Offtop

Poznajmy się!
Awatar użytkownika
luksusowa_pomidorowa
Moderator
Posty: 1260
Rejestracja: ndz maja 16, 2021 12:50 pm

Re: Szpilka i Siuracz

Post autor: luksusowa_pomidorowa »

Paulina1992 pisze: czw lip 27, 2023 11:52 am
Herbatkaznalato pisze: czw lip 27, 2023 11:49 am
luksusowa_pomidorowa pisze: czw lip 27, 2023 11:44 am

Znowu nie odniosłaś się do tego co pisałam. Gdzie jest ta granica. Zachowanie każdy może odebrać inaczej. Niejednokrotnie tu padały opinie jako fakty. Jako stwierdzenia. Wielokrotnie to co pierwszym poście dziś napisałam było pisanie jako fakt nie opinia. Że widać, ze Mewa się boi dziecka, jest oziębła, bierze je na ręce tylko do zdjęć, przeprowadzka bo Wandziaksy, ślub, żeby ich wyprzedzić itd. To nie były żadne opinie w wielu przypadkach.
Jeżeli nie zgadzasz się z OPINIĄ to podaj swoją własna OPINIE. Na tym polega dyskusja. To że Ty nadajesz jakieś opinii miano FAKTU nie znaczy że dla innych to tez jest FAKT.



To samo miałam napisać. Skąd wiesz co miał na myśli autor? Czy pisal to jako opinie czy jsko fakt ?
Ponieważ mimo, że nie jestem specjalistką i robię błędy, thociaż trochę uważałam na języku polskim i biologii. Gdzie omawiano budowę zdania czy różnice między faktami, a hipotezami itp. :)
Ggość
GrzaneWino
Posty: 1438
Rejestracja: śr sty 06, 2021 5:33 pm

Post autor: Ggość »

luksusowa_pomidorowa pisze: czw lip 27, 2023 11:44 am
Herbatkaznalato pisze: czw lip 27, 2023 11:37 am
luksusowa_pomidorowa pisze: czw lip 27, 2023 11:33 am

I jak ja mam z Tobą dyskutować? Nie wiem czy udajesz czy tak na serio. Jeśli to drugie to aż przykre.
Jeszcze raz. Każdy tu wyraża swoją opinie na temat tego co oni pokazuja w swoich relacjach, postach czy na filmach. OPINIA nie jest FAKTEM. Jak chcesz przykładowo nazwać mnie złodziejem to na podstawie czego wysuwasz te wnioski? Widziałaś mnie kiedyś? Widziałaś co robiłam? Nie. A Siurasow zachowanie chyba widać prawda? Kazdy może mieć własne opinie ale faktów nie znamy.
Znowu nie odniosłaś się do tego co pisałam. Gdzie jest ta granica. Zachowanie każdy może odebrać inaczej. Niejednokrotnie tu padały opinie jako fakty. Jako stwierdzenia. Wielokrotnie to co pierwszym poście dziś napisałam było pisanie jako fakt nie opinia. Że widać, ze Mewa się boi dziecka, jest oziębła, bierze je na ręce tylko do zdjęć, przeprowadzka bo Wandziaksy, ślub, żeby ich wyprzedzić itd. To nie były żadne opinie w wielu przypadkach.
Myślę, że z założenia każdy lub większość osób wie, że tutaj piszemy swoje zdanie/opinie/wnioski na podstawie tego co Siurasy publikują. Chyba w miarę ogarnięta osoba wie, że nie piszemy tutaj prawdy objawionej chyba że ktoś miałby jakiś dowód na coś. Większość postów to nasze odczucia i przemyślenia...Ja mam prawo uważać że Mewka jest oziębła i że boi się dziecka na podstawie tego, co oni publikują i tak samo jak ktoś ma prawo pisać, że Siurasy to idealni rodzice i tak super opiekują się Kredkiem (i akurat takie komentarze są akceptowane na ich social mediach) a to też tylko opinie i domysły bo skąd ludzie mogą to wiedzieć? 😅
Fanka La Familli Troconotti 🥰 🇮🇹
Zapraszam do wspólnego uśmiechu! 🐷🐸
Paulina1992
Drama Maker
Posty: 2350
Rejestracja: sob gru 03, 2022 10:06 pm

Post autor: Paulina1992 »

luksusowa_pomidorowa pisze: czw lip 27, 2023 11:44 am
Herbatkaznalato pisze: czw lip 27, 2023 11:37 am
luksusowa_pomidorowa pisze: czw lip 27, 2023 11:33 am

