MAŁY PORADNIK W KWESTIACH TECHNICZNYCH

Sprawy organizacyjne
Awatar użytkownika
UwaloneManolo
Detektyw
Posty: 2441
Rejestracja: ndz lut 14, 2021 6:41 pm

Info MAŁY PORADNIK W KWESTIACH TECHNICZNYCH

Post autor: UwaloneManolo »

PORADNIK DODAWANIA ZDJĘĆ - sama na początku nie ogarnęłam, jak się to robi i dopiero ktoś musiał mi powiedzieć. Więc żeby ułatwić wam życie, wrzucam podpowiedź, jak zagnieżdżać zdjęcie w wypowiedzi na forum
💩 nie zapominajmy o skandalu z Moliera2 - jak traktują pracowników. I że przechowują buty celebrytek w wc dla pracowników i te buty mają na sobie bakterie kałowe. Więcej jest tu: https://youtu.be/FsNkVT_nFWU 💩
Awatar użytkownika
UwaloneManolo
Detektyw
Posty: 2441
Rejestracja: ndz lut 14, 2021 6:41 pm

Post autor: UwaloneManolo »

1. kliknij na ikonkę cytuj lub na górze strony przycisku "odpowiedz", żeby włączyć edytor odpowiedzi
2. w edytorze odpowiedzi zjedź na sam dół:
Obrazek
3. Kliknij w "Załączniki"
Obrazek
4. Dodaj zdjęcie z komputera. Można dodać na raz więcej zdjęć, jednak gdy w tekście znajdują się już odnośniki (czyli np. linki zewnętrzne wyświetlające zdjęcia lub gify przy użyciu funkcji "wstaw obrazek" (ikonka obrazka nad edytorem), wszystkich obrazków i odnośników może być max 3

Mam nadzieję, że komuś tym pomogłam
💩 nie zapominajmy o skandalu z Moliera2 - jak traktują pracowników. I że przechowują buty celebrytek w wc dla pracowników i te buty mają na sobie bakterie kałowe. Więcej jest tu: https://youtu.be/FsNkVT_nFWU 💩
Awatar użytkownika
UwaloneManolo
Detektyw
Posty: 2441
Rejestracja: ndz lut 14, 2021 6:41 pm

Post autor: UwaloneManolo »

PORADNIK JAK WSTAWIĆ AWATAR
1. Kliknij w menu w prawym górnym rogu w "Twoje Konto"
2. Przejdź do zakładki "Profil"
3. Następnie przejdź do zakładki "Awatar"
4. Przygotuj obrazek, który chcesz, żeby był Twoim awatarem. Jeżeli nie jest kwadratowy, zmodyfikuj go do rozmiaru kwadratu na Twoim komputerze, np. korzystając z [prawy klik na zdjęcie na dysku; w Windows] "edytuj w aplikacji zdjęcia" -> współczynnik proporcji kwadrat
5. Otwórz stronę https://resizeimage.net/
6. Wrzuć przycięty w kwadrat obrazek (przycisk upload an image)
7. Zjedź na stronie do punktu "4. Resize your image:" i zmień obecne wymiary obrazka na docelowe:
Obrazek
8. Następnie zjedź do punktu "6. Select the output image format" i wybierz jpg
9. Następnie w punkcie 9 musisz pokombinować suwaczkiem i opcjami kompresji, by jakość obrazka była jak najlepsza, ale mieściła się w 6KB (zdjęcie poniżej)
10. Gdy będziesz zadowolona z efektu, pobierz obrazek na dysk. A następnie przejdź do zakładki Profil->Awatar na stronie forum i załaduj obrazek z dysku standardową metodą (klikając w "Wybierz plik" -> "Wyślij")

Mam nadzieję, że to komuś pomoże :)
Załączniki
podgląd.png
podgląd.png (151.09 KiB) Przejrzano 3487 razy
💩 nie zapominajmy o skandalu z Moliera2 - jak traktują pracowników. I że przechowują buty celebrytek w wc dla pracowników i te buty mają na sobie bakterie kałowe. Więcej jest tu: https://youtu.be/FsNkVT_nFWU 💩
greckieparty
MoetGlass
Posty: 263
Rejestracja: czw sty 28, 2021 1:43 pm

Post autor: greckieparty »

Hej! Czy na forum jest szansa zmiany swojego nicku ? :)
Pozdrawiam dziewczyny!
Polej mnie tego Moeta Halynka
Awatar użytkownika
UwaloneManolo
Detektyw
Posty: 2441
Rejestracja: ndz lut 14, 2021 6:41 pm

Post autor: UwaloneManolo »

monika2104 pisze: śr kwie 28, 2021 3:27 pm Hej! Czy na forum jest szansa zmiany swojego nicku ? :)
Pozdrawiam dziewczyny!
tak, należy napisać do mnie na priv
💩 nie zapominajmy o skandalu z Moliera2 - jak traktują pracowników. I że przechowują buty celebrytek w wc dla pracowników i te buty mają na sobie bakterie kałowe. Więcej jest tu: https://youtu.be/FsNkVT_nFWU 💩
Mor
Ciastko
Posty: 7
Rejestracja: wt sty 31, 2023 5:43 pm

Post autor: Mor »

