Gdzie na wakacje 2023

Motywacja, hobby, sposoby na spędzanie wolnego czasu, porady domowe, książki
Grubababa
TłinkiBoss
Posty: 3482
Rejestracja: pn lut 08, 2021 9:48 pm

Gdzie na wakacje 2023

Post autor: Grubababa »

Zakładam temat, w poszukiwaniu inspiracji wakacyjnych na ten rok. Macie już plany?
Interesują mnie destynacje raczej poza Polską, ale w Europie.
Może macie coś do polecenia, albo odradzenia?
Sama podróżuje zarówno na własną rękę jak i zdarzy mi się korzystać z biur, ale w tym roku jakoś nie mam pomysłu...
Kusi mnie wykupić wycieczkę i nie zaprzątać sobie głowy organizacją lotow/przejazdow/noclegów itd ale jakoś nic do mnie nie przemawia, albo ceny wydają mi się absurdalnie wysokie.
Awatar użytkownika
damascenka
Administrator
Posty: 267
Rejestracja: śr sty 06, 2021 3:43 pm

Post autor: damascenka »

z mojej strony polecam Teneryfę we wrześniu: zawsze są świetne ceny (lepsze niż do Bułgarii) i to chyba najpiękniejsze wakacje na jakich byłam :) lecieliśmy na 11 dni z wakacje.pl chyba i zapłaciliśmy po 2500 za osobę.
endorfinka_buka
BlondDoczep
Posty: 148
Rejestracja: ndz kwie 25, 2021 8:53 pm

Post autor: endorfinka_buka »

Byłam na Maderze (z dwoma psami żeby było ciekawiej XD ), moje ukochana wyspa i jedyne wakacyjne miejsce do którego chce mi się wracać a trochę świata już widziałam.

W tym roku planuje też wybrać się pierwszy raz na La Palmę.
Dorotkaa1
Ciastko
Posty: 5
Rejestracja: sob sie 21, 2021 12:27 am

Post autor: Dorotkaa1 »

A co chcesz robić na wakacjach? Jak odpoczywać i plażing to może Grecja?

Polecicie przy okazji coś na weekend (2-3 noclegi) w Polsce? Tylko, żeby można było tam dojechać pociągiem i poruszać się bez auta. Myślałam nad Olsztynem, bo nigdy nie byłam, ewentualnie może Mazury ale nie przepadam za pływaniem ani łodziami, raczej nastawiam się na zwiedzanie czegoś fajnego i nadrabianie książek. Odpada Kraków, Warszawa, Poznań, Wrocław, Trójmiasto, Białystok, Bydgoszcz i Toruń.
lubieplacki
ToTylkoHermes
Posty: 728
Rejestracja: śr cze 16, 2021 6:03 pm

Post autor: lubieplacki »

Dorotkaa1 pisze: śr maja 24, 2023 3:35 pm A co chcesz robić na wakacjach? Jak odpoczywać i plażing to może Grecja?

Polecicie przy okazji coś na weekend (2-3 noclegi) w Polsce? Tylko, żeby można było tam dojechać pociągiem i poruszać się bez auta. Myślałam nad Olsztynem, bo nigdy nie byłam, ewentualnie może Mazury ale nie przepadam za pływaniem ani łodziami, raczej nastawiam się na zwiedzanie czegoś fajnego i nadrabianie książek. Odpada Kraków, Warszawa, Poznań, Wrocław, Trójmiasto, Białystok, Bydgoszcz i Toruń.
Jeżeli chcesz sobie pochodzić i pozwiedzać to zdecydowanie polecam Olsztyn. Jeżeli chcesz przy okazji zwiedzania pobyć w ciszy, spokoju i w otoczeniu przyrody to Suwałki i Suwalszczyzna (kiepskie połączenia PKP, warto sprawdzić PKS). Mogę też polecić Lublin. Ogólnie nasza wschodnia Polska fajna jest :)
Awatar użytkownika
damascenka
Administrator
Posty: 267
Rejestracja: śr sty 06, 2021 3:43 pm

Post autor: damascenka »

wschodnia polska ma mega italy vibe 🥺
Grubababa
TłinkiBoss
Posty: 3482
Rejestracja: pn lut 08, 2021 9:48 pm

Post autor: Grubababa »

Dorotkaa1 pisze: śr maja 24, 2023 3:35 pm A co chcesz robić na wakacjach? Jak odpoczywać i plażing to może Grecja?

Polecicie przy okazji coś na weekend (2-3 noclegi) w Polsce? Tylko, żeby można było tam dojechać pociągiem i poruszać się bez auta. Myślałam nad Olsztynem, bo nigdy nie byłam, ewentualnie może Mazury ale nie przepadam za pływaniem ani łodziami, raczej nastawiam się na zwiedzanie czegoś fajnego i nadrabianie książek. Odpada Kraków, Warszawa, Poznań, Wrocław, Trójmiasto, Białystok, Bydgoszcz i Toruń.
Celuje w pół na pół, tzn trochę zwiedzania, trochę plaży. Biorę Grecję pod uwagę, jak najbardziej.
Co do Polski- podobne pytanie. Czy chcesz typowo miejski wypad? Jeśli tak, polecam "ścianę wschodnia" Lublin, Rzeszów, Zamość. Uważam, że mają swój urok a ceny mogą baaaardzo pozytywnie zaskoczyć. Również na Wschodzie Kazimierz Dolny, bardzo atrakcyjny, ale też bardziej popularny.
Jeśli poza miastem to Bieszczady, Pieniny? Brak tłumów typowych dla np Zakopanego, a widoki równie, jeśli nawet nie piękniejsze.
Takaja
Ciastko
Posty: 5
Rejestracja: śr cze 23, 2021 1:44 pm

Post autor: Takaja »

Polecacie coś fajnego spokojnego w Polsce?marzy mi się jakieś fajne jezioro las cisza spokoj.jeżdżę z psem na wakacje.czy ktoś zna coś takiego w okolicy Wrocławia?
Jakieś fajne spokojne miejscowości nad morzem polecacie?
Awatar użytkownika
luksusowa_pomidorowa
Moderator
Posty: 1260
Rejestracja: ndz maja 16, 2021 12:50 pm

Post autor: luksusowa_pomidorowa »

Takaja pisze: ndz lip 23, 2023 7:27 pm Polecacie coś fajnego spokojnego w Polsce?marzy mi się jakieś fajne jezioro las cisza spokoj.jeżdżę z psem na wakacje.czy ktoś zna coś takiego w okolicy Wrocławia?
Jakieś fajne spokojne miejscowości nad morzem polecacie?
Spokojne miejscowości nad Bałtykiem Białogóra, Ulinia. Ładne plaże i spokój.
Takaja
Ciastko
Posty: 5
Rejestracja: śr cze 23, 2021 1:44 pm

Post autor: Takaja »

luksusowa_pomidorowa pisze: ndz lip 23, 2023 11:04 pm
Takaja pisze: ndz lip 23, 2023 7:27 pm Polecacie coś fajnego spokojnego w Polsce?marzy mi się jakieś fajne jezioro las cisza spokoj.jeżdżę z psem na wakacje.czy ktoś zna coś takiego w okolicy Wrocławia?
Jakieś fajne spokojne miejscowości nad morzem polecacie?
Spokojne miejscowości nad Bałtykiem Białogóra, Ulinia. Ładne plaże i spokój.

Dziekuje😊