I jak ja mam z Tobą dyskutować? Nie wiem czy udajesz czy tak na serio. Jeśli to drugie to aż przykre.
Jeszcze raz. Każdy tu wyraża swoją opinie na temat tego co oni pokazuja w swoich relacjach, postach czy na filmach. OPINIA nie jest FAKTEM. Jak chcesz przykładowo nazwać mnie złodziejem to na podstawie czego wysuwasz te wnioski? Widziałaś mnie kiedyś? Widziałaś co robiłam? Nie. A Siurasow zachowanie chyba widać prawda? Kazdy może mieć własne opinie ale faktów nie znamy.
Znowu nie odniosłaś się do tego co pisałam. Gdzie jest ta granica. Zachowanie każdy może odebrać inaczej. Niejednokrotnie tu padały opinie jako fakty. Jako stwierdzenia. Wielokrotnie to co pierwszym poście dziś napisałam było pisanie jako fakt nie opinia. Że widać, ze Mewa się boi dziecka, jest oziębła, bierze je na ręce tylko do zdjęć, przeprowadzka bo Wandziaksy, ślub, żeby ich wyprzedzić itd. To nie były żadne opinie w wielu przypadkach.


Bo po filmach wiele osób tu zauważa, że Mewa taka jest i pisze to w komentarzach. To wg Cb teraz przed każdym ZDANIEM zakończonym kropka a nie znakiem zapytania trzeba pisać A MOIM ZDANIEM TO. Na tym polega to forum pisze się swoje domysły na podstawie tego co pokazują. Kredek leżał nie ruchomy więc ktoś ma prawo stwierdzić, że mało ruchliwy jak na swój wiek itp. Ale myślę że masz swoją rację i nikt cie tu nie przekona ;)
Herbatkaznalato
TłinkiBoss
Posty: 3729
Rejestracja: ndz kwie 02, 2023 8:39 pm

Post autor: Herbatkaznalato »

luksusowa_pomidorowa pisze: czw lip 27, 2023 11:54 am
Paulina1992 pisze: czw lip 27, 2023 11:52 am
Herbatkaznalato pisze: czw lip 27, 2023 11:49 am

Jeżeli nie zgadzasz się z OPINIĄ to podaj swoją własna OPINIE. Na tym polega dyskusja. To że Ty nadajesz jakieś opinii miano FAKTU nie znaczy że dla innych to tez jest FAKT.



To samo miałam napisać. Skąd wiesz co miał na myśli autor? Czy pisal to jako opinie czy jsko fakt ?
Ponieważ mimo, że nie jestem specjalistką i robię błędy, thociaż trochę uważałam na języku polskim i biologii. Gdzie omawiano budowę zdania czy różnice między faktami, a hipotezami itp. :)
Na biologii uczono Cię budowy zdania? Mnie na logice, języku polskim. na WOSie uczyliśmy się rozróżniać wiadomości pokazywane w TV- czy są opiniami czy faktami 🤣
Awatar użytkownika
luksusowa_pomidorowa
Moderator
Posty: 1260
Rejestracja: ndz maja 16, 2021 12:50 pm

Post autor: luksusowa_pomidorowa »

Herbatkaznalato pisze: czw lip 27, 2023 11:57 am
luksusowa_pomidorowa pisze: czw lip 27, 2023 11:54 am
Paulina1992 pisze: czw lip 27, 2023 11:52 am




To samo miałam napisać. Skąd wiesz co miał na myśli autor? Czy pisal to jako opinie czy jsko fakt ?
Ponieważ mimo, że nie jestem specjalistką i robię błędy, thociaż trochę uważałam na języku polskim i biologii. Gdzie omawiano budowę zdania czy różnice między faktami, a hipotezami itp. :)
Na biologii uczono Cię budowy zdania? Mnie na logice, języku polskim. na WOSie uczyliśmy się rozróżniać wiadomości pokazywane w TV- czy są opiniami czy faktami 🤣
Różnice między faktami, a hipotezami itp.. Napisałam. Dość wyraźnie.
Jeśli uczyli to być może słabo uważałaś :) Tak jak słabo odnosisz się do tego co piszę, próbując zmieniać cały czas wydźwięk moich postów.
Herbatkaznalato
TłinkiBoss
Posty: 3729
Rejestracja: ndz kwie 02, 2023 8:39 pm

Post autor: Herbatkaznalato »

luksusowa_pomidorowa pisze: czw lip 27, 2023 12:02 pm
Herbatkaznalato pisze: czw lip 27, 2023 11:57 am
luksusowa_pomidorowa pisze: czw lip 27, 2023 11:54 am

Ponieważ mimo, że nie jestem specjalistką i robię błędy, thociaż trochę uważałam na języku polskim i biologii. Gdzie omawiano budowę zdania czy różnice między faktami, a hipotezami itp. :)
Na biologii uczono Cię budowy zdania? Mnie na logice, języku polskim. na WOSie uczyliśmy się rozróżniać wiadomości pokazywane w TV- czy są opiniami czy faktami 🤣
Różnice między faktami, a hipotezami itp.. Napisałam. Dość wyraźnie.
Jeśli uczyli to być może słabo uważałaś :) Tak jak słabo odnosisz się do tego co piszę, próbując zmieniać cały czas wydźwięk moich postów.
To samo mogę o Tobie napisać. Takie personalne wycieczki są zgodne z regulaminem tego forum? ;)
Awatar użytkownika
luksusowa_pomidorowa
Moderator
Posty: 1260
Rejestracja: ndz maja 16, 2021 12:50 pm

