Olga Herring

Moderator: verysweetcherry

Lilliane26
LouiBag
Posty: 302
Rejestracja: pt cze 02, 2023 5:20 am

Re: Olga Herring

Post autor: Lilliane26 »

Kiedyś uwielbiałam Kryminalną Skandynawię, ale ta dziewczyna już od roku chyba nie nagrywa 😒. Teraz Olga, Justyna, Historie na faktach, Kryminalne Historie i Polska na faktach
migdale897
RoyalBaby
Posty: 19
Rejestracja: sob mar 04, 2023 5:39 pm

Post autor: migdale897 »

Polecam Zbrodnie Prowincjonalne :)
Dfghc
Channelka
Posty: 38
Rejestracja: sob cze 18, 2022 10:00 am

Post autor: Dfghc »

Kurczę mi akurat ciężko kogoś znaleźć. Kryminatorium już mnie znudziło, uważam że pierwsze odcinki były dużo lepsze, u śledzia zawsze każda kobieta była piękna i mądra, a mężczyzna postawny i przystojny, a jej podkasty trochę się wleką i używam głównie do zasypiania. Ciągłe powtarzanie tego samego i błędy u Justyny dają mi tylko znać, że ktoś przy montażu nawet tego dokładnie nie słucha i tu też za dużo jej domysłów - przy każdym zdaniu jak ona to sobie wyobraża… hulaj dusza w ogóle nie daje tego kryminalnego klimatu i za szybkie czytanie. Aneks kryminalny - niewymawianie litery r, tak że moje uszy krwawią. Kryminalne historie ok, ale zastawiałabym ze śledziem. Ktoś ma jakieś propozycje poza tymi wymienionymi?
Buziak
ŚpioszkiKenzo
Posty: 3
Rejestracja: pn lip 17, 2023 8:03 pm

Post autor: Buziak »

dr_zelazo pisze: pn wrz 11, 2023 11:38 pm
Buziak pisze: pn wrz 11, 2023 10:34 pm Kiedyś słuchałam jakiejś historii, którą opowiadała. Zainteresowałam się i zaczęłam wyszukiwać osoby, o których byla mowa nie wyłączając podcastu. Jakież było moje zdziwienie jak weszłam na artykuł, który słowo w słowo Olga czytała.
Serio? A sprawdziłaś czy to było no nie wiem, jedno zdanie lub dwa, albo coś cytowała? No i czy to pojawiało się w innych historiach czy to taka jednorazowa wpadka? Bo jeżeli rzeczywiście dopuszcza się plagiatu to duży minus…
To było bodajże w tamtym roku, więc dokładnie Ci nie odpowiem, bo nawet nie pamiętam kogo dotyczyła sprawa. Ale tak, niektóre zdania były slowo w słowo czytane
LosAnanas
RiczAsFak
Posty: 819
Rejestracja: sob kwie 29, 2023 10:23 pm

Post autor: LosAnanas »

Lilliane26 pisze: wt wrz 12, 2023 3:57 am Kiedyś uwielbiałam Kryminalną Skandynawię, ale ta dziewczyna już od roku chyba nie nagrywa 😒. Teraz Olga, Justyna, Historie na faktach, Kryminalne Historie i Polska na faktach
Wrzuciła ostatnio nowy odcinek :)
LosAnanas
RiczAsFak
Posty: 819
Rejestracja: sob kwie 29, 2023 10:23 pm

Post autor: LosAnanas »

Dfghc pisze: wt wrz 12, 2023 10:19 am Kurczę mi akurat ciężko kogoś znaleźć. Kryminatorium już mnie znudziło, uważam że pierwsze odcinki były dużo lepsze, u śledzia zawsze każda kobieta była piękna i mądra, a mężczyzna postawny i przystojny, a jej podkasty trochę się wleką i używam głównie do zasypiania. Ciągłe powtarzanie tego samego i błędy u Justyny dają mi tylko znać, że ktoś przy montażu nawet tego dokładnie nie słucha i tu też za dużo jej domysłów - przy każdym zdaniu jak ona to sobie wyobraża… hulaj dusza w ogóle nie daje tego kryminalnego klimatu i za szybkie czytanie. Aneks kryminalny - niewymawianie litery r, tak że moje uszy krwawią. Kryminalne historie ok, ale zastawiałabym ze śledziem. Ktoś ma jakieś propozycje poza tymi wymienionymi?
Krymitalia, Kezuvlog , Delikt, Tropiciele Zbrodni, Piekło jest tu - na YT

