Plagiat

Motywacja, hobby, sposoby na spędzanie wolnego czasu, porady domowe, książki

Moderator: verysweetcherry

Klaudia28
ŚpioszkiKenzo
Posty: 4
Rejestracja: ndz sie 15, 2021 4:59 pm

Plagiat

Post autor: Klaudia28 »

Mam pytanie. Wyszedł mi plagiat aż 86% z prac dyplomowych. Najgorsze jest to, że pisałam pracę opierając się na książkach i artykułach. Nie miałam innej pracy w ręce. Czy jest możliwe, żebym źle pisała tekst z książki. W sensie za mało zmieniałam fragment i to mogło mieć duże znaczenie. Jeszcze gdzieś sprawdziłam, że podwójne spacje mogą być wykryte jako plagiat a ja zauważyłam, że mam ich aż 181. Czy jest też taka ewentualność? Pracę musiałam pisać wraz z definicjami i były takie określenia, które inaczej nie mogłam zmienić
oliwia15
Koczkodan
Posty: 112
Rejestracja: śr cze 23, 2021 3:33 pm

Post autor: oliwia15 »

Klaudia28 pisze: pn cze 10, 2024 5:45 am Mam pytanie. Wyszedł mi plagiat aż 86% z prac dyplomowych. Najgorsze jest to, że pisałam pracę opierając się na książkach i artykułach. Nie miałam innej pracy w ręce. Czy jest możliwe, żebym źle pisała tekst z książki. W sensie za mało zmieniałam fragment i to mogło mieć duże znaczenie. Jeszcze gdzieś sprawdziłam, że podwójne spacje mogą być wykryte jako plagiat a ja zauważyłam, że mam ich aż 181. Czy jest też taka ewentualność? Pracę musiałam pisać wraz z definicjami i były takie określenia, które inaczej nie mogłam zmienić
Poproś promotora o rozszerzony raport z antyplagiatu. Promotorzy zawsze wysyłają ten skrócony, a w rozszerzonym jest cała praca i zaznaczone miejsca, gdzie system wykrył plagiat i z jakiego źródła :)
U mnie wyszło ponad 60% plagiatu bodajże, po poproszeniu promotora o rozszerzony raport zauważyłam, że nie wykluczyła takich rzeczy jak cytaty, bibliografię, przypisy itp. i system wyłapywał to jako plagiat. Bez zmian w pracy, po wykluczeniu tych rzeczy, wyszło mi 1% plagiatu :)
Mam nadzieję że pomoglam
Julia11122
Channelka
Posty: 36
Rejestracja: wt sie 09, 2022 9:26 pm

Post autor: Julia11122 »

Klaudia28 pisze: pn cze 10, 2024 5:45 am Mam pytanie. Wyszedł mi plagiat aż 86% z prac dyplomowych. Najgorsze jest to, że pisałam pracę opierając się na książkach i artykułach. Nie miałam innej pracy w ręce. Czy jest możliwe, żebym źle pisała tekst z książki. W sensie za mało zmieniałam fragment i to mogło mieć duże znaczenie. Jeszcze gdzieś sprawdziłam, że podwójne spacje mogą być wykryte jako plagiat a ja zauważyłam, że mam ich aż 181. Czy jest też taka ewentualność? Pracę musiałam pisać wraz z definicjami i były takie określenia, które inaczej nie mogłam zmienić
Hej, również miałam ten problem. Plagiat 76% a wszytsko pisalam sama. Jednakże tutaj problemem był temat pracy - oklepany i mało literatury miałam. JSA pokazało plagiat głównie z innych prac dyplomowych, których na oczy nawet nie widzialam. Oprócz tego promotorka nie wyłączyła mi że sprawdzania spisu treści, wykaz skrótów, przypisów, bibliohrafii, cytatów itd. Kazała poprawiac pracę, udało mi się zbic plagiat do 50% i wyłączyła mi że sprawdzania ww. rzeczy i praca przeszła. Najadłam sie dużo stresu, nie powiem. Bardzo dużo zależy od tematu pracy i promotora. Moje koleżanki miały promotorów, którzy od razu wyłączali że sprawdzania te rzeczy i ogólnie jakieś cytaty itd i wychodziło im mniej niż 30%.
Sarcia
PsychoFanka
Posty: 93
Rejestracja: ndz gru 04, 2022 3:41 pm

Post autor: Sarcia »

Ja osobiście mam wrażenie, że te antyplagiaty to niepotrzebny stres.
Mi wyszedł też jakiś duży procent a dostałam odpowiedź, że nikt nie ma żadnych wątpliwości, że praca była samodzielna.
Na mojej uczelni też był temat pracy który pojawia się praktycznie co roku więc znajomej wyszła informacja że cały spis treści jest plagiatem 😅