Vinted

Inspiracje modowe, promocje, błędy cenowe, Wasze ulubione style
Awatar użytkownika
ariana1422
TłinkiBoss
Posty: 4316
Rejestracja: śr sty 06, 2021 5:31 pm

Re: Vinted

Post autor: ariana1422 »

maxmara11 pisze: pn sie 07, 2023 1:18 pm Vinted kiedyś to było co innego. Sprzedawałam tam każda rzecz, której zdjęcie dodałam.
Teraz ubrania maja po kilka wyswietlen chyba ze wstrzelą się w jakiś algorytm…
Bo przez ostatnie kilka lat vinted stało się bardzo popularne, nawet influencerki dostają współprace, żeby to reklamować a i tez wzrosła mocno sprzedaż ogólnie ciuchów, więc ludzie potem więcej wystawiają na sprzedać. Tych ubrań tyle jest dodawanych, że większość z nich po chwili "ginie" dosłownie. Jeszcze jak wstawisz coś co jest bardzo modne z jakiejś zary np, która jest teraz na topie to pewnie szybko sprzedasz ale jak chcesz sprzedać coś co nie jest modne to sprzedaż jest bardzo ciężka.
swietomalin
KlasaBiznes
Posty: 563
Rejestracja: czw lis 03, 2022 7:24 am

Post autor: swietomalin »

Sprzedaje trochę na Vinted, głównie swoje rzeczy lub dziecka, czasem męża. Zawsze każdą rzecz czy to za 10 zł czy 50, pakuję w nowe pudełka/koperty, estetycznie. Rzeczy są wyprane, pachnące, buty jeśli sprzedaje są wyczyszczone. Jestem zdania że o mnie świadczy jaki produkt dostanie Klient. Do rzeczy... zdarzyło mi się kupić coś na Vinted 2,3, razy i jestem w szoku dlaczego ludzie nie dbają o to jak towar trafi do klienta?! pakowanie z gazety, torby z biedronki, krzywo, nieestetycznie zwinięte, zaklejone. Też macie takie spostrzeżenie?
Awatar użytkownika
damascenka
Administrator
Posty: 268
Rejestracja: śr sty 06, 2021 3:43 pm

Post autor: damascenka »

moje ulubione opakowania z vinted to torby prezentowe albo FOLIOWE WORECZKI Z IKEI. takie zipbagi. to jest koszmar. nawet nie zaklejone taśmą tylko zasunięte...
gwiazkaznieba
DramaQueen
Posty: 2579
Rejestracja: śr lip 05, 2023 1:24 am

Post autor: gwiazkaznieba »

Mnie najbardziej wkurwia pakowanie w worek na śmieci :/
swietomalin
KlasaBiznes
Posty: 563
Rejestracja: czw lis 03, 2022 7:24 am

Post autor: swietomalin »

gwiazkaznieba pisze: śr sie 23, 2023 1:10 am Mnie najbardziej wkurwia pakowanie w worek na śmieci :/
serio?! nie wiem jak ludzie mogą aż tak nie mieć ogłady i wyczucia
gwiazkaznieba
DramaQueen
Posty: 2579
Rejestracja: śr lip 05, 2023 1:24 am

Post autor: gwiazkaznieba »

swietomalin pisze: śr sie 23, 2023 11:44 am
gwiazkaznieba pisze: śr sie 23, 2023 1:10 am Mnie najbardziej wkurwia pakowanie w worek na śmieci :/
serio?! nie wiem jak ludzie mogą aż tak nie mieć ogłady i wyczucia
Tak… jeszcze książki pół biedy, bo są same w sobie sztywne. Ale kiedyś dostałam płaszcz zimowy w worku na śmieci, takim tanim wiecie o co chodzi. W kilku miejscach był dziurawy :/

Sama pakuję w kartony, które mam po zakupach online. Jak jest to coś cienkiego, to wkładam w woreczek przeciwkurzowy i owijam folią stretch. Jak sprzedawałam więcej, to kupiłam foliopaki na Allegro.
Awatar użytkownika
ariana1422
TłinkiBoss
Posty: 4316
Rejestracja: śr sty 06, 2021 5:31 pm

