Historie kryminalne

Motywacja, hobby, sposoby na spędzanie wolnego czasu, porady domowe, książki
verysweetcherry
Moderator
Posty: 1004
Rejestracja: śr sty 06, 2021 8:38 pm

Historie kryminalne

Post autor: verysweetcherry »

Macie jakieś swoje „ulubione” historie wyjaśnione lub co gorsza nie?? Ja lubię czytać historie ze strony https://www.archiwumzbrodni.pl/, chociaż od kiedy jestem matką częściej omijam te które dotyczą małych dzieci. Z polskich spraw najbardziej ciekawi mnie zaginięcie rodziny Bogdańskich ,niewyjaśnione już tyle lat.
Awatar użytkownika
Muffin_the_Puffin
MoetGlass
Posty: 250
Rejestracja: sob sie 13, 2022 12:07 pm

Post autor: Muffin_the_Puffin »

Ja słucham Jaśmin. Podobała mi się np historia Elisy Lam
Lolita
Mokra Włoszka
Posty: 51
Rejestracja: pt cze 25, 2021 7:48 pm

Post autor: Lolita »

Zgadzam się, Jaśmin jest najlepsza. Lubię też Karolinę Annę, ma bardzo kojący głos.

Kojarzycie czeską sprawę Aniczki i dzieci z Kurim? Generalnie straszna tragedia, ale momentami ciężko się nie zaśmiać 😅
verysweetcherry
Moderator
Posty: 1004
Rejestracja: śr sty 06, 2021 8:38 pm

Post autor: verysweetcherry »

Lolita pisze: czw lis 03, 2022 10:52 am Zgadzam się, Jaśmin jest najlepsza. Lubię też Karolinę Annę, ma bardzo kojący głos.

Kojarzycie czeską sprawę Aniczki i dzieci z Kurim? Generalnie straszna tragedia, ale momentami ciężko się nie zaśmiać 😅
Historia Aniczki jest tak nieprawdopodobna że ciężko uwierzyć że coś takiego wogole się wydarzyło i trwało tyle lat i że przez głupi przypadek wyszło to na jaw
Grubababa
TłinkiBoss
Posty: 3272
Rejestracja: pn lut 08, 2021 9:48 pm

Post autor: Grubababa »

Ja śledzę dużo spraw, uwielbiam kryminały (książki jak i filmy, czy seriale). Jedyne czego żałuję, to obejrzenie Dahmera na netflix, za bardzo mi to siadło na psyche.
A z PL spraw na pewno Bogdańscy, Iwona W, a także Jakub Szimanda nie daje mi spokoju.
To nie są tanie rzeczy
Grubababa
TłinkiBoss
Posty: 3272
Rejestracja: pn lut 08, 2021 9:48 pm

Post autor: Grubababa »

I jeszcze sprawa Olwenika, nie wierzę, że kiedykolwiek będzie wyjaśniona. Niestety.
To nie są tanie rzeczy
Bulka
BlondDoczep
Posty: 142
Rejestracja: pn cze 14, 2021 6:38 pm

Post autor: Bulka »

Lolita pisze: czw lis 03, 2022 10:52 am Zgadzam się, Jaśmin jest najlepsza. Lubię też Karolinę Annę, ma bardzo kojący głos.

Kojarzycie czeską sprawę Aniczki i dzieci z Kurim? Generalnie straszna tragedia, ale momentami ciężko się nie zaśmiać 😅
Mógłby ktoś podać nazwę na yt Jaśmin? Po samym imieniu nie mogę jej wyszukać 😕
Awatar użytkownika
luksusowa_pomidorowa
Currently:Greece
Posty: 1263
Rejestracja: ndz maja 16, 2021 12:50 pm

Post autor: luksusowa_pomidorowa »

Bulka pisze: sob lis 05, 2022 9:46 pm
Lolita pisze: czw lis 03, 2022 10:52 am Zgadzam się, Jaśmin jest najlepsza. Lubię też Karolinę Annę, ma bardzo kojący głos.