Post autor: luksusowa_pomidorowa »

Herbatkaznalato pisze: czw lip 27, 2023 12:03 pm
luksusowa_pomidorowa pisze: czw lip 27, 2023 12:02 pm
Herbatkaznalato pisze: czw lip 27, 2023 11:57 am

Na biologii uczono Cię budowy zdania? Mnie na logice, języku polskim. na WOSie uczyliśmy się rozróżniać wiadomości pokazywane w TV- czy są opiniami czy faktami 🤣
Różnice między faktami, a hipotezami itp.. Napisałam. Dość wyraźnie.
Jeśli uczyli to być może słabo uważałaś :) Tak jak słabo odnosisz się do tego co piszę, próbując zmieniać cały czas wydźwięk moich postów.
To samo mogę o Tobie napisać. Ty masz problem w rozróżnieniu faktu od opinii a nie ja 😉
Oooo idealny przykład, dziękuję. Ja np. że być może słabo uważałaś. Ty napisałaś, że ja na pewno mam problem. Jako fakt :) Może w końcu zauważysz różnice :)
Herbatkaznalato
TłinkiBoss
Posty: 3729
Rejestracja: ndz kwie 02, 2023 8:39 pm

Post autor: Herbatkaznalato »

luksusowa_pomidorowa pisze: czw lip 27, 2023 12:05 pm
Herbatkaznalato pisze: czw lip 27, 2023 12:03 pm
luksusowa_pomidorowa pisze: czw lip 27, 2023 12:02 pm

Różnice między faktami, a hipotezami itp.. Napisałam. Dość wyraźnie.
Jeśli uczyli to być może słabo uważałaś :) Tak jak słabo odnosisz się do tego co piszę, próbując zmieniać cały czas wydźwięk moich postów.
To samo mogę o Tobie napisać. Ty masz problem w rozróżnieniu faktu od opinii a nie ja 😉
Oooo idealny przykład, dziękuję. Ja np. że być może słabo uważałaś. Ty napisałaś, że ja na pewno mam problem. Jako fakt :) Może w końcu zauważysz różnice :)
A jak długo ta dyskusja potrwa? Bo dwie strony tego wątku nie ma nic wspólnego z Siurasami. Inne dziewczyny tez pisały ze rozumieją ze turaj się wyraża opinie a nie fakty.
Awatar użytkownika
luksusowa_pomidorowa
Moderator
Posty: 1260
Rejestracja: ndz maja 16, 2021 12:50 pm

Post autor: luksusowa_pomidorowa »

Herbatkaznalato pisze: czw lip 27, 2023 12:06 pm
luksusowa_pomidorowa pisze: czw lip 27, 2023 12:05 pm
Herbatkaznalato pisze: czw lip 27, 2023 12:03 pm

To samo mogę o Tobie napisać. Ty masz problem w rozróżnieniu faktu od opinii a nie ja 😉
Oooo idealny przykład, dziękuję. Ja np. że być może słabo uważałaś. Ty napisałaś, że ja na pewno mam problem. Jako fakt :) Może w końcu zauważysz różnice :)
A jak długo ta dyskusja potrwa? Bo dwie strony tego wątku nie ma nic wspólnego z Siurasami. Inne dziewczyny tez pisały ze rozumieją ze turaj się wyraża opinie a nie fakty.
A ja mam więcej serduszek, co za porównanie. Dziwne, że na wątku tak negatywnie nastawionym do Siurasów, ludzie się zgodzą szybciej z kimś kto ich krytykuje niż broni. Zwłaszcza do kogoś z moderatorów gdzie wiele osób z automatu jest negatywnie nastawionych, no szok.
Ggość
GrzaneWino
Posty: 1438
Rejestracja: śr sty 06, 2021 5:33 pm

Post autor: Ggość »

luksusowa_pomidorowa pisze: czw lip 27, 2023 11:49 am
Ggość pisze: czw lip 27, 2023 11:44 am
luksusowa_pomidorowa pisze: czw lip 27, 2023 10:33 am

No na pewno nie widzę matki, która panicznie boi się brać na ręce swoje dziecko, jej męża, który jak zajmuje się dzieckiem źle, ale w tym samym momencie źle, że mniej pracuje. Podobnie matka zła co to zajmuje się mniej dzieckiem, a jednocześnie więcej pracuje. Nie widzę matki, która nie kocha swojego dziecka, zdecydowana na nie tylko pod wyświetlenia.