Post autor: ariana1422 »

swietomalin pisze: wt sie 22, 2023 1:09 pm Sprzedaje trochę na Vinted, głównie swoje rzeczy lub dziecka, czasem męża. Zawsze każdą rzecz czy to za 10 zł czy 50, pakuję w nowe pudełka/koperty, estetycznie. Rzeczy są wyprane, pachnące, buty jeśli sprzedaje są wyczyszczone. Jestem zdania że o mnie świadczy jaki produkt dostanie Klient. Do rzeczy... zdarzyło mi się kupić coś na Vinted 2,3, razy i jestem w szoku dlaczego ludzie nie dbają o to jak towar trafi do klienta?! pakowanie z gazety, torby z biedronki, krzywo, nieestetycznie zwinięte, zaklejone. Też macie takie spostrzeżenie?
Pakowanie to jedno ale miałam już trzy razy taka sytuację, że zamówiłam ubranie, które było rzekomo w stanie bardzo dobrym a przyszło mi z plamami i to nie na zasadzie jedna mała plamka prawie niewidoczna przy rękawie tylko z przodu koszulki 5 plam jak od jakiegoś sosu np i jak pisałam do sprzedajacej to ona, że nie zauważyła i że po prostu wyciągnęła złożoną rzecz z szafy i od razu wysłała. Jak można nie obejrzeć ubrania przed wysyłką? a przy innej innej sytuacji sprzedająca mówiła, że na zdjęciu były widocznie plamy, przeglądałam te zdjęcia i zdjęcie z bliska było od połowy tam gdzie nie ma plam a zdjęcie całości było z oddali w kiepskim świetle gdzie po prostu nie było ich widać lub zdjęcie przed zrobieniem plam, a w opisie "bluza w stanie bardzo dobrym mało noszona". Nawet napisałam skoro twierdzi pani, że na zdjęciach były plamy to proszę mi zaznaczyć z ogłoszenia to zdjęcie na którym są widocznie to ona wtedy "nie będę się z panią kłócić" i nie wysłała oczywiście. Mi by było po prostu głupio, zawsze przed wysyłką dokładnie oglądam ubranie, które mam wysłać ale chyba niektórzy maja strasznie olewczy stosunek.
Awatar użytkownika
ariana1422
TłinkiBoss
Posty: 4316
Rejestracja: śr sty 06, 2021 5:31 pm

Post autor: ariana1422 »

Albo też zdarzyły mi się z dwa razy takie sytuacje, że kupiłam coś i wiecie na vinted jest 5 dni na wysyłkę i ktoś 5 dnia dopiero pisze, że sory jednak nie mam tego ubrania, sprzedałam je wcześniej gdzieś indziej albo mam to ubranie w domu rodzinnym, który jest daleko i nie mam jak wysłać. Na szczęście te ciuchy nie były dla mnie jakieś pilne ale jak ktoś zamawia załóżmy sukienkę na jakąś ważną imprezę i po 5 dniach dopiero się dowiaduje, że nie będzie wysłana to bym się mocno wkurzyła.
Asia234
Drama Maker
Posty: 2254
Rejestracja: sob mar 12, 2022 4:34 pm

Post autor: Asia234 »

A ja właśnie wole jak ktoś pakuje w opakowanie z drugiego obiegu i średnio mnie interesuje czy jest to pudełko czy reklamówka z biedry, ważne żeby było dobrze zabezpieczone i doszło w całości. Nie czuje potrzeby żeby ktokolwiek kupował specjalnie pudełko/kopertę i produkował kolejny odpad, nawet nie potrzebuję, żeby ktokolwiek prasował to przed wysyłką, bo i tak po obejrzeniu czy nie ma wad ląduje to od razu w praniu.

Tak samo nie rusza mnie w polskich markach pakowanie z jakimiś suszonymi kwiatkami, pocztówkami etc.
Jutuber
Drama Maker
Posty: 2435
Rejestracja: pn sty 25, 2021 6:31 pm

Post autor: Jutuber »

W worek na śmieci to bym nie zapakowała, ale specjalnie pudełek i kopert nie kupuję. Korzystam z tego co mam z przesyłek, bo nie są to jednorazowe rzeczy. Mnie drażni jak ktoś negocjuje cenę, zgadzam się na niższą a ktoś się rozmyśla. Albo kupuje a potem jednak nie. ludziska takie niezdecydowane.
Kokardeczka
KlasaBiznes
Posty: 561
Rejestracja: sob maja 22, 2021 4:19 pm

Post autor: Kokardeczka »

Czy ktoras z Was ogarnia jak dzialaja zwroty / reklamacje?