Kojarzycie czeską sprawę Aniczki i dzieci z Kurim? Generalnie straszna tragedia, ale momentami ciężko się nie zaśmiać 😅
Mógłby ktoś podać nazwę na yt Jaśmin? Po samym imieniu nie mogę jej wyszukać 😕
Stanowo. Niestety od dawna nic nie wstawia, ale ma sporo świetnych i rzetelnych materiałów.
Lolita
Mokra Włoszka
Posty: 51
Rejestracja: pt cze 25, 2021 7:48 pm

Post autor: Lolita »

Bulka pisze: sob lis 05, 2022 9:46 pm Mógłby ktoś podać nazwę na yt Jaśmin? Po samym imieniu nie mogę jej wyszukać 😕
Jeśli już znalazłaś, to polecam sprawę wilkołaka i rodziny Richardson lub fotografię Tary Callico.
Bulka
BlondDoczep
Posty: 142
Rejestracja: pn cze 14, 2021 6:38 pm

Post autor: Bulka »

Dzięki dziewczyny! 😘 będę oglądać, a kogoś jeszcze polecacie w tej tematyce? Oglądałam kiedyś dużo Karolina Anna i Marcin Myszka
verysweetcherry
Moderator
Posty: 1004
Rejestracja: śr sty 06, 2021 8:38 pm

Post autor: verysweetcherry »

Pyra w Korei ma też parę filmów o kryminalnej stronie Korei na swoim kanale yt
Lolita
Mokra Włoszka
Posty: 51
Rejestracja: pt cze 25, 2021 7:48 pm

Post autor: Lolita »

Bulka pisze: ndz lis 06, 2022 9:25 am Dzięki dziewczyny! 😘 będę oglądać, a kogoś jeszcze polecacie w tej tematyce? Oglądałam kiedyś dużo Karolina Anna i Marcin Myszka
Może kanał "Kryminalne Historie"? Osobiście nie przepadam, ale wiem, że autorka ma sporo fanów.
Olfic
Currently: planning drama
Posty: 1839
Rejestracja: pn sty 11, 2021 7:44 pm

Post autor: Olfic »

Uwielbiam Jaśmin i czekam na jej powrot, lubię tez age rojek- słucham tylko długich i dokładnych podcastów, omijam takie krótkie 15min bo są jak superexpres same sensacje żadnych wnikliwych szczegółów itp
Moja ulubiona historia to Śmierć Kris Kremers i Lisanne Froon, zaginięcie andrew gosdena, zaginięcie Maury muray chyba nawet Maura jest najciekawsza, to sprawy o których lubię myśleć i zastanawiać się co się stało
Wiem wiecej
Awatar użytkownika
luksusowa_pomidorowa
Currently:Greece
Posty: 1263
Rejestracja: ndz maja 16, 2021 12:50 pm

Post autor: luksusowa_pomidorowa »

1. Dama Kier - Creepy historie, dużo o akcjach z internetu
https://www.youtube.com/channel/UCnrMih ... u7-KgC1OHA
2. NIEBYWAŁE - Creepy historie i kryminalne
https://www.youtube.com/channel/UCYfPT7 ... btQ/videos
3. A.ga. Rojek - kryminalne
https://www.youtube.com/channel/UCVvgfE ... BVOmje3gRw
4. Z ArPiwum X - Kryminalne
(nie dam linka, bo można maks w poście, ale po nazwie łatwo znaleźć)
Awatar użytkownika
luksusowa_pomidorowa
Currently:Greece
Posty: 1263
Rejestracja: ndz maja 16, 2021 12:50 pm

Post autor: luksusowa_pomidorowa »

