Angielski - korepetycje online

Motywacja, hobby, sposoby na spędzanie wolnego czasu, porady domowe, książki
Kurowa
Channelka
Posty: 33
Rejestracja: pt cze 25, 2021 7:18 pm

Angielski - korepetycje online

Post autor: Kurowa »

Hej, czy macie może jakiegoś super nauczyciela do polecenia, żeby podszkolić angielski, szczególnie w mowie? Zależy mi na przełamaniu bariery i osiągnięcie takiego mocnego B2 :angel:
Zajęcia online, 1:1 najlepiej
Awatar użytkownika
blackmolly
Administrator
Posty: 935
Rejestracja: śr sty 06, 2021 4:51 pm

Post autor: blackmolly »

Muka reklamował niedawno super aplikację do nauki języków obcych 🤪
Niech dzieje się magia!
Medlee

Post autor: Medlee »

Żeby mówić, trzeba pierw poszerzyć słownictwo - a tego sama dasz radę się nauczyć. Ja osobiście korzystam z "profesor Henry" duża baza słów + zdania, można ćwiczyć wymowę, a co najważniejsze to wymaga systematyczność.

Co do muki polecajek - zajrzałam na instagrama English.zasady nawet w środę o 20 na intsa maja darmowe lekcje - wygląd tej lekcji totalnie mnie odstraszył od wykupenia lekcji u nich, przypomnailo mi się gimnazjum aż 🤣.
Na insta też nie znalazłam fajnego profilu do nauki,bo zawsze wciskają w te reelsy swoje życie XD
Lingua Marina na yt też jest polecam
hildyr

Post autor: hildyr »

Medlee pisze: czw gru 15, 2022 10:21 pm Żeby mówić, trzeba pierw poszerzyć słownictwo - a tego sama dasz radę się nauczyć. Ja osobiście korzystam z "profesor Henry" duża baza słów + zdania, można ćwiczyć wymowę, a co najważniejsze to wymaga systematyczność.

Co do muki polecajek - zajrzałam na instagrama English.zasady nawet w środę o 20 na intsa maja darmowe lekcje - wygląd tej lekcji totalnie mnie odstraszył od wykupenia lekcji u nich, przypomnailo mi się gimnazjum aż 🤣.
Na insta też nie znalazłam fajnego profilu do nauki,bo zawsze wciskają w te reelsy swoje życie XD
Lingua Marina na yt też jest polecam
Widziałam ostatnio kilka filmików na kanale English for everyone with Kevin and Liza (facet to native, Liza jest chyba Rosjanką) i oni bardzo krytykują Linguamarina. Ta kobieta robi podstawowe błędy w stylu "This is bed" zamiast "This is A bed". "This is curtains" zamiast "THESE ARE curtains". Do tego czasem też ma problemy z wymową niektórych słów. Taka osoba (pomimo, że wygląda na sympatyczną i jej filmiki przyjemnie się ogląda) raczej nie powinna uczyć innych.
Fioletowasciana
Modna
Posty: 406
Rejestracja: pt lis 04, 2022 12:44 pm

Post autor: Fioletowasciana »

Kurowa pisze: czw gru 15, 2022 5:28 pm Hej, czy macie może jakiegoś super nauczyciela do polecenia, żeby podszkolić angielski, szczególnie w mowie? Zależy mi na przełamaniu bariery i osiągnięcie takiego mocnego B2 :angel:
Zajęcia online, 1:1 najlepiej
Ja polecam aplikacje duolingo. Fajna na systematycznosc w slowkach. Można ćwiczyć wymowę
Biedrona
Tritonotti
Posty: 190
Rejestracja: pt cze 11, 2021 6:16 pm

Post autor: Biedrona »

a znacie może jakieś podręczniki, z których warto skorzystać żeby się podszkolić?
karolinaksz
Siatkarka
Posty: 1
Rejestracja: wt mar 19, 2024 7:04 am

Post autor: karolinaksz »

Jeśli chodzi o podręczniki to można zerknąć na wydawnictwo Pearson. Oni mają apkę i opcję wykonywania ćwiczeń online.
Duolingo jak dla mnie jest chaotyczna, ale ja lubię porządek. Lubię kiedy kolejność ma jakiś sens i jedno prowadzi do drugiego.
Przy korkach online wolę szkołę językową, bo osoby prywatne to mogą być ludzie bez kwalifikacji itd. I tutaj też stanowczo odradzałabym Tutlo - korzystałam i nie jest warte ceny.