Nie widzę sensu diagnozowania na odległość tego jak szybko dziecko powinno się rozwijać. Większość z nas zapewne nie jest lekarzami, fizjoterapeutami. A gdyby nawet była i diagnozowała tylko na podstawie filmikóww w sieci to powinna zakończyć swoją karierę. Nie widzę brzydkiej kobiety i brzydkiego faceta. Nie uważam, żeby nadmierna potliwość była powodem do szydzenia z kogoś.
Nie widzę ludzi, których każdy ruch i każda myśl krąży wokół Wandziaksów. Nie widzę pogardy wobec męża i chłodu wobec dziecka.

Widzę młode, atrakcyjne, samowystarczalne małżeństwo, z małym dzieckiem, które uczy się nim zajmować. Porównywane cały czas z dużo bardziej znanymi i żyjącymi na innym poziomie byłymi znajomymi. Którzy też nie są święci. Ale im się wybacza, traktuje z pobłażaniem bo są sympatyczniejsi dla wielu osób.

Absurdalne jest też dla mnie obśmiewanie dzielnicy zamieszkania, jakby to miało być powodem do wstydu - a jest tylko wyimaginowaną projekcją autora komentarza. Bo skąd miałby wiedzieć, że akurat to jest powodem do wstydu dla Szpilsonów. Chyba, że ktoś sam jest tak ograniczony, ze czuję się lepszy z powodu miejsca zamieszkania.

Porównywanie, że przeprowadzka bo robią to Wandziaksy - czyli póki Wandziaksy nie skończą remontu domu, który kupili rok temu i nie pomieszkają w nim wystarczająco długo, to ich znajomi mają zakaz przeprowadzek? Bo inaczej to znaczy, że kopiują? Szok, że młodzi ludzie się przeprowadzają. Jakby powiększenie rodziny nie było dobrym czasem na zmianę lokum.

Mam wrażenie, że to nie Siurasy mają obsesje na punkcie Wandziaksów, tylko niektóre użytkowniczki na punkcie jutuberów, których znieść nie mogą. Niesamowity masochizm, podziwiam.

Łatwiej opisać w ten sposób. Jako odpowiedź na zarzuty wobec nich, traktowane jako fakty, a będące tylko subiektywnymi opiniami. Tak jak napisałam wcześniej – moje komentarze to bardziej reakcja na te negatywne niż na to, że Siurasy są jakimiś wspaniałymi, nieskazitelnymi ludźmi. Bo nie są. Ale a pewno też nie są tak źli jak to, niektórzy kreują.
Co do porównywania przeprowadzki Wandziaksow i Siurasów to nie powiedziałabym, że ktoś kogoś kopiuje bo wiele ludzi codziennie się przeprowadza i to jest normalne ale MOIM ZDANIEM jedni "inspirują" się drugimi (wiadomo kto kim 😅). Jeszcze niedawno Siurasy twierdziły że, na pewno nie mają w planach żadnej wyprowadzki bo obecne mieszkanie jest wystarczające i jest im tu dobrze. Zmiana nastąpiła niedługo po tym, jak wyszło że Wandziaksy kupiły dom. Co lepsze, Siurasy nagle też zaczęli marzyć o domu, gdzie wcześniej mówili tylko o mieszkaniu i że nawet nie będą kupować swojego, bo dostaną po mamie Mewy (?) :D Albo to wszystko to nadzwyczajny zbieg okoliczności albo tak jak ja uważam, Siurasy mocno wzroują się na Wandziaksach. Wystarczy że obejrzą vloga, napatrzą się że oni też tak chcą i następuje zmiana narracji 🤡 Ciężko oprzeć się wrażeniu, że oni chcą być/mieć byle szybciej.
Obrazek

Moi znajomi też szukali mieszkania. Przez rok. Skończyło się na domu, bo się w trakcie przekonali. I jeśli takie odnosisz wrażenie to spoko, że Siurasy to zrobił specjalnie. Ja cały czas pisze o czymś innym - uznawaniu tego za fakty i budowaniu na tym narracji.
Tutaj porównywanie ich z niecałego, ostatniego tygodnia. W różnych kwestiach. Łącznie z pisaniem jako fakty odczuć.
Nie wiem co jest na tych screenach, bo na tel nie chce mi się to załadować tak żeby dało się przeczytać. Jak ktoś uznaje nasze opinie za fakty, to już nie mój problem kto co ma w głowie:P ale nie chce mi się przy każdym poście dodawać że to tylko i wyłącznie moja opinia i żeby nikt nie brał tego za fakt 😉 Ciężko też rozkminkac wszystkie czynniki pewnych zachowań, np. dlaczego Siurasy zmieniły zdanie co do przeprowadzki. Czy to kopiowanie Wandy? Może wygrali w totka? Może przez rok szukali mieszkania i finalnie znaleźli dom? Może wujek z USA im coś przepisał albo uzbierali tyle kasy, że niespodziewanie było ich stać na dom? Ja tego nie wiem i pewnie się nie dowiem, ale ludzie raczej piszą to, co pierwsze im do głowy przyjdzie na podstawie swoich odczuć i tego co Siurasy publikują. A jeśli uzbiera się kilka-kilkanascie podobnych opinii to już trochę daje do myślenia i temat się ciągnie ale wciąż bazujemy na domysłach i wydaje mi się że jest to oczywiste.
Fanka La Familli Troconotti 🥰 🇮🇹
Zapraszam do wspólnego uśmiechu! 🐷🐸
Dagens
Currently:Dominicana
Posty: 1727
Rejestracja: pn wrz 26, 2022 5:28 pm