Na Spotify:
Kryminalne historie, Kryminalnie na taśmach, Historie na Faktach True Crime (facet), Lucy Phere, Polskie Zbrodnie, Polska na faktach, Kryminalna Skandynawia, Szkic Kryminalny
Dfghc
Channelka
Posty: 38
Rejestracja: sob cze 18, 2022 10:00 am

Post autor: Dfghc »

LosAnanas pisze: wt wrz 12, 2023 11:51 am
Dfghc pisze: wt wrz 12, 2023 10:19 am Kurczę mi akurat ciężko kogoś znaleźć. Kryminatorium już mnie znudziło, uważam że pierwsze odcinki były dużo lepsze, u śledzia zawsze każda kobieta była piękna i mądra, a mężczyzna postawny i przystojny, a jej podkasty trochę się wleką i używam głównie do zasypiania. Ciągłe powtarzanie tego samego i błędy u Justyny dają mi tylko znać, że ktoś przy montażu nawet tego dokładnie nie słucha i tu też za dużo jej domysłów - przy każdym zdaniu jak ona to sobie wyobraża… hulaj dusza w ogóle nie daje tego kryminalnego klimatu i za szybkie czytanie. Aneks kryminalny - niewymawianie litery r, tak że moje uszy krwawią. Kryminalne historie ok, ale zastawiałabym ze śledziem. Ktoś ma jakieś propozycje poza tymi wymienionymi?
Krymitalia, Kezuvlog , Delikt, Tropiciele Zbrodni, Piekło jest tu - na YT

Na Spotify:
Kryminalne historie, Kryminalnie na taśmach, Historie na Faktach True Crime (facet), Lucy Phere, Polskie Zbrodnie, Polska na faktach, Kryminalna Skandynawia, Szkic Kryminalny
Dzięki! Sprawdzę 😊
cysiamalaogrodniczka
MoetGlass
Posty: 273
Rejestracja: śr maja 17, 2023 11:27 am

Post autor: cysiamalaogrodniczka »

migdale897 pisze: wt wrz 12, 2023 7:27 am Polecam Zbrodnie Prowincjonalne :)
Kiedyś lubiłam prowincjonalne, ale od wycieczki do Afryki przestałam. Straciła jakby ten polot który miała. Potem jakiś Kazachstan. Pełno płatnych odcinków robi, kolejna która chce tylko na tym zarabiać. Śledźiowa robi to dla hajsu, ale nie aż tak chamsko jak prowincjonalna. Chyba zbiera na kolejne wycieczki.
dr_zelazo
Skarpeta Rakieta
Posty: 81
Rejestracja: śr lip 12, 2023 12:20 pm

Post autor: dr_zelazo »

Buziak pisze: wt wrz 12, 2023 11:02 am
dr_zelazo pisze: pn wrz 11, 2023 11:38 pm
Buziak pisze: pn wrz 11, 2023 10:34 pm Kiedyś słuchałam jakiejś historii, którą opowiadała. Zainteresowałam się i zaczęłam wyszukiwać osoby, o których byla mowa nie wyłączając podcastu. Jakież było moje zdziwienie jak weszłam na artykuł, który słowo w słowo Olga czytała.
Serio? A sprawdziłaś czy to było no nie wiem, jedno zdanie lub dwa, albo coś cytowała? No i czy to pojawiało się w innych historiach czy to taka jednorazowa wpadka? Bo jeżeli rzeczywiście dopuszcza się plagiatu to duży minus…
To było bodajże w tamtym roku, więc dokładnie Ci nie odpowiem, bo nawet nie pamiętam kogo dotyczyła sprawa. Ale tak, niektóre zdania były slowo w słowo czytane
No to grubo. Ale ona z tego co widzę pracuje nad historiami z mężem. Dwie osoby ogarniają ten podcast. Niektóre z dziewczyn robią to same plagiatu nie ma.
Buziak
ŚpioszkiKenzo
Posty: 3
Rejestracja: pn lip 17, 2023 8:03 pm