Zamowilam corce sukienke na poczatek roku, specjalnie kupilam dwie, z roznych zrodel, na wypadek gdyby ktoras okazala sie niewypalem. Przyszly bardzo szybko, ale moj entuzjazm minal, jak je zobaczylam.
Jedna ma szary kolnierzyk (na zdjeciu bialy), ktory albo jest brudny (dym / kurz / fajki) albo zafarbowany przez czarny material sukienki. Dodatkowo wyplukana zostala w dziwnym, intensywnie pachnacym srodku. Dalam za nia 40zl, co uwazam za wysoka cene, jak na uzywana sukienke. Marka Marks and Spencer.
Druga sukienka, H&M, czarno - biala, 20zl. Biale paski okazaly sie zolte ze starosci.
Stan opisany byl jako ''bardzo dobry''. Nie bylo nic o kolorach, a na zdjeciu wszystko niby ok. Przeczytalam w regulaminie, ze kolory moga odbiegac od tych na zdjeciach i nie jest to powod do reklamacji, ale moim zdaniem, to jest przeklamanie.
Czy moge to reklamowac jako towar niezgodny z opisem?
Awatar użytkownika
ariana1422
TłinkiBoss
Posty: 4316
Rejestracja: śr sty 06, 2021 5:31 pm

Post autor: ariana1422 »

Kokardeczka pisze: czw sie 31, 2023 10:50 am Czy ktoras z Was ogarnia jak dzialaja zwroty / reklamacje?

Zamowilam corce sukienke na poczatek roku, specjalnie kupilam dwie, z roznych zrodel, na wypadek gdyby ktoras okazala sie niewypalem. Przyszly bardzo szybko, ale moj entuzjazm minal, jak je zobaczylam.
Jedna ma szary kolnierzyk (na zdjeciu bialy), ktory albo jest brudny (dym / kurz / fajki) albo zafarbowany przez czarny material sukienki. Dodatkowo wyplukana zostala w dziwnym, intensywnie pachnacym srodku. Dalam za nia 40zl, co uwazam za wysoka cene, jak na uzywana sukienke. Marka Marks and Spencer.
Druga sukienka, H&M, czarno - biala, 20zl. Biale paski okazaly sie zolte ze starosci.
Stan opisany byl jako ''bardzo dobry''. Nie bylo nic o kolorach, a na zdjeciu wszystko niby ok. Przeczytalam w regulaminie, ze kolory moga odbiegac od tych na zdjeciach i nie jest to powod do reklamacji, ale moim zdaniem, to jest przeklamanie.
Czy moge to reklamowac jako towar niezgodny z opisem?
Intensywnie, dziwnie pachnący środek to na pewno nie powód do reklamacji. Zresztą ja wolę jak przychodzą pachnące niż śmierdzące np papierosami. 40 zł to może sporo jak za używaną sukienkę ale każdy może dać w sumie cenę jaką chce, kwestia czy znajdzie się chętny kupujący. Jeśli uważasz, że to za dużo to mogłaś wybrać tańszą, ja nie raz kupowałam tam ubrania nawet po 5 zł i wszystko było z nimi ok. A nacisnęłaś już przycisk "wszystko ok" po przyjściu ubrań czy jeszcze nie? jak już nacisnęłaś to nic nie zrobisz. Jak nie nacisnęłaś to możesz napisać do osób, które ci sprzedały, że sukienka ma żółte paski ze starości i zobacz czy zaproponują odsyłkę.
Kawowy Kawowiec
TłinkiBoss
Posty: 3444
Rejestracja: czw sty 07, 2021 1:59 pm

Post autor: Kawowy Kawowiec »

ariana1422 pisze: czw sie 31, 2023 11:40 am
Kokardeczka pisze: czw sie 31, 2023 10:50 am Czy ktoras z Was ogarnia jak dzialaja zwroty / reklamacje?

