Justyna 5 przez 10

Moderator: verysweetcherry

lalisa
ToTylkoHermes
Posty: 731
Rejestracja: śr lip 07, 2021 9:59 pm

Re: Justyna 5 przez 10

Post autor: lalisa »

martucha_f pisze: śr wrz 04, 2024 10:01 pm To był komentarz o Herring, nie o Justynie
aaa ok to dobrze
AnorDei
RoyalBaby
Posty: 25
Rejestracja: śr lip 31, 2024 12:41 am

Post autor: AnorDei »

ms.shy pisze: śr wrz 04, 2024 9:37 pm Nie, a przynajmniej nie na ogólnodostępnych kanałach. Czy dobrze pamiętam, że chodziło o sprawę z odcinka "Trzy miasta, trzy hotele"?

edit: za chwilę minie rok od tego posta https://www.instagram.com/p/CxJcCPBIRKh/
tak, wiem, była w ciąży i ma maleńkie dziecko
Tak, o to chodziło mi. Kurczę, o tym już była mowa rok temu, to miała być nawet seria, szkoda, że przed porodem się nie udało.
ms.shy
SushiRoll
Posty: 227
Rejestracja: wt maja 14, 2024 11:36 pm

Post autor: ms.shy »

AnorDei pisze: czw wrz 05, 2024 2:34 pm Tak, o to chodziło mi. Kurczę, o tym już była mowa rok temu, to miała być nawet seria, szkoda, że przed porodem się nie udało.
Zajrzyj do komentarzy, Kamil Bałuk odpowiedział na niektóre. Może jeszcze to wypuszczą 🤞🏻
ms.shy
SushiRoll
Posty: 227
Rejestracja: wt maja 14, 2024 11:36 pm

Post autor: ms.shy »

Komentarze pod najnowszym 5nz 🙊 strzeliła sobie w kolano. Temat mocno polityczny, wymagający przygotowania, polaryzujący i kiepskie (jak to zwykle u Dżasty) przygotowanie merytoryczne, i efekt jest jaki jest (a poglądowo mi znacznie bliżej do niej niż nowoprzybyłych).
Będzie jakaś autorefleksja? Nie sądzę, obstawiam że raczej przyjdzie Krzysiu pokasować komentarze, a Dżasta się obrazi i na odcinki poza płatną aplikacją trzeba będzie poczekać jeszcze dłużej. I po co to wszystko? Mogła nagrać prosty odcinek, postękać jaka ofiara była bez wad, a sprawca ją zdradzał. Bez kontrowersji, bez krytyki XD
zuza_zu
RealDiamond
Posty: 756
Rejestracja: sob kwie 20, 2024 10:29 am

Post autor: zuza_zu »

ms.shy pisze: pn wrz 09, 2024 2:23 pm Komentarze pod najnowszym 5nz 🙊 strzeliła sobie w kolano. Temat mocno polityczny, wymagający przygotowania, polaryzujący i kiepskie (jak to zwykle u Dżasty) przygotowanie merytoryczne, i efekt jest jaki jest (a poglądowo mi znacznie bliżej do niej niż nowoprzybyłych).
Będzie jakaś autorefleksja? Nie sądzę, obstawiam że raczej przyjdzie Krzysiu pokasować komentarze, a Dżasta się obrazi i na odcinki poza płatną aplikacją trzeba będzie poczekać jeszcze dłużej. I po co to wszystko? Mogła nagrać prosty odcinek, postękać jaka ofiara była bez wad, a sprawca ją zdradzał. Bez kontrowersji, bez krytyki XD
Ja nie słuchałam jeszcze, ale poszłam przeczytać komentarze i mam wątpliwość czy w ogóle warto… Nigdy tam nie zaglądam, ale nie widziałam dawno materiału, który miałby tak duży odsetek negatywnych komentarzy. Żal mi tych, którzy zdecydowali się na bookbeat odpłatnie po to żeby jako pierwsi słuchać tych odcinków…
ms.shy
SushiRoll
Posty: 227
Rejestracja: wt maja 14, 2024 11:36 pm

