Plecak do samolotu - polecajki

Inspiracje modowe, promocje, błędy cenowe, Wasze ulubione style

Moderator: verysweetcherry

Sarcia
PsychoFanka
Posty: 93
Rejestracja: ndz gru 04, 2022 3:41 pm

Plecak do samolotu - polecajki

Post autor: Sarcia »

Hej!
W tym miesiącu pierwszy raz lecę na budżetowy wypad tanią linią lotniczą - tylko z plecakiem.
Liczę, że to dopiero początek mojego podróżowania, dlatego chciałabym się już na starcie zaopatrzyć w fajny plecak.
Ostatnio z każdej strony atakują mnie reklamy puccini - plecak z idealnymi wymiarami pod Ryanaira, ale ze skrajnie różnymi opiniami.
Przeglądając strony internetowe wpadł mi w oko plecak z WINGS, ale widzę, że jest to nowość i nie ma zbyt wielu opinii. Ponadto posiada on kilka centymetrów więcej niż wymogi ryanaira. Jak wspominałam to mój pierwszy lot z plecakiem i trochę panikuję, że przyczepią się rozmiaru plecaka.

Chętnie przeczytam wasze polecenia, opinie na temat wyżej wymienionych (szczególnie wings) oraz jakieś tipy na taką budżetową podróż z plecakiem :fire: $$$
Sarcia
PsychoFanka
Posty: 93
Rejestracja: ndz gru 04, 2022 3:41 pm

Post autor: Sarcia »

amanda_karolina pisze: ndz cze 02, 2024 12:12 pm
Sarcia pisze: ndz cze 02, 2024 10:33 am Hej!
W tym miesiącu pierwszy raz lecę na budżetowy wypad tanią linią lotniczą - tylko z plecakiem.
Liczę, że to dopiero początek mojego podróżowania, dlatego chciałabym się już na starcie zaopatrzyć w fajny plecak.
Ostatnio z każdej strony atakują mnie reklamy puccini - plecak z idealnymi wymiarami pod Ryanaira, ale ze skrajnie różnymi opiniami.
Przeglądając strony internetowe wpadł mi w oko plecak z WINGS, ale widzę, że jest to nowość i nie ma zbyt wielu opinii. Ponadto posiada on kilka centymetrów więcej niż wymogi ryanaira. Jak wspominałam to mój pierwszy lot z plecakiem i trochę panikuję, że przyczepią się rozmiaru plecaka.

Chętnie przeczytam wasze polecenia, opinie na temat wyżej wymienionych (szczególnie wings) oraz jakieś tipy na taką budżetową podróż z plecakiem :fire: $$$
https://www.zalando.pl/doughnut-macaroo ... y-q11.html

mam ten plecak i nigdy nie miałem problemu.

jeśli się jakoś mega stresujesz, to kup tę torbę w Decathlonie, która ma no już mega idealny rozmiar pod tanie linie lotnicze i jest dość tania

https://www.decathlon.pl/p/torba-sporto ... R-p-324098
Ostatniego dnia czeka mnie wymeldowanie rano a lot wieczorem i wydaje mi się, że plecak będzie jednak wygodniejszą opcją.
A ten co Ty masz mieści się w wyznaczonych przez linię wymiarach czy też jest trochę ponad te wymiary?
Może niepotrzebnie panikuję :') ale słyszałam, że na jednych lotniskach jest pełna swoboda a na innych bardzo pilnują tych wymiarów.
Sarcia
PsychoFanka
Posty: 93
Rejestracja: ndz gru 04, 2022 3:41 pm

Post autor: Sarcia »

amanda_karolina pisze: ndz cze 02, 2024 2:42 pm
Sarcia pisze: ndz cze 02, 2024 1:14 pm Ostatniego dnia czeka mnie wymeldowanie rano a lot wieczorem i wydaje mi się, że plecak będzie jednak wygodniejszą opcją.
A ten co Ty masz mieści się w wyznaczonych przez linię wymiarach czy też jest trochę ponad te wymiary?
Może niepotrzebnie panikuję :') ale słyszałam, że na jednych lotniskach jest pełna swoboda a na innych bardzo pilnują tych wymiarów.
mieści się na spokojnie w tym stelażu. idź po prostu na sam koniec kolejki i nie cwaniakuj, to nikt się nie będzie czepiał :P
Brzmi jak dobry plan 😀
Awatar użytkownika
StrawberryCake
GreckieWakacje
Posty: 296
Rejestracja: wt maja 28, 2024 5:56 pm