Zamowilam corce sukienke na poczatek roku, specjalnie kupilam dwie, z roznych zrodel, na wypadek gdyby ktoras okazala sie niewypalem. Przyszly bardzo szybko, ale moj entuzjazm minal, jak je zobaczylam.
Jedna ma szary kolnierzyk (na zdjeciu bialy), ktory albo jest brudny (dym / kurz / fajki) albo zafarbowany przez czarny material sukienki. Dodatkowo wyplukana zostala w dziwnym, intensywnie pachnacym srodku. Dalam za nia 40zl, co uwazam za wysoka cene, jak na uzywana sukienke. Marka Marks and Spencer.
Druga sukienka, H&M, czarno - biala, 20zl. Biale paski okazaly sie zolte ze starosci.
Stan opisany byl jako ''bardzo dobry''. Nie bylo nic o kolorach, a na zdjeciu wszystko niby ok. Przeczytalam w regulaminie, ze kolory moga odbiegac od tych na zdjeciach i nie jest to powod do reklamacji, ale moim zdaniem, to jest przeklamanie.
Czy moge to reklamowac jako towar niezgodny z opisem?
Intensywnie, dziwnie pachnący środek to na pewno nie powód do reklamacji. Zresztą ja wolę jak przychodzą pachnące niż śmierdzące np papierosami. 40 zł to może sporo jak za używaną sukienkę ale każdy może dać w sumie cenę jaką chce, kwestia czy znajdzie się chętny kupujący. Jeśli uważasz, że to za dużo to mogłaś wybrać tańszą, ja nie raz kupowałam tam ubrania nawet po 5 zł i wszystko było z nimi ok. A nacisnęłaś już przycisk "wszystko ok" po przyjściu ubrań czy jeszcze nie? jak już nacisnęłaś to nic nie zrobisz. Jak nie nacisnęłaś to możesz napisać do osób, które ci sprzedały, że sukienka ma żółte paski ze starości i zobacz czy zaproponują odsyłkę.
Jak nie naciśnie się, że jest ok to jest możliwość zwrotu, drukuje się etykietę, nic się nie płaci i nadaje w paczkomacie.
Awatar użytkownika
ariana1422
TłinkiBoss
Posty: 4316
Rejestracja: śr sty 06, 2021 5:31 pm

Post autor: ariana1422 »

Kawowy Kawowiec pisze: czw sie 31, 2023 12:06 pm
ariana1422 pisze: czw sie 31, 2023 11:40 am
Kokardeczka pisze: czw sie 31, 2023 10:50 am Czy ktoras z Was ogarnia jak dzialaja zwroty / reklamacje?