Post autor: ms.shy »

zuza_zu pisze: pn wrz 09, 2024 3:22 pm Ja nie słuchałam jeszcze, ale poszłam przeczytać komentarze i mam wątpliwość czy w ogóle warto… Nigdy tam nie zaglądam, ale nie widziałam dawno materiału, który miałby tak duży odsetek negatywnych komentarzy. Żal mi tych, którzy zdecydowali się na bookbeat odpłatnie po to żeby jako pierwsi słuchać tych odcinków…
No to tak w skrócie powiem, że
1) true crime'u tam tyle co kot napłakał,
2) rodzina i nazwisko ofiary miały - ze względu na umocowanie historyczne - przyciągnąć słuchaczy, ale że autorka nie dźwignęła powiązań między organizacjami i siłami politycznymi oraz trzymania się faktów, to...
3) osobiste komentarze odautorskie zirytowały słuchaczy o prawicowych poglądach.
Wyszedł odcinek dla nikogo.
Dodatkowo - SPOJLER - w pewnym sensie sprawy nie można zaliczyć ani do rozwiązanych, ani nierozwiązanych.
LosAnanas
RoseGold
Posty: 854
Rejestracja: sob kwie 29, 2023 10:23 pm

Post autor: LosAnanas »

Przesluchalam pierwsze 10 czy 15 minut i wyłączyłam, czegoś tak nudnego dawno nie słuchałam, a czytam w komentarzach, że potem wcale nie było lepiej.
Temat wymagał dobrego przygotowania się z historii, a Justyna recytuje jakieś formułki z Wikipedii, klepiąc kompletnie bez zrozumienia i szastając tylko skrótami. Bardzo źle się tego słuchało. Niestety, ale to nie pierwsza sytuacja, która obnaża totalny brak przygotowania Justyny od strony historycznej, wielokrotnie już było tak, że opowiada w podcaście o jakiejś sprawie i mówi np: "no tak, w PRLu to tak chyba właśnie było, w sumie to nie jestem do końca pewna, ale tak mi się wydaje" - no nie jest to rzetelne przygotowanie...

Wisienką na torcie był dla mnie tekst Justyny, że opowie nam trochę tło historyczne, bo jak ktoś miał 3 lata historię w podstawówce, 3 lata w gimnazjum i 3 lata w liceum, to nigdy nie doszedł na lekcjach historii do lat 20tych 🤣
ms.shy
SushiRoll
Posty: 227
Rejestracja: wt maja 14, 2024 11:36 pm

Post autor: ms.shy »

LosAnanas pisze:Wisienką na torcie był dla mnie tekst Justyny, że opowie nam trochę tło historyczne, bo jak ktoś miał 3 lata historię w podstawówce, 3 lata w gimnazjum i 3 lata w liceum, to nigdy nie doszedł na lekcjach historii do lat 20tych 🤣
This! 😆
Mnie "ujęło" też, kiedy rzuciła jakimś komentarzem typu "nie wiem, jak religia katolicka może się łączyć z okrucieństwem". Gurl, jak masz gadać teksty, które wkurzą wszystkich, to można to sobie lepiej zaplanować.
chicachica
RoyalBaby
Posty: 28
Rejestracja: czw mar 16, 2023 5:32 pm

Post autor: chicachica »

Gdzie te negatywne komentarze? Weszłam poczytać na jej grupę, ale nic takiego nie widzę. Są bezpośrednio pod odcinkiem czy już spadły? 🤭
ms.shy
SushiRoll
Posty: 227
Rejestracja: wt maja 14, 2024 11:36 pm

Post autor: ms.shy »

Pod odcinkiem. W komentarzach walki w kisielu 🍿
amozebytakzjesc
Mokra Włoszka
Posty: 57
Rejestracja: śr lip 03, 2024 5:24 pm

Post autor: amozebytakzjesc »

Ja tez totalnie dzisiaj sie zawiodlam. Mega slychac bylo czytanie z wiki i potem dziwne przejście do sprawy, ktore gdzies juz slyszalam (nie pamietam gdzie) i bylo fantastycznie przygotowane. Nie wiem po co to robi jak slychac, ze nie sprawia juz jej to takiego funu jak kiedys.
Gtgtgt
BlondDoczep
Posty: 146
Rejestracja: wt mar 19, 2024 1:41 pm