Post autor: StrawberryCake »

Ja za to polecam plecaki z Cabinzero. Sama mam tą większą wersję 36L (45 x 31 x 20 cm), ale mniejsza wersja 28L (39 x 29,5 x 20 cm) spełnia wymagania bezpłatnego bagażu podręcznego m.in. w liniach lotniczych Wizzair oraz Ryanair B)
Sarcia
PsychoFanka
Posty: 93
Rejestracja: ndz gru 04, 2022 3:41 pm

Post autor: Sarcia »

StrawberryCake pisze: ndz cze 02, 2024 9:46 pm Ja za to polecam plecaki z Cabinzero. Sama mam tą większą wersję 36L (45 x 31 x 20 cm), ale mniejsza wersja 28L (39 x 29,5 x 20 cm) spełnia wymagania bezpłatnego bagażu podręcznego m.in. w liniach lotniczych Wizzair oraz Ryanair B)
Ryanair ma wymiary 40x25x20 więc ten mniejszy teoretycznie też nie spełnia 😉
Czytałam wiele dobrego o cabinzero i też mnie kusił ale właśnie te wymiary niby nie pasują i trochę mnie cena odstraszyła :(
Awatar użytkownika
StrawberryCake
GreckieWakacje
Posty: 296
Rejestracja: wt maja 28, 2024 5:56 pm

Post autor: StrawberryCake »

Och, mój błąd. Zasugerowałam się opisem na stronie. Zawsze można też nie dopakowywać jakoś mocno plecaka i wtedy jak zostanie trochę luzu od góry to się zmieści ;)
Sarcia
PsychoFanka
Posty: 93
Rejestracja: ndz gru 04, 2022 3:41 pm

Post autor: Sarcia »

StrawberryCake pisze: pn cze 03, 2024 5:20 pm Och, mój błąd. Zasugerowałam się opisem na stronie. Zawsze można też nie dopakowywać jakoś mocno plecaka i wtedy jak zostanie trochę luzu od góry to się zmieści ;)

No pewnie!
Dużo firm wpisuje w opisie "idealne jako bagaż podręczny" a wymiary jednak się nie zgadzają.
Pozostaje opcja nie pakować plecaka na 100% i się nie stresować na zapas :D
zuza_zu
FejkTiffany
Posty: 653
Rejestracja: sob kwie 20, 2024 10:29 am

Post autor: zuza_zu »

Generalnie jeśli wymiary różnią się o 2-3 cm to nikt tego nie sprawdzi. Wiadomo - nie można jechać z wielkim górskim plecakiem jako bagaż podręczny, ale jeśli masz mały plecak i mieści się on w granicach normy to nikt nie sprawdza tych wymiarów. Tak jak piszą Wandy, warto nie napychać plecaka na full i spiąć tymi paskami jeśli plecak takowe posiada. Ja leciałam Wizzairem i miałam plecak większy niż Cabinzero a nikt nie zwrócił mi uwagi. Zmieścił się pod siedzenie i na półkę.
morliny1
Channelka
Posty: 36
Rejestracja: czw maja 04, 2023 10:26 am

Post autor: morliny1 »

Słyszałam że Puccini dostaje dużo zwrotów tego modelu; ja mam plecak z North Face - model Base Camp 32 ale on jest ponad wymiary także nie jest to rozwiązanie idealne :) Leciałam z nim jako podręcznym w Ryanair + Easy Jet ale dla pewności ściągnęłam go paskiem zaraz przed bramkami.
Hops_Hops
Mokra Włoszka
Posty: 65
Rejestracja: ndz maja 12, 2024 10:03 pm

Post autor: Hops_Hops »