Post autor: Dagens »

Opos94 pisze: czw lip 27, 2023 5:02 pm No mnie to dziwi, przecież w niektórych salonach które robią rzęsy jest do wypełnienia ankieta, że nie choruje się na opryszczkę, zapalenie spojówek itd… Nieźle. Może ich okłamała, a może bali się, że jak jej odmówią to stracą klientkę z zasiegami?
Jestem min magistrem kosmetologii, posiadam też wykształcenie medyczne i jestem biegłym sądowym i uwierzcie mi, że nawet w renomowanych salonach gdzie wydawać by się mogło, że pracują profesjonaliści odwalają się niezłe cyrki. Każda rezygnacja z wizyty, niewykonanie zabiegu to strata terminu i pieniędzy. Dlatego wciąż robione są rzęsy u osób, które mają zapalenie spojówki czy mają nużeńca, tak samo robione są paznokcie u osób, które mają grzybice czy onycholize. Czasem pieniądze są ponad zdrowie klienta. Druga sprawa jest taka, że klient często zataja wiele faktów i oszukuje na temat swojego zdrowia byle tylko wykonać dany zabieg. Ogólnie ta branża jest popaprana i każdy kto pracował w salonach, klinikach to potwierdzi 😀
Siostraroszporka
Mokra Włoszka
Posty: 74
Rejestracja: czw wrz 22, 2022 2:22 pm

Post autor: Siostraroszporka »

Dagens pisze: wt sie 01, 2023 10:02 pm
ariana1422 pisze: wt sie 01, 2023 4:34 pm
gwiazkaznieba pisze: wt sie 01, 2023 3:55 pm Moim zdaniem wyglada normalnie jak na swój wiek. Nie wyglada ani jakoś mega młodo, ani staro. Stylizowanie się na nastolatkę wyglada trochę śmiesznie moim zdaniem, mając na względzie że pozuje na zdjęciach, jakby miała turbo chcicę.
Ja uważam tak samo. Oczywiście na insta, gdzie wydaje mi się, że retuszuje zdjęcia wygląda na 20 lat ale na filmach widać jakieś tam zmarszczki. Jest ogólnie atrakcyjna, ma ładne włosy, duże oczy, figurę jak nastolatka ale pod kątem skóry wygląda bardziej na osobę po 30 niż po 20. Maffashion jest chyba w jej wieku i np u niej to serio cera wygląda super, a ona jeszcze pali dodatkowo.
Jestem min po kosmetologii i skóra Sylwii jest bardzo zniszczona i to widać jak się człowiek przyjrzy. Z tym, że ona ma 36-37 lat, wiec dopiero za jakiś czas będzie to widać. Dopiero z czasem pojawiaja się zmarszczki glebokie, uszkodzenia skory wiec daje jej max kilka lat i mocno bedzie wszystko widac. Mimo botoksu i na pewno innych zabiegów okolica oka ja mocno zdradza, tak samo ma mnóstwo przebrawien poslonecznych. Zresztą kto ogarnia bardziej temat to widać jak na vlogu z wyjazdu z Bielenda wycięła fragment gdzie kosmetolog mówi o jej skórze, puściła tylko początek a moment gdzie jest mowa o starzeniu się skóry uciela.
A powiesz może co trzeba robić żeby mieć lepszą niż Kaczorek skórę w jej wieku? Bo w internecie każdy sobie przeczy. Używam spfu, kremu nawilżającego z mixy, masła pod oczy. Jakie zabiegi wykonywać? Mezoterapie?
karolaax
Szarlotta
Posty: 424
Rejestracja: pn paź 31, 2022 6:50 pm

Post autor: karolaax »

Siostraroszporka pisze: śr sie 02, 2023 8:54 am


A powiesz może co trzeba robić żeby mieć lepszą niż Kaczorek skórę w jej wieku? Bo w internecie każdy sobie przeczy. Używam spfu, kremu nawilżającego z mixy, masła pod oczy. Jakie zabiegi wykonywać? Mezoterapie?
Podstawa to oczyszczanie twarzy, w okresie jesienno zimowym jakieś kwasy dedykowane naszej skórze i dermapen, dodatkowo stymulatory i mezoterapie ☺️

Po tych zabiegach już skóra powinna być dużo lepsza, jest jeszcze osocze bogatopłytkowe, które też daje super efekty.