UwaloneManolo pisze: pt kwie 16, 2021 1:09 pm 1. kliknij na ikonkę cytuj lub na górze strony przycisku "odpowiedz", żeby włączyć edytor odpowiedzi
2. w edytorze odpowiedzi zjedź na sam dół:
Obrazek
3. Kliknij w "Załączniki"
Obrazek
4. Dodaj zdjęcie z komputera. Można dodać na raz więcej zdjęć, jednak gdy w tekście znajdują się już odnośniki (czyli np. linki zewnętrzne wyświetlające zdjęcia lub gify przy użyciu funkcji "wstaw obrazek" (ikonka obrazka nad edytorem), wszystkich obrazków i odnośników może być max 3

Mam nadzieję, że komuś tym pomogłam
hej, wszystko ładnie, z tym ze nie mogę wrzucić zdjęcia. niby pobiera plik, ale go nigdzie nie widać, jakiś pomysł?
Justyyy
ZdalnaFanka
Posty: 490
Rejestracja: pn kwie 17, 2023 12:43 pm

Post autor: Justyyy »

Czy mój e-mail podany przy rejestracji jest gdzieś widoczny? Czy pozna go osoba która napisze do mnie wiadomość poprzez opcje wyślij emaila?
Awatar użytkownika
damascenka
Administrator
Posty: 266
Rejestracja: śr sty 06, 2021 3:43 pm

Post autor: damascenka »

Justyyy pisze: czw kwie 27, 2023 11:01 am Czy mój e-mail podany przy rejestracji jest gdzieś widoczny? Czy pozna go osoba która napisze do mnie wiadomość poprzez opcje wyślij emaila?
Nie :) Widzę go tylko ja, nawet moderatorki nie mają takiego podglądu.
Literatka88
MoetGlass
Posty: 264
Rejestracja: ndz cze 04, 2023 8:31 pm

Post autor: Literatka88 »

Czy jedyną opcją na usunięcie postu jest jego zgłoszenie? Jeśli tak, to czy post z cytatami do niego też będzie widoczny?
Awatar użytkownika
blackmolly
Administrator
Posty: 935
Rejestracja: śr sty 06, 2021 4:51 pm

Post autor: blackmolly »

Post cytujący usunięty komentarz również zostanie usunięty.
Niech dzieje się magia!
Kasiagier0802
PsychoFanka
Posty: 90
Rejestracja: ndz sty 08, 2023 10:32 pm

Post autor: Kasiagier0802 »

Hejka, czy jest gdzies możliwość ustawienia trybu ciemnego w aplikacji?
Matylda
Channelka
Posty: 36
Rejestracja: śr sty 04, 2023 7:22 pm

Post autor: Matylda »

Hej, co oznacza nazwa pod nickiem ? :D teraz mi soe wyświetla "chanelka" a wcześniej było coś innego xd
Awatar użytkownika
blackmolly
Administrator
Posty: 935
Rejestracja: śr sty 06, 2021 4:51 pm

Post autor: blackmolly »

To jest status, który zmienia się wraz z liczbą napisanych na forum postów 🙂
Niech dzieje się magia!
moss011
Gacie z oceanu
Posty: 45
Rejestracja: czw maja 25, 2023 11:04 pm

Post autor: moss011 »

Hej, do kogo teraz można się zgłosić w celu zmiany nicku?
Awatar użytkownika
blackmolly
Administrator
Posty: 935
Rejestracja: śr sty 06, 2021 4:51 pm

Post autor: blackmolly »

alekspur pisze: śr paź 25, 2023 10:52 am Hej, do kogo teraz można się zgłosić w celu zmiany nicku?
Do administratorki forum.
Niech dzieje się magia!
ululare
MiamiBicz
Posty: 381
Rejestracja: wt lis 01, 2022 2:58 pm

Post autor: ululare »

Czy tylko mnie wyskakuje błąd prawie za każdym razem jak dodaje odpowiedzi w temacie? Muszę przeładować stronę, wysłać ponownie, wtedy odpowiedź zapisuje się kilka razy, denerwujące. Wie ktoś z czego to może wystąpić wynikać?
FigGa
BlondDoczep
Posty: 126
Rejestracja: czw mar 21, 2024 12:40 pm

Post autor: FigGa »

U mnie też jest tak. Praktycznie zawsze. Teraz już kopiuje sobie wiadomości, bo często wyskakiwał błąd i wiadomość znikała, a jak pisałam coś dużego to serio nerwy mnie ponoszą.
neiweiem
Tritonotti
Posty: 191
Rejestracja: pn sty 15, 2024 6:36 pm

Post autor: neiweiem »

Też tak mam od jakiegoś czasu. W dodatku dziś to się nasiliło i też kilka razy mnie wylogowało i nie mogłam przez chwilę się zalogować. Korzystam wyłącznie z aplikacji.
ululare
MiamiBicz
Posty: 381
Rejestracja: wt lis 01, 2022 2:58 pm

Post autor: ululare »

blackmolly pisze: ndz paź 29, 2023 10:37 pm
alekspur pisze: śr paź 25, 2023 10:52 am Hej, do kogo teraz można się zgłosić w celu zmiany nicku?
Do administratorki forum.
hej, czy wiadomo dlaczego wyskakuje blad strony gdy dodaje sie post w temacie? jest to dosc dokuczliwe...

O dziwo w tym temacie to sie nie dzieje, ale w tematach o youtuberkach Czy to dlatego ze tamnjest juz wiele stron? Moze trzeba zamknac dodawanie postów dobtego starego, i otworzyc nowy?