Post autor: Gtgtgt »

Czy komentarze na grupie są usuwane? Bo widzę tylko 9 komentarzy. Chyba, że dużo negatywnych jest na YT lub gdzieś indziej
Gtgtgt
BlondDoczep
Posty: 146
Rejestracja: wt mar 19, 2024 1:41 pm

Post autor: Gtgtgt »

Chyba reakcja na odbiór odcinka
https://zapodaj.net/plik-owG8LceF82
LosAnanas
RoseGold
Posty: 854
Rejestracja: sob kwie 29, 2023 10:23 pm

Post autor: LosAnanas »

chicachica pisze: pn wrz 09, 2024 8:52 pm Gdzie te negatywne komentarze? Weszłam poczytać na jej grupę, ale nic takiego nie widzę. Są bezpośrednio pod odcinkiem czy już spadły? 🤭
Na YT były.

Ja się zastanawiam po co się brać za takie sprawy? Są miliony spraw true crime, przecież można wybrać sprawę bez tła historycznego
Aosbxhdk
Siatkarka
Posty: 1
Rejestracja: śr maja 01, 2024 12:52 pm

Post autor: Aosbxhdk »

Przesłuchałam pierwszych kilka minut, do momentu,w ktorym dowiedzialam się, że NIGDY nie uczylam się o historii XXw. NIGDY!
maslo_maslane
RoyalBaby
Posty: 23
Rejestracja: ndz mar 03, 2024 2:05 pm

Post autor: maslo_maslane »

Wielka szkoda, że komentarze na YT pod ostatnim odcinkiem wyłączone. Chętnie bym poczytała, zdecydowanie.

Co do Justyny, sama od dawna słucham jej bardziej z przyzwyczajenia i dość już krytycznie. Lubię jej głos, mam sentyment, ale 5NZ czasy świetności ma dawno za sobą. I również nie mogę już czasem słuchać jej ciągłych błędów i gdybań.
rockshoot
Koczkodan
Posty: 111
Rejestracja: pn mar 18, 2024 8:32 am

Post autor: rockshoot »

Ona a Olga to podłoga i sufit. To, co robi Herring to naprawdę wspaniała robota. Głęboko wchodzi w każdą sprawę, nie mówiąc już o tym, że do miejsc z dwoch(?) ostatnich spraw przyjechała osobiście, rozmawiała z rodzinami. A Justyna? Ja rozumiem, że ma dziecko i po prostu priorytety się zmieniają - nie mówię żeby jeździła po Polsce i robiła tematy, ale żeby chociaż spróbowała bardziej się zaangażować. Nauczyć się, przeczytać… a nie czytać z Wikipedii na żywca. Ile było takich spraw wcześniejszych, w których Justyna powiedziała “dobra jadę tam, nagram zajebisty odcinek”? Bo mi się kojarzy chyba jedna, i to jeszcze na początku podcastu kiedy widać było, że to jej pasja. Teraz wydaje mi się, że to przykry obowiązek.
Platini_blabla
Forma życia
Posty: 3521
Rejestracja: czw mar 21, 2024 2:11 pm

Post autor: Platini_blabla »

rockshoot pisze: wt wrz 10, 2024 3:24 pm Ona a Olga to podłoga i sufit. To, co robi Herring to naprawdę wspaniała robota. Głęboko wchodzi w każdą sprawę, nie mówiąc już o tym, że do miejsc z dwoch(?) ostatnich spraw przyjechała osobiście, rozmawiała z rodzinami. A Justyna? Ja rozumiem, że ma dziecko i po prostu priorytety się zmieniają - nie mówię żeby jeździła po Polsce i robiła tematy, ale żeby chociaż spróbowała bardziej się zaangażować. Nauczyć się, przeczytać… a nie czytać z Wikipedii na żywca. Ile było takich spraw wcześniejszych, w których Justyna powiedziała “dobra jadę tam, nagram zajebisty odcinek”? Bo mi się kojarzy chyba jedna, i to jeszcze na początku podcastu kiedy widać było, że to jej pasja. Teraz wydaje mi się, że to przykry obowiązek.
XDDDDD iksde x 1000