No i oczywiście botox na zmarszczki jeśli jest taka potrzeba ☺️

P.S pamiętaj, że uprawnienia do wykonywania takich zabiegów mają tylko lekarze (chociaż wiele innych osób je wykonuje np. kosmetolodzy czy kosmetyczki - chociaż nie powinni) ☺️ nie nabieraj się na pseudo specjalistki po jednym kursie, oferujące np. btx effect 😬
Ambiento
ToTylkoHermes
Posty: 737
Rejestracja: pt maja 05, 2023 6:01 am

Post autor: Ambiento »

Czy dziewczynka z tym zespołem wygląda źle?
https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Zesp%C3 ... a-Taybiego

A jednak cechy twarzy na niego wskazują (jak i brachydaktylia). Można też mieć lekki zespół.
Jutuber
Drama Maker
Posty: 2488
Rejestracja: pn sty 25, 2021 6:31 pm

Post autor: Jutuber »

Sorry na offtop, ale odnośnie "zakupu" niebieskiego znaczka na ig to czy to płatność jednorazowa czy co miesiąc? i czy jest mozliwosć przelewu zwyczajnie czy tylko kartą, orientuje się ktoś, będę wdzieczna za pomoc. To dla koleżanki hyhyhahy. Buuu.
Ambiento
ToTylkoHermes
Posty: 737
Rejestracja: pt maja 05, 2023 6:01 am

Post autor: Ambiento »

Attarii pisze: śr sie 02, 2023 8:41 pm
Ambiento pisze: śr sie 02, 2023 8:07 pm
Attarii pisze: śr sie 02, 2023 6:50 pm

Polecam doktor Dorote Suminska, wystepowala w radiu jakis czas temu. Prawdziwy milosnik I znawca zwierzat. Jej ksiazki iaudycje to kopalnia wiedzy. Moje koty jedza mokre. Dostaja tez mieso od rzeznika. Puszka puszce nie rowna, kot wyczuwa syf jaki jest dodany do tych puszek. Moje koty tez poluja I przynosza mi martwe lub polzywe ptaki. Ostatnio ratowalam szpaka.
A Dorota Sumińska nic nie mówiła o wypuszczaniu kotów?
Tzn?
O ich polowaniu.
WscieklaKlacz
FejkTiffany
Posty: 660
Rejestracja: śr maja 11, 2022 10:09 am

Post autor: WscieklaKlacz »

Ambiento pisze: czw sie 03, 2023 5:28 am
Attarii pisze: śr sie 02, 2023 8:41 pm
Ambiento pisze: śr sie 02, 2023 8:07 pm

A Dorota Sumińska nic nie mówiła o wypuszczaniu kotów?
Tzn?
O ich polowaniu.
No właśnie. Wyspany na kanapie i najedzony Puszek idzie polować dla rozrywki. Kot jest gatunkiem inwazyjnym, tyle się teraz mówi, żeby nie wypuszczać.

Zrobił się koci offtop, ale u wiedźmina chyba nic ciekawego się nie dzieje xD
Attarii
Szpilson
Posty: 602
Rejestracja: czw kwie 27, 2023 8:13 pm

Post autor: Attarii »

WscieklaKlacz pisze: czw sie 03, 2023 8:35 am
Ambiento pisze: czw sie 03, 2023 5:28 am
Attarii pisze: śr sie 02, 2023 8:41 pm

Tzn?
O ich polowaniu.
No właśnie. Wyspany na kanapie i najedzony Puszek idzie polować dla rozrywki. Kot jest gatunkiem inwazyjnym, tyle się teraz mówi, żeby nie wypuszczać.

Zrobił się koci offtop, ale u wiedźmina chyba nic ciekawego się nie dzieje xD
Jak sie mieszka w bezpiecznym, zielonym miejscu od ulicy to jak najbardziej kot powinnien wychodzic. Kot to drapieznik. MiAlam kota, ktory gnusnial na kanapie I lezal na tarasie w sloncu I potem siup do domu. Mam tez mysliwych z silnymi instynktami. Starsze koty w wiekszosci spia. Zima leza na kocu, na kaloryferze I wygrzewaja stawy.
Attarii
Szpilson
Posty: 602
Rejestracja: czw kwie 27, 2023 8:13 pm

Post autor: Attarii »

Ambiento pisze: czw sie 03, 2023 12:17 pm
ululare pisze: czw sie 03, 2023 12:13 pm Ciężko zawrzec znajomość co dopiero przyjaźni po 40tce. Takie babki zwykle maja rodziny, dzieci nawet nie chca znajomych, najwyzej maja jakas 1- 2 koleżanek z dawnych lat, albo kogoś przelotnego z pracy.
Szukaja te, które nagle zostały singielkami bezdietnymi i muszą jakoś wypchać czas.

Serio? Co chwilę kogoś poznaje i zawieram nowe znajomości z babkami młodszymi, starszymi, z dziećmi, bez.


