Sklepy z odzieżą używaną

Inspiracje modowe, promocje, błędy cenowe, Wasze ulubione style
Awatar użytkownika
luksusowa_pomidorowa
Currently:Greece
Posty: 1263
Rejestracja: ndz maja 16, 2021 12:50 pm

Re: Sklepy z odzieżą używaną

Post autor: luksusowa_pomidorowa »

Krokusek pisze: wt lis 01, 2022 4:40 pm Co o nich sądzicie? Lubicie robić tam zakupy? :)

Osobiście uwielbiam takie miejsca, mam nawet kilka ulubionych w których zawsze udaje mi się znaleźć perełki w świetnym stanie (często jeszcze z metkami) i w przystępnych cenach <3 Jako, że lubię mieć wiele ubrań i często wymieniać garderobę jest to dla mnie świetna opcja z uwagi na ceny, gdyż źle czułabym się wydając w sieciówkach kupę kasy na moje ciuchowe fanaberie 😉 Jedynym minusem jest fakt, że nigdy nie wiadomo co fajnego trafi się na dostawie i zazwyczaj wychodzę z kilkoma rzeczami ponad to, czego aktualnie szukam :)
Pamiętam, że kiedyś kupowanie w lumpeksach mogłoby być powodem do wstydu, teraz to wręcz modne. I bardzo się z tego powodu cieszę, bo i tak za dużo szmat jest produkowanych. Osobiście nie mam cierpliwości, ale nie mam też jej w zwykłych sklepach - po prostu nie lubię zakupów ciuchowych. Staram się jednak raz na jakiś czas odwiedzać second handy i prawie zawsze wyjdę z czymś ciekawym.
Awatar użytkownika
ariana1422
TłinkiBoss
Posty: 4293
Rejestracja: śr sty 06, 2021 5:31 pm

Post autor: ariana1422 »

Krokusek pisze: wt lis 01, 2022 4:40 pm Co o nich sądzicie? Lubicie robić tam zakupy? :)

Osobiście uwielbiam takie miejsca, mam nawet kilka ulubionych w których zawsze udaje mi się znaleźć perełki w świetnym stanie (często jeszcze z metkami) i w przystępnych cenach <3 Jako, że lubię mieć wiele ubrań i często wymieniać garderobę jest to dla mnie świetna opcja z uwagi na ceny, gdyż źle czułabym się wydając w sieciówkach kupę kasy na moje ciuchowe fanaberie 😉 Jedynym minusem jest fakt, że nigdy nie wiadomo co fajnego trafi się na dostawie i zazwyczaj wychodzę z kilkoma rzeczami ponad to, czego aktualnie szukam :)
Ogólnie uważam, że to bardzo fajne, że możemy dać ubraniom drugie życie i lumpeks to o tyle fajne miejsce, że znajdziemy tam często coś unikalnego. Jednak moim zdaniem w ostatnich latach bardzo podrożały i jak w 2013-14 chodziłam czasem do lumpeksów na wagę to kupując z 5 ubrań, nie jakieś cienkie koszulki ale sukienki, bluza itd płaciłam 20 zł (pierwszy albo drugi dzień dostawy) jak poszłam rok temu dwa dni po dostawie to za taką samą liczbę ubrań wyszło mi ponad 80 zł. Niby są te ostatnie dni gdy wszystko jest za jakąś jedną cenę, ale wtedy rzadko można znaleźć coś fajnego i zostają zwykle rzeczy poplamione, w skrajnych rozmiarach. A już przesadą są dla mnie lumpeksy gdzie używane ubranie kosztuje tyle co nowe w sieciówce. Byłam w kilku takich gdzie sweter kosztował 60 zł i w dodatku z plamą. Ostatnio wolę vinted i jedyny minus to to, że nie przymierzymy oczywiście rzeczy przed zakupem ale można za grosze dorwać perełki.
chytrababa
Siatkarka
Posty: 1
Rejestracja: wt lis 01, 2022 6:59 pm

Post autor: chytrababa »

Jestem wielką fanką, niektóre z moich najlepszych ciuchów są z lumpeksów, ale niestety takie zakupy zajmują dużo więcej czasu niż normalne, więc ostatnio rzadko mam okazję sobie na nie pozwolić.