Słyszałaś kiedyś o aferze wykopowej?
SmokAnalog
SkrzydełkaZhooters
Posty: 213
Rejestracja: czw lut 29, 2024 2:45 pm

Post autor: SmokAnalog »

Platini_blabla pisze: wt wrz 10, 2024 6:17 pm XDDDDD iksde x 1000

Słyszałaś kiedyś o aferze wykopowej?
Możliwe, że nie słyszała - w końcu Nama nigdy porządnie się do tego nie ustosunkowała poza płaczkowaniem i usprawiedliwianiem nieobrzezańca. Justyna jakkolwiek research miewa byle jaki, to nie ukrywa przynajmniej, że ktoś jej w tym pomaga. Śledziowa ma często dobry research, oczywiście nie jej własny, do czego się przyznać nie potrafi, który jednak psuje wysrywami o tym, jaka piękna była ofiara i jak dobrze się uczyła.
awis
ŚpioszkiKenzo
Posty: 4
Rejestracja: śr lip 24, 2024 8:44 pm

Post autor: awis »

Justyna robi research z siostrą. Na ostatnim live, albo odcinku "pogadajmy o życiu" wspomniała coś w stylu, że jest b. szczęśliwa po narodzinach córki i nie jest w nastroju do pracowania nad mrocznymi sprawami, ale nie ma innego pomysłu na twórczość.
LosAnanas
RoseGold
Posty: 854
Rejestracja: sob kwie 29, 2023 10:23 pm

Post autor: LosAnanas »

To, że Olga wchodzi głęboko w każdą sprawę, to akurat niekoniecznie jest plus, bo ona po prostu rozwleka te podcasty do oporu, opisując totalnie nieistotne sytuację, ludzi i dopowiadając sobie np. jak ofiara czuła się idąc tam i siam. Nie wiemy przecież jak się czuła, bo już nigdy o tym nie opowie.

To, że jeździ po Polsce to przecież też nie jej autorski pomysł, tylko to, że prowadzi ten nowy kanał Ślady.
zuza_zu
RealDiamond
Posty: 756
Rejestracja: sob kwie 20, 2024 10:29 am

Post autor: zuza_zu »

awis pisze: wt wrz 10, 2024 9:23 pm Justyna robi research z siostrą. Na ostatnim live, albo odcinku "pogadajmy o życiu" wspomniała coś w stylu, że jest b. szczęśliwa po narodzinach córki i nie jest w nastroju do pracowania nad mrocznymi sprawami, ale nie ma innego pomysłu na twórczość.
To jest właśnie to. Zajmowanie się w życiu JEDNĄ rzeczą, która może przeminąć i kiedy ten moment nadchodzi - Ty nadal musisz to robić, bo nie masz innego pomysłu. To dotyczy każdego influencera, którego czas kiedyś przeminie a na etat nie pójdzie, bo przecież nic nie potrafi 🫠
rockshoot
Koczkodan
Posty: 111
Rejestracja: pn mar 18, 2024 8:32 am

Post autor: rockshoot »

Platini_blabla pisze: wt wrz 10, 2024 6:17 pm XDDDDD iksde x 1000

Słyszałaś kiedyś o aferze wykopowej?
Nie, bo siedzę tylko i wyłącznie w podcastach a nie na ich socialach itd
Didii_

Post autor: Didii_ »

Platini_blabla pisze: wt wrz 10, 2024 6:17 pm XDDDDD iksde x 1000

Słyszałaś kiedyś o aferze wykopowej?
Ja też nie słyszałam, proszę powiedzcie o co cho?
Platini_blabla
Forma życia
Posty: 3521
Rejestracja: czw mar 21, 2024 2:11 pm

Post autor: Platini_blabla »

Didii_ pisze: wt wrz 10, 2024 11:13 pm Ja też nie słyszałam, proszę powiedzcie o co cho?
Myślę że tutaj jest najlepiej opisane

https://www.facebook.com/share/p/fQLnUh ... tid=K35XfP

No dobra może nie najlepiej ale jest w ogóle opisane i dużo można wyczytać z komentarzy. Dużo rzeczy poleciało, Olga zamknęła grupę na fb generalnie próby uciszenia były ogromne. A zgłaszali się ghostwriterzy którzy niby nie dostali zapłaty etc