Wiek kompletnie nie gra roli, to raczej kwestia zamknięcia się we własnym świecie i taplania ciągle w tym samym sosie 1-2 koleżanek.


Mam 1 dziecko, męża i masę czasu żeby się spotykać. Moja znajoma ma 2 dzieci i juz w ogóle szaleje z poszerzaniem grona znajomych, często poznaje ludzi przez nią, na nartach, w restauracjach, na winie, na tenisie, wychodząc z dziećmi...Gdzie ty żyjesz?
To chyba kwestia osobowosci I energii... Ja mam kilka I jestem zmeczona, po caly dniu marze tylko o relaksie. Przed dziecmi smigalam po miescie z dziewczynami a teraz mali ludzie wyssali ze mnie energie. Jednak nie zamienilabym tego, taka kolej rzeczy w moim przypadku.
WscieklaKlacz
FejkTiffany
Posty: 660
Rejestracja: śr maja 11, 2022 10:09 am

Post autor: WscieklaKlacz »

Attarii pisze: czw sie 03, 2023 1:01 pm
WscieklaKlacz pisze: czw sie 03, 2023 8:35 am
Ambiento pisze: czw sie 03, 2023 5:28 am

O ich polowaniu.
No właśnie. Wyspany na kanapie i najedzony Puszek idzie polować dla rozrywki. Kot jest gatunkiem inwazyjnym, tyle się teraz mówi, żeby nie wypuszczać.

Zrobił się koci offtop, ale u wiedźmina chyba nic ciekawego się nie dzieje xD
Jak sie mieszka w bezpiecznym, zielonym miejscu od ulicy to jak najbardziej kot powinnien wychodzic. Kot to drapieznik. MiAlam kota, ktory gnusnial na kanapie I lezal na tarasie w sloncu I potem siup do domu. Mam tez mysliwych z silnymi instynktami. Starsze koty w wiekszosci spia. Zima leza na kocu, na kaloryferze I wygrzewaja stawy.
Chodziło mi raczej o to, że nie powinno się wypuszczać, bo koty to szkodniki. Kwestia instynktu i bezpieczeństwa to co innego. Koty wychodzące niestety zwykle żyją krócej.
Attarii
Szpilson
Posty: 602
Rejestracja: czw kwie 27, 2023 8:13 pm

Post autor: Attarii »

I
Dodam jeszcze, ze ja czuje sie z tym dobrze. Nie mam presji, ze chce i musze ciagle byc aktywna towarzysko. Wybieram sobie kiedy I jak chce spedzic czas z dziewczynami I szanujemy swoje potrzeby I przestrzen. Docenia tez osoby, ktory sa bardzo aktywne towarzysko inspirują I zachecaja do tego innych. Czasami czlowiek tego potrzebuje a czasami chce sie wyciszyc.
Attarii
Szpilson
Posty: 602
Rejestracja: czw kwie 27, 2023 8:13 pm

Post autor: Attarii »

WscieklaKlacz pisze: czw sie 03, 2023 1:14 pm
Attarii pisze: czw sie 03, 2023 1:01 pm
WscieklaKlacz pisze: czw sie 03, 2023 8:35 am

No właśnie. Wyspany na kanapie i najedzony Puszek idzie polować dla rozrywki. Kot jest gatunkiem inwazyjnym, tyle się teraz mówi, żeby nie wypuszczać.

Zrobił się koci offtop, ale u wiedźmina chyba nic ciekawego się nie dzieje xD
Jak sie mieszka w bezpiecznym, zielonym miejscu od ulicy to jak najbardziej kot powinnien wychodzic. Kot to drapieznik. MiAlam kota, ktory gnusnial na kanapie I lezal na tarasie w sloncu I potem siup do domu. Mam tez mysliwych z silnymi instynktami. Starsze koty w wiekszosci spia. Zima leza na kocu, na kaloryferze I wygrzewaja stawy.
Chodziło mi raczej o to, że nie powinno się wypuszczać, bo koty to szkodniki. Kwestia instynktu i bezpieczeństwa to co innego. Koty wychodzące niestety zwykle żyją krócej.
Aha, no tu sie nie zgodzie ale luz. Ja kocham moich drapieznikow I nie zamierzam ich torturowac w czterech scianach. Koty sa bardzo pozyteczczne I zostaly udomowione by ludziom pomagac pozbyc sie szkodnikow. Moje wychodzace koty zyja ponad 12 lat a jeden dozyl 17. Kot powinnien sie ruszac jest to wazne dla jego zdrowia np. Uklad krwionosci, trawienny it'd itp
lubieplacki
ToTylkoHermes
Posty: 728
Rejestracja: śr cze 16, 2021 6:03 pm

Post autor: lubieplacki »

Attarii pisze: czw sie 03, 2023 1:01 pm
WscieklaKlacz pisze: czw sie 03, 2023 8:35 am
Ambiento pisze: czw sie 03, 2023 5:28 am

O ich polowaniu.
No właśnie. Wyspany na kanapie i najedzony Puszek idzie polować dla rozrywki. Kot jest gatunkiem inwazyjnym, tyle się teraz mówi, żeby nie wypuszczać.