Sarcia pisze: pn cze 03, 2024 1:10 pm
StrawberryCake pisze: ndz cze 02, 2024 9:46 pm Ja za to polecam plecaki z Cabinzero. Sama mam tą większą wersję 36L (45 x 31 x 20 cm), ale mniejsza wersja 28L (39 x 29,5 x 20 cm) spełnia wymagania bezpłatnego bagażu podręcznego m.in. w liniach lotniczych Wizzair oraz Ryanair B)
Ryanair ma wymiary 40x25x20 więc ten mniejszy teoretycznie też nie spełnia 😉
Czytałam wiele dobrego o cabinzero i też mnie kusił ale właśnie te wymiary niby nie pasują i trochę mnie cena odstraszyła :(
Jeszcze niedawno wymiary kabinowe były 40*30*20, bo wtedy sama kupowałam Cabinzero28L i spełniał wymagania. Niedługo za portfel będą kazali dopłacać...
sedlera
RóżowePolo
Posty: 13
Rejestracja: pn lip 22, 2024 11:49 am

Post autor: sedlera »

Ja jestem fanką Pacsafe, nie ma miliona kieszonek, ale dzieki temu jest wygodniejszy. Nadaje się jako miejski i wycieczkowy. Jest minimalistyczny i podobno niezniszczalny choć tego jeszcze nie wiem. Do wyboru jest multum akcesoriów, można 'złożyć' plecak jaki się chce ;)

Nie wiem tylko czy jest mozliwosc dostania ich w sklepach stacjonarnych, prawdopodobnie nie ma:
https://www.niedajsieokrasc.pl/plecaki-antykradziezowe

Tak wieć szukaj w sieci, na przykład na tej stronie.
karuzella
Siatkarka
Posty: 1
Rejestracja: ndz mar 17, 2024 6:36 pm

Post autor: karuzella »

Często latam. Nie zdarzyło mi się jeszcze sprawdzanie wymiarów plecaka. Plecaki do samolotu mam aż trzy :') pierwszy to ten typowy model z Puccini. Ma dużo kieszonek ale jak dla mnie i na moje potrzeby jest za sztywny i nie można go mocno wypchać. Drugi z Petersona opisany na allegro jako "kabinowy wizzair" i z tego jestem zadowolona. Można go wypchać na full, ma klamerki po bokach i bez problemu mieści się pod siedzeniem. Trzeci, który będzie dopiero testowany to klasyczny model z Kankena. Zobaczymy jak się spisze.
Sarcia
PsychoFanka
Posty: 93
Rejestracja: ndz gru 04, 2022 3:41 pm

Post autor: Sarcia »

Update po locie.
Początkowo zamówiłam plecak z puccini, ale jak go zobaczyłam to się przeraziłam, bo według mnie wyglądał na bardzo niepakowny.
Okej ma milion kieszonek, ale po co? Wolałabym więcej przestrzeni w głównej komorze. Ponadto szelki , których nie dało się dobrze wyregulować. Plecak mega niewygodny. Odesłałam.
Zamówiłam plecak z WINGS, miał on wymiary większe niż wymagane, więc trochę się stresowałam (chociaż jak widziałam plecaki niektórych ludzi na lotnisku, to porównując mój plecak był mały :') ).
W mojej opinii bardzo fajny plecak, zmieściły mi się wszystkie potrzebne rzeczy, dodatkowa komora na laptopa, więc jeśli ktoś potrzebuje to fajna sprawa, że nie trzeba do kontroli wyciągać laptopa z dna plecaka. Dodatkowe pasy, do ściągania po bokach :)
Co najważniejsze dobrze dopasowane szelki i pasek piersiowy, z którego korzystałam gdy miałam plecak dłużej na plecach.
(Ma on jeszcze opcję poszerzania, jednak wtedy mocno przekracza wymiary. Ale ostatnio ta funkcja mi się przydała podczas podróży pociągiem :) ).
Ogólnie w mojej opinii Wings > Puccini.
Mój towarzysz podróży miał Puccini i strasznie narzekał, że niewygodne, że bolą plecy, żeby chce ściągnąć jak najszybciej.

A co do sprawdzania bagażu, mnie na szczęście nie sprawdzali, chociaż nie miałam wypchanego plecaka i myślę, że na spokojnie by się zmieścił do komory. Natomiast brali losowe osoby i kazali im wkładać torby/plecaki. Więc... nigdy nie mów nigdy :')