Zamowilam corce sukienke na poczatek roku, specjalnie kupilam dwie, z roznych zrodel, na wypadek gdyby ktoras okazala sie niewypalem. Przyszly bardzo szybko, ale moj entuzjazm minal, jak je zobaczylam.
Jedna ma szary kolnierzyk (na zdjeciu bialy), ktory albo jest brudny (dym / kurz / fajki) albo zafarbowany przez czarny material sukienki. Dodatkowo wyplukana zostala w dziwnym, intensywnie pachnacym srodku. Dalam za nia 40zl, co uwazam za wysoka cene, jak na uzywana sukienke. Marka Marks and Spencer.
Druga sukienka, H&M, czarno - biala, 20zl. Biale paski okazaly sie zolte ze starosci.
Stan opisany byl jako ''bardzo dobry''. Nie bylo nic o kolorach, a na zdjeciu wszystko niby ok. Przeczytalam w regulaminie, ze kolory moga odbiegac od tych na zdjeciach i nie jest to powod do reklamacji, ale moim zdaniem, to jest przeklamanie.
Czy moge to reklamowac jako towar niezgodny z opisem?
Intensywnie, dziwnie pachnący środek to na pewno nie powód do reklamacji. Zresztą ja wolę jak przychodzą pachnące niż śmierdzące np papierosami. 40 zł to może sporo jak za używaną sukienkę ale każdy może dać w sumie cenę jaką chce, kwestia czy znajdzie się chętny kupujący. Jeśli uważasz, że to za dużo to mogłaś wybrać tańszą, ja nie raz kupowałam tam ubrania nawet po 5 zł i wszystko było z nimi ok. A nacisnęłaś już przycisk "wszystko ok" po przyjściu ubrań czy jeszcze nie? jak już nacisnęłaś to nic nie zrobisz. Jak nie nacisnęłaś to możesz napisać do osób, które ci sprzedały, że sukienka ma żółte paski ze starości i zobacz czy zaproponują odsyłkę.
Jak nie naciśnie się, że jest ok to jest możliwość zwrotu, drukuje się etykietę, nic się nie płaci i nadaje w paczkomacie.
Niestety ale zwrot nie jest darmowy. Na stronie vinted w zakładce zwroty jest napisane
"Koszt wysyłki zwrotnej leży po twojej stronie (chyba że ustalisz inne rozwiązanie w porozumieniu z osobą sprzedającą).
Odeślij przedmiot, aby otrzymać zwrot środków
Odeślij przedmiot, korzystając z metody wysyłki zintegrowanej z Vinted.
Wybierz przewoźnika, za pośrednictwem którego chcesz odesłać przedmiot, i otrzymaj etykietę lub kod wysyłkowy wygenerowany na Vinted.
Koszt wysyłki zwrotnej zostanie automatycznie odjęty od kwoty, którą otrzymasz w ramach zwrotu środków."
Kawowy Kawowiec
TłinkiBoss
Posty: 3444
Rejestracja: czw sty 07, 2021 1:59 pm

Post autor: Kawowy Kawowiec »

ariana1422 pisze: czw sie 31, 2023 2:44 pm
Kawowy Kawowiec pisze: czw sie 31, 2023 12:06 pm
ariana1422 pisze: czw sie 31, 2023 11:40 am

Intensywnie, dziwnie pachnący środek to na pewno nie powód do reklamacji. Zresztą ja wolę jak przychodzą pachnące niż śmierdzące np papierosami. 40 zł to może sporo jak za używaną sukienkę ale każdy może dać w sumie cenę jaką chce, kwestia czy znajdzie się chętny kupujący. Jeśli uważasz, że to za dużo to mogłaś wybrać tańszą, ja nie raz kupowałam tam ubrania nawet po 5 zł i wszystko było z nimi ok. A nacisnęłaś już przycisk "wszystko ok" po przyjściu ubrań czy jeszcze nie? jak już nacisnęłaś to nic nie zrobisz. Jak nie nacisnęłaś to możesz napisać do osób, które ci sprzedały, że sukienka ma żółte paski ze starości i zobacz czy zaproponują odsyłkę.
Jak nie naciśnie się, że jest ok to jest możliwość zwrotu, drukuje się etykietę, nic się nie płaci i nadaje w paczkomacie.
Niestety ale zwrot nie jest darmowy. Na stronie vinted w zakładce zwroty jest napisane
"Koszt wysyłki zwrotnej leży po twojej stronie (chyba że ustalisz inne rozwiązanie w porozumieniu z osobą sprzedającą).
Odeślij przedmiot, aby otrzymać zwrot środków
Odeślij przedmiot, korzystając z metody wysyłki zintegrowanej z Vinted.
Wybierz przewoźnika, za pośrednictwem którego chcesz odesłać przedmiot, i otrzymaj etykietę lub kod wysyłkowy wygenerowany na Vinted.
Koszt wysyłki zwrotnej zostanie automatycznie odjęty od kwoty, którą otrzymasz w ramach zwrotu środków."
A to nie wiedziałam, dzięki za info.
Chochlik
Srebrna Kropeczka
Posty: 157
Rejestracja: pt mar 24, 2023 5:31 pm

Post autor: Chochlik »

Hej. Mam problem ostatnio z mapką dostępnych punktów odbioru wysyłki, ale tylko na niektórych aukcjach. Nie pokazuje mi połowy punktów w danym miejscu, a sprzedający ma włączoną daną opcje wysyłki. Miał ktoś podobnie?
Retti
LouiBag
Posty: 348
Rejestracja: pn mar 06, 2023 2:12 pm

Post autor: Retti »

Asia234 pisze: śr sie 30, 2023 1:15 am A ja właśnie wole jak ktoś pakuje w opakowanie z drugiego obiegu i średnio mnie interesuje czy jest to pudełko czy reklamówka z biedry, ważne żeby było dobrze zabezpieczone i doszło w całości. Nie czuje potrzeby żeby ktokolwiek kupował specjalnie pudełko/kopertę i produkował kolejny odpad, nawet nie potrzebuję, żeby ktokolwiek prasował to przed wysyłką, bo i tak po obejrzeniu czy nie ma wad ląduje to od razu w praniu.

