejestracja: czw kwie 04, 2024 2:50 pm

Post autor: KrwawaMary »

Mówili, że oprócz dziecka z ich synem ma jeszcze jedno, zatem… Co z tym dzieckiem? Zajmuje się nim jego ojciec? Nie zainteresował się zniknięciem matki swojego dziecka? Swoją drogą ciekawe skąd nagle tacy poinformowani, skoro rzekomo nie wiedzieli o jej pobycie tam…
Platini_blabla
DramaQueen
Posty: 2670
Rejestracja: czw mar 21, 2024 2:11 pm

Post autor: Platini_blabla »

KrwawaMary pisze: pt sie 30, 2024 8:27 pm Mówili, że oprócz dziecka z ich synem ma jeszcze jedno, zatem… Co z tym dzieckiem? Zajmuje się nim jego ojciec? Nie zainteresował się zniknięciem matki swojego dziecka? Swoją drogą ciekawe skąd nagle tacy poinformowani, skoro rzekomo nie wiedzieli o jej pobycie tam…
No ja się zastanawiam kto jej szukał. Przecież jeśli zaginęłaby i policja by jej szukała to bardzo szybko by doszli do tego faceta bo umówili się przez internet.
KrwawaMary
ZdalnaFanka
Posty: 464
Rejestracja: czw kwie 04, 2024 2:50 pm

Post autor: KrwawaMary »

Matka zwyrola twierdzi, że drugie dziecko było z matką (chyba w domyśle matką ofiary) i jakim cudem matka nie szukałaby własnej córki tak, jak matka zwyrola sugeruje? To wszystko nie mieści mi się w głowie 🤯
Platini_blabla
DramaQueen
Posty: 2670
Rejestracja: czw mar 21, 2024 2:11 pm

Post autor: Platini_blabla »

KrwawaMary pisze: pt sie 30, 2024 8:44 pm Matka zwyrola twierdzi, że drugie dziecko było z matką (chyba w domyśle matką ofiary) i jakim cudem matka nie szukałaby własnej córki tak, jak matka zwyrola sugeruje? To wszystko nie mieści mi się w głowie 🤯
A skąd matką tego typa wie że było w ogóle jakieś dziecko i że z kimś je miał i gdzie ono jest skoro rzekomo ona nic nie wiedziała i nie słyszała

Co za posrana historia
KrwawaMary
ZdalnaFanka
Posty: 464
Rejestracja: czw kwie 04, 2024 2:50 pm

Post autor: KrwawaMary »

Platini_blabla pisze: pt sie 30, 2024 8:44 pm A skąd matką tego typa wie że było w ogóle jakieś dziecko i że z kimś je miał i gdzie ono jest skoro rzekomo ona nic nie wiedziała i nie słyszała

Co za posrana historia
I jeszcze ojojoj ojojoj, bo sąsiedzi nie uwierzą, że ona nic o tym nie wiedziała. Zero współczucia dla ofiary… No aż się 🤬
Platini_blabla
DramaQueen
Posty: 2670
Rejestracja: czw mar 21, 2024 2:11 pm

Post autor: Platini_blabla »

„Załatwiała się do wiadra, nie miała dostępu do światła. Faktycznie, tak, jak nam powiedziała, była wyprowadzana w kominiarce, żeby się wykąpać i tylko wtedy miała ciepłą wodę, kiedy się dobrze sprawowała ”


Nie wierzę. NIE WIERZĘ że jego rodzina nic nie wiedziała.


„Dziennikarz dodał, że zaczęło się od "pięknej miłości". Kobieta pojechała do poznanego przez internet mężczyzny z własnej woli. Przed wyjazdem pokłóciła się z rodzicami, w Lesznie została dwójka jej dzieci. Jak informuje Polsat News, rodzice kobiety prawdopodobnie nie informowali o zniknięciu córki, przekonani, że nie chce mieć z nimi kontaktu.”
KrwawaMary
ZdalnaFanka
Posty: 464
Rejestracja: czw kwie 04, 2024 2:50 pm

Post autor: KrwawaMary »

Już nawet sam fakt, że zabronił im wchodzić do tego pomieszczenia… Każdy normalny człowiek zastanawiałby się z jakiego powodu chociażby, a tutaj przeszli nad tym do porządku dziennego 🤷‍♀️
KrwawaMary
ZdalnaFanka
Posty: 464
Rejestracja: czw kwie 04, 2024 2:50 pm

Post autor: KrwawaMary »

Ciekawi mnie jeszcze kwestia tych dołów kopanych za stodołą według relacji sąsiadów i czy napewno były na ekskrementy…
tymalda
Pierścionek_od_passera
Posty: 1306
Rejestracja: pt wrz 22, 2023 9:51 am

Post autor: tymalda »

Wątpię że taki zwyrol się zabezpieczał ona mogła rodzić dzieci jedno po drugim..
KrwawaMary
ZdalnaFanka
Posty: 464
Rejestracja: czw kwie 04, 2024 2:50 pm

Post autor: KrwawaMary »

Jeszcze kwestia rodziców - moim zdaniem oni są pisani jednym patykiem po tej samej wodzie. Jedni przez kilka lat nie dostrzegli uwięzionej kobiety na własnym podwórku, a drudzy po kłótni stwierdzili, że córka nie chce utrzymywać z nimi kontaktu jednocześnie pozostawiając im dzieci. Już ciul z nimi, ale dla dobra dzieci mogli próbować ją odnaleźć. Poza tym jakim cudem te dzieci chodziły choćby do lekarza? Przecież do tego potrzebny jest opiekun prawny…
Kotek_99
Skarpeta Rakieta
Posty: 85
Rejestracja: pt cze 14, 2024 10:45 am

Post autor: Kotek_99 »

KrwawaMary pisze: pt sie 30, 2024 9:32 pm Jeszcze kwestia rodziców - moim zdaniem oni są pisani jednym patykiem po tej samej wodzie. Jedni przez kilka lat nie dostrzegli uwięzionej kobiety na własnym podwórku, a drudzy po kłótni stwierdzili, że córka nie chce utrzymywać z nimi kontaktu jednocześnie pozostawiając im dzieci. Już ciul z nimi, ale dla dobra dzieci mogli próbować ją odnaleźć. Poza tym jakim cudem te dzieci chodziły choćby do lekarza? Przecież do tego potrzebny jest opiekun prawny…
Czegoś w tej sprawie nam nie mówią, to wszystko nie trzyma się kupy...
KrwawaMary
ZdalnaFanka
Posty: 464
Rejestracja: czw kwie 04, 2024 2:50 pm

Post autor: KrwawaMary »

Jedynym wyjaśnieniem jakie przychodzi mi do głowy jest przejęcie przez niego jej socjali. Bo co? 25 letnia dziewczyna wyjeżdża do faceta poznanego przez internet i nagle przestaje odbierać telefon, odpisywać na smsy? Nie wierzę, że nie miała Fejsa, bo w tych czasach ma każdy, także jeszcze do kompletu zniknęłaby z niego i nikomu nie wydałoby się to podejrzane?
tymalda
Pierścionek_od_passera
Posty: 1306
Rejestracja: pt wrz 22, 2023 9:51 am

Post autor: tymalda »

Myśleli że nie chce utrzymywać kontaktu ale nie zgłosić zaginięcia i chociaż się dowiedzieć czy faktycznie nie chce czy coś się stało no szok...