Post autor: Buziak »

Dodam, że to byla jednorazowa sytuacja jak zauważyłam że Olga za bardzo "inspiruje sie" artykułem ;) więc nie wiem czy zdarzyło się to jeszcze w innych podcastach, czy to był chwilowy spadek jakości. Mimo wszystko dla mnie Olga często za bardzo leje wodę
jemmarchewkie
SushiAddict
Posty: 836
Rejestracja: czw kwie 06, 2023 2:14 pm

Post autor: jemmarchewkie »

a słuchacie Renatę z Worka Kości? Ostatnio z braku laku odpaliłam jej odcinki od samego początku i niektóre były ciekawe. Niektóre mnie nudziły i nie wciągnęły ale ma przyjemny głos.
dr_zelazo
Skarpeta Rakieta
Posty: 81
Rejestracja: śr lip 12, 2023 12:20 pm

Post autor: dr_zelazo »

jemmarchewkie pisze: pt wrz 22, 2023 11:05 am a słuchacie Renatę z Worka Kości? Ostatnio z braku laku odpaliłam jej odcinki od samego początku i niektóre były ciekawe. Niektóre mnie nudziły i nie wciągnęły ale ma przyjemny głos.
Usłyszałam o niej z wywiadu u Paciorka. Zaczęłam jej słuchać i w sumie może być, ale szału nie ma. Głos ma fantastyczny, ale sprawy opracowuje tak bardzo ogólnie. Wole zdecydowanie dłuższe podcasty, gdzie omawia się sprawę dokładnie.
ululare
PrinTu
Posty: 984
Rejestracja: wt lis 01, 2022 2:58 pm

Post autor: ululare »

Ja na Spotify slucham jescze "Kryminalne historie", "Zbrodnie zapomniane" i " Zbrodnia na poniedziale" to jest podcast Wojciecha Chmielarza. Nie opowiada jakoś bardzo wciagajaco ale wynajduje historie ktorych nie ma u innych.

Na YT- " Tropiciele zbrodni", "Polskie archiwum X" ,
ale lubiea też anglojezyczne kanały jak " That chapter", "Stephanie Harlow", "Better of red" , "Kendall Rae" i bardziej reportażowe; "48 hours", " True crime daily"
Fou
Zdalna_mama_nowe
Posty: 1000
Rejestracja: wt sie 23, 2022 10:46 am

Post autor: Fou »

koedys ja bardzo lubiłam ale teraz jak odcinki trwają 2h a ja po 30 minutach znam koniec to już jej prawie nie słucham ;)
dr_zelazo
Skarpeta Rakieta
Posty: 81
Rejestracja: śr lip 12, 2023 12:20 pm

Post autor: dr_zelazo »

Właśnie przeczytałam oświadczenie Olgi w sprawie reklamu kadzideł w najnowszym filmie i serio nie rozumiem spiny u widzów. Przecież tak właśnie zarabiają youtuberzy na reklamach i współpracach. Co z tego, że to jej produkt? Niech korzysta z zasięgów i reklamuje. Wielu youtuberów ma współprace i reklamy są w materiałach. U niej też. Ja po prostu przewijam je i tyle.
cysiamalaogrodniczka
MoetGlass
Posty: 273
Rejestracja: śr maja 17, 2023 11:27 am

Post autor: cysiamalaogrodniczka »

Jak dla mnie to już się Śledziowej słuchać nie da. Sprawy powielane od innych twórców i to takie o których już na prawdę wszystko powiedziano. Maksymalnie przefiąga te podkasty, o Rozumeckiej to jakiś koszmar. I ten zbolały ton głosu jak w poprzednim o studencie.
LosAnanas
RiczAsFak
Posty: 819
Rejestracja: sob kwie 29, 2023 10:23 pm

Post autor: LosAnanas »