Zrobił się koci offtop, ale u wiedźmina chyba nic ciekawego się nie dzieje xD
Jak sie mieszka w bezpiecznym, zielonym miejscu od ulicy to jak najbardziej kot powinnien wychodzic. Kot to drapieznik. MiAlam kota, ktory gnusnial na kanapie I lezal na tarasie w sloncu I potem siup do domu. Mam tez mysliwych z silnymi instynktami. Starsze koty w wiekszosci spia. Zima leza na kocu, na kaloryferze I wygrzewaja stawy.
Wybacz, ale powielasz okropne stereotypy, to co napisałaś było prawdą objawioną jakieś 10-15 temu, na szczęście czasy się zmieniają i rośnie świadomość społeczeństwa. Jeżeli chcesz o tym dyskutować to przenieś się na wątek o kotach.
WscieklaKlacz
FejkTiffany
Posty: 660
Rejestracja: śr maja 11, 2022 10:09 am

Post autor: WscieklaKlacz »

Attarii pisze: czw sie 03, 2023 1:23 pm
WscieklaKlacz pisze: czw sie 03, 2023 1:14 pm
Attarii pisze: czw sie 03, 2023 1:01 pm
Jak sie mieszka w bezpiecznym, zielonym miejscu od ulicy to jak najbardziej kot powinnien wychodzic. Kot to drapieznik. MiAlam kota, ktory gnusnial na kanapie I lezal na tarasie w sloncu I potem siup do domu. Mam tez mysliwych z silnymi instynktami. Starsze koty w wiekszosci spia. Zima leza na kocu, na kaloryferze I wygrzewaja stawy.
Chodziło mi raczej o to, że nie powinno się wypuszczać, bo koty to szkodniki. Kwestia instynktu i bezpieczeństwa to co innego. Koty wychodzące niestety zwykle żyją krócej.
Aha, no tu sie nie zgodzie ale luz. Ja kocham moich drapieznikow I nie zamierzam ich torturowac w czterech scianach. Koty sa bardzo pozyteczczne I zostaly udomowione by ludziom pomagac pozbyc sie szkodnikow. Moje wychodzace koty zyja ponad 12 lat a jeden dozyl 17. Kot powinnien sie ruszac jest to wazne dla jego zdrowia np. Uklad krwionosci, trawienny it'd itp
No nie musimy się zgadzać, nudno by było na forum jakby wszyscy byli tego samego zdania. Jestem przekonana, że nie zamierzasz torturować swoich zwierząt :)
Dla odmiany mój nie wychodzi i raczej nie jest zainteresowany światem zewnętrznym. Myślę, że jakoś szczególnie nie cierpi, a sąsiadowi nikt nie sra w rabatki xD
Attarii
Szpilson
Posty: 602
Rejestracja: czw kwie 27, 2023 8:13 pm

Post autor: Attarii »

WscieklaKlacz pisze: czw sie 03, 2023 1:34 pm
Attarii pisze: czw sie 03, 2023 1:23 pm
WscieklaKlacz pisze: czw sie 03, 2023 1:14 pm

Chodziło mi raczej o to, że nie powinno się wypuszczać, bo koty to szkodniki. Kwestia instynktu i bezpieczeństwa to co innego. Koty wychodzące niestety zwykle żyją krócej.
Aha, no tu sie nie zgodzie ale luz. Ja kocham moich drapieznikow I nie zamierzam ich torturowac w czterech scianach. Koty sa bardzo pozyteczczne I zostaly udomowione by ludziom pomagac pozbyc sie szkodnikow. Moje wychodzace koty zyja ponad 12 lat a jeden dozyl 17. Kot powinnien sie ruszac jest to wazne dla jego zdrowia np. Uklad krwionosci, trawienny it'd itp
No nie musimy się zgadzać, nudno by było na forum jakby wszyscy byli tego samego zdania. Jestem przekonana, że nie zamierzasz torturować swoich zwierząt :)
Dla odmiany mój nie wychodzi i raczej nie jest zainteresowany światem zewnętrznym. Myślę, że jakoś szczególnie nie cierpi, a sąsiadowi nikt nie sra w rabatki xD
Jesli mu dobrze w domu I czuje sie bezpiecznie tzn ze tego mu trzeba. Koty jak ludzie maja rozne charaktery I potrzeby. Moja znajoma mowila, ze Jej kot narpbil w doniczke raz I to pieknie zakopal. Nikt sie nie skapnol a cala wina za smrod poszla na dziecko, ktore przyszlo z wizyta. Po jakimś czasie doszli kto I gdzie sie wyproznil.. 🤣