Tak samo nie rusza mnie w polskich markach pakowanie z jakimiś suszonymi kwiatkami, pocztówkami etc.
Podpisuję się pod tym. 🙌
Jutuber
Drama Maker
Posty: 2435
Rejestracja: pn sty 25, 2021 6:31 pm

Post autor: Jutuber »

Ile macie z tego na miesiąc?
szpileczka
TłinkiBoss
Posty: 4331
Rejestracja: wt cze 22, 2021 2:04 pm

Post autor: szpileczka »

średnio 500 - 600 zł.
szpileczka
TłinkiBoss
Posty: 4331
Rejestracja: wt cze 22, 2021 2:04 pm

Post autor: szpileczka »

Chochlik pisze: czw wrz 21, 2023 10:01 pm Hej. Mam problem ostatnio z mapką dostępnych punktów odbioru wysyłki, ale tylko na niektórych aukcjach. Nie pokazuje mi połowy punktów w danym miejscu, a sprzedający ma włączoną daną opcje wysyłki. Miał ktoś podobnie?
Nie spotkałam się z tym.
agnog
Ciastko
Posty: 6
Rejestracja: śr gru 13, 2023 4:50 pm

Post autor: agnog »

Mnie czeka przeprowadzka i powoli odkopuje się z rzeczy których już nie noszę, także zapraszam! :he: Może znajdziecie coś dla siebie ;P

https://www.vinted.pl/member/99610663-aggrr
być może
Katarczyk
RóżowePolo
Posty: 10
Rejestracja: czw lis 09, 2023 10:59 pm

Post autor: Katarczyk »

Ja sprzedaje głównie dwie kategorie: rzeczy dziecięce i rzeczy z Victoria's Secret 😅 może kogoś zainteresuje, sporo rzeczy będę teraz dodawać po córce w rozmiarach 56/62 to może komuś się wyprawka przyda. Jak dacie znać że jesteście z Wandy to możemy się na jakiś rabacik umówić

https://www.vinted.pl/member/93079175-iseedeadpeople
Kawowy Kawowiec
TłinkiBoss
Posty: 3444
Rejestracja: czw sty 07, 2021 1:59 pm

Post autor: Kawowy Kawowiec »

Czy ktoś z Was został poproszony o potwierdzenie tożsamości i przesłanie skanu dowodu, paszportu lub prawa jazdy?
ema
RóżowePolo
Posty: 12
Rejestracja: wt paź 17, 2023 7:43 pm

Post autor: ema »

Muszę się wyżalić.
Wystawiłam za 15 zł golf nowy bez metek.
Został kupiony i dostaje wiadomość, że rękawy są rozciągnięte i czemu jej o tym nie pisałam, a rozmiar się nie zgadza. Cóż, nie zauważyłam. Piszę jej, że może odesłać. To ona do mnie, że ok, ale nie będzie płacić za przesyłkę. Wiecie
mogłam to olać, ale nie chciałam negatywnego komentarza. Piszę jej, że dostanie zwrot kasy, a golf niech se zostawi. Dzisiaj coś mnie tchnęło. Wchodzę na konto tej babki, a twm mój golf wystawiony za 17 zł. O rozciągniętych rękawach nie ma mowy.
gwiazkaznieba
DramaQueen
Posty: 2579
Rejestracja: śr lip 05, 2023 1:24 am

Post autor: gwiazkaznieba »

Kawowy Kawowiec pisze: sob sty 20, 2024 10:36 am Czy ktoś z Was został poproszony o potwierdzenie tożsamości i przesłanie skanu dowodu, paszportu lub prawa jazdy?
Tak