Moje "ulubione" historie kryminalne u Jaśmin, takie które najbardziej zapamiętałam:
1. Zaginięcie Lisanne Froon i Kris Kremers - o zaginięciu młodych Holenderek w Panamie.
2. Trójka z West Memphis - o młodych chłopakach oskarżonych o bestialskie morderstwo
3. Karla Homolka i Paul Bernardo - Mordercza para - Ken i Barbie - para seryjnych morderców
4. Sprawa Amandy Knox - sprawa o której było głośno nawet w naszych mediach. Studentka na wymianie oskarżona o morderstwo.
5. Tajemnica Jeziora Bodom - o morderstwie młodych ludzi na biwaku
6. Sprawa Rity Gorgonowej - Nasłynniejszy proces II RP - obrzydliwe morderstwo młodej dziewczyny. Sprawa bardzo stara
7. Slenderman, Creepypasta i zabójstwo w ofierze - o dziewczynkach, które zabiły koleżankę, bo chciały zaimponować Slendermanowi
8. Zabójstwo Siostry Margaret - brutalne morderstwo zakonnicy. rytualne akcje itp.
9. Justin Alexander i Dolina Cieni - o śmierci młodego chłopaka, który teoretycznie miał wszystko - przystojny, bogaty, grał w zespole, z pasjami.
10. Sprawa Dzieci z Kurim - najbardziej powalona historia ze wszystkich. Zmiany osobowości, dzieci, które okazują się dorosłymi itd.
11. Tajemnica Namiotu Numer Osiem - o morderstwie małych dziewczynek na obozie harcerskim. Ta historia wstrząsnęła mną najbardziej ze wszystkich.

Gratis: nie kryminalne, ale Jaśmin zajebiście i prześmiewczo zrecenzowała "Zmierzch"
1. PRZED ŚWITEM 1 - Streszczenie, spoilery i takie tam
Djelibejbi
MieszkankaPowiśla
Posty: 940
Rejestracja: wt cze 15, 2021 1:34 am

Post autor: Djelibejbi »

Polska na faktach - historie nie tylko kryminalne -bardzo dobrze przygotowane, bez zbędnej teatralności, gdybania przyjemny głos. Dla mnie nr 1 jeśli chodzi o długie podcasty i uważam, że zasługuje na większą popularność.
Olga Herring - wydaje się równie rzetelna, ale irytuje mnie dramatyczny ton głosu i bardzo dużo opisów wychwalających ofiary, ogólnie ma dużo opisów, które nie są faktami, co najwyżej jej fantazją. Mimo to jej podcasty wybieram jako drugie w kolejności, jeżeli chcę czegoś dłuższego.
Tomasz Ławniczak i jego Morderstwo (nie)doskonałe - chyba mistrz w tej dziedzinie, jego odcinki są krótkie, ale niosą niesamowity ładunek emocjonalny, słychać, że to dziennikarz i to taki, który szanuje etykę zawodu.
Z arPiwum X - chłopak już chyba nie nagrywa, ale nie znajdzie się chyba w polskim internecie ktoś z lepszym riserczem, odcinki 2-3 godzinne, a ostatni o Wyspie Dębów ma 9,5h.

Jeśli chodzi o sprawy zagraniczne to preferuję anglojęzyczne fora (Brian Schaffer, Lars Mittank, Joshua Maddux, McCain, Murray, Delphi murders, Andrew Gosden, William Tyrrel i masa innnych). Jeśli sprawy są niewyjaśnione, to wolę sama poczytać streszczenie sprawy i skupić się na teoriach forumowiczów, bo oni wnoszą najwięcej.
verysweetcherry
Moderator
Posty: 1004
Rejestracja: śr sty 06, 2021 8:38 pm

Post autor: verysweetcherry »