Dokładnie, podcast trwa ponad dwie godziny, bo każde zdanie jest maksymalnie rozwleczone.
Podcast o Rozumeckiej to już wszyscy chyba robili, a Olga nagle teraz go odkryła.
Ja ostatnio niektóre podcasty pomijam, właśnie z tego powodu, że znam sprawy z innych kanałów. Rozumiem, że zdarza się tak, że kilka osób omawia jedną sprawę, ale ona totalnie nic nowego nie omawia ostatnio
cysiamalaogrodniczka
MoetGlass
Posty: 273
Rejestracja: śr maja 17, 2023 11:27 am

Post autor: cysiamalaogrodniczka »

A teraz odgapia od Mazurowej format rozmów w kręgu true crime 🙄
laruda
Channelka
Posty: 33
Rejestracja: ndz paź 16, 2022 10:37 pm

Post autor: laruda »

LosAnanas pisze: czw paź 12, 2023 8:09 am Dokładnie, podcast trwa ponad dwie godziny, bo każde zdanie jest maksymalnie rozwleczone.
Podcast o Rozumeckiej to już wszyscy chyba robili, a Olga nagle teraz go odkryła.
Ja ostatnio niektóre podcasty pomijam, właśnie z tego powodu, że znam sprawy z innych kanałów. Rozumiem, że zdarza się tak, że kilka osób omawia jedną sprawę, ale ona totalnie nic nowego nie omawia ostatnio
Odpaliłam go dzisiaj, bez czytania opisu i jak w "Jaka to Melodia", po jednej nutce, a raczej po pierwszym zdaniu wiedziałam, że już tę historię słyszałam. Nie raz, nie dwa. Więc trochę się zdziwiłam, że Olga sięgnęła po tak już oklepany temat.
Wiadomo - tematy w podcastach się powtarzają. Ale jest masa spraw, które nie doczekały się opowiedzenia, ale zapewne wymagają dłuższego i głębszego researchu niż sprawa Rozumeckiej.
LosAnanas
RiczAsFak
Posty: 819
Rejestracja: sob kwie 29, 2023 10:23 pm

Post autor: LosAnanas »

Mam wrażenie, że Olga idzie na łatwiznę i omawia po prostu tematy, do których łatwo znaleźć materiały w dużej ilości, są już zweryfikowane etc
1111random1111
Koczkodan
Posty: 113
Rejestracja: pt gru 02, 2022 2:04 pm

Post autor: 1111random1111 »

Czemu jej głos brzmi jak syntezator mowy? Ciężko się tego ślucha.
Kot.Milionera
GreckieWakacje
Posty: 285
Rejestracja: śr sie 03, 2022 5:55 pm

Post autor: Kot.Milionera »

1111random1111 pisze: ndz paź 15, 2023 8:13 pm Czemu jej głos brzmi jak syntezator mowy? Ciężko się tego ślucha.
Omga, tak!!!! Idealnie określenie! :)))

Ja odkrylam podcast Kristofa Radke. Niestety tylko na youtube jest sporo odcinków. Za na spoti sa tylko 3, nie wiem dlaczego.
Bardzo ładnie i ciekawie mówi, sprawy też mało znane.
Miau :3
MalaCzarna
Dieta 600 kcal
Posty: 2171
Rejestracja: śr cze 23, 2021 12:03 pm

Post autor: MalaCzarna »

Ale ona idzie ostatnio na łatwiznę. Najpierw Rozumecka, dzisiaj Osa, bardzo oklepane tematy. Nuda.
Anita94
Channelka
Posty: 32
Rejestracja: czw kwie 06, 2023 3:34 pm

Post autor: Anita94 »

Utworzyła nowy kanał ze strasznymi historiami. Myślałam że będzie fajny format, opowiedziany na luźno, bez spiny jak w jej podstawowym podcaście ale znowu opowiedziano tak jakby brała udział w konkursie recytatorskim… Napisałam komentarz, że pomysł fajny ale mogłaby opowiadać z większym luzem to mnie zablokowała 🤷🏼‍♀️ nie wiedziałam, że usuwa komentarze i zostawia tylko te pozytywne… choć w sumie mogłam się domyślić bo pod jej filmami same pozytywne
Ava Adore
SushiRoll
Posty: 246
Rejestracja: wt lis 01, 2022 4:59 pm

Post autor: Ava Adore »

Na wykopie tak samo robiła jak się jej jakiś komentarz nie spodobał 🤣