luksusowa_pomidorowa pisze: ndz lis 06, 2022 3:54 pm Moje "ulubione" historie kryminalne u Jaśmin, takie które najbardziej zapamiętałam:
1. Zaginięcie Lisanne Froon i Kris Kremers - o zaginięciu młodych Holenderek w Panamie.
2. Trójka z West Memphis - o młodych chłopakach oskarżonych o bestialskie morderstwo
3. Karla Homolka i Paul Bernardo - Mordercza para - Ken i Barbie - para seryjnych morderców
4. Sprawa Amandy Knox - sprawa o której było głośno nawet w naszych mediach. Studentka na wymianie oskarżona o morderstwo.
5. Tajemnica Jeziora Bodom - o morderstwie młodych ludzi na biwaku
6. Sprawa Rity Gorgonowej - Nasłynniejszy proces II RP - obrzydliwe morderstwo młodej dziewczyny. Sprawa bardzo stara
7. Slenderman, Creepypasta i zabójstwo w ofierze - o dziewczynkach, które zabiły koleżankę, bo chciały zaimponować Slendermanowi
8. Zabójstwo Siostry Margaret - brutalne morderstwo zakonnicy. rytualne akcje itp.
9. Justin Alexander i Dolina Cieni - o śmierci młodego chłopaka, który teoretycznie miał wszystko - przystojny, bogaty, grał w zespole, z pasjami.
10. Sprawa Dzieci z Kurim - najbardziej powalona historia ze wszystkich. Zmiany osobowości, dzieci, które okazują się dorosłymi itd.
11. Tajemnica Namiotu Numer Osiem - o morderstwie małych dziewczynek na obozie harcerskim. Ta historia wstrząsnęła mną najbardziej ze wszystkich.

Gratis: nie kryminalne, ale Jaśmin zajebiście i prześmiewczo zrecenzowała "Zmierzch"
1. PRZED ŚWITEM 1 - Streszczenie, spoilery i takie tam
Zainteresowała mnie ta sprawa tych harcerek. Pierwszy raz o niej słyszałam, więc pogrzebałam sobie o niej trochę w necie. Szkoda że czas nie jest z gumy, aby na spokojnie sobie to wszytko poczytać lub posłuchać
oliwia15
PsychoFanka
Posty: 92
Rejestracja: śr cze 23, 2021 3:33 pm

Post autor: oliwia15 »

Również uwielbiam Stanowo:) Żałuję że już nie nagrywa.
Oprócz jej polecam również wcześniej wspomniane podcasty: z ArPiwum X oraz Morderstwo (Nie)Doskonałe.

JPolecę również (wcześniej chyba nikt nie wymieniał): Ciemno Wszędzie (moje ostatnie odkrycie) oraz Zbrodnia Ikara
Agawaga123456
Mokra Włoszka
Posty: 65
Rejestracja: ndz lis 20, 2022 4:10 pm

Post autor: Agawaga123456 »

Ja uwielbiam Justyne Mazur. Zdecydowanie najlepsza polska podcasterka kryminalna, Uwielbialam Stanowo ale od b. Dawna juz nic nie nagrala (btw mam nadz ze wszystko u niej ok…)
Bardzo fajnie slucha sie także:
Kryminalne Czechy i Slowacja
Polska na faktach
Kreminatorium


Duzo tego jest. Kocham kryminalne podkasty :he:
Olfic
Currently: planning drama
Posty: 1839
Rejestracja: pn sty 11, 2021 7:44 pm

Post autor: Olfic »

Nie wiem co się dzieje z Justyna z „piąte nie zabijaj” ale tego najnowszego odcinka o Andżelice nie da się słuchać, cały czas łapie oddech i dyszy tak jakby po maratonie to nagrywała
A co sądzicie o tych rozmowach do których zaprasza inne osoby? Ja pomijam dla mnie nie są ciekawe wole jej stare odcinki omawianych spraw
Wiem wiecej
Grubababa
TłinkiBoss
Posty: 3272
Rejestracja: pn lut 08, 2021 9:48 pm

Post autor: Grubababa »

Olfic pisze: pt cze 02, 2023 1:57 pm Nie wiem co się dzieje z Justyna z „piąte nie zabijaj” ale tego najnowszego odcinka o Andżelice nie da się słuchać, cały czas łapie oddech i dyszy tak jakby po maratonie to nagrywała
A co sądzicie o tych rozmowach do których zaprasza inne osoby? Ja pomijam dla mnie nie są ciekawe wole jej stare odcinki omawianych spraw
Jest o niej wątek w kategorii Youtuberzy.
To nie są tanie rzeczy